Skocz do zawartości
parasite21

kilka modeli do wyboru i brak zielonego pojęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna nowego tv. Po ogólnym ogarnięciu tematu, zastanawiam się nad następującymi modelami:

1. Philips 42PFL7008K

2. Samsung UE46F6800

3. Panasonic TX-L47ET60E

Jeśli ktokolwiek zdecyduje mi się pomóc, proszę o kilka argumentów "za", lub "przeciw", bo zdania typu "bierz ten, bo tak" nie przekonują mnie. Oczywiście, jeśli znacie modele lepsze w podobnej cenie ( ok 3500zł ) również chętnie o nich przeczytam. Dla ułatwienia podam kilka istotnych faktów:

Odległość od tv ok 3- 4m, najczęściej 2 osoby - na wprost. W aktualnym mieszkaniu słońce pada zza tv. Od czasu do czasu do tv podłączany będzie x360 i laptop. Zależy mi na tym, żeby dobrze się oglądało sport ( mecze piłki nożnej ) i filmy akcji. Co jest czarne, ma być czarne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak słońce pada zza TV, a do tego oczekujesz dobrego kontrastu to kup sobie plazmę, będziesz miał bezkompromisowo a i z czernią w dzień będzie też dobrze. Modele z matrycą IPS - pfl7008, et60 słabo się ogląda w nocy. Na ciekawe modele typu sony W905 nie masz budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wybór praktycznie zawęża się do tego modelu i to właśnie jego warto wybrać. Prawie wszyscy branżowcy mają go w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a jakieś argumenty za tym panasoniciem ? na innych forach naczytałem się o problemach tego modelu z:

wolniejszą blokada szumów

brakiem pełnej bieli
drgania w pionowym ruchu ( co na zdjęciu wyglądało źle )
drgania skośnych linii w ujęciach statycznych ( jak wyżej )
wzbudzenie przydźwięku przy jasnym ekranie ( nie wyobrażam sobie podczas nocnych seansów ze ściszonym głosem, słyszeć jakiś dźwięk ! )

p.s. owszem, w905 to nie moja półka cenowa, ale 42" w805 mógłbym ogarnąć - więc może tym modelem się zainteresować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a jakieś argumenty za tym panasoniciem ? na innych forach naczytałem się o problemach tego modelu z:

wolniejszą blokada szumów

brakiem pełnej bieli

drgania w pionowym ruchu ( co na zdjęciu wyglądało źle )

drgania skośnych linii w ujęciach statycznych ( jak wyżej )

wzbudzenie przydźwięku przy jasnym ekranie ( nie wyobrażam sobie podczas nocnych seansów ze ściszonym głosem, słyszeć jakiś dźwięk ! )

p.s. owszem, w905 to nie moja półka cenowa, ale 42" w805 mógłbym ogarnąć - więc może tym modelem się zainteresować ?

Jak szukasz argumentów to znajdziesz ich dużo w teście ST60 na naszym forum. Po co sięgać do niesprawdzonych źródeł "wiedzy"? Sorry, ale jak ktoś pisze o blokadzie szumów (cokolwiek to jest) to znaczy, że nie ma żadnej merytorycznej wiedzy o tym co robi, a jedyne drgania jakie widzi to na klawiaturze podczas pisania tych idiotycznych epitetów.

Jedyne co z powyższego się zgadza to buczenie. Istotnie występuje ono przy dużej ilości bieli na ekranie, ale jest to zjawisko śladowe, nie przeszkadzające.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem tylko test modelu et60, jeśli znajdziesz chwilę czasu, to prosiłbym o link do testu st60 ( oczywiście spróbuję jeszcze samemu poszperać, może znajdę ^_^ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż szukam "ideału" ... trafiłem na taki model Samsung UE40F7000

może ktoś jest szczęśliwym, bądź nie - posiadaczem i zechce przybliżyć mi nieco jego właściwości. W necie pełno filmików o sterowaniu gestami i nic konkretnego. Ze stron zagranicznych, rozumiem tylko część opisów

p.s. czy mogę kierować się testem modelu wyżej F8000 który jest na forum ? Czy to oznacza, że model 7000 jest jeszcze gorszy ? Zawsze f8000 > f7000 czy to tak nie działa ?

Edytowane przez parasite21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F8000 jest w zasadzie identyczny jak F7000

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź w wielkości ekranu 40" i 42" to mało trochę jak na taka odległość ten samsung też zbiera dobre opinię zobacz też lg la740 47" lub plazme ale w 46" min. Z testów wynika ze st 60 ma duży input lag pamiętaj o tym gdy masz zamiar dużo grać jeszcze jedno każdy tv będzie zły gdy będziesz szukał samych wad lepiej skup się na plusach a będziesz zadowolony.

Wysłano z Lg G_Pad v500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co racja, to racja, ale co mi z wielkości, skoro obraz będzie zły, zamiast czerni szarość, a mecze piłkarskie będę oglądał z jakimiś smugami itd ;) ? teraz mam 32, więc chyba różnicę zauważę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 42, zamieniłem na 47, popsuł się teraz mam 22 cali monitor komputerowy na któym oglądam ale nastepny będzie 50 lub 55. Mecze się ogląda wygodniej. przy małych ekranach zawodnicy wyglądają jak ludziki na pionkowej grze.doczytać info w epg z 2.5 metra to jest masakra. Zastanów się jednak nad większym. 47 to optymalny rozmiar dla każdego wnętrza gdzie odległośc od kanapy fotela do TV ma 2,5 - 3 metry

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parasite skoro znasz odpowiedzi na swoje pytania, to po co je zadajesz?

skoro nie wnosisz nic do tematu, to po co się udzielasz ?

rozważałem tylko pomiędzy jakość / wielkość. Polecam nauczyć się czytać, ze zrozumieniem.

Rzeczy które zaniepokoiły mnie po przeczytaniu testu ST60:

"Gorzej wypada obraz telewizyjny (50Hz), który to wyświetlany jest ze 100 Hz częstotliwością odświeżania by zredukować migotanie, co powoduje wyświetlenie każdej klatki dwa razy. Powoduje to w efekcie rozdwajanie obiektów przy szybkich ruchach w płaszczyźnie horyzontalnej" - co to oznacza dla normalnego ;) użytkownika ?

Co z efektem teatru w tym modelu ?? Można go zlikwidować nie tracąc na jakości ? Jak często występuje ?

Edytowane przez parasite21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy które zaniepokoiły mnie po przeczytaniu testu ST60:

"Gorzej wypada obraz telewizyjny (50Hz), który to wyświetlany jest ze 100 Hz częstotliwością odświeżania by zredukować migotanie, co powoduje wyświetlenie każdej klatki dwa razy. Powoduje to w efekcie rozdwajanie obiektów przy szybkich ruchach w płaszczyźnie horyzontalnej" - co to oznacza dla normalnego ;) użytkownika ?

Co z efektem teatru w tym modelu ?? Można go zlikwidować nie tracąc na jakości ? Jak często występuje ?

Że jak leci szybko jakiś obiekt przy telewizji i śledzisz go dokładnie wzrokiem to widzisz podwójną krawędź. Wymuszonego efektu teatru nie ma w tym modelu, o to możesz być spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...