Skocz do zawartości
maczetka

TV LED 46-50 cali sony vs samsung vs philips - co wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak pewnie wiekszosc nowych na forum przywiodl mnie tu dylemat zwiazany z wyborem telewizora.

Czytalem testy, googlowalem w internecie porownania i dalej sie waham. Rozwazalem do tej pory sony w905, samsunga 8000 oraz philipsa7008 chyba. Z drugiej strony to nie sa tanie TV i moze po prostu wejsc w cos tanszego - w805 albo jakies LG... - na przyklad po co wchodzic w sony w905 skoro i tak ogladam troche po skosie i czesto nie wykorzystam jakosci obrazu, za ktora dodatkowo place...

Generalnie zalezy mi na obrazie 2D, ogladam glownie wieczorem, raczej filmy, smart jak bedzie to bedzie, - wystarczy raczej podstawowy - wypasne funkcje spolecznosciowe itp nie sa potrzebne..

Tyle tytulem wstepu... POMOZCIE!!! ;-)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2, no powiedzmy bo to czesc salonu, w ktorej chce ogladac. z jednej strony otwarty na jadalnie o powierzchni ok 10-12m2.

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? zwykle 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? czesto ogladam z kata ok 20-30stopni, oczywiscie na wprost tez...

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec

6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony tv, ale nie jakos mocno

7. Jaki masz obecnie telewizor ? sharp 32cale, nie wiem jaki model niestety - ma ok 6 lat

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? zalezy mi glownie na obrazie, z funkcji smart - wlasciwie aplikacje typu VOD na ten moment

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? nc+ czyli HD i SD

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? myslalem o soundbarze tylko - no i oczywiscie dekoder.

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? co najmniej 3-4, glownie wieczorem

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojetne

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sd i hd

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS3 sie zepsulo i jakos spowrotem mnie do niego nie ciagnie ;-)

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem

17. Preferencje co do wielkości? 46-50, nie jestem jeszcze zdecydowany

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?

19. Preferencje co do marki ? sony, samsung, philips, lg - czyli raczej szeroko

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? raczej pasywne, ale obraz 2d ma dla mnie znaczenie - 3d co najwyzej drugorzedne

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? maksymalnie 5000 PLN za 46, moze troszke wiecej za 50 cali.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie myslalem o tym jeszcze, najchetniej gdybym mogl zrobic to sam - nie musi byc perfect, kalibrowalem monitor do obrobki zdjec i udalo mi sie to zrobic wystarczajaco dobrze jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - nad nim tez sie zastanawialem. Tv mam jednak we wnece i w829 miescilby sie chyba dopiero po lekkim dopchnieciu kolanem (choc dalo by sie) :)

A jak on wypada w porownaniu do w905? Nigdzie nie znalazlem obu jednoczesnie zeby porownac... 46 cali jak dla mnie tez ok, katy widzenia ogladalem dzisiaj po poludniu - akceptowalne. Teraz chyba wlasnie te dwa zostaly na placu boju: w905 vs w829.

Bede wdzieczny za Wasze opinie... Chodzi mi o jakosc obrazu - nie rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W905 jednak trochę lepszy jeśli chodzi o czerń i kontrast, tyle, że to model rok starszy i (chyba) wciąż droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o W905 to 46 cali będzie mniej więcej za 5000zł, zaś 55 cali to już o wiele większy wydatek - niestety 50 calowego nie ma. Jeśli chodzi o obraz to W905 powinien być trochę lepszy tak jak wspomniał wyżej Maciej, ale właśnie ma już roczek i musiałbyś się rozglądać by nie dali Ci na przykład powystawowego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... Zmierzylem wszystko jeszcze raz, pomyslalem i jednak 50 cali to za duzo... Nie w sensie TV samego w sobie - tu chcialbym nawet wiecej :) ale w sensie wygladu calego mieszkania. Wiec 50tka odpada...

Wobec tego zostaje jedno pytanie: czy jest NOWY 2014 model 46 cali z serii w8 sony? Nie moge znalezc w necie - wszedzie tylko wersja 2013 na ipsie, a takiej raczej nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnosnie powystawowych: w wielu urzadzeniach np. sprzecie foto "przebieg" jest zapisywany.

Czy w telewizorach praktykuje sie cos takiego? Chodzi o miejsce w menu gdzie mozna sprawdzic ile godzin pracowal od nowosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc za stroną Sony Link to nie ma takiego modelu. Jedyny model jaki wydaje się mieć coś pomiędzy 50 a 42 calami to W600B i to dosyć dziwne na moje oko 48cali - ale nie widzę by był gdzieś dostępny w sklepie, ale on sporo by ustępował W8. Tak więc według mnie pozostaje Ci właśnie W905 w 46 calach - lepiej nie wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...