Skocz do zawartości
muzior

Jaki polecacie najlepszy dongle na dzień dzisiejszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jeżeli mnie pytasz to ja mam ten NEO G4-108A 5th FW Release (0520, version 007) z maja u/r (ostatnia na Andku 4.1)

Były wersje A i C. Ja mam starszą A a Ty jak masz nowszą C to tylko oryginał NEO G4-108C Original FW lub nowsze na Andku 4.2.2. Nowsze w wersji C ukazywały się od lipca u/r.

Edytowane przez muzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wersjami masz na myśli wersje sticka? Gdzie to przeczytać jaką wersję sticka mam?

Wysyłane z S3 za pomocą klawiatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz MK808b to jest to bliźniacze urządzenie ale innej firmy niż Minix. Tak że firmware od Minixa nie radziłbym wgrywać bo możesz uceglić dongla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. mam wgrane od lewego chyba wersja 2.2.3 720p.ok. dzięki za info

Wysyłane z S3 za pomocą klawiatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również borykam się z wyborem w miarę rozsądnego odtwarzacza. Ma być do sypialni do okazyjnego odtwarzania filmów z różnych formatów oraz obsługi aplikacji TVN player, IPLA, weeb.tv. Czy allegrowe odtwarzacze MK888 w cenie do ok. 250 zł mają sens? Czym się różni taki "OEM" od np. Minix NEO X7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam mk808b i wszystko inne na tym samym chipsecie. w Xbmc filmy zacinaja. TVN Player, ipla w 720p tez. W mx Player Działają filmy 1080p z Dtsem. Ostatnio kolega kupił Raspberry Pi Rev B. Wrzuciliśmy na kartę pamięci (koniecznie 10) Raspbmc i filmy, ipla, TVN Player działa jak należy. Jeśli nie zależy Ci na androidzie to polecam to rozwiązanie. Interfejs czasami zwalnia., ale do oglądania filmów w sam raz. Udało mi odpalić Remuxa 1080p DtsHd. czasami trochę przeciął, ale do lżejszych formatów jak znalazł.

Wysyłane z S3 za pomocą klawiatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dongle na RK3166. Wszystko działa i nic się nie zacina.

Beyond XMBC chodzi płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy jaki znalazłem to TV Box Q7 na RK3188, dongle odpada ze względu na umiejscowienia TV i wejść HDMI. Chciałbym, żeby był Android i w miarę dobre wsparcie z softami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebys sie nie przejechal na tej oszczednosci. Rk3188T to nie to samo co rk3188.

Edytowane przez Matiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, świetnie mi doradziłeś :). A teraz jeśli można, napisz, czym się różnią? I co byś polecił? Nie chcę wydawać niewiadomo ile na sprzęt, który dość szybko się starzeje. Nie chcę też powtórki z doświadczenia z Novatronem, do którego nigdy do końca nie było dobrego wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy jaki znalazłem to TV Box Q7 na RK3188, dongle odpada ze względu na umiejscowienia TV i wejść HDMI. Chciałbym, żeby był Android i w miarę dobre wsparcie z softami.

Co znaczy umiejscowienie? Do każdego dongla jest kabel-przejściówka HDMI więc podłączysz jak będziesz chciał.

Ten "TV Box Q7" to zdaje się inna nazwa na CS918 czy też T-R42.

Co do polecania. Z tego co używałem najbardziej podpasowały mi dwa: MK908 i T-R42. Masa różnych firmware'ów. Do wyboru do koloru. Jest to również sprzęt relatywnie najtańszy. Z tym że MK908 ma słabsze Wi-Fi.

Dla anglojęzycznych radzę zaznajomić się z forum freaktab.com. Zgodnie z logiką sprzęty które są na topie mają największą liczbę wątków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, zależy mi właśnie też na w miarę najlepszym WiFi (a czytałem, że w dongle są słabsze). Przestudiuję sobie freaktab i może coś wybiorę :).

Edytowane przez piasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz najlepszy są TVboxy na amlogicu s802. 4x2GHz i wsparcie 4K :-) Co prawda na razie brak jeszcze custom ROMów i są jakieś problemy z dźwiękiem DTS ale pewnie z kolejnymi ROMami to naprawią. Sam się przymierzam do tego urządzenia :-) A co do T-R42 to z alternatywnymi ROMami i kernelami odtwarza filmy 1080p :-) Pusciłem nawet na nim bluray'a i poszedł bez ścinek. Także w rk3188 też jest moc :-) Trzeba tylko uważać żeby nie kupić rk3188T. Do T-R42 są nawet kernele OC, ale jeszcze nie testowałem.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...