Skocz do zawartości
saczo

HT-CT660,HT-ST3 czy sa warte swojej ceny i jak z jakoscia dzwieku????

Rekomendowane odpowiedzi

witam Was

chciałem zapytać czy miał już ktoś z Was styczność z tego rodzaju SoundBarami???

i jak wygląda to z jakością dźwięku???

jestem zainteresowany takim "kinem" z racji małego pokoiku i nie mam możliwości wstawienia tutaj "pełnego" kina domowego.

czy ktoś z Was słyszał dźwięk z tego urządzonka??? i czy testował go ktoś pod względem połączeń bezprzewodowych??

ma to działać z tv Sony hx850

pozdrawiam

Edytowane przez saczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się może pod stary temat, aby nie zakładać nowego. Aktualnie w domu mam jakieś stare Onkyo plus dwie kolumny podłogowe (po 3 głośniki w każdej) czy będzie sens zamienić takie coś na soundbara Sony CT770? Czy dzięki takiej zamianie dźwięk w filmach oraz grach będzie lepszy, bardziej hmm jak to nazwać przestrzenny? Nie mam możliwości wstawić 5.1 dlatego pytam o taki zamiennik. Druga sprawa jak to się ma do filmów w DTS HD etc. czy to jakoś emuluje dźwięk z 5.1 do 2.1? Może ktoś ma coś podobnego w domu lub testował i potrafi racjonalnie wypowiedzieć się w temacie.

Wysłane z N4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundbar nigdy nie zagra tak dobrze jak kino czy kolumny. To dobra alternatywa dla dźwięku z tv, ale jakość nadal odbiega nieco od kin plastikowych czy średniej klasy mini wieży. Jeśli ktoś chce dobra jakość dźwięku to lepiej zainwestować w jakoś dobry zestaw 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, lepiej dokupić jakiś subwoofer i zostawic tak jak jest? Będzie lepiej i taniej?

Wysłane z N4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Onkyo i dwie kolumny podłogowe. To zamienianie tego na Soundbar jest bezsensowne, bo tylko stracisz na jakości dźwięku. A żaden Soundbar nie daje takiego dźwięku jak np. prosty wzmacniacz stereo i dwa głośniki. Taki Soundbar można kupić wtedy jak nie mamy miejsca na głośniki z podstawkami, na kolumny podłogowe i na wzmacniacz lub amplituner. Wtedy kupno Soundbara jest usprawiedliwione. A jak byś chciał kiedyś kupić sprzęt typu Soundbar to polecam z firmy Yamaha. Która nazywa swoje Soundbary cyfrowymi projektorami dźwięku np. Yamaha YSP 2200 ma bogate wyposażenie, dekodery audio HD, gniazda - HDMI, optyczne, koncentryczne i analogowe RCA. Czyli wszystko co potrzebne do połączenia z odtwarzaczem. No i cyfrowe projektory dźwięku z Yamahy symulują dźwięk 5.1 Surround i 7.1 Surround. Polega to na tym że cyfrowy projektor dźwięku wysyła takie wiązki które odbijają się od ścian w celu zrobienia wrażenia, dźwięku Surround.

A co do subwoofera do twojego Onkyo, to jest taka zasada, "Jeżeli Basu Nie Brakuje To Subwoofer Jest Zbędny". Bo może być tak że twoja para kolumn podłogowych wytwarza wystarczający bas i dodanie subwoofera nic nie poprawi. Dlatego trzeba by było iść na odsłuch i porównać jaki bas jest w konfiguracji stereo i jaki bas jest w konfiguracji głośników 2.1. i później się zdecyduj na to co twoim zdaniem jest lepsze.

No i jakbyś chciał kiedyś kupić Soundbar to omijaj tanie Soundbary bez Subwoofera, bo na tanie szkoda pieniędzy.

Edytowane przez grzegorz288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za informacje. Głośniki jakie posiadam to Quadral QLX165. Jeśli chodzi o bas to jak dla mnie nie jest źle... ale coś tam chyba zawsze mogło być lepiej. Gorzej jest z tym że nie wiem gdzie mógłbym go postawić bo miecza brakuje. Wygląda to tak na ścianie: 2 fotele obok szafka następnie kolumna, później niska szafka z całym sprzętem, znowu kolumna i większa szafa na końcu. Nie ma gdzie wcisnąć już subba. Chyba ze postawić go całkiem w drugim końcu pokoju. Ogólnie myślę kupić wysyłkowo Quadral Sub 60 i zobaczę jak to będzie w razie jak nic to nie poprawi to po prostu je odeśle. Chyba że... ciężko jest coś zdecydować..

Wysłane z N4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podłogowe masz w porządku, także z tym subwooferem trzeba by było iść na odsłuch i sprawdzić jak to będzie grało i po odsłuchu się zastanowić czy lepsze jest stereo czy stereo z subwooferem ? I doskonale cię rozumiem z tym brakiem miejsca bo mój pokój też jest mały, mały ? Ten mój pokój to klitka :). Na początku marzyło mi się kino domowe czyli amplituner i zestaw głośników 5.1, ale jak sprawdziłem wymiary tego sprzętu do kina domowego i zacząłem mierzyć mój pokój i miejsca gdzie ma stać ten sprzęt, to moje marzenia o kinie domowym zostały zweryfikowane i musiałem je porzucić. Bo nie mam w moim pokoju miejsca na kino domowe. Więc zacząłem szukać zamiennika kina domowego. Chodziłem na odsłuchy Soundbarów, projektorów dźwięku z Yamahy i odsłuchiwałem zestawy stereo czyli wzmacniacz i dwa głośniki. Po odsłuchach doszedłem do wniosku że amplituner i zestaw głośników 5.1 wcale nie jest taki ważny jak mi się na początku wydawało. Jak słuchałem Soundbarów i cyfrowych projektorów dźwięku to miałem wrażenie kina domowego, ale jak posłuchałem zestawu Stereo to zaskoczyła mnie jakość tego dźwięku ! Takiej jakości w kinie domowym nie słyszałem ? A podczas odsłuchu filmów dźwięk był przestrzenny inaczej czyli brakowało tylnych efektów dźwiękowych, ale ten brak tych tylnych efektów dźwiękowych mi nie przeszkadzał. Więc zdecydowałem się na zestaw Stereo i nie żałuję bo jestem bardzo zadowolony. Także zestaw stereo pokonał moim zdaniem soundbary i projektory dźwieku, dlatego że zestaw stereo ma lepszą jakość dźwięku, której nie mają sprzęty audio z plastiku.

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...