Skocz do zawartości
jacecko

x360 i projektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zatem chce dolaczyc do grona projektorowiczow :o

Juz od dluzszego czasu przegladam fora internetowe w celu wybranie czegos dla siebie. Czemu tylko na tym forum tak wszyscy zachwalaja projektory sanyo (Z-4) albo Panasy. Nie jestem specem, ale wydaje mi sie, ze sa tez inne projektory, ktore w porownywalnej cenie sa na pewno lepsze. Na przyklad Epsony. Podczas gdy Sanyo i Panas ma jasnosc 1000 ANSI, to Epson ma 1600. Ale w sumie nie przyszedlem tu, zeby narzekac :lol:. Poradzcie cos co warto kupic gdzies tak do 5500 PLN, gora 6000 oczywiscie w rozdzialce 1280x720. I czy jest faktycznie jakas roznica w projektorach kosztujacych 4000 a 6000 PLN. Nie chodzi mi tutaj o szczegoly techniczne, ale o subiektywny odbior jakosci obrazu. Nie wiem czy jest sens doplacac do Epsona EMP-TW700 [url="http://www.ateneum.pl/opis_sprz.php?id=98&grupa=projektory"]http://www.ateneum.pl/opis_sprz.php?id=98&...rupa=projektory[/url] ponad 2000 pln skoro mozna kupic panasa 900 i jeszcze zaoszczedzic prawie na ps3. Ewentualnie kupic sanyo z-4 i zaoszczedzic na xboxa albo wii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na dzień dzisiejszy pomiędzy 4000 i 6000 zł tylko Sanyo Z5 lub Panasonic PT-AX100. Porównywałem jeszcze z LG. Z tych 3 ja wybrałem Panasa. Większa jasność (nie trzeba tak mocno zaciemniać pomieszczenia) kosztem głośności (panas jest głośniejszy). Kontrast porównywalny. Reszta odpadła w przedbiegach. Albo za drogie, albo kiepskie parametry (np.: brak HDMI, niska rozdzielczość, słaba jasność lub kontrast). Najlepiej zamówić prezentację, i samemu wybrać. Trzeba też pamiętać o dobrym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, troszke jednak sie boje tego Panasa bo troszke o nich poczytalem i wiem, ze moze sie cos z lampa dziac : :)

To ekran ma az takie zaczenie??? lekko bezowa sciania nie wystarczy??? Tylko nie smiac sie ze mnie!!! Widzieliscie takie ekrany na allegro, ktore sa zwijana roleta? Co o nich myslicie? Ja nie jestem az takim maniakiem, zeby kupowac ekran za 1000 zeta a chcialem ogladac filmy na dosc duzym formacie. Na amerykanskich forach strasznie popularny jest mitsubishi hd1000 co o nim myslicie? Tam kosztuje 850$ a nas 2000$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz jednak wybrać się na prezentację. Dobry ekran do projektora to to samo co dobre głośniki do kina domowego (sam trochę przyoszczędziłem trochę na głośnikach i nie wiem do końca czy dobrze zrobiłem). Zobaczysz - uwierzysz. Co do lampy to ciekawi mnie co może się z nią dziać - masz jakieś informacje w tym temacie? Edytowane przez zibi61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='zibi61' post='37347' date='01.02.2007, 09:33 ']Musisz jednak wybrać się na prezentację. Dobry ekran do projektora to to samo co dobre głośniki do kina domowego (sam trochę przyoszczędziłem trochę na głośnikach i nie wiem do końca czy dobrze zrobiłem). Zobaczysz - uwierzysz. Co do lampy to ciekawi mnie co może się z nią dziać - masz jakieś informacje w tym temacie?[/quote]

Zgadzam się z przedmówcą. Sam korzystam z Panasa AX100E i ekranu Projecta i mogę powiedzieć, że jest gigantyczna różnica, kiedy obraz jest wyświetlany na ścianie a kiedy na ekranie. Jeżeli jesteś takim maniakiem, aby kupić projektor za 5000, a nie chcesz wydać 1000 na ekran, to jest to trochę nie tak. Przecież będziesz miał obraz tak slaby, jak najsłabszy komponent Twojego zestawu (np. gdybyś miał wyświetlać obraz puszczony przez scart, a nie hdmi). Nie warto oszczędzać na ekranie. Po prostu cały zestaw powinien być dobrany optymalnie. Polecam ekran rozwijany elektrycznie (czas życia ekranu ocenia się na 10 lat, a ręcznie zwijany po roku będzie Ci się fałdował). Niekoniecznie szary, czy High Contrast, jak pisze wielu znawcówtematu. One również mają swoje wady. Za to koniecznie z ramką dookoła i z możliwością rozwinięcia się tak dalece, że środek ekranu będzie lekko poniżej linii oczu (nie chcesz przeciez zadzierać głowy do góry przez 3h grania).
Niektórzy ramkę domalowują samemu - też jest to jakieś rozwiązanie, jeżeli dba się o koszta (choć nie jest za bardzo godne polecenia:)
I jeszcze jedno - między bajki można włożyć teksty o wyświetlaniu w jasnym pomieszczeniu. To, że Panas ma dużą jasność, znaczy, tyle, że możesz go włączyć w nie do końca zaciemnionym pomieszczeniu (np. jasne, a nie czarne ściany). Dzisiaj o 8:00 przy odsłoniętym jednym oknie, ktore znajduje się z boku ekranu, już bardzo widoczne były braki w obrazie.
Jeszcze raz polecam dobrać zestaw optymalny!

PS. Każda gra na x360 na przekątnej 90 cali wygląda obłędnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ogladam na zwyklej scianie i specjalnie nie odczuwam dyskomfortu...Tak naprawde to obraz nie jest wcale jakos specjalnie ułomny, moze troche kontrast szwankuje w kazdym razie nic takiego złego co by sie mialo specjalnie rzucic w oczy nie widac. Nie inwestuje w ekran ze wzgledu na gabaryty mojego obrazu, lubie duze powierzchnie czuje sie wtedy jak w kinie..:) Pozdr... Dodam jeszcze ze czesto ogladamy filmy z przyjaciolmi i jeszcze zaden z nich nie zwrocil mi uwagi na jakies mankamenty wynikajace z braku ekranu, raczej wszyscy sa zachwyceni wielkoscia i czystoscia obrazu.

Edytowane przez apollo302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='soras' post='37360' date='01.02.2007, 11:00 ']I jeszcze jedno - między bajki można włożyć teksty o wyświetlaniu w jasnym pomieszczeniu. To, że Panas ma dużą jasność, znaczy, tyle, że możesz go włączyć w nie do końca zaciemnionym pomieszczeniu (np. jasne, a nie czarne ściany). Dzisiaj o 8:00 przy odsłoniętym jednym oknie, ktore znajduje się z boku ekranu, już bardzo widoczne były braki w obrazie[/quote]

Czyli mowisz, ze nie ma az takiej roznicy czy projektor bedzie mial 1000 ANSI jak Z4 czy 2000 ANSI jak nowy panas???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest różnica nawet między Z5 (1200) a panasem (2000). Miałem oba na prezentacji i naprawdę panas jest lepszy do jaśniejszych pomieszczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prezentacja to prezentacja-inna bajka, wykresy tabele, tekst w czystej postaci.Kino domowe to zupelnie inna para kaloszy, tutaj potrzeba zupelnego zaciemnienia zeby obraz byl naprawde zywy i kontrastowy. Wyobraz sobie ze idziesz do kina i swiatla tylko przygasaja jakbys wtedy sie czuł ogladajac film?? Do kina domowego nie potrzeba az 2000 lumenow spokojnie starczy 1000. Filmy powinno sie ogladac w trybie ekonomicznym zeby za duzo swiatla nie odbijalo sie od ekranu, niektorzy zakladaja nawet specjalne filtry sciniemniajace obraz. Kino domowe rzadzi sie zupelnie innymi prawami niz prezentacje biurowe, a to ze producenci zwiekszaja jasnosc wynika raczej z prob przystosowania projektorow do innych celow niz tylko kino domowe np wlasnie prezentacji biurowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w żadnym miejscu nie neguję, że najlepiej ogląda się w całkowicie zaciemnionym miejscu. Napisałem tylko że właśnie panas dzięki większej jasności sprosta większym wymaganiom (czytaj mniej zaciemnionym). Co do prezentacji, to nie miałem na myśli prezentacji biurowej, tylko właśnie prezentację u siebie, w moich warunkach, w pomieszczeniu i w warunkach w których z projektora korzystam. Nie zawsze w salonie muszę mieć kompletne ciemności, a dzięki możliwościom panasa mogłem wyeliminować zupełnie TV z salonu. Mogę oglądać zarówno w całkowitych ciemnościach, jak i w dzień, kiedy nie mam zamiaru całkowicie zaciemniać pomieszczenia. I o to mi chodziło. Edytowane przez zibi61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No pewnie zawsze mozna ogladac np mecz lub tv kablową w nie calkowicie zaciemnionym pomieszczeniu tak jak ma to miejsce w pubach Jezeli chcesz uniwersalny projektor do wszystykiego to oczywiscie najlepiej wybrac najjasniej swiecacy, ale jezeli interesuje cie tylko kino domowe i super obraz to jasnosc nie ma nic do rzeczy, z gruntu musi byc ciemno wtedy wystarczy nawet 500 lumenow do ogladania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jasnosci. Firmy stosuja rozne formy pomiaru i w rzeczywistych testach nie zawsze podane wartosci zgadzaja sie z rzeczywistoscia :P
Jasnosc musisz wziac pod uwage jesli planujesz wyswietlanie na sporym ekranie - powyzej 100 cali jasnosc ekranu wyraznie maleje (funkcja odleglosci) i kontrast zaczyna byc wyraznie mniejszy. Przy wyswietlaniu na powierzchni 32 cali obraz ma taka sama jasnosc jak telewizor i mozna ogladac w zupelnie jasnym pomieszczeniu.
Panasonic 700 byl pierwszym projektorem gdzie goscie z Projektorcentral zalecali ogladanie z pelna jasnoscia lampy (nie Eco) poniewaz nowe projektory maja "dynamiczny" kontrast i w realnym czasie dobieraja przeslone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moge sie zgodzic z toba co proporcji miedzy wielkoscia ekranu a jego jasnoscia oraz kontrastem z małym zastrzezeniem ze nie jest to az tak widoczne jak piszesz. To czy projektor bedzie stal powiedzmy 2 lub 3 metry od ekranu nie robi w jasnosci obrazu az takiej roznicy a juz napewno nie widac tego golym okiem, teoretycznie jest jak piszesz ale w praktyce roznice sa naprawde niewielkie- mowie oczywiscie o pelnej ciemnosci bo to ze producenci pisza o mozliwosci oglania za dnia jest zwykla sciemą . Taki obraz nie spelnial by zadnych parametrow za ktore zaplaciles kupujac powiedzmy prjektor z wyzszej polki. Jezeli ktos chcialby ogladac projekcje za dnia to polecam najtanszy projektor z duzą jasnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo duży ekran (90 cali) jak na odległość 3,3 m od projektora do ekranu. Na panasie ax100 w trybie nieekonomicznym na ekranie high contrast po prostu nie dało się oglądać filmów. W jasnych scenach światło odbite od ekranu tak dawało po oczach, że aż bolały. Przełączyłem na ekono i ściemniłem gamma i teraz jest ok. A pomieszczenie mam calkie jasne (włacznie z kanapą:(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie cos moze na temat tego projektora [url="http://www.allegro.pl/item169498623_acer_projektor_ph530_dlp_wxga_1000al_2_7kg.html"]Acer PH530[/url] parametry wydaje sie ze ma dobre, zastanawia mnie jakby ten projektor spisywal sie pod x360 i czy moze byc alternatywa dla panasa 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko bezposrednie porownanie da Ci odpowiedz na to pytanie. Pomiary sa wykonywane na rozne sposoby,np. jasnosc. Nie znalazlem danych o szumie tego projektora, a pomiar w dB tez jest czesto mylacy. Co z gwarancja na lampe (tak wiele osob sie boi o panasa :( ) Kwestie mozliwych ustawien (np. korekcja gamma osobno dla jasnych i ciemnych scen jak w panasie). Panas ma lekko przesuniete pixele wzgledem siebie, co zmniejsza pixeloze ale moze wplywac na inne parametry...
To ze ktos napisze, ze jest OK lub nie jest bardzo subiektywne, musisz sprobowac sam (ale paramatery ma Acer OK).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, tak przyglądam się dyskusji i zastanawiam się, co powiecie na Panasonica PT-AX100E
Parametry robią wrażenie, w stosunku do ceny to chyba najciekawszy projektor jaki znalazłem.
Zastanawiam się tylko czy będzie poprawnie wyświetlał obraz 720i i 1080p (interpolowaną)

[url="http://projektory.super-av.pl/projektor/Panasonic-PT-AX100E.html"]http://projektory.super-av.pl/projektor/Pa...-PT-AX100E.html[/url]

Pozdrawiam. Edytowane przez Artsalah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj stary Panas 700 bez problemow wyswietla 720 p i 1080 i(interpolowana), wiec ten tez powinien. Mysle, ze projektory z czolowki 720p maja zblizona jakosc obrazu. Moze warto popatrzec jakie maja gwarancje na lampy (np. 800 godzin lub 1 rok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie się przyglądam, to dość nowy produkt z tego co widzę. Co prawda nie jest to zakup na teraz (gdzieś za dwa miesiące), może będzie już lepsza seria w sklepach. Gdzie jednak mógłbym się dowiedzieć jak z tymi lampami nowymi jest w Panasonicu ? Na specjalistycznych forach zachodnich napisali, że nie jest tak źle jeszcze z tym Panasonikiem. Pytanie tylko, czy wymiana lampy nie będzie równoznaczna z wydaniem tylu pieniędzy co na 1/3 projektora ?

PS: Hehe, pomyliły mi się literki (progresive scan i interpolowane). Przepraszam i z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampy sa drogie ! Do Panasa 100 cos kolo 300 euro. (mozesz sprawdzic na przyklad tutaj) [url="http://www.qualitylamps.eu"]http://www.qualitylamps.eu[/url]. Bylo duzo krzyku, ze lampy w Panasach szybko pdaja, jak sie okazalo pozniej padaja wszedzie, zalezy to od szczescia (moja odpukac gra juz ponad 2 lata).
Znalazlem oferte na Epsona TW 700 z gwarancja na lampe na 3 lata lub 1700 godzin, jest nieduzo drozszy, moze warto poszukac czegos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takze dylemat na temat projektora :mellow: bo nie wiem ktory wybrac czy [b]Sanyo PLV-Z5 czy Panasonica PT-AX100E[/b] moze byscie cos doradzili laikowi w temacie projektorow ;) Zastosowanie bedzie głównie do ogladania filmow HD z kompa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sa rownorzedne. Porownaj lepiej jaka dostaniesz gwarancje na lampe :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DVDmed czytałem o tych projektorach, są ok. Jednak trochę brakuje im do czołówki.

Panowie, coraz bardziej zastanawiam się nad projektorem Sanyo PLV-Z5 , szczególnie po pozytywnych komentarzach (i negatywnym o Panasonicu)
Więcej informacji tutaj : [url="http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13710"]http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13710[/url]

Obecnie jest w promocji z lampą dodatkową ! [url="http://www.nokaut.pl/projektory/sanyo-plv-z5-dodatkowa-lampa.html"]http://www.nokaut.pl/projektory/sanyo-plv-...kowa-lampa.html[/url] Edytowane przez Artsalah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Hitachi PJ-TX100. Wyswietlone po 3 latach prawie 2000 h. Glownie X360,DVD,C+HD (wlasnie w tej kolejnosci). Projektor przez ten czas nie sprawial problemow. Chociaz ostatnio co kilkanascie minut obraz na kilka sekund robi sie ciemniejszy. Czy to oznaka zdychania lampy?
Ogolnie nie wyobrazam sobie w tej chwili innego polaczenia jak X360 + projektor. Potezny obraz + kino domowe swoje robia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...