Skocz do zawartości
BoDeX

DUNE - prosty sposób na wyświetlanie okładek i opisów !

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu użytkowników od dawna narzekało na surowy, goły interface tej rodziny playerów.

Inne modele bez problemu wyświetlały chociaż okładki, a tutaj nic - zwykły golas !

Powstały dwa programy do takiego uszlachetnienia, ale raz, że są skomplikowane,

a dwa, to że po zmianie dysku w playerze działy się cuda nad którymi trudno było zapanować. :)

Ale oto pojawia się na scenie program, który usatysfakcjonuje wielu - nazywa się DUNE EXPLORER

i zaspokaja wszelkie potrzeby z tym związane. Jest prosty w użyciu, a przy tym bardzo elastyczny.

Praca z programem wygląda następująco:

Po pobraniu i uruchomieniu wskazujemy dysk, który chcielibyśmy otagować informacjami, które

DUNE wyświetli nam podczas użytkowania. Rozwija się drzewko zawartości i wskazujemy katalog,

który chcemy otagować. Nie musi on nosić nazwy zawartości (to wymóg dla automatycznego pobierania)

gdyż to co do niego zostanie pobrane możemy wpisać "z ręki". Przykładowo katalog nazywa się Wirujący

Sex, a nie chcemy tego zmieniać, więc w okienko do wyszukiwania wpisujemy DIRTY DANCING i szukaj.

Informacje mogą byc pobierane z różnych serwisów filmowych - polecam themoviedb.org z którego już

niedługo opisy będą do pobrania w języku polskim, a może dodany zostanie także filmweb.pl - pracują nad tym.

Program jest intuicyjny w obsłudze - można sobie wybrać różnego rodzaju style graficzne jak i sposób prezentacji,

po kilku minutach obcowania z programem każdy będzie miał go w małym palcu. :)

Jak już wszystko sobie ładnie dobierzemy, ustawimy, to przychodzi czas na zapis do wybranego katalogu.

I to właściwie wszystko - program dorzuci kilka plików do katalogu i na tym kończy się jego działanie.

Po włożeniu do DUNE tak otagowanego dysku otrzymujemy graficzną reprezentację zawartości dysku.

Po wybraniu interesującej nas pozycji otwiera nam się plansza z opisem, a kolejny klik powoduje uruchomienie

materiału. Po zmianie dysku zmieni się nam wyświetlana zawartość - dane są ściśle związane z katalogiem.

Można kopiować całe katalogi do dowolnej lokalizacji - nic się nie rozjedzie.

Program leży tutaj :

http://www.zentriertinsantlitz.de/dex22/Dune_Explorer_2.2.0.133_Merry_Christmas_Release3.rar

(23.12.2013) :Dune Explorer 2.2.0.133 Merry Christmas Release

Działa na :

W2k / NT / Windows XP 32bit-64bit / Windows Vista 32bit-64bit,

Windows7 32bit-64bit / Windows 8.1 Pro 32bit-64bit

Wymaga Microsoft.NET Framework 3.5 - do pobrania z sieci.

Edytowane przez BoDeX
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoDeX pobrałem go. Używam Zappiti ale chciałem coś urozmaicić. I Mam 4 dyski. Wszystkie zmapowane ( m: n: o: p: ) . W każdym różne katalogi. I je Explorer widzi po zeskanowaniu ale konkretnych filmów w katalogu FILMY w np dysku m: już mi nie wyświetla. Widzi sam katalog FILMY. I co teraz mam zrobić żeby je opisać okładkami? Żeby je widział ?

I drugie pytanie: mając 4 dyski mogę szczytać i opisać okładkami pozycje wszystkich filmów z wszystkich dysków? a przy exporcie do DUNA jak to będzie zgrupowane ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj dysk ( NEW SCAN ) i wyświetli Ci po lewej drzewo katalogów, aby dodać opis do dowolnego katalogu znajdź go w rozwiniętym drzewie.

Film musi być w katalogu - gołych plików nie otaguje ! Rozwiń katalog "FILMY" i tam musisz znaleźć podkatalogi z konkretnymi filmami. :)

Możesz otagować dowolną ilość dysków. Tutaj nie ma exportu do DUNE, tagi zapisują się w katalogu z filmem i to wszystko.

Bez względu na to jaki włożysz dysk, to DUNE wyświetli Ci tylko jego zawartość - DUNE nic nie przechowuje w sobie.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Nie czyta katalogów. Mam na 4 dyskach ponad 1100 filmów w HD. Nie w oddzielnych katalogach więc nie pocieszę się tym programem bo za dużo pracy.

A czy można otagować dowolny katalog pobierając okładki, zdjęcia nie ze wskazanych portali filmowych tylko z dysku ? Np jakieś zdjęcie i otagować sobie katalog

FILMY-RODZINA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na 4 dyskach ponad 1100 filmów w HD. Nie w oddzielnych katalogach

WOW - ale jak je przechowujesz, każdy film to jeden plik i wszystkie wrzucone do katalogu FILMY ?

Dorobić katalogi to żadna robota - kopiuj wklej i za parę minut masz ! :)

Co do reszty, to można podmienić utworzony plik na dowolny z własnej kolekcji - aby rozmiar i nazwa się zgadzała.

Powinno zadziałać . Opisy także możesz wyedytować na dowolne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisało mi do katalogu z filmem ale jak odpalam Dune to muszę dopiero otworzyć katalog z filmem żeby zobaczyć opis i okładkę - tak ma być ? Myślałem, że Dune od razu będzie widzieć film jako okładkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu DUNE pokazuje zawartość dysku jako okładki - jeśli chcesz zapoznać się z opisem

wchodzisz do katalogu i masz opis - kolejne OK uruchamia materiał.

Pobaw się czerwonym przyciskiem na pilocie, a może nie dodałeś okładki ( select ALL podczas tagowania )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miłe i wygodne.

Dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do DUNE EXPLORER to mam 2 pytania. Domyślnie nie wyłącza widoku interfejsu oraz ramki wokół pozycji. Czy wystarczy to zrobić edytując dune_folder? I kolejna ważniejsza dla mnie sprawa czy ktos poradzil sobie z serialami\kolekcja filmów? W ostatnim wydaniu pojawiły się skiny do takich rzeczy ale nie za bardzo wiem jak to poustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zabawa z czerwonym przyciskiem na pilocie Dune pomogło, jedno nie wiem co źle robię udało mi sie do jednej pozycji zrobić wszystkie okładki i opisy włącznie ze skopiowaniem odręcznym z Film Web polskiego opisu, dodanie parametrów filmu i po najechaniu na okładkę filmu wcisnąłem ok na pilocie i pojawil sie opis drugie ok i idzie film, niestety tak poszło tylko na jednej pozycji, następne widzi mi okładki ale żeby wejść do opisu nie wystarczy ok, musze jęszcze po pojawieniu się zakladki w Dune jeszcze raz wybrać z listy otwórz, okładki robie tak: po otwarciu dysku wskazuję wybrany katalog z filmu, po wyszukaniu filmu ( tylko odznaczyłem serwisy angielskie) klikam dolny przycisk all i dobieram okładki i zdjęcie do dolnych pozycji i bocznej, koryguje opis i zapisuję, patrzyłem na strukturę zapisanych w Dune pozycji i jest taka sama, dlatego zastanawiam się co źle robię - jak jest u was ?

Edytowane przez darekrocznik71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do DUNE EXPLORER to mam 2 pytania.

- nie wyłącza widoku interfejsu oraz ramki wokół pozycji. Czy wystarczy to zrobić edytując dune_folder?

- czy ktos poradzil sobie z serialami\kolekcja filmów ?

1 - rozwiń proszę, czy chodzi o wygląd programu, czy już o efekt na ekranie z menu DUNE ?

2 - tak, pojawiła sie opcja dla seriali, ale jak z tego korzystać i z jakim efektem, to nie bardzo jeszcze wiem. :)

Najprościej i w miarę efektownie można to zrobić na piechotę. :) Podam przykład. 4 sezony SPARTACUSa.

Katalog główny - SPARTACUS, a w nim 4 katalogi z sezonami, a w każdym katalogu po te 10 odcinków.

Zaczynamy od tagowania katalogu głównego dla całej serii, następnie tagujemy każdy sezon, a potem każdy odcinek.

Dużo tu będzie edycji "z ręki", bo ten serwis TV ( a nie FILM ) chyba jakoś to inaczej chce prezentować.

W efekcie mamy widok okładki serialu, po wejściu mamy duży obraz i opis i na nim 4 ikonki sezonów, po kliknięciu na dowolną

wchodzimy już do rozdziału na odcinki i wreszcie możemy odpalić dowolny z nich. Można też do katalogu głownego wrzucić

wszystkie odcinki serialu (bez podziału na sezony) , ale wyjdzie misz-masz z wielką ilością ikon do każdego odcinka.

Jeśli ktoś rozkmini pomysł producenta programu, to niech wrzuci jakiegoś tutka, bo może rzeczywiście można prościej... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma exportu do DUNE, tagi zapisują się w katalogu z filmem i to wszystko.

Troszke niepokojące jest to że wlaśnie zapisuje w katalogach, bo w przypadku np. plyt Blu-ray narusza firmowa strukturę i zrobione np. potem ISO jest już inne od oryginalu

Dodawany jest katalog zaczynajacy sie na __Movie.. oraz wrzucane pliki png , txt i jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty wypisujesz ?

Nie zapisuje nic wewnątrz , a jedynie "obok " - niczego nie zmienia !

Nie wprowadzaj w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokladnie tak jak napisalem. Jesli scanowany jest katalog z filmem to W TYM zapisywane sa te pliki i tworzony

dodatkowy ponizej katalog ukryty. Wejdz eksplorerem ktory widzi wszystkie pliki tj. ukryte i systemowe i to zobaczysz.

Nadto jesli ten katalog powstal w wyniku .... torrenta to nastapi zmiana hasha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma rację - w katalogu są tworzone pliki startowe i katalogi.<br /><br />Tapnięte z ZTE V987<br /><br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż swojego printscreena i podyskutujemy.

W katalogu w którym jest film ( BDMV + Certificate ) program OBOK dokłada swoje pliki graficzne, opisowe i startowe - to dzięki temu

możesz zmieniać dyski, kopiować film na inny dysk bez utraty informacji o nim - gdzieś te obrazki przecież muszą być !

Nie ma to najmniejszego wpływu na możliwość nagrania ( nagrywamy przecież tylko katalogi BDMV i Certificate )

Program nic w nich nie zmienia i nic tam nie zapisuje/nadpisuje ! ! ! Proszę, masz efekt pracy programu wraz z datami .

Nie wprowadzajcie w błąd.

94346064844719347283.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie o to chodziło i w tym przyznałem rację. Nic o strukturze nie pisałem.<br /><br />Tapnięte z ZTE V987<br /><br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Nie ma to najmniejszego wpływu na możliwość nagrania ( nagrywamy przecież tylko katalogi BDMV i Certificate )

Program nic w nich nie zmienia i nic tam nie zapisuje/nadpisuje ! ! ! Proszę, masz efekt pracy programu wraz z datami .

Nie wprowadzajcie w błąd.

94346064844719347283.jpg

@BoDex Ty masz racje i ja mam rację. Nie pisałem, że zmienia w katalogach BDMV i CERTYFICATE ale o tym że na root-cie PŁYTY są dodatkowe pliki oraz PODKATALOG. Coraz wiecej oryginalnych płyt BL ma bogatszą strukturę niz tylko te dwa wymienione katalogi , co oznacza że gdy tworzysz ISO to nie mozesz się ograniczać tylko do nich ale i do pozostałych . Czyli wskazujesz KATALOG nadrzędny do stworzenia ISO a on jest zmieniony.

Druga moja uwaga dotyczy torrentów i to chyba nie wymaga komentarza.....

Ps. Nie zmienia to mojego entuzjazmu dla tego "narządka" ale wskazuję na te działanie programu które mniej doświadczonych może zaskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku np. plyt Blu-ray narusza firmowa strukturę i zrobione np. potem ISO jest już inne od oryginalu.

Jak nie wiesz co tworzy "firmową strukturę" , to trzymaj wszystko od razu w postaci ISO - będziesz miał czytelnie i bez problemów.

POWTARZAM - program niczego nie zmienia, dodaje jedynie swoje pliki do katalogu, aby DUNE mógł czytać obrazki i opisy.

Co do torrentów, to kompletnie nie wiem o co Ci chodzi - mógłbyś rozwinąć, bo może właśnie tym kogoś wystraszyłeś ! :)

PS. - ktoś tagował już seryjnie cały dysk ? Jak to wychodzi w praniu ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taguje pojedyńcze katalogi i co jakiś czas po wciśnięciu przycisku Save Dune Media mam taką informacje : Error whlie saving synopsis: Stack: - co to może być klikam okładki all lub w każdą boczną i dolną i wybieram pozycje i ten sposób i tamten i to samo, jest też nie wiem czemu robię okładki i raz po wejściu już w Dune okładki wyskakuje od razu opis a czasem ekploracja pliku i dopiero wciśnięcie open powoduje pokazanie opisu, czy czekacie aż wszystkie okładki się do danej pozycji otworzą po wciśnięciu bocznego all i dopiero dopasowujecie, czy też można od razu jak się okładka spodoba - czasem bardzo długo się ładują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd przy zapisie opisu ... sprawdź co masz tam wpisane ( Edit synopsis )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki błąd jak korzystałem z ścieżki zmapowanej dysku. Gdy użyłem ścieżki bezpośredniej było ok.<br /><br />Tapnięte z ZTE V987<br /><br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to się kaszani, czasem zapisuje bez problemu - pokazuje się okładka,ok opis filmu, potem ok i leci film, nieraz zapisuje się ale po wciśnięciu ok w Dune trzeba wejść w otwórz żeby zobaczyć opis, znowu jak już się zatnie na jakimś filmie mimo, że robię to tak samo to info, że nie można zapisać, w synopisie wszystko jest to samo co na innych filmach, nawet zostawiam ten co mi ściągnęło lub go kasuje, dodaję swój wciąż to samo, chyba to co jest w katalogu do, którego idą okładki nie ma znaczenia, ja mam BDMV, VTS, lub, że dysk jest w NAS ? Jeszcze raz to napiszę jak to robię, na kompie mam linuxa- tam jest problem ze znalezieniem NAS w tym programie, więc robię to na laptopie - niestety z Vistą, odpalam Dune Explorer, klikam na lewy górny folder _ New Scan, wskazuję sieć i dysk w NAS, zaznaczam dysk na, którym mam filmy, otwierają mi się wszystkie katalogi, w którym mam filmy tj: bajki, DVD itp, wchodzę w katalog z bajkami i klikam na którąś z nich i wskakuje mi jej nazwa do wyszukiwarki, skracam wpis w wyszukiwarce do samego tytułu klima w lornetkę, wyszukuje mi film, korzystam z serwisu TheMovieDB. org - najwięcej tam znajduje filmów, czekam aż wyszuka wszystkie okładki i klikam w prawym rogu zakładkę ad all icon i synopsis, jak wskakują kolejne okna to wybieram okładki i potem albo jest ok, albo nie otwiera po pierwszym ok opisu albo problem z zapisaniem - nie wiem czy ja coś źle robię ? Próbowałem od razu tagować sam katalog filmem ale to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz dobrze. Czy nie jest tak ze rownoczesnie odtwarzasz /stoisz na tym katalogu przez Dune alby inne komputery w sieci sa do tego zasobu podlaczone ?

Nie pracuje torrent na tych katalogach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...