Skocz do zawartości
WojtekTrztrz

LCD 46-50" z MATOWĄ matrycą - jest szansa znaleźć taki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przez wiele lat korzystałem z 26-calowego LCDka i do małego mieszkania był w sam raz, ale niedawno przeprowadziłem się do większej chaty i przekątna 26" teraz jest stanowczo za mała. Potrzebuję teraz czegoś w przedziale 46-50". Ale mam jedno wymaganie, które dyskwalifikuje niestety większość dostępnych dziś na rynku telewizorów: tylko matowa matryca!. Przez wiele lat miałem LCD z taką właśnie matrycą, którą bardzo doceniłem i się do niej bardzo przyzwyczaiłem, absolutnie nie wyobrażam już sobie "lusterkowej" matrycy. Nie zadziała na mnie marketowy bełkot o "bardziej kontrastowym i nacysonym obrazie". Często widzę u znajomych jak wyglądają takie LCDki z błyszczącą matrycą i dla mnie to jest jakaś porażka, obraz wcale nie jest dużo lepszy niż na dobrym telewizorze z matową matrycą, a na ciemnych partiach obrazu widać niepożądane odbicie swojej gęby i odbicie fragmentów pokoju. A przecież nie będę okien zasłaniał, żeby w dzień komfortowo coś obejrzeć bez tych odbić na ekranie, bo nie po to mam jasny pokój, żeby siedzieć w ciemności.

Niedawno odwiedziłem kilka sklepów i niestety nie potrafiłem znaleźć upragnionego telewizora. :( Niektóre były bardziej lustrzane, niektóre mniej (to chyba te określane często mianem "pół-mat", choć na moje oko bliżej im jednak do błyszczyka niż do matu), ale we WSZYSTKICH telewizorach były te niepożądane odbicia na ciemniejszym obrazie. Ostatecznie skończyło się na tym, że wyszedłem ze sklepów z pustymi rękami i bardzo zdenerwowany. :angry: Kiedyś było w czym wybierać jeśli chodzi o matowe matryce, dzisiaj niestety widzę plagę błyszczących matryc i pozbawianie konsumenta możliwości wyboru. Jakaś paranoja! :angry: Czy jest jeszcze szansa kupić gdzieś nowy (z 2013 roku) telewizor z matową matrycą? Nie musi to być żadna popularna marka typu Sony, LG, Samsung czy inna. Może są jakieś telewizory mniej popularnych marek, z normalną matową matrycą? Czy może jestem skazany już tylko na szukanie kilkuletnich używanych na Allegro? Bo błyszczącej matrycy zdecydowanie nie chcę - i kropka!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 16 metrów kwadratowych (4x4 metry).
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - około 3,5 metra.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - Najczęściej 2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - Wolimy siedzieć na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Będzie stać na szafce o wysokości 60 cm.
6. Jak słońce świeci w pokoju? - Okno od południa, telewizor będzie stał bokiem do okna.
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Kilkuletni LCD Sony 26".
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - Koniecznie matową matrycę, rozdzielczość 1920x1080, w miarę dobry obraz i dźwięk, co najmniej dwa wejścia HDMI, mile widziana (aczkolwiek nieobowiązkowa) możliwość odtwarzania zdjęć i filmów z USB.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - Cyfrowy przez HDMI.
10 .Jakie urządzenia? - Tuner satelitarny HD i odtwarzacz Bluray, innych urządzeń w najbliższym czasie nie przewiduję.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - Jakieś 3-4 godziny, w weekendy zdarza się dłużej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - MATOWĄ I TYLKO MATOWĄ!!!
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - Filmy, seriale, dokument i czasem wiadomości.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - Nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - W ogóle nie gram.
16. Preferencje co do marki? - Obojętnie.
17. Preferencje co do wielkości? - 46-50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - Błyszczące matryce!!! Nadmiar bajerów, z których przeciętny użytkownik nie korzysta, ale musi za nie przepłacać.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Oglądam zarówno wieczorami jak i w dzień, trudno powiedzieć kiedy najwięcej. Poza tym niezbyt lubię oglądać w totalnych ciemnościach, więc nawet wieczorami włączam jakieś słabe oświetlenie w pokoju.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - Najlepiej do 4000 zł, ale jak będzie trzeba, to mogę dopłacić trochę więcej.
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - W ogóle nie zależy mi na 3D, więc wolałbym za ten bajer nie przepłacać, ale jeśli będzie, to trudno, jakoś przeboleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przychodzi mi na myśl to jedynie tandetne Sharpy mają matowe matryce. Zdecydowanie bym sobie odpuścił. Dużo lepiej jakiś faktyczny pół-mat typu Philips PFL7008. Test tego modelu znajdziesz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł wskazać mi jakieś konkretne modele "tandetnych Sharpów" z matową matrycą o przekątnej 46-50". Może dla mnie nie będą aż tak bardzo tandetne, a ewentualne wady nie będą przeszkadzały? Niektóre niedoskonałości mógłbym od biedy zaakceptować, byle tylko mieć tą upragnioną matową matrycę!

Będę się jednak upierał przy całkowicie matowej matrycy, bo do kompromisów typu "pół-mat" nie jestem przekonany. Jak się korzystało przez całe lata z telewizora o całkowicie matowej matrycy, to nie jest łatwo go teraz zamieniać na coś, co w moim przekonaniu jest gorsze. Jeśli nie znajdę nic z matową matrycą, nie będę miał niestety innego wyboru jak tylko szukać jakichś staroci na portalach aukcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...