Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Sony X9 Telewizor 4K Ultra HD: KD-55X9005B / KD-65X9005B

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

jest jakaś szansa na opinie testy tego nowego 4K od Sony?. Chodzi mi o X8500B np w 65 calach.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,



jest jakaś szansa na opinie testy tego nowego 4K od Sony?. Chodzi mi o X8500B np w 65 calach. Jaka matryca tam siedzi?



Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka: 55X8505B to IPS. Niski kontrast, średni ruch, ale kąty i kolory lepsze od 65X9005B. Przeczytaj test W955: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/sony/test-3d-lcd-led-sony-kdl-55w955b-kdl-65w955b-r774

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Gmeru.

skreślam Sony i w 65 calach zostaje chyba tylko któryś model Samsunga, bo nic lepszego nie wymyslę.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Wczoraj odebrałem telewizor 55 cali od Panów z EuroAGD. Po uruchomieniu i dokładnemu przyjrzeniu się matrycy (Panowi już się ulotnili) okazało się, że matryca posiada hot pixele. Czy można to reklamować/wnisokować o wymianę telewizora ?

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem, jak jest w tym sklepie. Ale w konkurencji ( MM ) masz 30 dni na wymianę, także z powodu pikseli. Walcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory Ultra HD z 2014 mają dostać pełen upgrade obsługi HEVC (satka, naziemna) itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze upgrade z dnia 3 marca br. PKG2.291EUA do tv 9005B nie rozwiązało problemu z odbiorem

programów tv z HB czy ASTRY nadawanych w UHD i kodowanych w H-265 /HEVC jest komunikat "brak wizji" mimo że słychać fonię. Pytanie do Gmeru czy chodzi o aktualizację z 3 marca? a może masz nowsze sprawdzone informacje o kolejnych które ten problem rozwiążą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

Proszę sprawdzić czy jest włączony w menu : Ustawienia , Ustawienia Cyfrowe >Tryb wideo (Video Mode)=>4K(treść)

A czy te kanały zakodowane w H265 są ogólnie dostępne (darmowe) tzw.demo :) ?

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

Jak nie włączony 4K w menu to proszę włączyć i "gitarzysta basowy" będzie nie tylko słyszany , ale i widziany <_< .

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze upgrade z dnia 3 marca br. PKG2.291EUA do tv 9005B nie rozwiązało problemu z odbiorem

programów tv z HB czy ASTRY nadawanych w UHD i kodowanych w H-265 /HEVC jest komunikat "brak wizji" mimo że słychać fonię. Pytanie do Gmeru czy chodzi o aktualizację z 3 marca? a może masz nowsze sprawdzone informacje o kolejnych które ten problem rozwiążą.

Nie nie o tą. Takowa pojawi się w tym roku. Więc można być spokojnym, że jak będzie w przyszłości co oglądać to się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam ,

Posiłkując się wiadomościami na fachowym portalu francuskim :

http://www.hdfever.fr/2015/03/05/tv-sony-4k-2014-nouveau-firmware-pour-recevoir-les-chaines-uhd/

wynika , że jednak aktualizacja już jest do pobrania .

Z treści ostatniej wersji aktualizacji PGK2.291EUA również to wynika .(This software version enables reception of 4K broadcasted contents for 4K)Ta wersja oprogramowania umożliwia odbiór nadawanych treści dla 4K modeli 4K.

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie o tą. Takowa pojawi się w tym roku. Więc można być spokojnym, że jak będzie w przyszłości co oglądać to się da.

Witam,

Proszę więc przybliżyć termin takowej aktualizacji... ;)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wskazówkę dla S-VHS działa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) na HB obraz powala a dzwięk rewelacyjny, filmy w większości 4K które tam są pokazywane są nowościami i nie ma ich jeszcze na YT !. Jakość znacznie lepsza niż to samo ściągnięte z YT w H-264.

REWELACJA - dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wskazówkę dla S-VHS działa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) na HB obraz powala a dzwięk rewelacyjny, filmy w większości 4K które tam są pokazywane są nowościami i nie ma ich jeszcze na YT !. Jakość znacznie lepsza niż to samo ściągnięte z YT w H-264.

REWELACJA - dziękuję za pomoc :)

Witam uprzejmie,

Jest mnie bardzo przyjemnie , że mogłem Tobie pomóc.

Jestem tylko zwykłym użytkownikiem , ale staram się

w miarę swoich skromnych możliwości służyć swoją

skromną lecz w miarę możliwości sprawdzoną wiedzą . :)

Pozdrawiam,:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie poza jakością obrazu również dźwięk jest istotny. Interesuje mnie czy w tym modelu przy głośniejszym graniu nie pojawiają się jakieś drżenia elementów wewnątrz telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem ten właśnie TV ale nie znam się na kalibracji. Pomoże mi ktos ustawić to tak żeby uzyskać najlepsza biel i czerń?
Na stronie producenta widnieje też informacja, że od jakiegoś czasu jest aktualizacja, ale z poziomu telewizora podaje, że nie ma żadnej :/

http://www.sony.co.uk/support/en/content/cnt-dwnl/prd-tvhc/bravia-kdlw-firmware-update-v2303/KD-65X9005B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę zobaczyć , czy opcja funkcji : Automatyczne pobieranie oprogramowania jest włączona czy wyłączona .

Czy masz połączony telewizor z Internetem przewodowo lub bezprzewodowo ?

Sprawdź , jaką telewizor obecnie ma wersję oprogramowania . (Informacja o systemie)

Możesz również pobrać plik na komputer(i rozpakować) i go skopiować następnie na pendrive , ze strony supportu tego telewizora ,

po zaakceptowaniu zrzeczenia się z odpowiedzialności .(jeżeli nie masz połączonego

telewizora z Internetem .)

Jeżeli samemu nie chcesz popróbować ustawić sobie parametrów obrazu , to nic nie stoi

na przeszkodzie , abyś zlecił profesjonalną kalibrację obrazu . Tutaj na forum znajdziesz

w tym zagadnieniu pomoc .

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telewizorze pokazuje mi ze mam wersje: PKG2.294EUA
a na stronie jest: PKG2.303EUA
Aktualizacje mam wlaczone automatycznie, nawet jak klikne aktualizuj zeby sprawdzilo czy cos jest to nic nie ma, bezsens...
Pozostaje usb...


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telewizorze pokazuje mi ze mam wersje: PKG2.294EUA

a na stronie jest: PKG2.303EUA

Aktualizacje mam wlaczone automatycznie, nawet jak klikne aktualizuj zeby sprawdzilo czy cos jest to nic nie ma, bezsens...

Pozostaje usb...

Witam,

Ja bym się nie spieszył z aktualizowaniem . Na forum firmy Sony (blog) użytkownicy skarżą się , że mają kłopoty

z niektórymi funkcjami telewizora po zaktualizowaniu oprogramowania do wersji najnowszej . Pomaga

dopiero przytrzymanie równoczesne na pilocie przycisku strzałki do góry oraz przycisku Power na ściance tylnej

telewizora przez 15 sekund . Samo przywrócenie ustawień do fabrycznych i wyłączenie telewizora z

sieci zasilania nie pomaga .(zobacz może zagadnienie , bliżej , na blogu)Patrz na :

https://community.sony.pl/t5/telewizory/aktualizacja-pkg2-303eua-i-problemy/td-p/1946717

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale trochę za późno. Zainstalowałem przez usb ale jak dotąd nie mam żadnych problemów z TV :)
Może to dotyczy tylko wybranych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tego nie wiem . Ważne , że proces aktualizacji oprogramowania Twojego telewizora poprzez jego złącze USB zakończył sukcesem i telewizor działa stabilnie . :) Tak trzymać , masz bardzo dobry telewizor :wub: .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dziękuję, mam tylko nadzieję, że producent bardzo szybko o nim nie zapomni i jeszcze przez jakiś czas będą aktualizacje.
Nie mam pojęcia jak to wygląda u różnych producentów jeśli o TV chodzi, wiem natomiast jak w przypadku smartfonów. Czy tu jest podobnie? W sumie takie TV jest znacznie droższy niż telefon to można by wymagać, co nie? :)

Mam jakieś takie wrażenie, że wszyscy kupują tylko telewizory samsunga lub LG :(

Są po prostu mocno promowane, zarówno reklama jak i standy w sklepach, sprzedawcom z tego co wiem też się płaci żeby promowali daną markę i później się słyszy zachwalanie shamesunga na około. Najlepsze jak słyszę, że samsung jest lepszy, pan nie jest w stanie klientowi wyjaśnić w czym, ale wie, że jest lepszy.
Smutne ale prawdziwe, żeby chociaż znali parametry techniczne poszczególnych modeli to byłoby dobrze, ehh.

Ja zdecydowałem się na ten Sony i jestem zadowolony :)
Czekam tylko na jakieś treści 4K inne niż youtube, nie mam pojęcia kiedy będzie nowy blu ray 4k lub chociaż netflix / amazon TV w Polsce.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...