Skocz do zawartości
bankroot

profil "nocny" i "dzienny" - różnica

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Które ustawienia TV są "zmiennymi" przy kalibrowaniu obydwu profili?

Czy jedynie wartość gamma?

Z góry przepraszam ,jeśłi odpowiedź już padła, ale nie mogłem jej jakoś odszukać ...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie jest to kwestia gammy, w szczególności utworzenia zbocza w dolnych skrajach dynamiki. Można to też zrobić podnosząc poziom czerni suwakiem "jasność", ale nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania. Zmiana gammy ingeruje w całą przestrzeń barwną, więc trzeba ponownie przekalibrować całość.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wyświetlacz nie posiada suwaka regulacji GAMMY, czy można ją (te gammę) ustawic prawidłowo w inny (pośredni) sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki telewizor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plazma Hitachi P42T01 , LCD Sharp Aquos TC26P50E, LCD Toshiba Regza 26A3000P.

Wszystko starocie, ale takie mam ...

Edytowane przez bankroot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie zrobisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mimo wszystko wielkie dzięki za kolejną wskazówkę - przynajmniej wiem, że nie warto tracić czasu... na gammę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące wspominanej już przeze mnie plazmy Hitachi.

W zaawansowanych ustawieniach obrazu mam dwie pozycje, które należy odblokować przed dalszymi regulacjami (związane z kolorem).

O ile nie mam problemu z interpretacją zakładki "Colour Temp Adjust", gdzie dla każdego z kolorów podstawowych są do regulowania: Modulacja (kontrast) i Odcięcie (jasność) o tyle druga zakładka jest nieco tajemnicza i jej dotyczy pytanie a w zasadzie prośba o "rozkminienie".

Zakładka ta nazywa się Colour Management (to jest jasne) a reguluje się w niej każdy z kolorów primary i secondary poprzez wielkości Nowy(???) i Faza.

Regulacja polega na przesuwaniu kursora na barwnej planszy przedstawiającej otoczenie regulowanego koloru (podstawowego jak i secondary).

Widać, że regulacja ta przesuwa punkty na wykresie kolorów (można niektóre dość mocno poprawić - zwłaszcza czerwony).

Co konkretnie może "robić" Nowy i Faza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...