Skocz do zawartości
dobosz23

Kilka ważnych newsów K-R42/T-R42/itp, itd.

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już kilka nowych firmware na Freaktab.com - ale uwaga bo nie wszystko działa jak należy. Najbardziej dopracowany jest firmware wasser`a 1.2.4, ale wg mnie jest problem z działaniem klawiatury zewnętrznej typu RC12 jaką mama sam. External Keyboard Helper w wersji demo się nie sprawdza i ostatnio co klika wyrazów wtrącał DEMO VERSION.

Ja obecnie testuję wersję 4.4.2 KitKat i jest bardzo szybka, wifi śmiga jak należy, ale jest problem z dostępem do więcej niż jednego dysku oraz nie działa JustXBMC, ale za to pojawiło się do tego systemu Beyond XBMC. Działa dobrze tylko jak na początek znowu problem z wyświetlaniem na całym ekranie bez pasków. Obecnie używam XBMC Gotham Alfa 11 i działa całkiem przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że zmieniłem firmware w moim Jesurun odpowiedniku T-R42 na 1.2.4 z odrębnym kernelem i śmiga jak żyleta wszystko. Wcześniej XBMC miało problem z otwarciem niektórych plików, ale teraz to działają mi wszystkie jakie mam - nawet najdziwniejsze teledyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko 1080p i kernel-t_r42 cpu1704_ddr720_1080p_gpu600h - w oryginale system był zamulony i jakoś więcej żarło pamięci. Teraz Android działa jak torpeda i po uruchomieniu XBMC mam wolne ok. 1,5 GB pamięci. Z tego co mi wiadomo to najlepszy dopracowany firmware pod pierwsze wersje T-R42, a teraz z tymi nowymi są ciągle schody, bo albo zmieniają chip WiFi albo Bluetooth i nic nie można dopasować na custom-ach.

Przy okazji gry też śmigają - ja obecnie gram w:

Asphalt 8: Airborne - klawiatura RC12 nieraz się przywiesza, ale tak ogólnie działanie gry super.

Beach Buggy Blitz - pierwsza jak i najlepsza pod moją klawiaturę gierka.

Castle Clash - niedawno zacząłem grać i całkiem niezła grafika oraz sama obsługa gry.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzy dni temu dotarł do mnie player T-R42 ver. 2.0

Na ori sofcie filmy 1080p cięły się bardzo...

Wrzuciłem, nowy soft Lewego, wrzuciłem soft Wassera...

Muszę próbować, bo na razie przycina na fullHD (a miał już nie przycinać :) )

O 3D nie wspomnę...

XBMC działa fajnie, ale jeśli nie będzie poprawnie odtwarzał full HD to wyląduje na allegro :)

Wrzuciłem też podkręconego kernela gdzie na Antutu pokazał wyniki 18256 pkt.

Jak poradzi sobie teraz z 3D i FHD to zmienię HDD z 3,5' na 2,5', bo obecny przechodzi w tryb uśpienia, a nie wiem czy player potrafi go "wybudzić" :/

Na chwilę obecną szału na mnie odtwarzacz nie zrobił...

Edytowane przez coobah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie na początku tez nie zrobił szału dopóki nie dopracowałem jaki ma działać firmware - do twojego polecam wassera 1.2.4 new T-R42 lub Kitkat o ile to na pewno jest v2.0, bo ostatnio szaleństwo z wersjami. Najlepiej rozebrać obudowę i zerknąć co jest w środku opisane. U mnie tez XBMC działał rożnie dopóki nie dopasowałem odpowiedniego kernela i teraz nie ważne czy XBMC alfa 11 czy MINX-owa przeróba lub inne wideo zawsze idzie płynnie, bo to wina niedopasowania firmware. Obecnie mam nieduże obciążenie systemu i ok. 20% wolnej pamięci - jeżeli wyświetla ci się inaczej to raczej masz źle spasowany firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się sugerować przy wyborze Kernela? Wynikiem w Antutu?

Nie próbowałem jeszcze instalować Beyond XBMC. Może on rozwiąże chociaż część problemów... Zobaczymy.

Zamawiałem z http://www.geekbuying.com/ i wszelkie gwiazdy na niebie wskazują, że to faktycznie ver. 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ta wersja to trzeba by było się upewnić - sam opis lub przypuszczenia to za mało. Co do kernela to niezawodną metodą jest metoda wypróbowania - razem z firmware 1.2.4 wassera jest ich trochę do sprawdzenia. Poza tym wiem, że niektórym działał firmware Kitkat plus OC Kernels od 1.2.4, niestety nie ma gotowców, które będą działać na każdym sprzęcie i niestety trzeba się z tym pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Antutu wyszło mi 18350 pkt.

Nie jest źle.... BEYOND XBMC też fajnie śmiga... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aukcjach na naszym i chińskim portalu urządzenia te opisywane są jako T-R42/MK888B/MK888T/Q7/CS918 (w jednej aukcji) - czy to są synonimy czy te urządzenia różnią się od siebie? Jeśli są różne to jak poznać oryginalny T-R42? Czy kupować pierwszy z brzegu z takim opisem i będzie dobrze? Do każdego będą pasować firmware'y do T-R42?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Urządzenia mogą się różnić. Np. zastosowanym układem WiFi, BT, różną liczbą wyjść, obecności (lub nie) karty sieciowej, kamery itp. itd.

To jest w pewnym stopniu loteria.

Trzeba się mocno wczytywać w opis aukcji, wpatrywać w obrazki i mieć ogólne rozeznanie w temacie.

Nawet w ramach tej samej nazwy produkowane są urządzenia w kilku wersjach. Często na forach tematycznych nazywane potem wersją 1, 2 czy 3.

Niektóre dongle doczekały się już 5 wersji ...

Po prostu producenci albo tną koszta albo poprawiają błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie parametry powinien mieć T-R42 aby pasowały do niego najpopularniejsze firmware'y i sprawiał najmniej kłopotów?

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie parametry powinien mieć T-R42 aby pasowały do niego najpopularniejsze firmware'y i sprawiał najmniej kłopotów?

Każdy :)

Kwestia abyś dobrał odpowiedni firmware do odpowiedniej wersji.

Z tego co pamiętam to najnowsze firmware'y wassera pasują już do każdej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...