Skocz do zawartości
maslak1905

Sony 42W807 czy Panasonic 42ST60 - sport-bajki?

Rekomendowane odpowiedzi

No to pięknie właśnie zamówiłem 42st60 z kalibracją...

No to ciekawe... czy zaraz nie będziesz zakładał tematu jak ten. Nie życzę, ale ryzyko jest spore: http://hdtvpolska.com/topic/32368-kalibracja-a-odtwarzacz-blu-ray/

Wypatruj plam w miejscach gdzie powinny być płynne przejście z odcieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model jak najbardziej dobry, ale kalibracja jak dla mnie w naszym kraju jedyna słuszna u Macieja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model, bez zgłębiania się w szczegóły, jest niemalże najlepszym co można kupić. Nawiązuję do samej kalibracji. Każda kalibracja musi być poświadczona raportem dokumentującym stan telewizora po regulacjach i zawierająca informacje czym było mierzone i w jakich warunkach. Urządzenia pomiarowe nie są doskonałe, a ich koszt wacha się od kilkudziesięciu złotych do kilkusięciu tysięcy złotych. Tak samo procedury, które kalibrator stosuje - są różne. Certyfikat kalibracji jest dokumentem jawnym (czasem z wyłączeniem parametrów kalibracyjnych), gdy już otrzymasz TV wstaw raport na forum do wglądu, popatrzymy.

Do tamtego tematu linkowałem, ponieważ właściciel właśnie kupił TV z całkowicie skaszanioną kalibracją. Nie dość, że sprzętem zabawkowym to jeszcze wg. zupełnie niepoprawnych procedur dla TV plazmowego. Nie wiem z jakiego źródła kupował, ale może zapytaj go by nie popełniać tego samego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem..dziekuje za sugestie porady, więc zrezygnuję z kalibracji zobaczę jak wrażenia, co do samego modelu jeżeli dwa konkurencyjne fora go polecają oraz sama rekomendacja hdtvpolska więc dla zwyklego laika powinien być ok..pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i stało się smile.gif po szukaniu pisaniu kupiłem TV. Szukałem 42 oglądam z 3,5-3-8m, każdy na mawiał kup większy więc jest Sony 47W805, miała być plazma ST60 ale przestraszyłem się 50 calismile.gif tak czy tak dalej uważam że plazma ma piękny obraz.

Zależało mi na 5 letniej gwarancji i nie brałem pod uwagę Samsunga. Na placu boju zostały
1) Panasonic 47ET60
2) 47LG 691
3) Sony 47W805

Jedynie Sony dawał gwarancję producenta, przy kosztach gwarancji ubezpieczyciela do dwóch pozostałych modeli cena robiła się bardzo podobna.


Pierwsze wrażenia po rozpakowaniu w porównaniu do 32 cali ...duży za duży..smile.gif ciekawe kiedy to minie?
Konfiguracja poszła bez problemu. Testowałem tylko na opcjach fabrycznych.

Jestem zwykłym oglądaczem, nie koneserem, nie testerem obraz z NC+ Hd bajka po prostu! SD zdecydowanie lepiej niż myślałem.
Internet chodzi, 3 D w ogóle tego nie brałem jako kryterium zakupu, odpaliłem filmiki z yotuba i to działa lepiej niż myślałem.
Głos jak dla mnie rewelacja dla audiofila pewnie nie.
Przy Sporcie nie widzę żadnego smużenia powidoków itp. czerń .. jest czarny koneser ...pewnie się przyczepi że coś tam nie jest ok?

Jedyne co zauważyłem do "tzw" efekt teatru? Można to jakoś zniwelować coś włączając?

I teraz najważniejsze (podobno nie ma głupich pytań)

Mam pytanie czy oglądanie przez dziecko tylu cali z odległości od 3,5 do 3,8 m jest szkodliwe. Padły dwa argumenty wiadomo kogo .. kupiłeś za duży TV i popsujesz dziecku oczy!

To tak na gorąco po 1,5 godzinie użytkowania

Dziękuję wszystkim za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co zauważyłem do "tzw" efekt teatru? Można to jakoś zniwelować coś włączając?

Menu "options" -> ustawienia obrazu -> motionflow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy można w Sony47w805 sprawdzić jaki sygnał dociera do telewizora , na dekoderze nc+ mam ustawione 1080i , przy przełączaniu danego portu HDMI, wyświetla 1080i ale nie wiem w jakiej częstotliwości wychodzi 50hz czy 60 hz. Jak to sprawdzić

Czy jest funkcja np. że nie ma obrazu np. można słuchać radio przez, tv ?

Edytowane przez maslak1905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZTCP telewizory Sony z 2013 roku nie pokazują odświeżania obrazu, chyba, że wynosi ono 24Hz. Natomiast jeśli masz dekoder nc+ to na pewno dostajesz 50Hz i wszystko jest OK ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 cali z 3,5 -3,8 metra to za mało żeby coś dziecku popsuc ze wzrokiem tak wiec niech małżonka nie dramatyzuje bo i tak z tej odległości macie za mały TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...