Skocz do zawartości
skalmen

DTS Bomb powróciło ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

mam problem z moim super sprzetem Onkyo 905, od kilku dni powrócił niesławny efekt DTS MA Bomb , w trakcie ogladania najnowszych fimów ( Superman, Pacific Rim ) zauważyłem słynne pier.........cie z gósników frontowych , mam podpietą do onkyo końcówke mocy która zasila fronty na szczescie jest tam podwójne zabezpieczenie ale denerwuje mnie samo zjawisko, spotkał sie może ktos z tym zajwiskiem , mam najnowszy soft 1,09 w Onkyo który likwidował ten efekt ? może jest to związne z tym ze część fimów jest teraz w DTS HD MA 7.1 ? czy moze to wina końcówki mocy ? wszelkie sugestie rozwiaznia problemu mile wskazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bez koncowki tez wystepuje problem w tym samym miejscu ? nie sadze aby problem wystepowal na tej wersji firmware, mam te samą wersje, a jaka masz wersje DSP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej dzieki za odpowiedz , bez końcowi to ie sprawdzałem ale zaczęło sie to dziać gdzies od 3 tygodni musze sprawdzić wersje dsp i jak jest bez końcówki , może to win akońcówki jakies zwarcie czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ampli Denona i na Supermanie nie zauważyłem tego, Pacific Rim wciąż przede mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak możesz dokładnie czas filmu w którym to występuje.

Mam onkyo 906 to sprawdzę...Możesz dać dla Supermen i Pacific rim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za pomoc

na razie przestawiłem sobie sygnał w odtwarzaczu na lpcm i temat zniknął wic chyba jednak cos jest na rzeczy , teraz troszkę mało czasu bo gonitwa świąteczna , ale po wigilii postaram się ustalić dokładnie czas uderzenia

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim 906 DTS BOMB się pojawił ponownie.

Film Elysium scena z czasem pomiędzy 00:47:30-00:47:35...(drzwi do samolociku takim laserkiem otwierają).

To nie tyle chodzi o wersje softu ..co wersje DSP 1.

Ja mam :08919A..i ona poprawiała błąd.

Ale po małym szukaniu na necie ,ludzie pisali w 2012 roku, że pojawił się DSP1 w wersji 12116A i poprawiał ponownie.

Niestety, na razie nie dorwałem linka dla swojego ampa.

Należy pamiętać że do 906 nie będzie pasował DSP soft od 905.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak , na razie szukam w necie nowego sftu do mojej 905, a póki co lpcm :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem sofcik ale jakaś debilna istrukcja pisze żeby nacinąć w apli + tone , nie mam takiego przycisku chyba że na pilocie którego już nie używam , naciskałem wieloktrotnie i nic , jesli nacisnę display jednoczesnie i power to wyswietla mi sie wersja softu 1.09 i dts 0841A ALe nic poza tym :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj aby być ostrożnym z wgrywaniem softu.Można niestety unieruchomić amplituner.

Ten do DSP wgrywa się poprzez płytę CD i odtwarzacz umożliwiający podłączenie z ampem poprzez kabel cyfrowy/optical 1.

Dodatkowo odtwarzacz nie może "upiększać dzwięku" czyli tylko przesyłać bezpośrednio.

A jaki to soft Kolega znalazł?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem sofcik ale jakaś debilna istrukcja pisze żeby nacinąć w apli + tone , nie mam takiego przycisku chyba że na pilocie którego już nie używam , naciskałem wieloktrotnie i nic , jesli nacisnę display jednoczesnie i power to wyswietla mi sie wersja softu 1.09 i dts 0841A ALe nic poza tym :(

Jak pamietam jest takowy przycisk,tzn chodzi o " +" i dodatkowo tone. Bede czasowy to musze sprawdzic u siebie to pierdut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zakupiłem koncert Tiny Turner na blu-ray,,One last time live in concert" i niesławny DTS Bomb powróciło.Mam ampli onkyo 5007 i nigdy nie doświadczyłem takich wrażeń.Po uruchomieniu płyty w dts-HD tak pier.............nęło,że o mało nie dostałem zawału i od razu zadziałało zabezpieczenie w ampli i się wyłączył.Podjadę do sklepu i zareklamuję,ciekawe co mi powiedzą.Czy można zwrócić płytę rozfoliowaną do 10 dni bez problemów nie podając przyczyny?Na innych ampli nie sprawdzałem,czy też to występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...