Skocz do zawartości
Gracz4K

Granie w 4K na PC czego potrzebuję?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

Z tego co się zorientowałem siedzą tu prawdziwi maniacy wysokich rozdzielczości. Ja jestem z kolei graczem zapaleńcem. Co mnie ostatnio zainteresowało to granie w 4K. Czy ktoś może mi wytłumaczyć w prostych słowach czego potrzebuję i na jakie sumy pieniężne muszę być przygotowany by przejść na nową technologię? Rozumiem, że z konsoli nie wycisnę 4K? Ale PS4 już da radę prawda? Oczywiście gram też na PC. Proszę o rady. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O PS4 zapomnij. Jej wydajność nie pozwoli na grę w 4K. No chyba, że zadowolisz się Tetris'em :D

Do natywnego grania w rozdzielczości 4K będziesz potrzebował komputera. I to nie byle jakiego komputera.

Bez najlepszego możliwego procesora (porządny i7) i najnowszych kart graficznych (HD7990) połączonych w SLI/CrossFireX ... to będzie pokaz slajdów a nie granie.

A i tego może być za mało :)Inna bajka, że pewnie tytułów gier chodzących w 4K nie jest za wiele.

Mówię oczywiście o topowych i wymagających tytułach.

Swoją drogą dziwne pytanie od człowieka który zwie się "zapalonym graczem". To ty powinieneś nas nauczać o tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapalony ale nie aż tak techniczny. Najpierw zacząłem szukać monitora 4K ale czy to normalne, że nie mogę nic praktycznie wyszukać? W Saturnie popatrzyli na mnie jak na kosmitę... Co do konsol to bardzo mnie zmartwiłeś. Jak to możliwe, że PS4 czy nowy Xbox nie będą obsługiwać 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz w Polsce monitora 4K w Media Markcie ... to ja też bym na ciebie patrzył jak na kosmitę :)

To nowo wchodząca technologia. Monitory i TV są koszmarnie drogie o ile w ogóle do dostania.

Konsole nowej generacji będą pewnie obsługiwać 4K ... mniej więcej tak jak PS3 obsługuje full HD ... obrazki pooglądasz :)

Na gry się raczej nie nastawiaj. Co najwyżej skalowane z HD.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo po przejściu dość dużej części battlefielda 3 gdyż nadrabiam braki i na swoim SEIKI co chwilę zbieram szczenę z ziemi ;D No właśnie... co do monitora to mega ciężki temat. Sharp, Asus 32" to wydatki MASAKRYCZNE ale mają ważną cechę: 60Hz po Display Port. SEIKI to twór z Chin i można się bawić w import. Cena mega niska jak na to co otrzymujemy ;D Ale HDMI 1.4 powoduje tylko 30Hz. Z drugiej strony odpalić tytuł na PC taki najnowszy powyżej 20 paru klatek to też wyzwanie i bez 3way SLI może być ciężko. Ja na dwóch GTX780 wyciągam zazwyczaj te 30fps ale w naj naj nowszych grach jak Crysis 3 to max 23-25. A detale nie mogą być ustawione na max. No ale tak czy siak robi to mega wrażenie, szczególnie, że ekran ma 39" i siedząc metr przed nim mamy wrażenie jakbyśmy grali pewnie na PS5 ;p

Jedno wiem: nowe konsole mają przerąbane już na start jeżeli usiądzie do nich ktoś kto już trochę ograł się przy 4K. Ale takich osób jest pewnie garstka bo nie ma ekranów... oczywiście mówię o PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac potrzebujesz kasy i cierpliwosci. ....moze w odwrotnej kolejnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - sam sobie krzywdę robisz

Pograsz w 4K a za moment premiera PS4..... która wiele radości Ci nie da :)

Na Eurogamerze był fajny artykuł o grafikach i konsolach. Polecam

Najciekawszy cytat który dużo wyjaśnia:

"Nvidia wydaje 1,5 mld dolarów rocznie na badania i rozwój w grafice, każdego roku. W cyklu życia konsoli daje to jakieś 10 mld. Sony i Microsoft po prostu nie mogą sobie pozwolić na takie wydatki. Nie mogą dorównać branży PC pod względem inwestycji."

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że robię i jak na IFA zobaczyłem Alpha DRIVECLUB to na prawdę byłem zniesmaczony. No ale wiemy jak jest: tytuły dopiero nadejdą a PC może się tylko oblizać na exy :)

Tak sobie czytam dzisiaj rano: http://www.ppe.pl/news-24512-battlefield_4_po_raz_pierwszy_w_ruchu_na_xbox_one___zobaczcie_filmik.html i naprawdę ciężko w to uwierzyć. Tych pieców i 10wejów SLI chyba już nie da się powstrzymać. Gry Multi raczej już zawsze będą lepiej wyglądać na PC. Oczywiście jakim kosztem. Ale chodzi mi o same możliwości.

Długo czekaliśmy na pierwszy next-genowy gameplay z czwartej odsłony Battlefield. Wersję na PS4 prezentowano w trakcie Tokyo Game Show 2013. Na Xbox One też przyszedł w końcu czas - w trakcie imprezy Eurogamer Expo.
Niestety dysponujemy tylko nagraniem wykonanym "radzieckim kalkulatorem", które pozostawia sporo do życzenia, jeśli chodzi o jakość. Musimy więc polegać na opiniach graczy zgromadzonych na imprezie. Jakie były ich wrażenia? Najwięcej osób podkreśla jak płynna była cała rozgrywka - tytuł utrzymuje stałe 60 klatek animacji na sekundę. Pojawiło się jednak kilka opinii, że tekstury w tytule wyglądają kiepsko i że rozdzielczość to tylko 720p. Przypomnijmy, że podobna krytyka pojawiła się po zaprezentowaniu Battlefield 4 na PS4. Redaktor IGN napisał wprost, że gra w wersji next-genowej "wygląda biednie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac potrzebujesz kasy i cierpliwosci. ....moze w odwrotnej kolejnosci.

Widzę, że temat jest bardzo kosztowny i chyba sobie poczekam. Przynajmniej do wiosny. Jednak fajnie wiedzieć, że są tutaj użytkownicy i że można poczytać o takich rzeczach. Jakoś na pclab czy innych nie widzę takich tematów :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo temat zbyt "świeży". Nawet na wiosnę będziesz musiał władować kilkanaście tyś zł (monitor+2*grafika z najwyższej półki+porządny procesor) żeby myśleć o graniu w 4K :)

Oby Chińczycy znów nas zaskoczyli z ofertą tanich monitorów 4K (poczytaj o SEIKI) tym razem z HDMI 2.0 albo DisplayPort'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wyrazilem sie zbyt lapidarnie.

Jeszcze raz wiec. Mysle, ze potrzeba wiecej czasu dla rozwiniecia technologii umozliwiajacej granie w 4k. Po wtore , gry w 4k dlugo beda jedynie smaczkiem, nie mainstreamem, bo normalnie sie to nikomu nie oplaca. mam na mysli przemysl, tj producentow sprzetu i gier.

Dlatego stawiam cierpliwosc, przed zasobnoscia Twojego portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby wydawania gier w 4K jak i nie ma rynku na sprzedaż 4K i tyle.

Zapomnij o 4K przez najbliższe lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo nowych gier 3D ma możliwość włączenia rozdzielczości choćby i 4K.

Barierą jest sprzęt który potrafi to wyrenderować i wyświetlić.

Więc nie przesadzajmy z tymi latami.

Kwestia zasobności portfela.

Zresztą jak widać Gmeru już gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mówimy tu o wyjątkach czy o szerszej publiczności :)

PS5 może dopiero będzie 4K.

PC wypasione no najszybciej, ale to już maniacy z portfelem taty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS5 co najwyżej liźnie 4K tak jak PS3 liznęła 1080P ;)

Czyli zagrasz ale będzie bieda z nędzą w temacie tekstur, klatkarzu itp.

Ten sprzęt będzie musiał być tani w produkcji a to jest wąskie gardło w takim wypadku

Dużo zależy też od tego jak szybko i w jakim kierunku pójdzie rozwój tabletów. Mówi się, że przyszłoroczna edycja iPad'a pod względem możliwości graficznych dorówna PS3. Pamiętajmy że ten sprzęt ma swoją premierę każdego roku. Rozwój platformy odbywa się zatem systematycznie Niewykluczone więc, że pod koniec życia iPAD będzie miał wydajność zbliżoną do PS4.

Druga sprawa to to na ile iOS (czy Android) jako platforma będzie wspierana przez poważnych wydawcow, czy Apple uda się wreszcie połączyć bezprzewodowo iPada z telewizorem tak aby uniknąć niemiłosiernych lagów jakie obecnie eliminują ten sprzęt z kręgu zainteresowan graczy (polączenie poprzez Apple TV) Tablety już i tak sporo namieszały na rynku elektronicznej rozrywki

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko ta cena ... monitor 4K + porządny komp z dwoma topowymi kartami graficznymi ....

Na razie drogi interes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...