Skocz do zawartości
jacecko

x360 i projektor

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przegladaelm projektory i natrafilem na ten model [url="http://www.allegro.pl/item141125201_projektor_benq_mp610_od_ss_gw_f_vat_wroclaw.html"]http://www.allegro.pl/item141125201_projek...at_wroclaw.html[/url]
mam kilka pytan co do tego projektora:
1. Czy obraz z x360 bedzie wyswietlany w 720p?
2. Jak beda prezentowaly sie gry (czern, ostrosc, itp)

Max wielkosc obrazu to okolo 40-60cali (moge siedziec max 3,2m od ekranu) tak przy okazji czy sie nada do filmow? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacecko' post='23505' date='22.11.2006, 01:38 ']
1. Czy obraz z x360 bedzie wyswietlany w 720p?
[/quote]
Nie.
Popatrz na parametry projektora: "Rozdzielczość podstawowa: SVGA (800 x 600)".
- obraz będzie zawsze skalowany do tej rozdzielczości.

Lepiej poszukaj czegoś, co wyświetla 1280x720.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrz na avatar kolegi Samek - tak wyglada rozdzielczosc 800x600 na 100 calowym ekranie z odleglosci 2 m :P (mam na mysli pixele, nie zawartosc :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie mojego Sony HS10 Cineza :P Xbox 360 wyglada na nim OBŁĘDNIE :D (rozdzielczosc 1366x768)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z takiej odleglosci nie bedzie tragedii na tym projektrze, ale jest to projektor 4:3 czyli zeby wyswietlic obraz z konsoli bedzie jeszcze obcinal od gory i od dolu - czy beda czarne pasy. taki projektor to juz tylko do SDTV i prezentacji komputerowych.

kup cos 16:9 najlepiej HDready, a jak cie nie stac to sie wstrzymaj bo za rok bedziesz przeklinal swoja decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry za offa ale jeśli o projektorach mowa co zrobic by moj HP ep7122 Hd ready obsługiwał normalnie 16:9 amfoteryczne bo jest 4:3 zamiast 16:9 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paw' post='23647' date='22.11.2006, 20:22 ']
sorry za offa ale jeśli o projektorach mowa co zrobic by moj HP ep7122 Hd ready obsługiwał normalnie 16:9 amfoteryczne bo jest 4:3 zamiast 16:9 ;/
[/quote]
Nie widzialem wczesniej takiego projektora, jaki okragly :) , ale to DLP.
Jak rozumiem to cos ma nie tak z matryca, tu cytuje:
The ep7122 uses a Texas Instruments 1,024x768 native resolution DLP chip. Unlike other projectors that use TI's 1,280x720 HD2+ chip, the HP doesn't have enough resolution for full 720p HDTV, so both 720p and 1080i sources are converted to fit the available pixels. Furthermore, wide-screen DVD and other 16:9 sources are also subject to lots of scaling, which may have contributed to some of the artifacts we saw.

Proponuje zebys sprobowal na naszym forum w projektorach, moze ktos go zna i Ci pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='23647' date='22.11.2006, 20:22 ']
sorry za offa ale jeśli o projektorach mowa co zrobic by moj HP ep7122 Hd ready obsługiwał normalnie 16:9 amfoteryczne bo jest 4:3 zamiast 16:9 ;/
[/quote]
Mam taki projektor od roku i uwazam, ze nie jest taki zly. Nbox HDTV podpiety komponentem dziala wysmienicie (zreszta podobnie jak xbox 1 tez podpiety komponentem). Co prawda rozdzielczosc natywna, nie jest zbyt duza (XGA 1024x768), ale obraz np. z Discovery HD czy Luxe jest b. przyjemny.
Co do panoramicznosci tego projektora to niestety nic sie nie da zrobic (co prawda w menu podczas podlaczania mozna wybrac tryb "Widescreen", ale wydaje mi sie, ze to nie jest takie prawdziwe 16/9 tylko dopasowanie proporcji, zeby wszystko wygladalo jak trzeba). Ewentualnie mozna zawsze kupic soczewke anamorficzna np. [url="http://prismasonic.com/english/intro.shtml#1"]takiej[/url], ktora z proporcji obrazu 4:3 zrobi 16:9, ale cena tego jest na tyle duza (najtansza kosztuje 959 EUR), ze wolalbym juz dolozyc te pare zl. i np. kupic [url="http://www.allegro.pl/item142814771_panasonic_pt_ae900e_projektor_gwar_2lata_f_vat_pl.html"]takiego[/url] Panasa z natywna 720p.

BTW... skoro mowimy o tym projektorze. Ktos z posiadaczy tego modelu moze probowal podpiac go z nboxem przez kabel HDMI->DVI i czy mu to dziala? Chwilowo lacze go przez komponent, ale przymierzam sie do kupna stosownego kabelka (ze wzgledu na zainteresowanie VOD w HD i nbox recorderem) i nie wiem, czy jest sens, zeby nie utopic paru zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze ze z nboxem dziala po komponencie bo sie przymierzam do zakupu nki z tego co wiem to ma on HDCP tylko z tym hdcp tez sa numery.ja ogladam sobie hd z kompa to jest bajera ale czy przypadkiem kanaly hd sa amfoteryczne czy nie bo c+film jest amfoteryczny.chyba ze ustawiam w nboxie 4/3 ale czy wtedy dalej bedzie dzialalo hd ??
Projektor jest tani w vobisie i stosunek ceny do jakosci naprawde jest dobry. chociaz to dopiero moj pierwszy odbiornik hd ready :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja robie tak, ze ustawiam w Nboxie TV "Panoramiczny" i w projektorze daje "Widescreen" a res daje 1080i (projektor i tak skaluje to sobie do swojej rozdzialki natywnej), ale na 720p obraz lekko skacze, jakby mial mniej klatek na sekunde a na 1080i juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
90% projektorow ponizej 6000zl ma matryce 4:3 ktore w trybie Widescreen sa poprostu zmniejszane przez czarne pasy (tracimy kilkanascie procent matryc), stad pewnie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok
Juz co nieco zapoznalem sie z projektorami, chyba nie ma jeszcze tematu jaki projektor do xbox360, wiec proponuje pisac wszystkie propozycje w tym temacie. Znawcy niech podadza pare modeli do 4500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Optoma HD70, DLP 720p, baardzo fajny, mam od miesiąca (x360 od tygodnia). Oczywiście gram w 720p, obsługuje zarówno 50 jak i 60 Hz, oraz 1080i też w obu częstotliwościach. Wyświetlił także 1080p, ale ekran był zdeformowany, tzn. wyświetlona była tylko część (na oko- środek ekranu o rozdzielczości 1280x720). Skaluje dobrze, dość cichy, kolorki super, czerń też na pewno lepsza niż telewizorów LCD. Używam głównie Xboksa przez component lub VGA oraz PC przez VGA (aha, i jeszcze composite, sygnał ze starego TV 14", S-Video coś sie krzaczy). Zostaje jeszcze HDMI (z HDCP), do przetestowania jak upoluję n recorder. Ogólnie polecam.

P.S.: Optoma kupiona w USA za 999$ (miałem fuksa bo odrzuciło mi kartę przy próbie kupna Optomy H31, 480p... HD70 wyszła w tej rewelacyjnej cenie kilka dni później i na forach sporo ludzi sobie pluło w brodę że kupiło coś innego wcześniej. Choć H31 za ok. 600-700$ to też dobry zakup. W każdym razie długo szukałem odpowiedniego modelu i oba mają bardzo dobre opinie. Edytowane przez Ekus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Yuiren' post='23736' date='23.11.2006, 00:33 ']
90% projektorow ponizej 6000zl ma matryce 4:3 ktore w trybie Widescreen sa poprostu zmniejszane przez czarne pasy (tracimy kilkanascie procent matryc), stad pewnie problemy.
[/quote]

Nie zgodze sie z toba, powiem nawet ze 90 % aktualnie sprzedawanych projektorow przeznaczonych do kina domowego ma matryce natywna 16:9, a zapewne 100 % przeznaczonych do prezentacji komputerowych ma 4:3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej znanym i cenionym projektorkiem jest Panas pt 900 w cenie koło 4000 tysiecy. Tryb wyswietlania 16:9 pełne 720p. Według mnie jest to w tej chwili jeden z lepszych modeli na rynku a biorac pod uwage jego cenę nie ma co sie zastanawiac nad kupnem. Sam uzytkuje panasa 700 wczesniejsza wersje z tym ze roznice miedzy nimi sa naprawde minimalne. Wczoraj wlasnie pogrywalem sobie w Splinter Cell-DA i jak zwykle cieszylem miche na całego. Ta wielkosc ekranu robi wrazenie, zaden lcd ani plazma nie dostarczą takich przezyc w obcowaniu z obrazem jak wlasnie dobry projektor. W kazdym razie jestem bardzo zadowolony ze swojego projektora, filmy, gry a nawet zwykle mecze z kablowki przy tej wielkosci ekranu robia niesamowitą frajde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie w pelni z opinia ponad mna. Mam Panasa 700 i obraz HDTV jest jak brzytwa (wedlug mnie wyswietla tez 1080i ale to juz dluzsza dyskusja).
Jak wszystkie projektory troche szumi, szczegolnie w ustawieniu nieekonomicznym (ale lepszy kontrast w tym trybie). Prawdopodobnie nie rozni sie wiele od innych LCD 720p w tej cenie, wiec mozna popatrzec na Sanyo itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='23778' date='23.11.2006, 11:20 ']
zgadzam sie w pelni z opinia ponad mna. Mam Panasa 700 i obraz HDTV jest jak brzytwa (wedlug mnie wyswietla tez 1080i ale to juz dluzsza dyskusja).[/quote]

Witam,
potwierdzam opinię że żadna plazma czy aquos 52" nie zastąpią szmaty o przeknątnej 200" i projektora. Posiadam Epsona EMP-TW200 - Xbox czy filmy HD wyglądają na nim pięknie. Nie wyobrażam sobie grania czy oglądania filmów na czymkolwiek mniejszym. Rozdziałka natywna to 1366x768 pix, ale gdy zapodam mu sygnał 1080i to bez problemu go wyświetla (tzn rozpoznaje i informuje w jakim trybie pracuje). Dodatkowo urządzenie ma wbudowany upscaler. Dwa lata temu zapłaciłem za niego 12K PLN, ale dziś na ebay.de można wyjąć go w dobrym stanie za 700-800 euro (qmpel kupił wyższy model sprzed 2 lat za 1100 eur). Tam też zanabyłem ostatnio chiński, zdalnie sterowany ekran, który z transportem kosztował mnie 800 PLN, a jest dużo lepszy od wyrobu pewnej znanej polskiej firmy... Reasumując zarówno do HD czy też konsoli projektor to idealne rozwiązanie, trzeba tylko pamiętać o matrycy 16:9 i odpowiedniej rozdzielczości, nie koniecznie FullHD. I do tego tańsze niż jakikolwiek sensowny TV :-) Edytowane przez mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mayo' post='23782' date='23.11.2006, 11:48 ']
Witam,
potwierdzam opinię że żadna plazma czy aquos 52" nie zastąpią szmaty o przeknątnej 200" i projektora. Posiadam Epsona EMP-TW200 - Xbox czy filmy HD wyglądają na nim pięknie. Nie wyobrażam sobie grania czy oglądania filmów na czymkolwiek mniejszym. Rozdziałka natywna to 1366x768 pix, ale gdy zapodam mu sygnał 1080i to bez problemu go wyświetla (tzn rozpoznaje i informuje w jakim trybie pracuje). Dodatkowo urządzenie ma wbudowany upscaler. Dwa lata temu zapłaciłem za niego 12K PLN, ale dziś na ebay.de można wyjąć go w dobrym stanie za 700-800 euro (qmpel kupił wyższy model sprzed 2 lat za 1100 eur). Tam też zanabyłem ostatnio chiński, zdalnie sterowany ekran, który z transportem kosztował mnie 800 PLN, a jest dużo lepszy od wyrobu pewnej znanej polskiej firmy... Reasumując zarówno do HD czy też konsoli projektor to idealne rozwiązanie, trzeba tylko pamiętać o matrycy 16:9 i odpowiedniej rozdzielczości, nie koniecznie FullHD. I do tego tańsze niż jakikolwiek sensowny TV :-)
[/quote]

A jak wyglada sprawa ze smuzeniem na X360??
Niestety duzo osob twierdzi ze jest w tej kwestii o wiele gorzej niz na LCD a niekiedy nie da sie grac w dynamiczne gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='korkodyl' post='23800' date='23.11.2006, 12:52 ']
A jak wyglada sprawa ze smuzeniem na X360??
Niestety duzo osob twierdzi ze jest w tej kwestii o wiele gorzej niz na LCD a niekiedy nie da sie grac w dynamiczne gry...
[/quote]

Smużenie? Wiesz, przez setki godzin oglądania filmów SD a ostatnio HD nic takiego nie zauważyłem. Obraz jest ostry i dynamiczny, zero jakiegokolwiek smużenia. Materiały z X360 też nie smużą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W oko wpadl mi wyzej wymieniany PANASONIC PT-AE 700, na allegro nowka z gwarancja 3500zl cena dosc dobra patrzac na inne sklepy. Podobno lampy w tym pana siadaja po 200h? a z reklamacja jest ciezko. Zastanawiam sie czy jest wielka roznica (wielka, aby doplacac 1500zl) do Sanyo Z4??? NIgdy w zyciu nie widzialem porzadnego projektora podpietego do x360 lub wyswietlajacego filmy, wiec tym bardziej nie wiem czego mam sie spowdziewac aa i jeszcze, nie zalezy mi naszumie projektora i mam ograniczona odleglosc od ekranu 3m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacecko' post='23996' date='23.11.2006, 23:51 ']
W oko wpadl mi wyzej wymieniany PANASONIC PT-AE 700, na allegro nowka z gwarancja 3500zl cena dosc dobra patrzac na inne sklepy. Podobno lampy w tym pana siadaja po 200h? a z reklamacja jest ciezko. Zastanawiam sie czy jest wielka roznica (wielka, aby doplacac 1500zl) do Sanyo Z4??? NIgdy w zyciu nie widzialem porzadnego projektora podpietego do x360 lub wyswietlajacego filmy, wiec tym bardziej nie wiem czego mam sie spowdziewac aa i jeszcze, nie zalezy mi naszumie projektora i mam ograniczona odleglosc od ekranu 3m
[/quote]


Dołączam się do tego postu, może ktoś ma doświadczenia z tym projektorem i może się nimi podzielić? Mnie najbardziej interesuje jak się spisuje z xboxem 360 i w odtwarzaniu dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama Panasa 700 od 2 latach, gral 800 godzin w trybie nieekonomicznym, zadnych problemow z lampa. O ile wiem to zadna firma nie jest w stanie Cie zapewnic, ze ta konkretna lampa bedzie grala dluzej niz 10 godzin. To nie jest tylko problem Panasonica. Wybierz sklep gdzie dostaniesz gwarancje (ja dostalem 800 godzin lub rok uzytkowania). Panasonic broni sie przed podaniem zywotnosci lamp, w P700 ocenia sie je na 2500-3000 godzin. Moj kolega ma BenQ i po 2 tysiacach godzin lampa swieci wyraznie gorzej.
Rozdzielczosc obrazu jest swietna, pixele sa prawie niewidoczne (patent Panasonica na matryce z przesunietymi pixelami, nawet projektor Panasonica 1080p wygrywa w tym wzgledzie z innymi).
Jak we wszystkich LCD jest problem z czernia, ktory czesciowo mozesz zmniejszyc przez zaawansowane ustawienia gamma, ale mimo wszystko film na pustyni wyglada lepiej niz piwnicy :)
Mojego Panasa zamierzam uzytkowac do konca lampy, wtedy mam nadzieje ze za ta cene kupie projektor 1080p :)
Roznice miedzy innymi projektorami 720p istnieja, ale chyba sa subtelne, innych nie testowalem.
NAJWAZNIEJSZA sprawa wydaje sie byc odlegosc od sciany: przy trzech metrach odleglosci mozesz ustawic chyba 120 cali, ale nie jestem pewien bo nie mam tutaj instrukcji. Panasonic ma dobra optyke z duzymi mozliwosciami regulacji geometri i odleglosci od ekranu - to powinienes sprawdzic u konkurentow, jesli zalezy Ci na naprawde duzym obrazie z odleglosci 3 metrow. Jesli z tej odleglosci zauwazysz pixele, to sa to zapewne pixele z DVD, przetestuj na obrazie HDTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobry kalkulator odległości
[url="http://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm"]http://www.projectorcentral.com/projection...culator-pro.cfm[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troche recek z [url="http://www.projectorcentral.com/Panasonic_Home-PT-AE700U-user-reviews.htm"]http://www.projectorcentral.com/Panasonic_...ser-reviews.htm[/url]
pare osob zglosilo ze lampa siadla po 800h, problemy z gwarancja, po 1000h problem z lampa.... a poza tym to wszystko super :lol:

Edytowane przez jacecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie korzystam z projektora Panasonic PT-AE500, poprzednika modelu PT-AE900 i potwierdzam że takie rozwiązanie doskonale nadaje się do 360tki i pozwoli na wykorzystanie pełni możliwości wizualnych tej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...