Skocz do zawartości
wielooki

SHARP 830 przez HMDI z PC, problem z 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!



Po podłączeniu do Sharpa 830 E (okulary aktywne) dysku USB z filmem w formacie SBS oraz włączeniu kodowania tego obrazu do 3D działa perfekcyjnie. Gdy podłączam PC do telewizora przez HDMI i odpalam film SBS w media playerze, następnie włączam 3D w telewizorze, obraz jest nieco przesunięty, tak że można dostać zeza ;/ Film w formacie .mkv, obraz wyswietlany góra/dół, po włączeniu 3D obraz nie nachodzi na siebie w 100 procentach. Wie ktoś co może być tego przyczyną?



EDIT:


Już wiem, że mam ustawić scaling w CCC na 0, tylko wówczas obcina mi sporą część ekranu dookoła! Jak to naprawić? Wie ktoś?



pozdrawiam!


Edytowane przez wielooki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienia głebi 3D w telewizorze. Overscan wyłączysz ustawiając format obrazu na piksel na piksel

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można ustawiać głębi 3D w przypadku filmow side-by-side. Nie wiem gdzie mogę ustawić format obrazu na piksel na piksel, nie znalazłem nigdzie takiej opcji. Narazie moim rozwiązaniem jest po prostu zmniejszanie widocznego pola w fulscreen w odtwarzaczu tak, że czarne pole jest obcinane podczas skalowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez sensu. Tracisz na ostrości obrazu. Polecam zajrzeć do instrukcji obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor podłączony przez HDMi, nigdzie nie ma zmiany formatu obrazu. No trudno, będę miał trochę obcięty obraz bo zmniejszenie obrazu w fullscreen też prowadzi do tego problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma, jak ma.

Mam inny model SHARPa ale wątpię żeby było inaczej.

Nie chodzi o game mode, tylko pc 16:9

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się zmienić w opcjach obrazu->panoramiczny->piskel na piksle, jednak jest taka opcja i działa :D Skalowanie na 0 i obraz idealnie dopasowany :D PC 16:9 nie ma nigdzie takiej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może u Ciebie się inaczej nazywa. U mnie jest to w opcjach obrazu, tam gdzie zmienia się proporcje.

Najważniejsze że ustawiłeś.

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...