Skocz do zawartości
grzech_s

Czy istnieje jakaś tegoroczna "ledowa" alternatywa dla plazmy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

W związku z rychłym końcem produkcji PDP przez Pansa chciałbym poznać Waszą odpowiedź na pytanie zawarte w temacie. Czy są telewizory LED, które mogą nawiązać walkę z plazmami w kwestii kontrastu i odwzorowania koloru? Chodzi mi głównie o tegoroczne modele. Jeszcze kilka miesięcy temu byłem zdecydowany na LCD LED, ale 99% sprzedawców sieciówek zapytanych o telewizor oferujący dobry obraz, polecało plazmę, z LCD pojawił się Sony HX850 i jego następca W905. Pozostaje jeszcze kwesta kątów widzenia, mój telewizor będzie stał na szafce o wysokości 129cm (odległość od odbiornika to ok. 3 m), co nie pozostaje bez znaczenia dla jakości obrazu.

Proszę o wszelkie sugestie, interesuje mnie telewizor o wielkości min. 46'', bez maksymalnej, który pozwoli cieszyć się obrazem w zaciemnionym pomieszczeniu.

Z pewnych względów nie biorę pod uwagę modeli PFL9706/7.

Do tej pory oglądałem filmy i telewizję (internetową) na 22'' monitorze HP (matryca VA podświetlanie ccfl).

Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam.

WESOŁYCH ŚWIĄT :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, że są jeszcze miejsca gdzie sprzedawcy polecają plazmy ;)

Niestety, żaden TV LCD nie będzie posiadał tych zalet co plazma, a przynajmniej nie wszystkich na raz. O ile z odwzorowaniem barw LCD nie mają najmniejszego problemu tak z kontrastem jest często bieda, a z kątami widzenia już kompletna. Twój monitor HP ma mniej więcej dwukrotnie niższy kontrast niż typowe telewizory LCD, ale nieporównywalnie lepsze kąty widzenia. Jak chcesz mieć obie rzeczy dobre to śpiesz się po Panasonic'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że jesteś "wyczulony" na bzyczenie plazm to możesz mieć problem z przystosowaniem się do nocnych seansów w kompletnej ciszy otoczenia przy niewielkim natężeniu dźwięku samego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za odpowiedzi. Liczę na więcej.

Z tym bzyczeniem się okaże. Mam świadomość ograniczeń każdej z technologii ( jak mawia moja babcia Z gówna bicza nie ukręcisz - LCD świeci cały czas, więc trudno o podobny pozom czerni), ale czy istnieje jakaś ledowa alternatywa, który led ma najlepszy obraz pod kątem czerni i kontrastu.

PS. W raciborskim M. Expert plazmy zawieszono pod wypustem (obniżonym sufitem, i można wyłączyć lampę wiszącą nad nimi).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, że są jeszcze miejsca gdzie sprzedawcy polecają plazmy ;)

Niestety, żaden TV LCD nie będzie posiadał tych zalet co plazma, a przynajmniej nie wszystkich na raz. O ile z odwzorowaniem barw LCD nie mają najmniejszego problemu tak z kontrastem jest często bieda, a z kątami widzenia już kompletna. Twój monitor HP ma mniej więcej dwukrotnie niższy kontrast niż typowe telewizory LCD, ale nieporównywalnie lepsze kąty widzenia. Jak chcesz mieć obie rzeczy dobre to śpiesz się po Panasonic'a ;)

No u mnie w najbliższym media expert, sprzedawca polecał st60. Nawet pokazywał wady lcd z podobnych granic cenowych. A na moją wypowiedź, że zastanawiam plazmą i lcd. Zdziwił się że w ogóle jeszcze myślę o jakimś lcd.

Kto wie, może czyta forum :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

W związku z rychłym końcem produkcji PDP przez Pansa chciałbym poznać Waszą odpowiedź na pytanie zawarte w temacie. Czy są telewizory LED, które mogą nawiązać walkę z plazmami w kwestii kontrastu i odwzorowania koloru?

....

Na tak sformułowanie pytanie, odpowiedź może być tylko jedna. Nie ma na to szans. Sama metoda generowania koloru, fizycznie na to nie pozwala. Aby telewizor z podświetleniem LED mógł dorównać dobrej plaźmie pod względem samej jednej cechy, to znaczy kontrastu, musiałby mieć podświetlenie strefowe i to jedna strefa na jeden punkt obrazowy. Czyli musiałby mieć przeszło 2 miliony niezależnie zasilanych i niezależnie sterowanych stref. A to jest "Mission Impossible" w standardowych LCD z podświetleniem LED.

A gdzie reszta cech? Czas reakcji piksela, kąty widzenia, równomierność podświetlenia, itd.

Stąd i odpowiedź jest kategoryczna. Zero szans. To jest konstrukcyjnie niemożliwie przy obecnym stanie technologii. Tak samo jak najlepszy, najszybszy i najbardziej wypasiony samochód, nie dorówna helikopterowi pod względem mobilności. Bo to całkiem odmienne konstrukcje.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SlawekR

który led ma najlepszy obraz pod kątem czerni i kontrastu

Znajdzie się coś godnego polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. philipsy serii 9

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/philips/mega-test-lcd-3d-philips-46pfl9705h-eisa-2010-r126

był jeszcze jakiś test porównawczy tu na forum - chyba razem z topowym sony

philips generował najlepszą czerń i kontrast z LCD i lepszą od plazm panasonica ale jego cena też była "najlepsza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jego kąty widzenia też były najgorsze ;) Kontrast to nie wszystko.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz zaciemniony pokój, to nawet nie wiem nad czym się zastanawiać. Chodzi nie tylko o możliwości TV, ale też jego cenę. Seria GT60 wyświetla lepszy obraz niż LCD 2 lub 3 krotnie droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy ale nie pozbawiony problemów np. płynność i inne przypadłości plazmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy w 2014 roku pojawił się już na rynku budżetowy TV LCD, który mógłby być alternatywą dla budżetowych plazmy ?

Edytowane przez rott319

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w 2014 roku pojawił się już na rynku budżetowy TV LCD, który mógłby być alternatywą dla budżetowych plazmy ?

Pod jakim względem? Kątów? Kontrastu? Ostrości w ruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kątem osób, które miały styczność z obrazem serii np. ST60 i widziały niedoskonałości obrazu w LEDach przy obrazach głównie ruchomych zarówno sygnału HD jak i oraz co gorsza SD (widziałem model P42AS650 Panasonica z wyświetlanym obrazem z dvb-t i tylko kąty ma przyzwoite).

Czyli pod kątem kontrastu oraz ostrości obrazu ruchomego przy jeszcze w miarę przyzwoitych kątach bo wszystkich tych parametrów w LEDach nie da się utrzymać na dobrym poziomie zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o telewizory LCD to możesz sobie narysować koło, podzielić je na trzy części, następnie napisać kolejno "kontrast", "kąty widzenia", "ostrość ruchu" i na koniec przyozdobić rysunek tekstem "pick two" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli tymi dwoma parametrami byłyby: kontrast i ostrość ruchu to jest jakaś alternatywa będąca tematem postu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...