Skocz do zawartości
piotrekboro

55 cali, 6000-6500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje telewizora 55 cali, do maksymalnie 7000 zł gdzie ta kwota to jzu jest naprawde maksimum. Telewizor bedzie wykorzystywany do telewizji nc+, odtwarzacz sieciowy, odtwrzacz bluray, ps3 i do tego amplituner oraz zestaw glosnikow. Na smart tv nie zalezy mi za abrdzo bo to bede mial w odtwarzaczu sieciowym, zalezy mi na jak najlepszej jakosci obrazu. Z telewizora bede korzystal i w ciagu dnia i wieczorami. Plazme odrzucilem ze wzgledu na pobor pradu oraz duzy doplyw swiatla dziennego do salonu (dwa balkony, jeden po prawej stronei telewizora a drugi na przeciwko). Aktualnie bardzo podoba mi sie philips 55pfl7008, za 6000zł mozna go dostac a do tego ma ambilight ktory podoba mi sie, ale jezeli inny telewizor bedzie mial zdecydowanie lepsza jakosc obrazu to moge zrezygnowac z amibilighta. Jezeli moglibyscie cos doradzic to bylbym wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze myslalem o lg 55la860v ale nie ma zbyt duzo opinii o nim. Jezeli chodzi o jakosc obrazu to ktory telewizor lepiej wypada? philips 7008 czy ten lg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze myslalem o lg 55la860v ale nie ma zbyt duzo opinii o nim. Jezeli chodzi o jakosc obrazu to ktory telewizor lepiej wypada? philips 7008 czy ten lg?

Za 2 - 3 tyg. będzie test na forum. Ogólnie TV jest ciekawy. Bardzo wszechstronny :) Moim zdaniem lepszy od PFL7008.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wypada rownomiernosc podswietlenia matrycy w lg? i jak z kontrast a co za tym idzie jak czern? Może jest gdzies jakis zagraniczny test gdzie jest podany rzeczywisty wspolczynnik kontrastu i poziom czerni? Chyba bede musial poczekac na test i porownac go z 7008. W tej cenie znajde jeszcze cos ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na flatpanelshd wyczytalem ze ten lg ma straszne kolory, malo realistyczne, za jaskrawe albo z moim anglieslkim jest slabo :) Chcialem kupic tv, kino domowe i inne akcersoria na poczatku pazdziernika, ale chyba sie wstrzymam i poczekm na test od was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast ok. 1050:1, system wygaszania bardzo skuteczny, jeszcze skuteczniejszy niż w Philips 7008, więc nie wypada tak źle pod względem czerni ;) Barwy bardzo ładne po kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Stoję przed podobnym dylematem.

A co sądzisz o Sony KDL-55W805?

Może czerń nie prezentuję się rewelacyjnie, ale ogólnie telewizor wydaje się solidny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jeszcze raz się przypatrzyłem na 805 i 905 nie wiem jak były ustawione w sklepie, ale kurcze na prezentacji na czarnym tle, gdzie miał się pojawić czarny kolor na całym ekranie 805 nie miał czarnego a coś co niby ma przypominać czarny za to na 905 było wszystko OK, ale już na kolorach to było przebarwienie gdzie 805 wypadł bardziej delikatnie.

Z Telewizorami to jakaś kaszana jest i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest moze jakis telewizor ktory odtwarza pliki iso, a do tego zewnetrzne napisy? chodzi mi obrazy plyt bluray 3d i do tego np napisy srt. Ten LG ma naprawde fajnego smarta i zastanawiam sie czy bym potrzebowal do tego odtwarzacz sieciowy. Przy kupnie philipsa odtwarzacz sieciowy to koniecznosc bo smart tv jest na tragicznym poziomie w 7008, przynajmniej takie mam wrazenie. Moze jest opcja by taki obraz iso puscic przez laptopa pod ampli i z ampli pod tv?

Edytowane przez piotrekboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem dzisiaj lg 55la860v w MM, jedno co moge pwoeidziec to WOW! niestety nie mialem mozliwosci by porownac go z philipsem 55pfl7008. Jakosc obrazu w trybie sklepowym tego lg byla poprostu niesamowita, czern bardzo bardzo dobra jak na IPSa i chyba powoli staje sie on moim faworytem. widzieliscie gdzies na zagranicznych forach porownanie tego lg z philipsem 7008?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wypada samsung 55f7000 przy tym lg?

ehh, ten samsung ma aktywne 3d :/

Edytowane przez piotrekboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wtorek mam zamiar kupic tv, na placu boju zostal lg 55la860v i philips 55pfl7008. W recenzjach na zagranicznych stronach ludzie narzekaja na czern ale patrzac na suche dane to jest ona lepsza niz w philipsie. Wydaje mi sie ze ten LG to jakby polka wyzej niz philips i na 80% kupie model 860v. Ceny tego tv w ciagu ostatnich dni ida do gory chyba ze wzgledu na coraz mniejsza dostepnosc tego telewizora, na szczescie w Trojmiescie skad pochodze mozna go dostac za 6300, philips 6100 z okularami do dual play a wiec mala roznica. Nawet jakby kosztowal 6800 to brac LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby kosztowal 6800 to brac LG?

Jeśli wybierasz tylko pomiędzy LA860V, a PFL7008 to wziąłbym tego pierwszego.

Jakosc obrazu w trybie sklepowym tego lg byla poprostu niesamowita

O poważnie? W trybie sklepowym ?:)

jest moze jakis telewizor ktory odtwarza pliki iso, a do tego zewnetrzne napisy?

Nie ma, takie rzeczy tylko w odtwarzaczach sieciowych, których testy masz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczuwam ze w sklepie mieli ustawiony tryb sklepowy, innego chyba nie ustawiaja. Nie wiem, nie znam sie na tym ale obraz byl naprawde baaardzo dobry i poprostu powalil mnie na kolana. Obok widzialem dwa modele sonego 805 oraz 905 i LG bardziej mi sie podobal. Odtwarzacz siecowy juz tez sobie wybralem. Takie male pytanie, w jaki sposob puscic dzwiek z TV (youtube z smart tv) do ampli onkyo 616? caly sprzet podlaczam pod ampli i z wyjsciem na tv a jak w druga strone? by dzwiek z tv poszedl na ampli? kolejny kabel hdmi badz optyk?

Edytowane przez piotrekboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz w onkyo ARC? Jeżeli tak to musisz przeczytać instrukcję od onkyo, jak ustawić ARC na którym wejściu.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jade odebrac lg 55la860v, cena w sklepie bardzo atrakcyjna bo tylko 6230. Zastanawia mnie jedno, czy sprzet bedzie orginalnie zapakowany, czy nie bedzie powystawowy, cena jest dziwnie niska a sprzet jzu jest chwilowo niedostepny w sklepie. znalazlem filmik na youtube gdzie jacys amerykanie odakowuja model 55la8600 (8600 to odpowiednik w stanach naszego 860v) i tam ma on czarne linki zabezpieczajace, LG Polska tez tak zabezpiecza tv? Jak mozna wejsc w menu serwisowe i odczytac ile czasu telewizor byl wlaczony? na tym filmiku widac jak odpakowuja tv

Edytowane przez piotrekboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor zamowiony jakis tydzien temu ze sklepu OleOle (marka sieci RTV EURO AGD) za 6800, informatyk chyba walanl sie z cena bo po kilku godzinach produkt zostal wycofany ze strony a na stronie rtv euro agd caly czas jet za 7699. Przeciagajacy sie czas wysylki, dzisiaj dzwonia do mnei ze nie maja juz tego tv w tej cenie ale moga mi go sprzedac za 7699 :) po ostrej rozmowie z pracownikiem oleole telewizor ma przyjechac w srode i mam zaplacic 6800. Ta po[beeep]a siec rtv euro agd potrafi nieraz ladnie nakrecic i wyslac tv powystawowy jako nowy (pracowalem tam 5 lat temu i wiem co nie co na ten temat), wiecie jak mozna dokladnie sprawdzic czy tv jest nowy? niestety polska oddzial lg pakuje troche inaczej tv niz na filmiku, zamiast linek zabezpieczajacych sa klipsy zabezpieczajace ktore mozna otworzyc i zamknac po czym nie widac ze karton byl odpakowywany, a orginalnie zapakowane kable i akcesoria to tez nei problem dla tej sieci. Mozna jakos wejsc w menu serwisowe i sprawdzic ile godzin tv byl wlaczony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas zastanawiam sie czy odbierac tego la860v jutro (jezeli w ogole przyjedzie) czy moze zamowic samsungs 55f7000. Obawiam sie aktywnego 3d zwlaszcza ze z opcji 3d bedzie tez korzystal moj 8 letni synek. Ten model lg znika z rynku, coraz mniej sklepow go ma i w miare renomowanym sklepie ktory na 100% ma tv z polskiej dystrybucji mozna go kupic za 7500, a f7000 jest za 7000, philips 7008 za 6000.

Edytowane przez piotrekboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...