Skocz do zawartości
yerzo

R6S uszkadza dysk?

Rekomendowane odpowiedzi

Kilkanaście razy zdarzyło mi się, że R6S sam odłącza dysk (niebezpieczne odłączenie dysku). Każdorazowo słychać dźwięk jakbym fizycznie podczas pracy odłączał dysk od urządzenia, a tego nie robię. Jakiś czas temu dysk WD My Book 1TB padł całkowicie i nie pomogło formatowanie. Po reklamacji otrzymałem nowy dysk. Teraz mam podobny problem z WD My Passport.

Podłączyłem ten sam dysk do WD TV Live i problem się nie pojawia. Jakieś porady, czy zapakować i odesłać do dystrybutora?

Edytowane przez yerzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to dysk 2.5" zasilany tylko z odtwarzacza, może to być problem wydajności zasilania gniazda USB. Czy do drugiego gniazda jest coś podłączone? Warto wypróbować podwójny kabel USB, podłączany dodatkowo do drugiego gniazda z którego pobierane jest tylko zasilanie (można go też podłączyć do zasilacza USB).

Niektóre dyski wymagają więcej niż 0.5A na zasilaniu USB, komputery coraz częściej to oferują, odtwarzacze nie wychodzą powyżej 0.5A na gniazdo. Od czasu do czasu zdarzają się sytuacje że z jakimś odtwarzaczem jakiś dysk nie działa stabilnie i wyłącza/rozłącza się – właśnie z powodu zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź na forum i maila.

Dysk WD My Book posiada jak najbardziej oddzielne zasilanie, a spotkał go taki sam problem jak dysk WD My Passport, który nie posiada oddzielnego zasilania. Zawsze mam podłączony tylko jeden dysk. Problem występuję na obydwu portach USB. Objawy na My Passport są dokładnie takie same jak na My Book. Obawiam się, że za jakiś czas MP również całkowicie odmówi posłuszeństwa. Oba dyski podłączyłem do "wiekowego" WD TV Live i tam problem nie występuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...