Skocz do zawartości
lechu54

Kalibracja UE55F8000 szukam Poznań

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Od środy wisi u mnie UE55F8000. I "powiem" Wam, że nie ogarniam tego tego TV.

Generalnie super. Zapowiada się kupa przyjemności ale musi on być skalibrowany przez fachowca.

Przykład: TVN HD studio wydaje się super a film na TVP1 HD jest mega żółty.

Znacie kogoś z okolic Poznania lub samego Poznania kto mógłby mi go fachowo skalibrować??

Lub może ma ktoś linka do podstawowych ustawień?

Big THX.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład: TVN HD studio wydaje się super a film na TVP1 HD jest mega żółty.

a na takie dolegliwości naprawdę może pomóc kalibracja?

bo to bardziej by pasowało na skopany film lub że nadawca skopał coś podczas nadawania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam poustawiaj sobie. Są płyty BD które to ułatwiają.Ewentualnie podeślę Ci pakiet plansz do kalibracji samodzielnej. uderz do mnie na PM

21.4 MB w samorozpakowywujacym sie archiwum ( po rozpakowaniu ponad 1GB danych o ile pamiętam)

Mam w domu 4 telewizory - wszystkie ustawialem sobie sam.

Uwierz mi :)

Do amplitunera tez bedziesz woał fachowca zeby Ci ustawił dźwięk ? :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor, to są protezy - nic nie zastąpi PROFI KALIBRACJI na extra przyrządach - taki stary lis, a pomija takie ważne elementy ... :)

Maciej nie zedrze skóry, a efekt gwarantowany - to przecież "nadworny" Kalibrator Forum i swoją pracę wykona rzetelnie i fachowo.

A to, że każdy kanał lubi nadawać po swojemu, to inna bajka - tego nie naprawi nikt. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam poustawiaj sobie. Są płyty BD które to ułatwiają.Ewentualnie podeślę Ci pakiet plansz do kalibracji samodzielnej. uderz do mnie na PM

21.4 MB w samorozpakowywujacym sie archiwum ( po rozpakowaniu ponad 1GB danych o ile pamiętam)

Mam w domu 4 telewizory - wszystkie ustawialem sobie sam.

Uwierz mi :)

Do amplitunera tez bedziesz woał fachowca zeby Ci ustawił dźwięk ? :)

Big, thx zawsze coś. zaraz odezwę się. :)

Co do amplitunera to wyobraź sobie, że dzisiaj przychodzi "expert" by mi go skalibrować :)

Edytowane przez lechu54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex - jaki ja tam expert ? telewizorni na kolorymetrze nie oglądam. Nie analizuję tego co wyłazi z BD czy z kablówki na oscyloskopie. Obrazek ma mi się podobać i tyle. Szczesliwie tak mi się to wszystko udało poustawiać że ani ja ani nikt z domowników nie narzeka.

Warto jednak pamiętać o jednym - wartość podświetlenia którą sobie zapodamy ma KOLOSALNY wpływ na trwałość podświetlenia które w funkcji czasu staje się coraz mniej efektywne.

Dla telewizora z podświetleniem LED którego podświetlenie ustalone jest na MINIMUM /np na 1 w skali 1-10/, trwałość wynosi ok 25 tys godzin.

Kosmiczne wartości które wciskają nam producenci TV możemy sobie między bajki wsadzić. Do tej pory nie wyprodukowano diody LED której efektywność świecenia nie zmienia się w czasie a jej lifetime przekracza 25-30 tys godzin (przy max korzystnych warunkach z których kluczowy to temperatora pracy) Przy maksymalnym podświetleniu - trwałość TV drastycznie spada. Warto o tym pamiętać. Nie dlatego, że założymy sobie iż po 10 000 godizn bedziemy miec już nowy TV ale dlatego że systematycznie będzie malała efektywność podświetlenia w tzw miedzyczasie. Tutaj należy zatem ustawić rozsądne optimum. Nie namawiam do żadnej ekstremy ale radzę raczej trzymać się połowy skali. Podpowiadam jednak że zazwyczaj tryb 3D w telewizorach 3D z automatu wymusza max podświetlenie matrycy (np w SONY) Poza tym - wszystkimi innymi wajchami możemy kręcić ile dusza zapragnie. gdyż nie mają wpływu na trwałość podzespołów w TV

Zachecam do skorzystania z oferty brytyjskiego Amazonu gdzie za 80zł (z dostawą) dostajemy do domu stosowny krążek BD - proszę się upewnić że płyta jest na Region B (część kupujących dostała płyty z Regionu A stąd taka niska ocena produktu

http://www.amazon.co.uk/Basics-Digital-Essentials-Edition-Blu-ray/dp/B00ADJG56Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1370331475&sr=8-1&keywords=Digital+Video+Essentials

lechu54

Szkoda - pomógłbym Ci zdalnie non profit ;)

Ale i tak dam Ci dobrą radę. Nie kalibruj amplitunera jakimś wbudowanym gotowcem który zazwyczaj ustawia różne charakterystyki dla każdego kanału.

Takie ustawienie zaprzecza jakiejkolwiek logice. Wyobraź sobie że słuchasz koncertu. W jendym głośniku masz ściągnięte pasmo 3 kHz a w drugim to samo pasmo masz podbite na np +6dB

Efekt ? Co głośnik to inna barwa wokalu :) Wszystkie kanały muszą grać w oparciu o tą samą krzywą korektora

Pozdrawiam

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na takie dolegliwości naprawdę może pomóc kalibracja?

bo to bardziej by pasowało na skopany film lub że nadawca skopał coś podczas nadawania.

Zależy tak na prawdę jaki jest problem. Oczywiście nie można oczekiwać, że po kalibracji każdy program będzie miał poprawne barwy, bo bardzo często osoby odpowiedzialne za to nie przywiązują w ogóle wagi do korekcji lub rzucają materiał prosto z kamery na wizję. Opisany problem może jednak wynikać z tego, że kolory skóry są poprawnie odwzorowane na Samsungu (a one są przecież głównym elementem transmisji studyjnych), a problem widać dopiero ewidentnie na filmach gdzie różnych odcieni barw jest znacznie więcej. Wcale nie zdziwiłbym się gdyby tak było na F8500. Z podobną sytuacją spotykałem się na modelach ES8000, D8000.... Po przełączeniu na tryb "Film" temperatura barwowa była za wysoka i obraz był zaniebieszczony, ale odcienie skóry wyglądały poprawnie, bo żółć i czerwień była jednocześnie przesycona dla wyrównania. To powodowało skopany obraz, ale nie koniecznie na transmisjach ze studio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lechu54 no nie przesadzaj że amplituner będzie ci ktoś ustawiał. Jaki masz ampli, może będę ci mógł pomóc no i przede wszystkim jakie kolumny, ile ohmów, jakie rozstawienie itd. Zresztą chyba masz jakiś system YPAO w ampli to go zastosuj a pozniej ewentualnie podbij surround jeśli je zbyt słabo słyszysz a szczególnie centralny dla dialogów. Masz sub'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja się podepnę pod temat :)

Będę w poznaniu pod koniec lipca. Zapisz się przez formularz: http://skalibrujtv.pl/kontakt

Na ile wcześniej musiałbym się zapisać, żeby się załapać na ten termin? Bo nie wiem jak będę stał z kasą, a nie ukrywam, że chętnie też bym "się" poddał temu zabiegowi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja się podepnę pod temat :)

Na ile wcześniej musiałbym się zapisać, żeby się załapać na ten termin? Bo nie wiem jak będę stał z kasą, a nie ukrywam, że chętnie też bym "się" poddał temu zabiegowi ;)

Najlepiej do 20 lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...