Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was takie pytanie jaka będzie lepsza jakość obrazu porównująć odtwarzacz klasy Dune a kartę graficzną komputera . Czy taki procesor który jest w odtwarzaczach multimedialnych będzie dawał jakość obrazu i dzwięku lepszą od komputera stacjonarnego typu htpc ? Bo zastanawiam się czy lepszy oddtwarzacz czylepiej sobie złożyć porządnego HTPC . Dodam że obraz będzie szedł przez projektor do kina domowego HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najlepszą jakość obrazu da tylko pc - zdaje się że obraz z radeona uzyskał najwyższy wynik w teście HQV 2.0 - ale testu nie znalazłem

"

In tests conducted by AMD as of 20 July, 2012, the Radeon™ HD 7000 Series obtained the highest HQV 2.0 score* of any tested system. HQV 2.0 is an industry benchmark used to evaluate video playback quality.

(*) Tested on: Radeon™ HD 7970 (200/210), GeForce GTX 680 (192/210), GeForce GTX 580 Series (182/210), Intel Core i7-3770k (197/210) and Intel Core i7-2600k (182/210). HQV 2.0 provides visual feedback for scoring by the reviewer. Scores may vary based on the skill and opinion of the reviewer. All machines were tested using a 40" Sony Bravia HDTV connected via HDMI, at 1920x1080p resolution via Cyberlink PowerDVD 10. System configuration: AMD Athlon™ II X2 260u (1.8GHz) and AMD 890G for NVIDIA and AMD Radeon™-based system(s). Intel Z68 chipset utilized for Intel systems. Drivers: 8.981.2 (AMD), 15.22.2.64.2372 (i7-2600k), 8.15.10.2696 (i7-3770k) and 304.42 (NVIDIA).

"

źródło http://www.club-3d.com/index.php/products/reader.en/product/radeon-hd-7850-royalknights.html

nie wiem czy wniosek z tego jest też taki że PC daje lepszy obraz niż procesory obrazu za 20kzł ale wychodzi że tak.

poza tym w PC możesz włączyć renderer MadVR i mieć najlepszy "upłynniacz" filmów niezależnie od jakości jego odpowiednika co jest w proju/tv.

kwestia podstawowa czy chce ci się ogarniać różne potencjalne problemy konfiguracyjne itp

i bardziej aktualny test

http://www.anandtech.com/show/5773/intels-ivy-bridge-an-htpc-perspective/3

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli włączysz madVR i go odpowiednio skonfigurujesz (nie jest to wiedza tajemna, są poradniki), a przy tym będziesz dysponował kartą graficzną, która go udźwignie przy wysokich ustawieniach jakości (np. Jinc3 + AR dla chroma i image upscaling) to tak - PC da Ci nieco lepszą (materiał HD) lub dużo lepszą (materiał SD) jakość obrazu.

Jeżeli dodatkowo Twój wyświetlacz nie radzi sobie z materiałem 24 fps albo po prostu w ogóle go nie supportuje to tak jak kolega wyżej wspomniał włączenie opcji "smooth motion" w madVR upłynni obraz bez powstawania efektu teatru.

Poza tym XBMC (wygląd) + MPC HC (funkcjonalność) i jeżeli masz żyłkę videomaniaka, który lubi poprawiać ułomność materiału źródłowego to jesteś w raju.

Np. osobiście lubuję się w kinie azjatyckim, które niestety czasami ma skopany zakres luminacji w konsekwencji czego obraz jest wypłowiały i pozbawiony czerni. Dotyczy to też niektórych polskich wydań... W MPC HC mogę to sobie idealnie poprawić w kilka sekund bez gmerania w jasności/kontrastu w TV i poprawy tego "na oko".

Inny przykład - Dark Knight Rises, do szewskiej pasji doprowadzało mnie zmiana proporcji obrazu z 1.78:1 do 2.40:1 i za chwilę znowu do 1.78:1 i tak w kółko - na ratunek przyszedł filtr ffdshow, w którym w zakładce Crop przyciąłem sobie obraz do stałego AR 2.40:1. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale pomogło mi się skupić na filmie :)

Jeszcze inny przykład - rozszerzona wersja LOTR: Drużyny Pierścienia ma z jednej strony zazieleniony obraz, a z drugiej przyciemniony skutkiem czego znacznie ograniczona jest widoczność detali w cieniu. Wielu osobom to przeszkadza i od lat marzą tylko o tym czy kiedyś wyjdzie wersja z Gandalfem Szarym, a nie Zielonym ;)

Na PC bez problemu możesz przywrócić balans bieli oraz wydobyć detale z cieni - wystarczy ffdshow, avisynth, oraz plugin gicocu, a przy tym nie potrzebujesz do tego mocarnego komputera bo nie ma tutaj żadnej rekompresji obrazu, itd.

Opisałem tylko mały promil tego co można uzyskać na PC, ale jeśli kogoś przeraża lub po prostu nie ma czasu na dłubanie, konfigurowanie, czy użeranie się z ewentualnymi konfliktami sprzętowo-programowymi to tańszym i lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie np. w Dune HD czy Mede8er.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie z tym madVR mam problem bo go sciągnąłem niby zainstałowało a program w stylu MPCHC mówi mi że go nie ma i tu mam problem .Generalnie duna hd też posiadam ale wydaje mi się że wolął bym lepszy obraz choć wiadomo kwestia odczuć jest inwidualna . Co do kompa to posiadam grafikę AMD6950 2gb ramu do tego procek intel i5 2500K 8gb ramu więc styknie do tego .Co do konfiguracji madVR nie mam zielonego pojęcia . Korzystam z windows 7 64 bit . A w kwesti dzwięku czy dzwięk hd puszczony z grafiki np będzie lepszy niż z dobrej karty Xonara np ? pytam o jakość i dynamikę ? Zapytam jeszcze co sądzicie o odtwarzaczy Splash pro ? Tu nie ma za bardzo w czym pogrzebac .

Edytowane przez lukaszek19831

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DUNE oferuje znakomitą jakość obrazu,na pewno nie gorszą niż odtwarzacze Blu-Ray.Włączasz film i oglądasz.

HTPC w dzisiejszych czasach w/g mnie to strata czasu,chyba że lubisz się bawić zamiast oglądać.

Konfiguracja o której wspominasz to przerost formy na treścią jeśli chodzi o komputer HTPC chyba ,że zamierzasz w coś pograć.

Dźwięk HD z karty grafiki puszczasz po HDMI więc jakość zależy od przetworników amplitunera a nie od karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie z tym madVR mam problem bo go sciągnąłem niby zainstałowało a program w stylu MPCHC mówi mi że go nie ma i tu mam problem

Jeżeli przez zainstalowanie masz na myśli to, że rozpakowałeś archiwum i uruchomiłeś plik install.bat to jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że być może zainstalowałeś 64 bitową wersję MPC (do madVR ma być 32bit).

Co do kompa to posiadam grafikę AMD6950

Do madVR wystarczy aż nadto.

A w kwesti dzwięku czy dzwięk hd puszczony z grafiki np będzie lepszy niż z dobrej karty Xonara np ? pytam o jakość i dynamikę ?

Jeżeli mówimy o połączeniu HDMI po bitstream to jakość dźwięku będzie identyczna w obu przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...