Skocz do zawartości
misfit

The Shadow Line (2011) / Na granicy cienia

Rekomendowane odpowiedzi

51IXJrP1IpL._SY300_.jpg

Polecam. Siedmioodcinkowy miniserial od BBC - dramat kryminalny. Fabuły nie będę zdradzał - kto chce to sobie przeczyta.

Dowiedziałem się o nim dość przypadkowo zachęcony stosunkowo wysokimi ocenami w rankingach serialowych. Oceny w moim przekonaniu nawet nieco zaniżone - pozycja ta nie należy do łatwych w odbiorze, więc pewnie nie każdemu przypadnie do gustu, szczególnie po ~2 odcinkach gdzie pojawia się coraz więcej pytań i prawie zero wskazówek, ale cóż... cierpliwi zostaną wynagrodzeni ;)

Poza tym swietny klimat i mistrzowsko nakreślone postaci (Gatehouse!).

Co do wydania BD to nie wiedzieć czemu, ale BBC zwykle traktuje dźwięk w swoich produkcjach po macoszemu, nie inaczej jest w tym przypadku - Dolby Digital 2.0. Obraz za to bardzo ładny...

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarzyć...

Na Ale Kino swego czasu leciał, ale nie orientuję się czy serwują co jakiś czas jego powtórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to ten serial wydano na BR tylko w GB i D ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam również zainteresować się najnowszym miniserialem twórcy The Shadow Line - The Honourable Woman. Jest to dramat-thriller szpiegowski z konfliktem izraelsko-palestyńskim w tle.

5603572c-4692-42b6-acb4-f7a720e66c72-460

Nie będę się niepotrzebnie produkował dlaczego warto sięgnąć po ten serial - pod tym linkiem wszystko zostało ładnie podsumowane.

Jak dla mnie jedna z najlepszych premier tego roku i już nie mogę się doczekać kolejnego dzieła Hugo Blicka.

Niestety najwyraźniej seriale słabo sprzedają się nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii i The Honourable Woman został wydany jedynie na DVD.

Mam nadzieję, że ten błąd naprawią Niemcy i doczekamy się od nich wydania Blu-ray tego miniserialu, tak jak miało to nie raz miejsce w przypadku innych produkcji brytyjskich.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...