Skocz do zawartości
pintr

samsung le40a786 vs samsung le f 7000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem wymienić mój tv ( model w tytule) na samsunga seri f7000.

Moje pytanie brzmi czy oprócz 3 d i smart tv ,obraz z w/w będzie lepszy ,czy może niekoniecznie.Oglądając go w sklepie cięzko jest stwierdzić czy warto zmieniać. Tv w sklepach są źle poustawiane , jest w nich dużo światła i ciężko ocenić jakośc wyświetlanego obrazu.Chodzi mi tylko i wyłącznie o jakość obrazu ( tv plazmowy odpada ,więc dziękuję za propozycję tej technologii) .

Edytowane przez pintr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIkt nie zmieniał podobnego tv na samsunga serii F7000 ? Czy jakość czerni będzie przynajmniej na podobnym poziomie ,czy może jednak się pogorszy ze względu na podświetlenie edge led ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt nie odpowiedział ,to sam odpowiem.Kupiłem samsunga 55f8000 i jest dużo gorzej niż miałem ,niestety moje obawy co do czerni wyświetlanej przez ten tv potwierdziły sie i jest ona dużo gorsza od mojego poprzedniego tv. Sam obraz też nie wygląda lepiej ,ani odwzorowanie kolorów ,ani płynność wyświetlania ,są one prawie identyczne,z przewagą na plus dla mojego starego tv .Na dodatek mam wrażenie że twarze ludzi zrobiły się jakby pomalowane jakimś podkładem i są bez wyrazu ( nie wiem jak to opisać ...ale twarz zlewa się w jedną całość ) próbowałem róznych ustawień ,włączałem i wyłączałem poprawiacze typu czerń kinowa ,kontrast dynamiczny ,redukcja mpeg itp.niestety niewiele to pomaga. Także jeśli ktoś zastanawia się czy wymieniając stary tv taki jak miałem ja na serie f 8000 samsunga poprawi sobie jakość obrazu ,to niestety ale nie ,wręcz pogorszy sobie.Zyskuje sie tylko tyle że jest 3d ,większy rozmiar i smart .Ja niestety jestem niezadowolony z zakupu. Aha i dodam że sortowanie kanałów z modułu CI+ polsatu to jest jakiś dramat, wruciłem do oglądania przez dekoder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jakość czerni, ale odwzorowanie barw na pewno jest lepsze w trybie kino. Tak samo jak odwzorowanie ruchu przy odpowiednio wyregulowanym (sugeruję 10/4) upłynniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że kolory są dużo mniej naturalne, co do upłynniacza musze się jeszcze pobawić ,ale na ustawieniach 4/5 jest prawie to samo co miałem ,może mniej przycina w późniejszej fazie ruchu ,ale początek ruchu i ruch pionowy jest bardzo podobny(ale jeszcze spróbuje poustawiać).Oba tv nie były kalibrowane profesjonalnie więc przy kalibracji pro pewnie wyszły by różnice ,ale przy różnych próbach ustawień które można zastosować we własnym zakresie jest gorzej niż na starym tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie pobawiłem ustawieniami i jest juz lepiej,ale kolory mają nadal jakiś pastelowy zafarb.Co do ruchu to upłynniacz ustawiłem tak jak pisał Maciej 10/4,ale niestety przy takim ustawieniu obraz dostawał czkawki i zacinał się co jakiś czas a ruch był dziwnie nienaturalny (nie chodzi mi o efekt teatru) .Ustawiłem 3/5 i zniknęło zacinanie obrazu,może trochę kosztem bardzo delikatnego rozmycia,ale napewno tak ogląda sie lepiej niż przy notorycznym zacinaniu sie obrazu.Niestety co bym nie robił to czerń jest gorsza niz w starym tv,albo świeci na szaro ,albo jest jednolita ciemna plama bez szczegułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju ,ratuj pan , jestem po kilku seansach filmowych i jestem coraz bardziej rozdrażniony obrazem w tym tv. Najbardziej chodzi mi o czerń ,której nie da się nijak pogłębić.W wieczornych seansach jest bardzo źle ,czerń świeci na szaro ,a jeśli zmniejszam jasność to robi się szara plama bez szczegółów .Mam wrażenie jakbym oglądał filmy z laptopa z kiepską matrycą ,bez czerni ( same szarości) i jeśli ruszy się człowiek w lewo lub prawo to na dodatek zaczyna ona świecić ..Czy faktycznie topowy telwizor FHD samsunga to taka porażka ,czy ja trafiłem na jakiś felerny egzemplarz . Mój stary tv miał podobną czerń ,trochę głębszą niż testowany przez was Panasonic E6E ( teściowie mają taki ,więc mam porównanie) , czy jeśli w sklepie zgodzili by się wymienić mi tv na inny ,czy istnieje na rynku coś o podobnej ( a lepiej głębszej) czerni w wielkości 55" z tv LCD ,czy zostaje tylko PDP. Jestem naprawde rozczarowany tym tv ,myślałem że zmieniając tv po tylu latach ,będę miał coś o podobnym obrazie ,jak nie lepszym .A tutaj to jest cofanie się wstecz i to bardzo.

Edytowane przez pintr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście da się kupić jeszcze plazmę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie w moim przypadku to nie wiem czy się da kupić .Bo nie jestem pewien czy będą chcieli wymienić tv. Plazmy trochę jednak się boję ze względu że używam tv jako monitora komputerowego i boję się że powypalają mi sie powidoki.Czyli rozumiem że z LCD raczej nie ma alternatywy? ....a miało być tak pięknie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z LCD są alternatywy, ale nie w tej cenie, np. Sony W905. Do komputera kup sobie zwykły monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu gdzie mieszkam (Belgia) Sony w 905 jest tańszy od tego samsunga o prawie 400 eur. tylko nie jestem pewien czy on również nie będzie miał kiepskiej czerni (przecież matryca jest od samsunga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przeczytaj test i się zastanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test czytałem i to nie tylko wasz ,ale wszystko co znalazłem w internecie łącznie z filmami.Wybrałem samsunga ,gdyz miałem już kilka ich TV i za każdym razem byłem zadowolony z zakupu ....aż do dnia zakupu f 8000 .Dziś jednoznacznie stwierdzam że samsung zrobił duży krok wstecz jeśli chodzi o jakość i głębie czerni (oczywiście porównuje go bezpośrednio do mojego poprzedniego samsunga), być może dzisiejsze tv wszystkie mają tak kiepską czerń ( chociaż u teściów byłem mile zaskoczony Panasonikiem E6E ) i uważam że on również ma lepszą czerń niż mój obecny nabytek.To chyba na tyle. Jeśłi uda mi się wymienić tv na inny to podzielę się wrażeniami, jeśli nie ....będę musiał się przyzwyczaić do tego co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam ponownie. TV nie wymieniłem .Byłem u znajomego i jego telewizor wyświetla obraz tak samo jak mój.Niestety ,ale wychodzi na to że ten typ tak ma i głębszej czerni już się z niego nie wyciśnie. Dodatkowo wkurzające jest w tym tv mrowienie (robi się ziarno ) w niektórych momentach ,kiedy wyświetla ciemne elementy obrazu( znika to jeśli włączy sie czysty cyfrowy obraz),w starym tv tego nie było .Podsumowując ,nowy TV nie jest lepszy pod względem obrazu i dalej będę twierdził że z tego zakupu jestem niezadowolony.

Panie Macieju ,takie małe pytanie ....nie wybiera się pan czasami do Belgii,bo może kalibracja by mnie trochę podbudowała pozytywnie co do tego tv.

Edytowane przez pintr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach spędzonych z tym tv mam go już dosyć.NIe wiem czy on jest zepsuty czy wszystkie modele tak mają.Już nie chodzi mi o jakość i głębię czerni ,ale teraz o skaczący i przycinający obraz.Na początku na niektórych kanałach z cyfrowego polsatu występowały szarpania obrazu w ruchu,ale zwalałem winę na to że raczej występowały one na kanałach sd , niestety, po dłuższym czasie nieużywania konsoli ps3 ,włączyłem sobie grę ,(god of war ) i co ...totalnie nie da się grać na tym tv obraz skacze i rozmywa się non stop ...do tego stopnie że granie staje się wkurzające ( na filmach BD tego nie zauważyłem) .Natomiast zauważyłem że ten tv nie radzi sobie z trybem 1920x1080 ale w trybie 60p , konsola PS3 wypuszcza mi taki sygnał i nie wiem ( może nie ma możliwości) gdzie zmienić na 50p . Włączyłem testowo dekoder sat w ten sam tryb 1920x1080,60p i tu również zaczeły się przycinki ruchomych obrazów.

Koledzy pomóżcie ,bo nie wiem czy w konsoli da się jakoś zmienić tryb wyświetlania na 50p , i czy może mam strzelony tv i trzeba go oddać do serwisu.

Edytowane przez pintr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne odczucia co ty, tylko że ja wcześniej posiadałem Samsunga B650, a teraz posiadam Samsunga F6500. Ogólnie wszystko w tym TV jest dużo gorsze, oprócz Smart TV. Nie wiem co oni w tym Samsungu jarali, że wypuścili takie buble. Wcześniej myślałem że tylko ja mam takie problemy, a tu się okazuje że jednak nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...