Skocz do zawartości
fitarkus

Telewizor Seiki 4K 50" za 1300 dolców 39" 4K za 700 dolarów

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Amoi 42" (dałem 7 tyś) stoi u mnie do dziś ...

Zmienię go gdy wybuduję domek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Fantom, nie sprawdziłem parametrów ,to jest 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.amazon.com/Seiki-Digital-SE50UY04-50-Inch-120Hz/dp/B00BXF7I9M

Zamówiłem 39" koszt przesyłki do Anglii około 100 FUNTÓW ,koszt całkowity 592 FUNTY czy jak kto woli 850 DOLARÓW. Niestety czas oczekiwania na przesyłkę masakryczny 10-20 dni :( .

Edytowane przez fitarkus
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 39"

Będziesz go podłączał do kompa? Mnie to by interesowało jako monitor i jestem ciekaw jak się sprawdzi w takim zastosowaniu, bo do KD w tej chwili to nie za bardzo widzę sens. Tak czy inaczej napisz coś jak się nim pobawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ma być tylko i wyłącznie do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie e-mail ,że jednak nie kupiłem telewizora !!! na Amazon wystawione były tylko 2 i ktoś był szybszy a strona produktu w momencie gdy dokonywałem zakupu nie zdążyła się jeszcze odświeżyć , dacie wiarę ?!!.

Najlepsze jest to ,że nie zapomnieli o ściągnięciu kasy z kąta , masakra :huh: .

Na pocieszenie wysłali mi wiadomość ,że będę obsłużony priorytetowo i ,że cena została obniżona.

Przy okazji producent wprowadził nowe oprogramowanie które polepsza niektóre parametry telewizorów miedzy innymi lagi ,co sprawi ,że dotychczasowe testy tego telewizora przestały być obiektywne. Nie liczę na szał 4K z 30toma klatkami, sprawdziłem to ustawiając rozdzielczość 1920x1200 30kl/s na komputerze ,może to zrobić każdy na każdym komputerze używając kreatora rozdzielczości w panelu sterowania i sprawdzić jak to mniej więcej wygląda.

Liczę na 1080p 120Hz plus LightBoost

http://www.blurbusters.com/faq/60vs120vslb/

http://www.blurbusters.com/faq/120hz-pc-to-tv/

EDIT : Telewizor powinien działać podobnie jak stare monitory CRT ,skutki uboczne efektu strobo można w dużej części wyeliminować przez dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu lub jakiś back light .

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Amazon wystawione były tylko 2

Czyli to były jedyne 2 egzemplarze na świecie. Ciekawe ile teraz będziesz czekał na wyprodukowanie tego następnego dla Ciebie?

Liczę na 1080p 120Hz plus LightBoost

Zaraz, to po co Ci 4K TV jak liczysz na 1080p? Ja wolałbym liczyć na 2160p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ,nie tylko dwa na świecie , po prostu jakiś sklep wystawił tylko dwa na Amazonie :lol: prawdopodobnie po to by sprawdzić zapotrzebowanie . Co do rozdzielczości to nie może być mowy o jakichkolwiek wodotryskach przy obecnym standardzie HDMI.

Ten telewizor potrafi działać z częstotliwością 120Hz co w połączeniu z LightBoost powinno przynieść korzyści równie "miodne" w grach co 4K. Ci którzy mieli kiedyś sposobność do używania Flatronów 100Hz będą dokładnie wiedzieli o co chodzi a dla wszystkich innych podałem linki w poprzednim poście. Na 2160p będę liczył gdy wyjdzie HDMI 2.0 i karty graficzne pożerające na śniadanie wszystkie dzisiejsze w SLI i CrossFire . Jeśli telewizor nie spełni oczekiwań to tak jak pisałem wcześniej , zlecę dorobienie jakiejś fajnej drewnianej ramy i powieszę na ścianie jako Foto ramkę 4K lub wirtualne akwarium :lol: .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fitarkus koniecznie dawaj znać jak już będziesz miał sprzęt. Pewnie trzeba będzie i do PL jednego sprowadzić. Ale póki co będę mocno ciekaw twoich wrażeń. Mam identyczne oczekiwania czyli tylko do PC albo ... jako ramka ;p

Jakbyś był w PL to już byśmy u Ciebie byli ;D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma robić za ramkę to lepiej kupić monitor 27" o rozdzielczości 2560x1440. Pełno tego na ebay'u już za 370$.

Można nawet uzyskać stabilne odświerzanie 100Hz:

.

A tak naprawdę to raczej trzeba poczekać na nowe złącze HDMI które pozwoli przesłać 4K w przynajmniej 60Hz.

Wobec mocnej presji na 4K zatwierdzenie specyfikacja powinno nastąpić już niebawem.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie ma robić jako ramka tylko jako monitor do komputera ,jeśli natomiast nie sprawdzi się w tej roli to będzie robił za ramkę bo jest 4K, energooszczędny i przede wszystkim bardzo tani, (no i mieści się po skosie do mojego kontenera na śmieci :lol: ) .

Co do tego monitora Yamakasi to przeżarłem temat związany z tym monitorem jakieś dwa lata temu.

Monitor wymaga do poprawnego działania kart nvidii a konkretnie tych które maja DUAL-DVI ,na kartach ATI/AMD nie idzie go uruchomić w 120Hz wcale lub prawie wcale.

Kolejna rzeczą jest to ,że trzeba uważać na nieuczciwie zmodowane do 120Hz monitory Yamakasi bo zdarzało się ,że monitor wprawdzie miał zmodyfikowany moduł odpowiedzialny za obraz a nie miał zmodyfikowanego podświetlenia, czyli akceptował 120Hz obraz ale widać było i tak 60Hz realnie bo podświetlenie działało na 60sieciu Hz (ładne kwiatki no nie ?) .

Tak się zdarzało ,jak jest teraz nie wiem, poza tym do 4K mu nieco brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom: Wiesz jak to korci ;) by być jednym z pierwszych (androidzie TY ;)))))))) ) ;) Nie po to w kompa się ładowało $$$ żeby teraz chociaż przez kilka miesięcy nie pobawić się nawet jak ma być "na piechotę". Za tydzień odbiorę też w końcu 55 4K Soniacza. Ale jego na pewno długo mieć nie będę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego monitora Yamakasi to przeżarłem temat związany z tym monitorem jakieś dwa lata temu.

Monitor wymaga do poprawnego działania kart nvidii a konkretnie tych które maja DUAL-DVI ,na kartach ATI/AMD nie idzie go uruchomić w 120Hz wcale lub prawie wcale.

Piszesz o pierwszych wersjach z double-DVI. Najnowsze wersje Yamakasi mają HDMI 1.4 Podobno chodzą już bez problemu na 100-120 Hz.

W przyszłym roku zamierzam sobie kupić jeden, jako monitor do kompa. Zależy mi na kontraście i dobrych kątach patrzenia. Pod tym względem podobną są niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, dzisiaj jest już inna generacja tych monitorów, ale jedno się nie zmieniło, monitory Yamakashi są robione na różnych matrycach różnych firm ,to dość istotne bo obraz na kilku monitorach niekiedy różni się znacznie

,poza tym wiesz ile kosztuje taki Yamakashi z wyselekcjonowaną matrycą wolną od wad ?. Na Ebay czy Amazon ceny jednego modelu różnią się bardzo wyraźnie właśnie z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako monitor do pracy jest mi obojętne z jakiej firmy jest matryca. Byle była IPS bez bad pixeli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrotce, bo juz we wrzesniu, 50" 4k Seiki (Amazon ca. 1100$), na rynek powinien trafic konkurencyjny telewizor 50" 4k (RSP 999$) produkowany przez chinskiego TLC.

Zainteresowani byc moze pamietaja, ze ta chinska firma pokazala na tegorocznym CES ( a wlasciwie juz pol roku wczesniej) 110" 4k TV, o ktorym zreszta nikt tutaj nie raczyl nawet wspomniec.

7E504D - bo takie oznaczenie ma nosic wspomniany model nie wyswietla 3D. Producent tez nic nie wspomnia o obecnosci zlacza Display Port.

Teraz kolej na ruch Seiki, ktore juz jakis czas temu sugerowalo, ze wprowadzi na rynek jesienia model 65".

zrodlo : flatpanelshd.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL (nie TLC ;p) chyba jeszcze nie zauważył polskiej sieci ; ) Ale też ostatnio jak byłem na gokartach to rzuciły mi się w oczy TV tej firmy i jak bardzo byłem zdziwiony, że jest polska strona itp. Myślę, że to kwestia czasu i pojawią się pierwsze testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa i http://www.thomsontv.pl/kontakt/prasa

Thomson to to samo. Oni też pokazywali ostatnio na prezentacji 4K:

Pierwszy w historii firmy model UltraHDTV.
Model występować będzie w rozmiarach 50", 55', 65"
Model 50 będzie wyceniony na 3-3,5 tyś euro.
Model 65" będzie zaprezentowany na
Ifa w Berlinie ale prawdopodobnie z uwagi na wysoki koszt nie znajdzie się w polskiej ofercie sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...