Skocz do zawartości
Forest89

Formatowanie (kasowanie) płyty BD-RE 50GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ma ktoś jakiś pomysł na w miarę szybkie i pełne kasowanie płyty Bluray BD-RE (wielokrotnego użytku). ??

Niby teraz kasuje ImgBurnem, włączyłem pełne kasowanie, ale dajcie spokój... końca nie widać... kasuje już 2 godziny a dopiero 15% i nawet stanęło w miejscu...

Napęd mam LG, dość znany i popularny model, nie pamiętam dokładnej nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie kasowanie i możesz nagrywać coś nowego - nie musisz czyścić całości przed nagraniem, a jedynie "spis treści"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że skoro kasowął 2 godziny i miał dopiero 15% to nie jest normalne

Mi również LG sprawiał różne dziwne problemy. Kupiłem Pionka OEM, wsadziłem do obudowy Welland...i mam od tego czasu św. spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem, sprawdź na innej płycie innego producenta.

MI ogólnie zaczął LG palić płyty, co płyta to do śmietnika.

Jakiego masz Pionka model?

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było jasne.

Podaj :

- model palnika

- nr. firmware

- marka i ID płyty

- wersja ImgBurn (ustawienia domyślne?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma ktoś jakiś pomysł na w miarę szybkie i pełne kasowanie płyty Bluray BD-RE (wielokrotnego użytku). ??

Niby teraz kasuje ImgBurnem, włączyłem pełne kasowanie, ale dajcie spokój... końca nie widać... kasuje już 2 godziny a dopiero 15% i nawet stanęło w miejscu...

Napęd mam LG, dość znany i popularny model, nie pamiętam dokładnej nazwy.

A po co w ogóle kasujesz, nagrywaj to co chcesz ImgBurn sam płytkę w tle wyczyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz są osoby, które lubią raz na jakiś czas zrobić pełne formatowanie.

Ja np lubię i robię pełne formatowanie raz na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz są osoby, które lubią raz na jakiś czas zrobić pełne formatowanie.

Ja np lubię i robię pełne formatowanie raz na jakiś czas.

A możesz mi powiedzieć co to według Ciebie daje?

Poza oczywistym skróceniem czasu życia nośnika (teoretyczna ilość zapisów płyt BD-RE wynosi 1000 razy).

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satysfakcje, robię tak od zawsze i nośniki mi na długo starczają czy to płyty czy dyski czy baterie.

Czasem przy krótki formacie miałem jakieś problemy i musiałem i tak zrobić pełny format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

No więc tak, żeby było jaśniej.

Napęd: LG BH10LS30

Płyta: Panasonic BD-RE 50GB

Program: ImgBurn 2.5.7.0

Odtwarzacz: Panasonic BDT320

Dotychczas wszystko nagrywało idealnie. Przedostatni film jak wypaliłem to zauważyłem, że w kilku miejscach pozostała treść z poprzedniego filmu (pojawiał się obraz z poprzedniego filmu tak na 1-2 sekundy). Teraz wypaliłem kolejny film i mój odtwarzacz Bluray Panasonic BDT320 poprostu nie łyka tej płyty. Coś zaczyna wczytywać, ale po chwili wraca do menu. Zaznaczam, że inne płyty odtwarza bez problemu. Dysana też ostatnio paliłem i jest ok. Myślałem właśnie, że formatowanie pełne by pomogło bo dawno tego nie robiłem.

W ImgBurn są chyba 2 opcje kasowania, jedna jest SmartErase (szybkie, pełne), czy to się czymś różni od tego normalnego kasowania??

Edytowane przez Forest89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja miałem ten sam problem z taką samo wypalarką i płytą panasonic tylko 25GB, wywaliłem do śmieci bo mnie wkurzała, nie mogłem jej sformatować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz taki efekt to przyczyny są 2

- nośnik traci powoli właściwości

- laser w nagrywarce kaput

Osobiście stawiam na to drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Udało mi się nagrać na Panasonica nowy film i odtwarza, ale gdzieniegdzie są przycięcia i przeskakuje film o kilkanaście sekund. Teraz próbuje sformatować Dysana 25GB, oczywiście pełne formatowanie i mi też stanęło, tym razem na 8% i nie rusza dalej... Płyta według mnie jest zdrowa. Dotychczas było ok. Czy to może być wina nagrywarki? Chyba ze 2 lata ją mam, nie nagrywała 100 płyt dziennie tylko raz po raz jakiś Bluray.

Edytowane przez Forest89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test płyty tak jak dysku niech sprawdzi fizyczną strukturę płyty z tego co pamiętam u mnie było to sam co u Ciebie, płyta miała błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo u mnie inne płyty się wypalają a to za na jednej nie idzie nie oznacza od razu laser kaput.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu - gdy laser pada, problemy zaczynają się ZAWSZE najpierw tylko na niektórych plytach - właśnie najczęściej RW (wymagają więcej mocy)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nagrywa ok. Tzn na tej płycie Panasonic są lekkie problemy bo w niektórych miejscach przerywa i sa przeskoki kilka sekund w czasie oglądania. Na płycie Dysana jest ok. No i problem jest jedynie z pełnym kasowaniem płyty bo zatrzymuje się po kilku sekundach.

Edytowane przez Forest89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw najwolniejszy indeks nagrywania - dokładnie obejrzyj płytę, tłuste paluchy lubią przeszkadzać.

Poddaj nagranie weryfikacji i zapisz sobie błędne sektory, jeśli za każdym razem będą to te same, to niestety ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw najwolniejszy indeks nagrywania - dokładnie obejrzyj płytę, tłuste paluchy lubią przeszkadzać.

Poddaj nagranie weryfikacji i zapisz sobie błędne sektory, jeśli za każdym razem będą to te same, to niestety ....

Na RE weryfikacja osobna po nagraniu nie jest potrzebna, weryfikacja jest od razu robiona w momencie nagrywania.

Na pewno na to pozwala ImgBurn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu - gdy laser pada, problemy zaczynają się ZAWSZE najpierw tylko na niektórych plytach - właśnie najczęściej RW (wymagają więcej mocy)

Mistrzu u mnie RW się wypalają a zwykłe różnie bywa, tak więc chcę obalić Twoją teorię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem przypadek nagrywania plyty Panasonic BD-RE 25GB ktora nie chciala sie odtworzyc w PS3 - naped nie widzial plyty,

a na innym stacjonarnym odtwarzal bez problemu.

Plyta nagrywana z iso Img-burn. Kasowanie szybkie nie pokazywalo problemu.

Kasowanie full zatrzymywalo sie 99 %.

Ten sam obraz nagrany na innej plycie 50GB odtwarzal sie bez problemu na PS3.

Tak wiec warto raz na jakis czas, zrobic pelny format mimo ze trwa to kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu u mnie RW się wypalają a zwykłe różnie bywa, tak więc chcę obalić Twoją teorię

sory ze z opóźnieniem ale dopiero teraz natrafiłem na ten post

Czym innym jest uwalony laser a czym innym dziadowski nośnik BD-R

W każdym z powyższych przypadków sytuacja przedstawia się inaczej i dlatego u Ciebie jest inaczej. Mistrzu

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...