Skocz do zawartości
mord00k

[2500 - 3500] TV 42 - 46 pod gry i filmy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Z racji przeprowadzki rozglądam się za telewizorem który praktycznie funkcjonował będzie jako monitor jako, że nie planuję oglądać telewizji, w ogóle.

Używany miałby być do PS3 (a za te 2/3 miesiące PS4), Netiowego pudełka z HBO Go etc. (co praktycznie pozwala mi zlewać temat Smart TV jako, że większość jego funkcjonalności mam tutaj, ale równie dobrze mogę zlać je na korzyść TV) oraz od czasu do czasu zrzucania obrazu z lapka (raczej jedynie filmy, od pracy mam drugi monitor i wbudowany, a nie gram na nim). Prawdopodobnie spędzać będę przed nim sporo czasu, min. z racji na swoje uzależnienie od seriali (strzelam w ~3-4h dziennie).

Jeśli chodzi o telewizję to nie planuję bo nie mam na to czasu i jestem zbyt wybredny w temacie tego co oglądam. Kiedyś może zaistnieje taka możliwość (także gdy nie będę na to zwracać uwagi finansowo), że zakupię jakiś abonament ale ta kwestia nie jest obecnie relewantna.

W skrócie więc:

Rozmiar: 42' - 46'

Złącza: Minimum 2 HDMI, najlepiej 3. WiFi także jest konieczne. Usb byłoby mile widziane ale przeżyję jego brak.

Zastosowania: Seriale, filmy oraz gry. Żadnej telewizji. Wszystko (albo 95%) w HD.

Smart TV - jest dla mnie raczej nieważne. Telewizor będzie wisieć obok biurka z lapkiem, a poza tym mam na tyle źródeł dostępu do oferowanych przez smart tv funkcjonalności, że nie jest to dla mnie ważne.

3D - chętnie przyjmę ale traktuję jedynie jako dodatek (z racji min. na to, że mam wadę wzroku i jest to dla mnie średnio wygodne na przestrzeni jednego filmu)

Inne - przynajmniej 100hz jest dla mnie bardzo ważne. Telewizor musi wisieć (niestety obok kąta, ale nic z tym nie zrobię). Musi też być LCD gdyż najzwyczajniej w świecie nie mam w swoim mieszkaniu miejsca na plazmę. Istotne są dla mnie także kąty widzenia.

Budżet: 2500 - 3500 zł. Te ostatnie 500 zł jest wykonalne jedynie jeżeli będzie "game-changing" bo wiem jak działa dozbierywanie ;)

Preferencje: Lekkie wachnięcie w stronę Sony/Samsunga/Philipsa z racji dobrych doświadczeń. Zdecydowanie zależy mi na łatwym dostępie do serwisów etc.

Do tej pory rozważałem Philipsa 42 PFL6008 oraz Sony W805. Jakieś komentarze co do tych modeli? Z tego co widzę ten Philips jest dość dobrze odbierany?

Z góry dzięki.

Edytowane przez mord00k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jak rozumiem (nie widzę takiej opcji) nie można edytować posta drugi raz to pozwolę sobie się zdublować. Pomierzyłem wszystko dzisiaj itd. i zaczynam widzieć sens w tym aby jednak podejść do 50' i plazmy, czyli Panasonica ST60. Szczególnei rozważam to gdyż większość czasu przed ekranem spędzałbym w nocy. Tylko czy faktycznie nie ma problemów w tym temacie z graniem? Pamiętam co było kiedyś, ale wypadłem mocno z obiegu na dobrych parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor jako monitor. Zastanów się nad jedną ważną sprawą i poczytaj o tym. Nazywa się Chroma Subsampling. Z tego co wiem tylko najwyższe modele Panasonica to oferują. Ja akurat dlatego zdecydowałem się na Toshibe (choć jest wolna i ma delikatny clouding, ale za to piękny obraz) VL 963.

Dlatego sugerował bym coś ze stajni LG, Samsung, Philips, Toshiba.

Spece stąd na pewno doradzą Ci coś wartościowego...

Jeszcze jedna sprawa. Po co Ci Wii Fi jeśli nie zależy Ci na Smart? ;-)

Do tego przecież służy. Obraz i tak pewnie po kablu HDMI będziesz puszczał z kompa...

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zibciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam tematykę subsamplingu, pracuję z grafiką od czasu do czasu ;)

Ale nie przeszkadza mi to specjalnie, szczególnie, że wiem, że czego nie kupię to i tak będzie to ogromny upgrade.

A jeśli chodzi o WiFi to jako, że wiem, że Smart TV jest raczej nieuniknione w tej kwocie to chciałbym móc z niego korzystać, chociażby do streamingu etc. Ciągnięcia kabla od miejsca w którym stoi router byłoby raczej nieestetyczne (coś w deseń kabla ciągnącego się przez cały pokój).

Z chęcią czekam więc na porady. Jutro wpadnę pewnie do sklepu pooglądać interesujące mnie obecnie modele (ST60, W805, PFL6008). Jak rozumiem grać na ST60 można spokojnie? Zwracam uwagę na lag ale po latach grania w MMO zwykle pingując 120-200 ms nie sądzę żeby zrobiło mi to jakąkolwiek różnicę (nie gram kompetetywnie w fpsy na konsolach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podbić gdyż jestem blisko decyzji ale może czyjaś opinia odmieni moje zdanie.

Plazmę już praktycznie skreśliłem ze względu na wysoki input lag w ST60 i najzwyczajniejszy w świecie strach przed powidokami etc. (mam tyle urządzeń powiązanych z pracą na które muszę na różne sposoby uważać, że nie chcę aby telewizor dołączył do tej listy) pozostawiając na placu boju modele Sony KDL50W656 oraz KDL47W805A. Jako, że przy odpowiednim wyborze sklepu różnica ceny jest negowalna czy są jakiekolwiek powody aby wybrać W656 ponad W805A? Czy matryca mogłaby postawić W6 nad starszym bratem?

Liczę, że ktoś mi podpowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pracujesz w grafice i kupisz sobie telewizor na jednej z nowoczesnych odmian VA, które mają wysoki kontrast, a nie mają prawie wcale kątów widzenia to się pewnie zapłaczesz. Już jednego takiego grafika odwiedzałem kiedyś ;)

W805 może być, ale jak na pewno będzie smużyć w grach i do filmów jest to bardzo słaby wybór. Jego obszar zastosowań to głównie oglądanie w dzień.

Chcesz mieć game-changing? Weź Panasonic TX-P42GT60E jeśli chcesz mieć doskonałą plazmę z krótkim input lagiem. Z drugiej strony piszesz, że nie grasz w FPS'y, więc równie dobrze mógłby to być ST60. Input lag rzędu 74 ms przeszkadza raczej tylko przy FPS'ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, kąty w moim przypadku mogłyby być dość problematyczną kwestią. Szczególnie gdyby przyśniłoby mi się cokolwiek zrzucić z laptopa na duży ekran przy pracy z racji przekątnej (nie, nie mówię tu o grafice. W życiu nie podejmowałbym się obróbki na TV ;) ).

Mimo niższej przekątnej mógłbym rozpatrzyć GT60E ale czy naprawdę powidoki nie są problematyczną kwestią przy graniu? Muszę przyznać, że bardzo martwi mnie ich kwestia. Choć nie wiem czy nie mniej od obecnych wad LCD które są wręcz śmieszne, mam wrażenie wstecznego rozwoju. Prawdopodobnie mógłbym zrezygnować z jakichkolwiek zastosowań jako monitor i pozostawić go jedynie do filmów oraz gier co rozwiązałoby problemy związane z chromą czy innymi tego typu rzeczami związanymi z typowym zastosowaniem jako monitor.

Szczerze mówiąc to im dłużej rozpatruję te wszelkie za i przeciw tym bardziej odechciewa mi się zakupu tv bo mam wrażenie, że wybieram między "źle, a źle" przy okazji dopłacając za niepotrzebne mi Smarty i inne ekstrawagancje ;) (co sprawia, że do moich rozważań nieśmiało dołączyła R'ka Sony w 47).

I z góry powiem, że spędziłem już w marketach rtv x godzin w ciągu ostatniego tygodnia i w żadne sposób nie pomogło to mojej decyzji. Nie potrafię logicznie ocenić jakości obrazu w takich warunkach z różnorakich względów.

Edytowane przez mord00k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pracujesz w grafice i kupisz sobie telewizor na jednej z nowoczesnych odmian VA, które mają wysoki kontrast, a nie mają prawie wcale kątów widzenia to się pewnie zapłaczesz. Już jednego takiego grafika odwiedzałem kiedyś ;)

W805 może być, ale jak na pewno będzie smużyć w grach i do filmów jest to bardzo słaby wybór. Jego obszar zastosowań to głównie oglądanie w dzień.

Chcesz mieć game-changing? Weź Panasonic TX-P42GT60E jeśli chcesz mieć doskonałą plazmę z krótkim input lagiem. Z drugiej strony piszesz, że nie grasz w FPS'y, więc równie dobrze mógłby to być ST60. Input lag rzędu 74 ms przeszkadza raczej tylko przy FPS'ach.

W805 smuży? To czemu tak pieją ze tak dobrze radzi sobie z ruchem? Czyżby to motionflow nie działa w grach? Macieju a czemu to słaby wybór do filmów?

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powidoki nawet jak będą czasem zostawały (by po jakimś czasie zniknąć) to są i tak śmiesznym problemem w porównaniu np. do słabych kątów w matrycach VA, czy słabego kontrastu w IPS ;)

W805 smuży? To czemu tak pieją ze tak dobrze radzi sobie z ruchem? Czyżby to motionflow nie działa w grach? Macieju a czemu to słaby wybór do filmów?

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Dobra może rozwinę to zdanie. W805 smuży mocno jak wyłączy się motionflow, bo ma matrycę IPS. Przy grach MF ma tylko opcje impuls, przez którą input lag się trochę wydłuży, ale smużenie powinno zniknąć. Tylko, że będzie bardzo ciemno. Około 80-90 cd/m2 jak się nie mylę, w każdym razie w takiej konfiguracji nadaje się tylko do ciemnego pomieszczenia. Tegoroczne Soniaki zbierają dobre recenzję za to, że mają rekordowo niski input lag i tu pełna zgoda, no, ale twórca tematu w FPS'y nie gra, więc raczej nie potrzebuje tego.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

Aczkolwiek skoro mówimy o 42 calach w przypadku GT60 to może dobrym kompromisem w mojej sytuacji byłby HX850 gdyż widzę, że około 3900 da się jeszcze dostać fabrycznie nowe z 2 letnią gwarancją? Te dwa cale są raczej negowalne (na codzień używam 15calowego laptopa i 24 calowego monitora więc i tak zauważyłbym różnicę), a chyba dostałbym to czego szukam czyli półśrodek pomiędzy tegorocznymi LCD Sony, a plazmami Panasonica? (Tak, spodziewam się, że w kwestii obrazu wciąż będzie odstawać od tych drugich).

Co do kwestii input laga to raczej nie potrzebny mi tak niski jak w tegorocznych Sony z serii W ale ten z ST60 mógłby mi przeszkadzać (cofnąłem się mocniej pamięcią do wspominanych czasów gdy grałem w MMO i nie jestem już taki pewien czy te 70-parę ms nie sprawiłoby mi podświadomego dyskomfortu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak, a może nie ;) Ja kupiłbym 50" ST60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i masz rację, szczególnie, że znam swoje panikowanie względem wydawania pieniędzy ;)

Pewnie skończy się to tak, że korzystając z prawa związanego z bezwarunkowym zwrotem ze sklepów internetowych zamówię go ze sklepu internetowego i jeśli zmienię zdanie bądź uznam, że input lag bądź cokolwiek innego mi przeszkadza (nigdy nie grałem na plazmie, mogę to uznać za niekomfortowe) to zwrócę go. Opinie są tak zróżnicowane, że już nic nie jestem w stanie wywnioskować więc chyba najlepiej przyjąć to na klatę i sprawdzić na własnej skórze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to interesuje skończyło sie na Panasonicu 42ST60. Obraz jest piękny, co film nie mogę sie nadziwić. Input lag nie jest problemem (przy czym zaznaczę, ze daleko mi do casuala mimo tego, ze nigdy nie grałem kompetetywnie na konsoli to spędziłem dobrych pare lat na graniu w czołówce WoW na PC wiec dobrze rozumiem znaczenie opóźnień). Specjalnie sprawdziłem na Killzone 3. Nie zrobiło mi to różnicy nawet bez trybu gry.

3d jest fajne ale dla mnie dość mało komfortowe (ze względu na kształt oprawek korekcyjnych).

Nie mniej, mam jeszcze 12 dni na ewentualny zwrot i przez ten czas mocno sie będę zastanawiać nad konkurencyjnym Sony W6 jako, ze wiem ,ze podział pewnie będzie 70% gry, 20% seriale i 10% filmy. Dlaczego? Głownie dla świętego spokoju ducha w kwesti IR gdybym miał kaprys rzucenia miksera z software'u do dźwięku na 42 całe o graniu nie mówiąc.

Pewnie tak sie nie stanie ale nie jestem tego pewien. Czy ktoś może miał okazje porównać te dwa modele w warunkach domowych (watpię ale pytam)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...