Skocz do zawartości
Gmeru

Szokujące Nowości od firmy AMOI na styczeń 2007!

Rekomendowane odpowiedzi

[news]Czy już nie długo odtwarzacze Snazio i inne staną się zbędne? Wygląda na to, że tak gdyż firma AMOI poinformowała, że w ich nowych telewizorach będą znajdować się odtwarzacze plików HD!

Wszystkie modele serii [b]Advent II[/b] będa posiadały 3 tunery TV, w tym 1xDVB-T,
2 xHDMI, Full HD w rozmiarze 37" i 40", HD Multimedia Player po USB i Card Reader, dzieki czemu bezpośrednio czytają z kart pamięci lub zewnętrznych nośników pliki HD w mpeg, mpeg2, mpeg4, avi, wmv9, jpeg hd

Bajery te miały być zarezerowane dla nowego topowego modelu 37" z wlan z 5000:1, jasnościa 90cd.m2, jednak firma AMOI postanowiła już wprowadzić nowy media player HD do pozostałych modeli.[/news]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tyle że do oglądania filmów trzeba by mieć przynajmniej 16 albo 32-gigabajtową pamięć flash. A taka kosztuje tyle samo, co Snazzio :(

[b]EDIT[/b]

Przepraszam. Jakoś moje oczy ominęły te "lub zewnętrzne nośniki". I mnie dopadł brak czytania ze zrozumieniem ^^"

Edytowane przez Mazoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mazoku' post='22931' date='18.11.2006, 18:11 ']
Wszystko fajnie, tyle że do oglądania filmów trzeba by mieć przynajmniej 16 albo 32-gigabajtową pamięć flash. A taka kosztuje tyle samo, co Snazzio :D
[/quote]

Zaraz zaraz a dysk twardy? ;) Przecież jest napisane, że zewnętrzne nośniki. Ja to jestem ciekaw co tam siedzi w środku? Bo do takich rewelacji trzeba podchodzić sceptycznie (wiem to z doświadczenia z odtwarzaczami HD jak Snazio;) ) Ale informacja jest ostra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='22933' date='18.11.2006, 18:16 ']
wystarczy dysk zewnętrzny, podpiąć po USB i leci
[/quote]

Pod warunkiem, ze wprowadzili NTFS. Jezeli pozostal FAT32 to raczej trudno bedzie "grac" HD. Chyba ze te HD to ma byc np DIVX6 - up 768 linii (do 1080p wlacznie) - tu pliki moga zajmowac w przyblizeniu dwukrotnosc obecnych SD i film od biedy da sie upchnac (ot jak dzisiaj - wersja 2 plytowa w maksymalnej jakosci dla materialu ok 2h).

Siak czy tak Amoi jest najbardziej innowacyjna firma na rynku - nie ulega to dla mnie watpliwosci. Choc nowa seria ma cechy ostatnio opisywanego przeze mnie modelu 3705MGW Acera (odnosnie wyposazenia) to jakosc, design sa po stroni serduszka ;) A ja mam cholerny problem, bo juz bylem zdecydowany na zakup kompromisowego panelu pdp od panasa. JASNA CHOLERA :D

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznam szczerze że oczekuję na niego i oczywiście na test ,pytanie stare jak świat "jaka cena"?
Biore pod uwagę tylko dwa modele lcd full hd, amoi i sharp xd1 ,długo już czekam ,to może i poczekam jeszce trochę .Mam nadzieję że advent II będzie bez szybki
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='22935' date='18.11.2006, 18:16 ']
Zaraz zaraz a dysk twardy? ;) Przecież jest napisane, że zewnętrzne nośniki. Ja to jestem ciekaw co tam siedzi w środku? Bo do takich rewelacji trzeba podchodzić sceptycznie (wiem to z doświadczenia z odtwarzaczami HD jak Snazio;) ) Ale informacja jest ostra.
[/quote]

Jakby nie patrzec, ZEWNETRZNY dysk twardy, to... [b]zewnetrzny[/b] nosnik. Mnie tam sie marzy natywny chip dekodujacy VC-1/H264/mpeg2HD wbudowany w tele i wlasnie mozliwosc podpiecia zarowno dysku jak i np napedu HD (klocka360 czy piecowego), czyli zlacze usb/sata z tylu gotowe do wspolpracy :D all-in-one za bardzo przystepne pieniadze. Patrzac na to co kitajce robia takie cus wogole by mnie nie zdziwilo.

Jezeli te parametry (bezkonkurencyjne na rynku) plus uszlachetniajaca szyba znajda potwierdzenie w rzeczywistosci to chyba wiadomo co bedzie najlepszym, bezkompromisowym wyborem :D
Tak na marginesie - Amoi chyba podaza za technologia wytwarzania coraz to nowaych generacji komputerowych monitorow LCD (gdzie jest wieksza roznorodnosc i szybkosc wprowadzania technologicznych zmian, bo to tansze w produkcji i bardziej masowe). I stad parametry niespotykane u innych na rynku (ktorzy biora z tajwanu od 3-4 matrycowyrobnikow polprodukty i potem "cos tam" poprawiaja elektornika).
Jedyne co mnie wkurza, to strasznie utrudniona i skapa informacja nt nowych generacji Amoica na ichniej stronie, brak info dotyczacych zmian w fw i elektornice w teoretycznie tej samej serii (mam tu na mysli glownie AF1)... tutaj powinni sie bardziej postarac imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robert5' post='22940' date='18.11.2006, 20:28 ']
Przyznam szczerze że oczekuję na niego i oczywiście na test ,pytanie stare jak świat "jaka cena"?
Biore pod uwagę tylko dwa modele lcd full hd, amoi i sharp xd1 ,długo już czekam ,to może i poczekam jeszce trochę .Mam nadzieję że advent II będzie bez szybki
pozdrawiam
[/quote]
design Advent II bez zmian w stosunku do I, czyli szyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='22945' date='18.11.2006, 18:35 ']
design Advent II bez zmian w stosunku do I, czyli szyba
[/quote]

I tutaj akurat (imo) bardzo dobrze. Szybka moze denerwuje czasami ale po pierwsze nadaje szyku a po drugie podobnie jak Arecki uwazam ze "uszlachetnia" obraz. Design jest przeciez bez zarzutu i ok ze nic tu nie ruszaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dla mnie "gwóźdź do trumny" ,myślałem że będzie bez szybki ,no cóż to wiele wyjasnia względem podjęcia przez ze mnie decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robert5' post='22949' date='18.11.2006, 20:48 ']
To dla mnie "gwóźdź do trumny" ,myślałem że będzie bez szybki ,no cóż to wiele wyjasnia względem podjęcia przez ze mnie decyzji.
[/quote]
nic straconego, wejdzie podobno tez do sprzedazy seria Elite z tym samym wyposażniem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasują mi parametry,wygląd powiem tak nie jest to moje marzenie ale muszę wybrać jakiś kompromis.
Zastanawia mnie inny aspekt ,mianowicie jak to wszystko będzie funkcjonować? Mnogośc możliwości przeważnie powoduje czeste wizyty w serwisie,tego się obawiam,Były już takie urządzenia "All in one",które często były w łapkach servisantów niż w użytkowaniu.Jeszzce mam czas na dumanie ,aż się zadumam i nic nie kupię ;)
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='goggy' post='22965' date='18.11.2006, 20:08 ']
AMOI a co to za compania?
kto to kupi
[/quote]

Kup sobie drogiego i gorszego Soniacza, jak przyjdą znajomi to pochwalisz się ceną a nie jakością.
A jak nie znasz to masz google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apatch' post='23060' date='19.11.2006, 11:37 ']
Kup sobie drogiego i gorszego Soniacza, jak przyjdą znajomi to pochwalisz się ceną a nie jakością.
A jak nie znasz to masz google.
[/quote]
Od siebie dodam, że ostatnimi czasy znane marki coraz częściej przegrywają z coraz agresywniejszą konkurencją "nieznanych" szerzej firm.
Przejrzyj sobie zachodnie fora av - ludzie wybierają tv lcd takich firm jak Amoi, Goodmans, Westinghouse.
A dlaczego? Może dlatego, że za rozsądne pieniądze dostaja panel 1080p pozbawiony wad firmowych telewizorów. Za male pieniądze dostajemy niezłe wyposażenie, i obsługe sygnału 1080p na wszystkich możliwych łączach ( o co raczej trudno w "firmowych" tv, które przyjmą takowy sygnał po HDMI ale po komponencie lub dsub mają problem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wiadomo cos nt typu matrycy w Advent II? Czy bedzie to s-mva czy moze ips dadza? Parametry na tyle wysrubowane ze moze to byc wogole cos nowego. Wie ktos cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='22928' date='18.11.2006, 18:59 ']
[...] Wszystkie modele serii [b]Advent II[/b] będa posiadały [...]
[/quote]
no niezła jazda... :)

Co ja zrobię ze swoim "starym" modelem, który już 5 miesiąc mi bezbłędnie świeci? <_<


Pozdr.
Alx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak są jakies nowosci na temat nowej linii?
Rozumiem, że wprowadza cala game rozmiarow, lacznie z 26"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...