Skocz do zawartości
loli_pl

HiMedia Q5 II - warto to kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i pozdrawiam.

Jestem zainteresowany tym sprzętem, tylko czy ktoś miał z tym do czynienia.

Zależy mi na 3d, weeb.tv, Android.

Jak narazie miałem tylko do czynienia z nBox przerobionym na Linux (nebula0), nie mam żadnego doświadczenia z innymi playerami.

W niedługim czasie zamierzam kupić TV 3D i jakiś player 3D do niego. Wybór padł na HiMedia Q5 II, tylko czy warto. Chciałbym zakupić sprzecik do około 600zł, chyba że polecacie coś lepszego w takiej kwocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, z tego co wiem, to Android wewętrznie pracuje maksymalnie w 720p. Jeżeli wyświetla materiał 1080p z pliku 1080p to wewnętrznie przeszło to przez 720p. Na wielu odtwarzaczach kontrolowanych przez Android to widać, obraz w 1080p nie jest tak dobry jak dla urzadzeń które nie wykonują przeskalowań.

A tu jeszcze temat 3D... obawiam się że efekt nie będzie zadowalający dla kogoś, kto ma średnie/wyższe wymagania.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem na etapie kupna Playera i ten model jest prawie idealny zbiera dobre recenzje odtwarza wszystko ,android nie zamula do tego podłączenie sata. Jest jednak jeden minus mianowicie xbmc można zainstalować ale nie jest tak funkcjonalne jak na innych playerach wina procesora. Warto rozważyć minix x7 ma duże wsparcie programowe . Jeśli nie będziesz instalować xbmc to q5 będzie najlepszym wyborem.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez mateo009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo009

" xbmc można zainstalować ale nie jest tak funkcjonalne jak na innych playerach wina procesora "

Możesz dokładniej to wyjaśnić. Ten minix x7 ciekawy ale zależy mi na sata, a tu brak :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ciekawe informacje: otóż według producenta Himeda w nowym zmodyfikowanym chipie Q5II działa z XBMC- jednak jest to XBMC wgrane i modyfikowane przez producenta . Wkrótce je będę testował- dam znać jak dział XBMC. Bardzo ciekawą sprawą jest fakt że odtwarzacz odpalił pliki 3d : 1920x2180 i 3840x1080 .

Pojawiła ale jest trudno dostepna wersja z dyskiem twardym w środku Q10II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała recenzja tak na szybko.

Po 1 uwaga na pochodzenie odtwarzacza. Obecnie najlepiej szukać wersji przeznaczonej na eksport z 2014 r., tzw. emmc. Modele przeznaczone na rynek chiński mają ograniczoną funkcjonalność. Oczywiście można je zmodyfikować, ale nie o tym teraz.

Jakość wykonania.

Urządzenie zamknięte jest w solidnej metalowej obudowie. Poszczególne części mogły by być trochę lepiej spasowane, ale jak na chiński sprzęt tragedii nie ma. Urządzenie w czasie pracy, może się dosyć mocno nagrzewać, ale nie ma powodu do obaw, metalowa obudowa stanowi jednocześnie radioator do odprowadzania ciepła.

Odtwarzacz Q5 II emmc, soft 1.0.5.

Korzystając z wbudowanego oprogramowania producenta, urządzenie łyka wszystkie formaty bez zająknięcia. Odpalałem bd-iso, kontener mkv z róźną zawartością, divx, xvid, mov, itd. zarówno lokalnie z dysku usb, jak i przez sieć z dysku podłączonego do rutera, jak i z laptopa. Obraz 1080p i dzwięk dolbyTrue HD, DTS HD MA bez zastrzeżeń.

Słabe możliwości personalizacji urządzenia z domyślnym launcherem.

Proszę nie porównywać ustawień i funkcjonalności Q5 II z filmikami na youtube przedstawiające interfejs Q5. Dużo rzeczy zostało ograniczonych do minimum, zapewne aby zapewnić jak najporstrzą obsługę urządzenia. Samo menu też jest trochę inne.

Kiedy nie chcemy korzystać z oprogramowania producenta lub chcemy personalizować urządzenie pojawiają się trudności. Trzeba się trochę pogimnastykować z androidem i launcherami (oryginalny launcher po wyłączeniu ukrywa aplikacje producenta). Słaby oryginalny odtwarzacz muzyczny i galeria.

XBMC.

Niestety na tym polu nadal nie jest najlepiej.

Na w/w wersji urządzenia generalnie można odpalić xbmc w wersji 12.2 custom, przeznaczonej rzekomo specjalnie pod to urządzenie. Niestety odtwarzacz nie jest stabilny. W zależności od odtwarzanego materiału zdarza się: brak wyświetlania napisów z kontenera mkv, zmiana w menu nic nie daje, napisy nie są odtwarzane i już. Albo nagle się włączą lub wyłączą bez żadnego logicznego wytłumaczenia. Podobnie jest z dźwiękiem, xbmc gubi odtwarzane ścieżki, raz wysyła oryginalna ścieźkę np. dts 5.1, a za chwile wysyła pcm 2.0. Dzieje się tak bez żadnego logicznego wyjaśnienia, raz działa tak raz tak. Na zmianę ścieżek w menu nie reaguje.

Ogólnie na urządzeniach q5 II jest możliwe odpalenie xbmc w wersji 12.3, jednakże należy zmodyfikować domyślne ustawienia xbmc i ustawić inny zewnętrzny player (zwykle MX player). Wtedy nawigację mediów mamy normalna w xbmc, natomiast materiał odtwarza zewnętrzny odtwarzacz. Uwaga przykładowy MX player działa wyłącznie lokalnie, nie działa odtwarzanie z sieci).

Nie wiem jak wygląda sprawa z rozdzielczością obrazu. Teoretycznie na podglądzie sygnału wchodzącego do aplitunera mam sygnał wchodzący 1080p i sygnał wychodzący 1080p, jednakże w informacjach xbmc mamy rozdzielczość 720p. Nie wiem czy to rozdzielczość interfejsu xbmc czy po prostu xbmc odtwarza materiał 1080p w mniejszej rozdzielczości 720p ale urządzenie skaluje obraz na wyjściu hdmi znowu do 1080p.

Co jeszcze.

Hishare – udostępnianie multimediów z urządzeń android działa całkiem przyjemnie i szybko.

Hicontrol – największe rozczarowanie. Jest to prawdopodobnie wina softu 1.0.5. Da się używać smartfona/tabletu jako pilota, touch pada, odpala też menu aplikacji. Brak najważniejszych funkcji, tj brak obsługi wirtualnej klawiatury, brak podglądu ekranu urządzenia, co za tym idzie nie da się sterować dotykiem, brak wyświetlania okien na ekranie smartfona/tabletu.

YouTube nadal nie działa, tzn. po instalacji flash 11.1 działa w domyślnej przeglądarce (od razu maksymalizuje się na pełnym ekranie), nadal nie działa aplikacja youtube.

Root.

Do poprawnej pracy urządzenia jako odtwarzacza root nie jest nam w ogóle potrzebny. Jeśli jednak z jakiegoś powodu potrzebujemy roota, w sieci są 2 instrukcję jak go wykonać. Z uwagi na bezpieczeństwo pozostawienie zrootowanego urządzenia nie jest zalecane. Uwaga. Na sofcie 1.0.5 mogą pojawić się problemy z rootem wykonywanym według w/w metod.

Generalnie nie ma się co martwić o „zepsucie” softu, ponieważ urządzenie ma przycisk reset, który umożliwia flash firmware bezpośrednio z pamięci usb. Problemem może być dostępność odpowiedniej wersji firmware. Na dzień dzisiejszy nadal na angielskiej stronie producenta nie opublikowano firmware 1.0.5.

Trochę błędów w samym sofcie, czasem jakaś aplikacja zamyka się sama. Kilka chińskich aplikacji, nie da się odinstalować, tzn. teoretycznie odinstalowuja się z pamięci wewnętrznej, jak i z sd card zwalniając miejsce jednak po restarcie urządzenia aplikacje pojawiają się ponownie.

Domyślna przeglądarka działa całkiem sprawnie, brak w standardzie obsługi flash – ale to norma. Po doinstalowaniu innej całkiem przyjemnie przegląda się strony www.

Słabe wsparcie techniczne, oprócz oficjalnego forum które jest po chińsku, ciężko jest o rzetelne wsparcie w przypadku kiedy coś się dzieje.

Żeby uzyskać jakiekolwiek informację, pomoc, rozwiązania trzeba nieźle pogrzebać w sieci.

Ogólnie, jeśli to urządzenie nazwać odtwarzaczem sieciowym, to z oryginalnym oprogramowaniem producenta wywiązuje się w tej roli znakomicie.

Jednak do miana mini komputera jeszcze trochę brakuje…

Jeśli będą jakieś pytania postaram się udzielić na nie rzetelnych odpowiedźi.

Pozdrawiam…

Edytowane przez brofi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brofi dzięki za reckę. Wiele rzeczy mi uświadomiła.

Czyli z tego co piszesz podstawowe dwie wady, szczególnie dla mnie, to kiepskie działanie XMBC oraz niedziałanie Youtube.

Coś się od tego czasu zmieniło ?

Z drugiej piszesz, że jeśli chodzi o obsługę standardową obsługę mulitmedii to wszystko jest ok. Nie mam za bardzo doświadczenia apropo odtwarzaczy opartach na androidzie jak i używania XMBC, więc czy mógłbyś mi porównać te dwie kwestię i na czym polega największa zaleta XMBC w stosunku do standardu jaki oferuje Q5 II?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam…

Postaram się doprecyzować.

To urządzenie w zależności od miejsca jego sprzedaży nazywa się albo odtwarzacz sieciowy albo mini komputer android. I tak jak napisałem wcześniej jako odtwarzacz sieciowy spisuje się znakomicie, jednak na miano mini komputera nie zasługuje z uwagi na wady o których wspomniałem wcześniej. Oczywiście to moja subiektywna opinia.

A teraz konkrety.

To nie tak że youtube nie działa. Nie działa aplikacja youtube pobrana z marketu. Odpalając youtube w przeglądarce można odtwarzać filmiki. Problem jest taki że wyświetlają się na pełnym ekranie. Nie wszystkie filmiki są w jakiejś tam wyższej rozdzielczości, a jak masz oglądać filmik w rozdzielczości 320x240 na pełnym ekranie 50’’ TV to lepiej w ogóle tego nie robić.

Nie wykluczam że działają jakieś inne aplikacje do YT np. OG czy jak to tam się nazywało. Jak na razie nie miałem okazji sprawdzić, gdyż nie miałem takiej potrzeby.

W kwestii odtwarzacza i XBMC. Jak wspomniałem wcześniej, jeśli urządzenie ma być odtwarzaczem sieciowym to sprawdza się doskonale. „Natywne” aplikacje himedia doskonale radzą sobie z odtwarzaniem wszelakiej maści multimediów z dysku/pendrive podłączonych do urządzenia jak i z zasobów sieci LAN (zależne od wydajności sieci i protokołów sieciowych). Tyle, że do odtwarzania filmów masz inny program, do odtwarzania muzyki inny, do zdjęć inny. Programy są banalnie proste w obsłudze, czasem aż nazbyt proste ale spełniają rolę której mają służyć. Jeśli jednak chcesz posłuchać radia online, musisz znaleźć i zainstalować odpowiednią apkę, chcesz pogodę – tak samo. Chcesz TV online szukasz odpowiedniej apki do tego. Do każdej czynności masz oddzielną aplikację.

XBMC jest jak sama nazwa wskazuje centrum - czyli nie jako masz jeden program do odtwarzania wszystkiego, filmów, muzyki, zdjęć, który ma możliwość rozbudowy o wtyczki. Dzięki nim możesz odpalać w XBMC choćby strumienie danych z internetu, radia internetowe, pogodę, tv online, nagrywać te audycje itd. Czyli tu generalnie masz wszystko w jednej aplikacji. Na pewno wygodniej się to obsługuje. Wady opisałem wcześniej. Niby są zapewnienia, że będzie to działać jak należy.

Kwestia podejścia w tej chwili co i na ile jest praktyczniejsze.

AHA. Zapomniałbym dodać. Po róźnych zabawach z urządzeniem w czasie jego testowania, instalowania i odinstalowywania apek, profilaktycznie przywróciłem je do ustawień fabrycznych aby od nowa je skonfigurowac juz tak jak ma być. Po tym zabiegu udało się uruchomoć wszystkie funckję HIControl, tzn te opisane wcześniej jak i wirtualną klawiaturę oraz podgląd ekranu. Teraz np aby posłuchać radia interetowego nie trzeba już włączać TV aby je odpalić. ...

Pozdrawiam…

Edytowane przez brofi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Brofi (może ktoś jeszcze :-) ), dalej posiadasz to urządzenie? Coś się zmieniło od strony softu?

Kupiłem ostatnio Mygica ATV1200 (android 4.2, DTS/Dolby passtrough [ale DTS-MA i Dolby TrueHD już nie]) i niestety jestem zawiedziony (jakość obrazu, rozjeżdżanie się audio i video - np. Within Temptation Black Symphony 32GB, po parunastu minutach zaczyna się lekko przycinać).

Mam jeszcze parę dni na zwrot i zastanawiam się czy w ogóle się "bawić" w te "wynalazki" na androidzie czy też dać spokój (z androidem i sprzętami typu MED600x3D) i nie złożyć jakiegoś HTPC na windowsie na jakimś Intel'u Core i3 na przykład.

Może ktoś z Was posiadających takie urządzenia może coś polecić, zależy mi na:

- płynne odtwarzanie video w formacie 1080p (może być bez 3D) z DTS MA, Dolby TrueHD passthrough

- płynnie działająca aplikacja YouTube 1080p/720p

- odtwarzanie radia internetowego

- miracast + airplay renderer/receiver

- odtwarzacz muzyki (flac, mp3, alac byłby też ok)

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,

fingerr.

Edytowane przez fingerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...