Skocz do zawartości
grzegorz288

The Freddie Mercury Tribute Concert na Blu-Ray.

Rekomendowane odpowiedzi

Już za kilka dni nakładem Eagle Rock Entertainment ukaże się nowe wydanie słynnego koncertu z 1992 roku The Freddie Mercury Tribute.

"The Freddie Mercury Tribute Concert" zostanie wydany 2 września w postaci trzypłytowego boxu DVD oraz w formacie SD Blu-ray zapewniającym najlepszą jakość obrazu i dźwięku, którego nie poddano kompresji. Materiał zmasterowano na nowo oraz wzbogacono - po raz pierwszy na DVD i Blu-ray - o początkową część koncertu, która nie znalazła się na pierwszym wydaniu z 2002 roku. Obejmuje ona m.in. występy Metalliki, Extreme, Def Leppard, U2 czy Guns N' Roses.

Słynny koncert poświęcony pamięci zmarłego Freddiego Mercury'ego odbył się 20 kwietnia 1992 roku na stadionie Wembley. Obok muzyków Queen - Rogera Taylora, Briana Maya i Johna Deacona na scenie pojawili się zaproszeni goście: David Bowie, Roger Daltrey, Bob Geldof, James Hetfield, Ian Hunter, Tony Iommi, Elton John, Annie Lennox, George Michael, Liza Minnelli, Robert Plant, Mick Ronson, Axl Rose, Seal, Lisa Stansfield, Elizabeth Taylor, Paul Young, Zucchero, którzy zmierzyli się z takimi klasykami Queen jak "Bohemian Rhapsody", "Hammer To Fall", "Crazy Little Thing Called Love", "Radio Ga Ga", "I Want To Break Free", "Under Pressure", "Somebody To Love", "We Will Rock You" and "We Are The Champions".

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych edycji VHS i DVD, dochód z tego wydania zasili The Mercury Phoenix Trust, organizację zajmującą się walką z AIDS.

Oto zapowiedź.

Pozdrowienia.

Edytowane przez grzegorz288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest że jest to SD BR, ale myślałem że obraz będzie może trochę podciągnięty względem DVD.

NO i srogo się zawiodłem. Nie wiem jaki jest sens wydawania takich BR.Dźwięk niestety też nie powala chociaż niby jest w HD.

Jedyny plus tego wydawnictwa to to że jest koncert w całości , a z tego co sie orientuje to poprzednie wydanie DVD miało tylko drugą część koncertu z utworami Queen.

No i jeszcze jedno, dlaczego wydanie DVD z 2002 r ma obraz w 16/9 a BR 4/3 ?

Obraz 1 :(

dźwięk 5

koncert 10

Na amazonie.uk BR jest tańszy od tego samego wydania na DVD :

Edytowane przez wachi40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty gadasz... Zamowilem ta plyte wczoraj a tu piszesz ze kicha? Pisali ze dzwiek i obraz jest zmasterowany na nowo, 4/3 dlatego ze tak byl nakrecony. Na DVD bylo 16/9 ale tracac wiele z obrazu robiac tzw. zoom. To wydawnictwo tez nie jest pelne do konca bo brakuje wystepu Def Leppard i roberta planta w innuendo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony może nie ma co narzekać.

Płytka tańsza od wydania na DVD , więc dla kogoś kto chce miec ten koncert to i tal lepsze wyjście kupić BR.

Pop-up Menu jest i działa tak jak powinno działać :)

Koncert sobie zostawię, i tak chciałem go mieć , Lepiej mieć wszystko na jednej płycie BR niz na 2 X DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zestawiajac do DVD tego starego to jest lepiej? Obraz na BD tez jest taki przejaskrawiony w kolorach jak na DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy próba masteringu obrazu nie popsuła go bardziej niż pomogła.

Wczoraj jeszcze raz usiadłem do tego koncertu ..

Myślałem że może miałem złe nastawienie po pierwszym obejrzeniu bo spodziewałem się więcej.

Jedynym wnioskiem po powtórnym obejrzeniu jest to ze mam chęć obniżyć ocenę za dźwięk :(.

Dla mnie osobiście to na razie rozczarowanie roku.

Mam takie wrażenie że nawet oceniając to wydanie jako DVD to nie miało by za dobrych ocen.

Niestety.

Na pocieszenie dodam że to jest moja ocena , ktoś inny może to widzieć zupełnie inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyles.. Rozumiem ze porownujesz do tego poprzedniego wydania na DVD i oceniasz na tej plaszczyznie Blu ray? Czyli jest gorzej niz na starym DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...