Skocz do zawartości
zgred

Budżetowy odtwarzacz HD - ok. 250 zł - co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Bardzo proszę o pomoc!
Potrzebuje zakupić budżetowy (ok. 250 zł) HD player dla kogoś i nie wiem na co się zdecydować.

Nie ma żadnych większych wymagań, ma odtwarzać znane formaty plików (w tym duże pliki .mkv), obsługiwać DTS i dysk 1 TB.

Znalazłem kilka tanich odtwarzaczy:

-Ferguson Ariva HDPlayer 200 (165 zł)
-Ferguson Ariva HDPlayer 210 (225 zł)
-Segate FreeAgent Geoflex TV (189 zł)
-Xtreme Elvira (najdroższy bo 279 zł).

Odtwarzacz będzie użytkowany przez starszą osobę, ja będę tylko "dogrywał" nowe filmy na dysk i przekazywał, tak więc wszelkiego rodzaju "wodotryski" są zbędne.

Bardzo proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj odtwarzacze pod względem odtwarzanych formatów Audio - Video. Im więcej formatów odtwarza tym lepiej. Ja bym kupił odtwarzacz Xtreamer Elvira, bo w tej cenie odtwarza dużo formatów Audio - Video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam Xtreamer Elvira.

Menu jest po angiesku.

​Brak obsługi napisów w formacie .TXT

ale dla media playerów i TV standardem obecnie jest .SRT

Napisy można sobie dostosować

na przykład: wielkość, kolor, kolor obwódki, grubość obwódki.

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Elvirze menu jest po ang?
Oj, to może być jednak spory problem, bo osoba dla której kupuje ten odtwarzacz ang. nie zna praktycznie wcale i może to być bariera nie do przejścia, gdy będzie chciał coś w menu zmienić itp.

A czy z tych 3 pozostałych warto się którymś zainteresować?

Ja sam jestem laikiem, więc ciężko mi podjąć decyzję, posiadam Philippsa HMP3000 i u mnie działa wszystko.

I jeszcze jedna kwestia - czy orientujecie się może, czy te odtwarzacze "pociągną" dyski 1 TB (oczywiście 2'5" z 1 partycją)?


P.S. a może jeszcze warto rozważyć Asus O!Play Mini?

Edytowane przez zgred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że właściciel nie będzie miał możliwości zaktualizowania FW bo nie ma dostępu do netu.

Zresztą, osoba której go kupuje stwierdziła, że to jednak za wysoki koszt (szczególnie, że muszę jeszcze kupić dysk 1 TB).

Ja mam obecnie Philips'a HMP3000 i działa jak narazie bez zarzutu.

Odtwarza wszystkie formaty, choć pod tym względem nie wiele miałem okazji testować - mam tylko pliki .avi i .mkv.

Czy te Fergusony albo Asus da się porównać z moim Philipsem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus O!Play Mini = Philips HMP3000

te same możliwości tylko inne opakowanie.

Firmware wystarczy że nagrasz na pendraka :)

​więc właścicielowi net nie potrzebny do aktualizacji.

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli padnie chyba na tego Asus'a.

Czytałem kilka wpisów na forum Fergusona i jakoś mi ochota na "oszczędność" przeszła po przeczytaniu jakie problemy z nimi występują.

Asus to jednak sprawdzona firma.

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem....

Znajomy zapytał mnie dziś, czy nie ma jakiegoś odtwarzacza firmy Sony (ma jakieś zamiłowanie do tej marki, bo cały sprzęt - TV, VHS, DVD, wieżę ma od Sony) i znalazłem coś takiego:

http://www.sony.pl/product/sieciowy-odtwarzacz-multimedialny/smp-u10/dane-techniczne#tab

Czy jest to coś warte?

Czy nie zawracać sobie tym łepetyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak odtwarzania kontenera MKV dyskwalifikuje ten player na starcie. Zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem w sumie zdecydowany na tego Asusa.

Mam tylko mały problem dot. gwarancji.

Na stronie producenta nie mogę znaleźć zakładki dot. odtwarzaczy multimedialnych, a chciałbym dowiedzieć się, jak są one serwisowane.

Ktoś może wie coś na ten temat?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czy taka znana firma jak Asus nie może postarać się o przetłumaczenie tych kilku zdań...

Pisałem do supportu bezpośrednio i dostałem odpowiedź, że reklamacje realizowane są TYLKO przez sprzedawcę, czyli jeśli kupię odtwarzacz (tak jak planowałem) na allegro od sprzedawcy xxx, a za miesiąc już go nie będzie to zostanę z ręką w nocniku.

Dlatego zostaje zakup w jakimś dużym sklepie internetowym, żeby potem nie było problemu... choć śmiem twierdzić że to trochę dziwna praktyka - zawsze jest producent do którego odsyła się wadliwy towar z dokumentem zakupu a nie załatwianie tego przez sklep, ale widocznie Asus'owi nie chce się bawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej spisze się przystawka AndroidTV? Moim zdaniem będziesz mieć szersze spectrum możliwości w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...