Skocz do zawartości
szaman154

nbox HDTV recorder+ dwa dodatkowe dekodery ile kabli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!
Mam pytanie odnośnie podłączenia do jednej anteny w sumie trzech dekoderów,z której chcę odbierać sygnał z satelity ASTRA i HOTBIRD.

-pierwszy dekoder to: nbox HDTV recorder (chcę mieć dodatkowo VOD)

-drugi to dekoder Cyfry+ (posiada jedno gniazdo antenowe)

-trzeci to dekoder analogowy (posiada jedno gniazdo antenowe)

I tu pojawia się moje pytanie:Jaki konwerter muszę kupić i ile kabli mam ciągnąć do pokoju i czy można zastosować przełączniki DISEQ, jeżeli tak to jakie, i czy do nbox HDTV recordera muszę ciągnąć dwa kable chcąc oglądać dany kanał a nagrywać inny,tak samo z ASTRY i z HOTBIRDA.

Wszystkim zainteresowanym dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Ps.To mój pierwszy post,bo staram się najpierw szukać, czytać,ale nic na ten temat nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy to bedzie najlepsze rozwiazanie ale skuteczne napewno

ok chcesz miec HB i Astre na 3 tunerach , choc ten analogowy chyba nalezy wyeliminowac bo zapewne nie rozumie diseqc i sobie bedziesz mogl tylko ogladac HB albo Astre , po dwa zakladam ze w tunerze od cyfry+ masz alternatywny soft typu Generator lub Zibiego ktory wspolpracuje z diseqc

kupujesz 2 konwertery typu QUAD czyli 4 wejscia na HB i 4 wejscia na Astre , kupujesz 3 przelaczniki DISEQC 2/1.

bierzesz sobie jeden DISEQC i podlaczasz do niego po jednym kablu od konwerterow jeden z HB i jeden z Astry i koncowką lecisz kablem do jedniej z glowic w nboxie recorderze, bierzesz sobie drugi DISEQC 2/1 i analogicznie robisz tak samo jak przy pierwszym DISEQC czyli po jednym kablu z HB i Astry do DISEQC i pozniej sru jednym kabel do drugiej glowicy w nbox recorderze i tak wlasnie bedziesz mial mozlosc na nboxie jednoczesnie ogladac cos na HB a nagrywac w tle cos z Astry i odwrotnie , lub cos ogladac sobie a w tle updatuje sie VOD

zostalo Ci teraz po 2 wejscia w konwerterach od Astry i od Hot Birda , bierzesz 3-ci DISEQC 2/1 i podlaczasz do niego znow po jednym kablu od HB i od AStry i druga koncowka sru lecisz do tunera od cyfry+ i sobie ogladasz ma tunku od cyfry Astre i HB.

pozostalo Ci po jednym wejsciu na konwerterach ktore moga sluzyc Ci do podlaczenia trzeciego tunera analogowego i tutaj prawdopodobnie nie bedziesz mogl zastosowac DISEQC bo tuner go nie obsluzy wiec do wyboru masz Astre albo HB i ciagniesz sobie kabel do analoga, chyba ze ten analog obsluguje DISEQC to robisz analogicznie jak wyzej.

a wiec reasumjac do domu pojdzie 4 kable( 2 do nboxa , 1 do cyfry+ i 1 do analoga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 kable to mus przy tej konfiguracji, dekoder analogowy bym juz wywalil, chyba ze masz tam jakis ulubiony kanal...

Teraz do rzeczy, mam ten sam problem z dwoma dekoderami C+ i w przyszlosci n-ka. Calosc chce zorganizowac na dwoch kablach.
Czy ktos zna urzadzenie przelaczajace sygnal za gniazdkiem antenowym przed dekoderami do ktorego mozna podlaczyc dwa lub wiecej dekoderów i wymuszac np pilotem na ktorym wyjsciu ma pojawic sie sygnal. Nikt przeciez nie oglada dwoch programow na raz dlatego wydaje mi sie, że bez sensu jest ciagnac tyle kabli . Zaznaczam ze jeden kabel na stale bedzie podlaczony do n-ki (VOD) natomiast drugie wejscie antenowe i wejscie z Cyfry do boxa przelaczajacego... Edytowane przez subzer0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='subzer0' post='25108' date='29.11.2006, 11:02 ']
4 kable to mus przy tej konfiguracji, dekoder analogowy bym juz wywalil, chyba ze masz tam jakis ulubiony kanal...

Teraz do rzeczy, mam ten sam problem z dwoma dekoderami C+ i w przyszlosci n-ka. Calosc chce zorganizowac na dwoch kablach.
Czy ktos zna urzadzenie przelaczajace sygnal za gniazdkiem antenowym przed dekoderami do ktorego mozna podlaczyc dwa lub wiecej dekoderów i wymuszac np pilotem na ktorym wyjsciu ma pojawic sie sygnal. Nikt przeciez nie oglada dwoch programow na raz dlatego wydaje mi sie, że bez sensu jest ciagnac tyle kabli . Zaznaczam ze jeden kabel na stale bedzie podlaczony do n-ki (VOD) natomiast drugie wejscie antenowe i wejscie z Cyfry do boxa przelaczajacego...
[/quote]

Podwójny konwerter typu QUAD (patrzący na Astrę i HotBirda), z obsługą diseqa (koszt ok. 250,- zł) plus cztery kable do: bezpośrednio settopboxów lub do multiswitcha ... i tyle. Takie rozwiązanie było już tu gdzieś opisywane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tzn monoblok quad .

[url="http://allegro.pl/item144666816_konwerter_quad_monoblock_inverto_idlp_23qdmono_0_2.html"]http://allegro.pl/item144666816_konwerter_...qdmono_0_2.html[/url]

Też mam chętkę. Wstrzymuje mnie tylko czy będzie dobrze współpracował. jak ktoś przetestuje będę rad :)

Autorus



[quote name='pmcomp' post='25121' date='29.11.2006, 10:20 ']
Podwójny konwerter typu QUAD (patrzący na Astrę i HotBirda), z obsługą diseqa (koszt ok. 250,- zł) plus cztery kable do: bezpośrednio settopboxów lub do multiswitcha ... i tyle. Takie rozwiązanie było już tu gdzieś opisywane.

Pozdrawiam
[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, ale nie czytacie dokładnie...
Nie chodzi o to jak to zrobic bo to jest wiadome tylko jak zaadaptowac istniejace rozwiazanie!!!

Instalacja jest juz polozona i do dyspozycji sa tylko dwa kable przesylajace sygnal z Multiswitscha (A+HB)
Chodzi o to aby na tych dwoch kablach powiesic dwa tunery jeden z C+ a drugi to N-ka recorder.
Zakladam ze [VOD] z N-ki potrzebuje sygnal na stale z jednego kabla, natomiast sygnal z drugiego kabla chce rozdzielic na dwa tunery i puszczac sygnal do tego tunera ktory aktualnie chce ogladac (mysle tu o jakims przelaczajacym pudelku na pilota lub ostatecznie recznie).

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź,a w szczególności "emigrant" bardzo mi Twoja wypowiedź pomogła w rozwiązaniu mojego problemu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...