Skocz do zawartości
siwek755

Jaki TV LCD/LED 40-42" do 2000zł + kryteria i modele

Który model wybrać? :)  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który model wybrać? :)

    • Samsung UE40F6400
      4
    • Panasonic TX-L42E6E
      0
    • Sony KDL-40R470A
      0
    • LG 42LM620S
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wdzięczny byłbym za pomoc w wyborze TV, kryteria:
miejsce przeznaczone na szukany ekran:
GdPLWem.jpg

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? również bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? zza TV, tylko rano (mało ważne)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 28" kineskop
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? WiFi, smartTv, filmy po USB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? NNK 70% SD / 30% HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder nbox, wzmacniacz audio
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba skazany jestem na glare
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale moto przyroda
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak (przeglądarka wymagana)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? ~40
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie
19. Preferencje co do marki ? nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? wisimito
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Po tym, co sam poszukałem w internecie, wytypowałem takie oto modele:
* Samsung UE40F6400
* LG 42LM620S
* SONY KDL-40R470A
* PANASONIC TX-L42E6E
Wdzięczny będę za komentarze, sugestie dotyczące modeli, które pomogą mi wybrać najlepiej. Jeżeli ciężki wybór i potraficie chociaż któryś zdecydowanie odrzucić - za taką poradę również będę bardzo wdzięczny, zawsze to wybór się zawęża :)
Pozdrawiam :)
Edytowane przez siwek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybrałem się dzisiaj do Saturna w celu zapoznania się z obydwoma ekranami na żywo (Panasonic Viera TX-L42E6 i Samsung UE46F6400).


Oczywiście jak na prawdziwego Polaka przystało, siedziałem w sklepie 2h i posprawdzałem, pobawiłem się czym się dało :popcorn:


Samsung UE40F6400 postawiony był na uboczu, w sposób uniemożliwiający porównanie jakości jego obrazu w jakimś stopniu z innymi modelami. Zbadałem więc funkcje, kąty, budowę i jakość wykonania. Sam obraz oglądałem już na "ściance", gdzie lepiej to porównać. Wprawdzie na UE46F6400, ale zakładam, że prócz rozmiaru, ekran niczym innym się nie różni. Ogólnie oceniam go pozytywnie. Dość znacznie wyróżniał się na plus podłóg innych modeli z podobnej półki cenowej, rozwieszonych wokoło.


Panasonic TX-L42E6K znajdował się oczywiście na drugim końcu działu i bezpośrednie porównanie jego obrazu z Samsungiem było niemożliwe. Mimo wszystko, w modelu tym zaobserwowałem dość szybko dokładnie to, o czym pisano tutaj oraz w różnych recenzjach tego ekranu - ładny kontrast, mistrzowska wręcz czerń, na poziomie plazmy, ale... no właśnie. Nie wiem czy to kwestia rzeczywistych 50Hz, ale obraz "smuży" naprawdę znacznie :/ Wyświetlany nie był nawet mecz czy coś podobnego - leciał jakiś film w HD i w zwykłych ruchach postaci dało się zaobserwować dość wyraźne "klatkowanie". Był ze mną znajomy, który podchodził obiektywnie do wszystkich modeli i niestety od razu stwierdził to samo. Sam obraz robi duże wrażenie, ale jak przychodzi "ruch" to jak dla mnie jest naprawdę kiepsko... Dość negatywnie się zaskoczyłem.


/ dygresja - bezpośrednio pod TX-L42E6K wisiał polecany tu często (jak i wszędzie, z tego co widzę) TX-P42ST60E. Jak ktoś woli plazmę i ma trochę większy budżet na TV - ten ekran zrobił na mnie naprawdę wielkie, pozytywne wrażenie! Rewelacyjny obraz, no i podłóg E6, na którym wyświetlane były równocześnie te same treści - bardzo duża różnica w płynności wyświetlania na + oczywiście dla 60E.


Co jeszcze udało mi się wychwycić z pierdół, która mogłaby zaboleć w przyszłości - w E6, brak możliwości nagrywania przez USB oraz edycji formatu napisów (które wyświetlane są dość małe /w Samsungu zmian takich dokonać można).


Puentując - płynność ruchu modelu TX-L42E6K na tyle mnie zaskoczyła, że będę musiał wybrać się gdzieś jeszcze, by się co do tego upewnić. Na dziś - Samsung wypadł dla mnie lepiej.


PS czy to, że skalowanie w TV będzie miało w moim przypadku znaczenie tylko przy materiałach z USB czy też filmach z VOD, bo przy kanałach sat. skalowanie przejmuje dekoder nbox jest prawdą?

Edytowane przez siwek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z chłopakami bo testują właśnie te modele. I mają bardzo podobne odczucia do twoich. Niestety ale w płynność leży gdyż nie ma w standardzie upłynniacza. I to widać. Panasonic TX-L42E6 nadaje się najlepiej do filmów: wyjątkowo dobra czerń (to taki mini WT600 bo ta sama matryca), kąty itd ale ruch typowo filmowy czyli 24p z widocznym judderem. W dodatku fabryczny tryb kino jest całkiem nieźle ustawiony.

Samsung F6400 to z kolei telewizor, który wymaga zdecydowanie kalibracji. Obraz jest lekko różowy. Bardzo ale to bardzo odstaje od tego co ma fabrycznie a co dzieje się po 3-godzinnych ustawieniach. Wszystko wraca do normy i można cieszyć się całkiem niezłym jakościowo obrazem. Denerwuje trochę nierównomierne podświetlenie oraz widoczne podświetlenie w narożnikach. Tutaj wygrywa zdecydowanie Panasonic. Natomiast płynność jest wyjątkowo dobra. Duże brava dla Samsunga, że w takiej cenie użytkownik dostaje tak dobry ruch.

Odnośnie skalowania jest jak napisałeś.

Jak widać każdy model ma coś fajnego. Sam czekam na końcowy test :ph34r: Zainteresuj się także Sony R serią. Bliżej mu do Panasonica.

Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony R serii, czyli np KDL-40R470? Z tego co widzę, model ten nie ma nawet dostępu do internetu. :( Ta funkcjonalność u mnie jest pozycją obowiązkową, bo telewizor ma służyć jako główny dostęp do internetu, także prócz samego internetu - pełna przeglądarka i kompatybilność zewnętrznych urządzeń wskazujących także wymagana.

Obawiam się trochę brać teraz pod uwagę zupełnie obce mi modele, bo tego typu szczegóły, jak np. brak możliwości regulacji wielkości napisów w modelach Panasonica, który zauważyłem w Saturnie w zasadzie przypadkowo, z reguły dosyć ciężko wykryć. Swoją drogą napisy, jak na "sztywne" - wielkością są naprawdę zbyt małe tym bardziej, że użytkownikami poszukiwanego przeze mnie ekranu będą osoby, których matury zdążyły już solidnie pożółknąć.

Co do kalibracji w Samsungu, o której pisałeś - kalibrację telewizora przeprowadza się ogólnie dla modelu czy dla każdego egzemplarza? Tzn chodzi mi dokładnie o to, czy wyniki i parametry ustawień, które ustalili redaktorzy podczas testu można wykorzystać na tym samym modelu u siebie, osiągając taki sam wynik? Oraz czy tego typu parametry będą podane w teście lub będą gdzieś do zdobycia?

Edytowane przez siwek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych to tak na prawdę Samsung przegania dosyć mocno konkurencję i pod względem obrazu i wyposażenia, ale dopiero po kalibracji. Tryby fabryczne mają słabe odwzorowanie barw. Kalibrację przeprowadza się indywidualnie dla każdego egzemplarza, dlatego ustawienia nie będą publikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. :) W takim razie nie będę kombinował i wezmę tego 6400F. Za tą cenę to, co oferuje ten model to i tak wydaje mi się bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony z serii R to dobry model.

Pamiętaj zresztą, że żaden smart nie dorówna prawdziwemu komputerowi. Stąd powinieneś na przykład rozważyć miniPC z androidem. Dodatkowy wydatek, ale spisze się o wiele lepiej niż to co jest w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malagos - nie podważam tego, ale tak jak pisałem - SmartTV jest dla mnie jednak ważnym czynnikiem przy wyborze TV. Tak jak już wspominałem - telewizor będzie stał w domu u rodziców, gdzie komputer na ogół jest zbędny i tym bardziej nie zapowiada się, żeby się pojawił, a od samej sieci wymagać się będzie podstawowych zadań - Skype, Youtube czy np. Allegro. Wierzę więc, że z pełną klawiaturą dostęp do internetu tego typu powinien się sprawdzić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...