Skocz do zawartości
toyman19

TV do narożnika okolo 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu telewizora do salonu. Przed tv bedziemy siedzieć na narożniku, i obawiam się, że samsung ue40f8000, który chciałem kupić do tej pory, może być źle widoczny z tego najbardziej ostrego kąta który będzie wynosić około 45 st (sporadycznie ktoś będzie oglądał z takiego kąta). Chciałbym aby tv nie miał zbyt szerokiej ramki. Proszę o pomoc;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5-2,8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? najczęściej do 25 st, w trakcie "grubszych posiedzeń" do 45
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? około 2,5 m od okna, okno od zachodniej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?odtwarzanie z NASA (po kablu) lub routera z dyskiem, funkcje smart, aplikacje do ściągania, internet, może skype etc
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD,SD nc+ , cyfrowy polsat
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? router, wkrótce kino domowe,w przyszłości najprawdopodobniej Xbox One, NAS

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6 w tygodniu, do 10 w weekend
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? błyszczącą
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy dokumentalne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak 20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? wydaje mi się, że 40" to maks jaki nie będzie za duży do naszego salonu.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? lipny obraz;) , szeroka "ramka" wokół
19. Preferencje co do marki ? Samsung, w Philipsie strasznie podoba mi się Ambilight, nie mam zdania co do sony.
20. Czy telewizor ma mieć 3D ? Nie zależy mi szczególnie na 3D, chyba, że będzie to naprawdę "głębokie" 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 - 4500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Hell yeah/ Tak

Edytowane przez toyman19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad rozwiązaniem z odchylanym uchwytem. Ja ma coś takiego w pokoju.

Na czas oglądania odchylam sobie TV od ściany tak aby był na wprost do oglądających.

To naprawdę fajne rozwiązanie.

Oglądanie TV pod kątem 40 st jest męczące.

Jeśli nawet jakość wyświetlanego obrazu będzie dobra to ten kąt psuje proporcje obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze uchwyty są już zamontowane i ciężko będzie je zmienić na inne (montowane na karton-gipsie) nie mówiąc już o kosztach. Tak jak napisałem, tv będzie bardzo rzadko oglądany z takiego kąta, ale może się zdarzyć. W codziennym użytkowaniu będzie to max okolo 25st;) Ogólnie muszę jeszcze zmierzyć ten uchwyt, bo wydaje mi się, że brałem taki:

multibrackets-mb029-m-universal-tilt-wal

I jest na jego stronie napisane ze jest do tv 46cali wzwyż (taki wcześniej rozważałem) i obawiam się, że, 40stka może go nie zakryć:/

zamieszczam rysunek poglądowy:)

e529e2332ea22.jpg

warto chyba zaznaczyć, że, 2,20 jest do narożnika, a oczy będą pewnie gdzieś z 30 centymetrów dalej, więc całościowo pewnie około 2,5 m patrząc na wprost na telewizor.

Edytowane przez toyman19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tak duży kąt musisz kupić albo plazmę, albo coś z matrycą IPS - LG LA860, Sony W805, Philips PFL7008, Panasonic ET60, wszystkie testy masz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, z wymienionych przez Ciebie modeli najbardziej interesowałby mnie Philips PFL7008, ale nie znam nieodległej historii ich telewizorów, czy mógłbyś coś powiedzieć na ich temat, tzn. jak jest z awaryjnością? czy zdarzyły im się ostatnio jakieś wpadki z modelami tv? jak sprawa z aktualizacjami softu etc i wszystko co może Ci się wydać warte odnotowania. Btw, który z tych modeli byś wybrał i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność to loteria, a wady i zalety masz opisane w testach. Ja z tych czterech wybrałbym LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jakieś plazmy nadadzą się do moich potrzeb? robią w ogóle jeszcze takie małe plazmy?;p

edit: cofam pytanie, widzę, że vt60 i f8500 tylko 50+:/

Edytowane przez toyman19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale plazmy to przecież nie tylko VT60 i F8500. Masz jeszcze ST60 i GT60 w rozmiarze 42". Optymalna odległość od takiego wyświetlacza to 170 cm, więc wpasuje się w Twoje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno seria 6 i 7 jest na IPS. 8 do pewnego rozmiaru (do 60 cali chyba) ma matryce PSA Samsunga,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...