Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

w najblizszym czasie bede chcial zmienic telewizor, ktory bedzie sluzyl mi do gier, filmow i nc+ hd. Konsola, pod ktora bedzie kupowany tv bedzie PS4, wiec licze na jak najwieksze wykorzystanie sprzetu. Dodatkowo jestem graczem sieciowym i bardzo niski input lag jest przeze mnie wymagany.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 2x4m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Okolo 1,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Roznie - w wiekszosci bede siedzial na wprost przed tv, ale czasami gdy korzystam z pc ogladam telewizje z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pokoj i okna znajduja sie od poludnia, wiec slonce jest czestym gosciem w moim pokoju, ktorego staram sie nie wpuszczac przez opuszczanie rolet.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp LC32LE320
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak najnizszy input lag, minimum dwa wejscia HDMI. Milym dodatkiem bylaby obsluga 3d, jednak nie jest to wymagane.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, PS3, X360, Dekoder i PC - wszystkie podlaczone za pomoca kabli hdmi, ale tak jak pisalem wczesniej, dwa-trzy wejscia wystarcza. Dodatkowo PC jest podlaczany tylko wtedy, gdy chce obejrzec jakis film, zeby nie bawic sie w konwertowanie itp.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? W weekendy nawet po 6-8h, na tygodniu okolo godziny.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem, wybierzcie za mnie. :]
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sportowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie, ewentualnie sporadycznie. Na pewno nie jest to brane pod uwage.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Jak juz pisalem - telewizor bedzie glownie do gier, wiec niski input lag jest wymagany. Powiedzmy, ze bedzie uzywany w 70% do gier, a w reszcie do sportu i filmow.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? Obecnie mam 32" i na pewno nie chce niczego mniejszego. Maksymalna wielkosc to 42 cale.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smuzenie obrazu, slabe kolory
19. Preferencje co do marki ? Tak na prawde jest mi to obojetne - nie jestem fanbojem. Wazne, zeby nie byl firmy krzak. ;]
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D byloby milym dodatkiem, bo zawsze chcialem wyprobowac tego bajeru w warunkach domowych i na gierkach, ale nie jest wymagane.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Chcialbym wydac okolo 2000zl.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Mysle, ze tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zwrócić uwagę na telewizory przetestowane na tej stronie: Panasonica E, Samsunga F6400 czy Sony R. Także ciekawym rozwiązaniem wydaje się Philips serii 5. Do konsoli najlepszy będzie LCD LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poczytalem troche recenzji i pod wzgledem input laga kroluje Sony z telewizorami W655/W705 i to chyba za nimi bede sie rozgladal. Czy niski input lag = brak smuzenia w trakcie ogladania, czy grania?

e: i jeszcze pytanie odnosnie 3d - rozgladac sie za telewizorami z ta opcja, czy w ogole nie brac tego pod uwage?

Edytowane przez Qvstra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chcesz oglądać obraz 3D? Na konsoli można grać na podzielonym ekranie, np LG oferuje Dualplay. To jest taka dodatkowa opcja, bajer, typu must have. Lepszy efekt jest przy większych odbiornikach. Jak ja bym wybierał między TV, który ma 3D a nie ma ,to bym na pewno wziął 3D bo lubię takie nowinki technologiczne jak ambilight w Philipsie, albo teraz nowy interface w LG, ten webOS. Musisz zadać sobie pytanie czy chcesz być na topie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...