Skocz do zawartości
siwyR6

Witam wszystkich maniaków plazm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich maniaków plazm ;)

mam zamiar stac sie nowym posiadaczem plazmy, w grę wchodzi tylko Panasonic,celowałem w 60" - 65" ale cena 10k jest troszkę za wysoka jak dla mnie , więc minimalny rozmiar to 55" .odległośc od tv będzie 4-5m mam nadzieję że się nie zawiodę :unsure: Mam tylko dylemat jaki model wybrac? Może jakieś podpowiedzi? fajnie jak by był skype w tv. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu szukał 65" ST60, powinieneś go wyłapać za niecałe 9-8tys. Sam nad tym modelem się zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z takiego dystansu TYLKO 65 cali ma sens a ST60 już chyba dawno nie mają w magazynach a 65VT60 można kupić za 9400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ktoś nie ma do wydania lekką ręką 10 tyś. na telewizor to co w takim przypadku? Ma sobie darować zakup ? Odkładać przez następne kilka lat aż standardem stanie się 4k i odległość od TV znowu zmaleje :mellow: ? Kupuj panasonica w 55 calach i nie sugeruj się aż tak bardzo wszystkimi sugestiami. Ja sam mam 42st60 i oglądam go z ok. 2.5 metra i jakoś z tym żyję :). Zresztą tegoroczne plazmy panasonica to świetne telewizory więc kupuj póki jeszcze można je dostać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc wyjscia są dwa, pierwsze to czekać aż stanieją i modlić się aby szło jeszcze kupić 65" za kilka miesięcy a drugie kupić jak kolega pisze 55" i pogodzić się z wyborem ...Naprawdę ciężki orzech do zgryzienia :( patrzyłem na modele 55" ST niby nie jest zły i cena dobra ale coś mi podpowiada żeby kupić GT,ale że nie ma GT 55" tylko 50" więc odpada , w takim razie dokoptowałem jeszcze VT 55" cena tu wzrasta i teraz mam pytanie do Was czy warto dopłacać ? Powiem tak , tv ma mi służyć do oglądania filmów, nie jestem maniakiem gier... no i ciekawi mnie jeszcze jak to jest z tym wiatrakiem w VT bo ludzie powiadają że głośno pracują , czy faktycznie aż tak słychać te wentylatory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka miesięcy to kupisz ale led-a Panasonica :( Ja od roku oglądam 65 cali VT60 i zrobił mi się taki mały ,że następny musi być min 75 cali a patrzę z 3,7 metra.Szczególnie taka przekątna ma zalete w przypadku filmów w formacie 2.35:1, jeszcze wielkość jest do zaakceptowania ale na 55 calach to już miniaturka, absolutnie nie jest to już prezentacja ala kinowa.Chyba z 95 % filmów jest krecona w tym szerokim formacie, więc to mówi za siebie, o powiększaniu typu -sidecut zoom nie ma mowy.4k to ekperyment na najbliższe 5 lat, więc nie ma co tym sobie glowe zawracać.Skoro masz powiedzmy 8 tyś przeznaczone na tv to jaki problem pożyczyć te 2 tyś ???? :) Wentylatory tylko lekko wyją ale słychać je w samej ciszy, nie ma z tym problemu.Bardziej dokuczliwe jest bzyczenie elektroniki na jasnych tłach no i wtedy ten potwór pobiera 480-500 watt :o a i tak nie jest to czysto białe tło, ale kolory,czerń i dynamika obrazu powala led-y nawet te 4K na kolana :wub: .Też myślałem o 55 calach i cieszę się że wybrałem większy, bo teraz bym go wyklął.Z roku na rok zwiększa się tendencja do kupywania większych ekranów, chyba tylko w Polsce ludzie boją się wielkich ekranów .

Edytowane przez ROMAN38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli telewizor ma służyć głównie do seansów filmowych to zarówno st, gt, i vt są tak samo dobrym wyborem. Jeżeli chodzi o gry to z tego co czytam na forum lepszym wyborem jest GT ze względu ma mniejszy input lag. Ale pod względem tak zwanego "obrazu" ;) niższe serie podobno (z tego co czytam - gdyż osobiście nie widziałem) nie odbiegają od tych wyższych. Zresztą porównanie serii jest na tym forum.

Pozdrawiam

Edytowane przez seba3002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to że jeżeli tylko do oglądania filmów to ST w zupełności wystarcza, tak wywnioskowałem z testów opisanych na tym forum, wieczorem wyjezdżam tak że mam 3 tyg na przemyślenie w spokoju co wybrac, ST czy VT oczywiście mowa o 55" bo niestety ale kieszeń za płytka na 65" jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma . Dzieki za wszelkie wskazówki i podpowiedzi,jezeli macie jeszcze jakieś sugestie co do tych dwóch modeli to poproszę.

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak kupisz obojetnie ktury to musisz go skalibrowac u Macieja wiec przemysl tez o kalibraci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak kupisz obojetnie ktury to musisz go skalibrowac u Macieja wiec przemysl tez o kalibraci

Tak myslałem także i o tym ;) ale to dopiero jak juz go zdobędę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli by ktoś wiedział o jakiejś fajnej promocji na VT albo ST 55'' to proszę o podzielenie się ;) szkoda że 60'' jest taka droga no ale cóż jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...