Skocz do zawartości
S-piotr-S

Panasonic tx-55vt60e czy tx-55wt60e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc w wyborze z tych dwóch modeli TV, ewentualnie może coś innego naprawdę dobrej jakości.

Mam duże obawy ponieważ oba modele co prawda są innymi technologiami lecz mają błyszczące matryce (oczywiście VT ma szkiełko) a ja mam dosyć jasny pokój.

Proszę o porady i opinie

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Ok. 40m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 do 4

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Najczęściej na wprost ewentualnie trochę z boku

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? Tu mam problem bo jedno okno mam na przeciw telewizora (ok.8m) i dwa okna z boku.

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung Le-40A656

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrej jakości obraz

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? NC+

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dreambox, xbox360, amplituner Yamaha, Popcorn a200

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Średnio 3 do 4

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej mat ze wzgledu na odbicia

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Film, sport

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzień i wieczór

17. Preferencje co do wielkości? Najchętniej 60" lub 55"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Mało płynny obraz i odbicia słoneczne w tv

19. Preferencje co do marki ? Nie mam

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętnie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wybrać telewizor LCD, czy plazmę to już musisz sam zadecydować, ale jak zdecydujesz się na to pierwsze to raczej nie WT60. Ten TV to nic ciekawego. Dużo lepiej wyjdziesz na Sony W855, lub Samsung H8000, ew. LG LA760V jeśli więcej oglądasz w dzień niż wieczorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zarówno podane modele Sony jak i Samsung są za drogie. Może ma ktoś z was tę plazmę panasonika tx-55vt60e bo potrzebował bym waszych spostrzeżeń czy w nasłonecznionym pokoju (lecz promienie nie świecą centralnie w tv) będzie duży dyskomfort w oglądaniu tego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 42st60 i okno też pada na telewizor. I powiem, że przy przysłoniętych żaluzjach nawet w słoneczny dzień oglądanie TV nie jest jakimś problemem. Ale to tylko i wyłącznie moja opinia. Zresztą kiedy słońce "chowa" się już za blokiem przy odsłoniętych żaluzjach też jakiejś tragedii nie ma. Oczywiście czerń i kolory nie wyglądają tak dobrze jak w ciemnym pomieszczeniu ale oglądać się daje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zarówno podane modele Sony jak i Samsung są za drogie. Może ma ktoś z was tę plazmę panasonika tx-55vt60e bo potrzebował bym waszych spostrzeżeń czy w nasłonecznionym pokoju (lecz promienie nie świecą centralnie w tv) będzie duży dyskomfort w oglądaniu tego TV.

Jak nie świecą bezpośrednio w ekran to nie ma żadnego problemu. Możesz nawet rozważyć 55 ST60, jest jaśniejszy od VT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...