Skocz do zawartości
chicoPL

Pierwszy telewizor SMART, 39-42 cali, klasa A+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie i proszę o poradę. Mam zamiar zakupić pierwszy TV. Od kilku lat nie oglądałem w ogóle tv a wcześniej to crt 27 Samsunga. Wrzucę kwestionariusz:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
- ~20m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
- 2.5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
- Dwie osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
- Telewizor będzie na ścianie na uchwycie obrotowym odsunięty od ściany o około 45 cm.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
- Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
- Będzie w "plecy" telewizora
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
- Żadnego, brak TV od kilku lat
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
- dobra jakość wyświetlanego obrazu na sygnale DVB-T.
- WiFi
- czytanie wszystkiego co możliwe(filmy HD i FHD, napisy) z dysku(500GB, 1TB) i pendrive
- sprawnie działające funkcje SMART: m.in. YT, ipla, TVN Player(jakiś TV to ma w ogóle?)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
- DVB-T, HDMI z komputera, pendrive, dysk zewnętrzny
10.Jakie urządzenia ?
- Odtwarzacz DVD, konsola x-box 360(gra sporadyczna)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
- 5 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
- matowa
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
- Internet do aktualizacji, YT, przeglądarka, tvn player
17.Preferencje co do wielkości ?
- 39-42 cali
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
- Różne pory dnia
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
- Budżet to maksymalnie -2300 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
- Bez różnicy, może nie być w ogóle.

Dodatkowo zależy mi na klasie A+ i niskim zużyciu prądu.
Mam kilka swoich typów:
1. LG 42LN575S - w sklepie na pokazowym filmiku bardzo ładnie
2. Sharp LC-39LE350V-BK - polecenia innego forum
3. Philips 40PFL5507K - również polecany ale ma 3D na którym niespecjalnie mi zależy. Dodatkowo czytałem opinie, że wolno działają funkcje SMART.
4. Philips 40PFL5537
5. Samsung UE42F5500
6. Panasonic TX-L42E6E

Warto wziąć Philipsa i natywną matrycę 100 Hz? Może macie inne propozycje co do modelu? Preferuję sklepy: Euro, Electro, Morele, Komputronik.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro światło świeci w plecy TV to kup sobie (biorąc pod uwagę pozostałe wymogi) plazmę. Poniżej 2500zł dostaniesz 42" panasonic'a ST50. Jakością obrazu przewyższa każdego LCD, nawet w budżecie dwukrotnie wyższym. W klasie A+ akurat się nie mieści, ale czy aż tak Ci zależy na tych 70W poboru mocy więcej? Przecież to wyjdzie kilka (dosłownie) złotych więcej, w skali miesiąca, przy założeniu że będziesz oglądał wiele godzin dziennie.

TVN player, ipla, iplex i reszta funkcji smart jest na pokładzie. Z pendrive też Ci odtworzy wszystko.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz nie widzę nigdzie tego modelu, dwa sporo przekracza nadszarpnięty już budżet, trzy jednak wolałbym coś oszczędniejszego. A wymagania to z tego co czytałem to w tej cenie na 100% TV nie spełni wszystkich ale zależy mi, aby spełniał jak najwięcej. Teraz chyba najbardziej liczy się odbiór DVB-T i funkcje SMART. Dziecko lubi bajki z YT ;-)

Coraz bardziej zastanawiam się nad Panasonic TX-L42E6E.

Edytowane przez chicoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plazma spełnia nawet 200% oczekiwań, ale jeśli nie zależy Ci tak na jakości obrazu to może być ten TX-L42E6E. Ma wyższy kontrast od konkurencji w tym przedziale cenowym, ale smuży przy szybkim ruchu. Ja bym jednak proponował dołożyć te kilka stówek, bo różnica w cenie jest mała, a w jakości ogromna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to miałby być LCD to wyjdzie pewnie 40-42 cale. Warto przyjrzeć się nowościom, są teraz dobre ceny na nowe TV. np LG 42LA620S, Samsung UE40F6400. W la620 masz wifi, dvb-t oczywiście jest, funkcje smart, do skypa trzeba chyba dokupić kamerkę. W UE40 podobnie, też jest opcjonalna kamera, ale nie wiem czy można ją od razu do zestawu wziąć, czy kupować osobno. 3D w LG jest pasywne (bardziej przyjazne dla oczu), a w Samsungu aktywne (większa rozdzielczość obrazu 3d).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahoj! :ph34r:

masz najtaniej (najkorzystniej) wg mnie, tutaj (z tym 60-mscznym ubezp. full opcja) za

2212.83 zł - wysyłka bezpłatnie! :wub:

link: http://www.electro.pl/Telewizor_LG_42LN575S-s736129.html

sam kupiłem go tydzień temu o 66,00 zł drożej - a jestem zachwycony (dla moich teściów! - bo Oni się zachwycają!)

Pzdrm!
A. B. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam niezła cena teraz jest na elektro jak na LG 42LN575S, np na agito jest powyżej 2 tysięcy. 42LN575S też ma wifi pod maską i funkcje smart. Natomiast z tych dodatkowych funkcji ciekawym jest MHL, opcja umożliwiająca wyświetlanie treści wideo z urządzeń mobilnych na ekranie TV, a jak to można zastosować to już sobie łatwo wyobrazić. Na koniec dodam, że warto dokupić sobie Pilota Magic Remote, standardowo chyba nie jest w zestawie TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...