Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od piątku bawię się A410. Przesiadka z C200. Dla zainteresowanych od razu kilka uwag:

1. Bezpośrednie porównanie head to head z C200 pod kątem obrazu pokazuje dużą przewagę w plikach DVD czyli widac, ze procesor obrazu działa (użytkownicy a400 nie zauważą żadnej zmiany co oczywiste)

2. Trudno wyczuć czy dodatkowe 500MB pamięci w czymś pomaga. porównywałem mój zapis z telnetu z jednym z moderatorów z forum NMT i pokazuje że player użytkuje więcej pamięci ale prawdopodobnie firmware nie jest zoptymalizowany pod to - typowe dla PCH

3. DAC stereo póki co ma jakiś błąd (oby tylko w firmware) bo pliki o największej gęstości puszczane przez stereo trzeszczą (nagrania z Linn records 24/192)

4. Wejście do podczerwieni dodane z tyłu odbiornika jest mniejsze niż to w C200. A teraz najzabawniejsza część po użyciu adaptera 3,5mm/2,5mm okazało się, że IR eye z C200 (oryginalny) nie działa z A410. Zabawne. Moderatorzy z NMT forum próbują mi udowodnić że skoro IRK200 jest do C200 to nie musi wcale działać z A410. ROzbawiło mnie to bo co w takim razie działa skoro cloud media nic nie oferuje. Być moze mam kupować różne zestawy i testować lub zamówić częśc za 11USD z Hong Kongu. Póki co zadałem kilka pytań producentowi. Zobaczymy.

Podsumowując bez zoptymalizowanego firmware posiadacze A400 mogą spokojnie go używać i nie zauważą różnicy. Przesiadka z C200 jest dosyć miła. Player jest szybki i dosyć fajnie działa. Wrzuciłem dysk 3TB i wszystko jest OK. Przy kopiowaniu przez sieć osiągnąłem 19-23 MB/s PC - NMT więc w sumie nie najgorzej. Oczywiście nie udało mi się uruchomić połączenia USB3.0 slave pomiedzy NMT i PC ale to podobno problem windows 8.1.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, popek nie umie zrobić passthrough dla TrueHD? Czy to tylko błąd w opisie?

Audio Passthrough:

DTS, DTS-HD HR, DTS-HD MA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dekoduje ale passthrough przepuszcza. Zresztą kurcze muszę sprawdzić bo już zgłupiałem. Przez krótki okres używałem c200 i a410 i trochę mi sie pomieszało któy co potrafi :)

W chwili obecnej chłopaki nie umieja sobie poradzić tylko z tym 24/192 ale to dotyczy tylko flac. Generalnie z A410 nie mam problemów

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekodowanie nikogo nie interesuje bo wiadomo, że nie umie.

Jak możesz sprawdź te TrueHD z jakimś .mkv. W specyfikacji nic nie ma żeby umiał posłać TrueHD do amplitunera, a DTS-HD MA owszem.

To samo jest w moim starym A-110, DTS-HD umie posłać do amplitunera, ale TrueHD już nie umie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wrzuciłem obraz z bluray star trek i leci w Dolby TrueHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie taka kwestia. Wiem ze majac zewnetrzne napisy do anglojezycznej plyty bluray odtwarzacz je zaczytuje do obrazu iso. Ciekawe czy potrafi zaczytac zewnętrzny plik z polska ścieżką dźwiękową do obrazu iso płyty br z bajka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wrzuciłem obraz z bluray star trek i leci w Dolby TrueHD

Ok, czyli umie, dzieki za sprawdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...