Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Mam swojego Meda już 2 lata i nie miałem jeszcze żadnych problemów z plikami mkv.,a przewinęło sie tego trochę ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem jechać do euro po swój egzemplarz, a ze 90% to filmy w .mkv, to muszę się wstrzymać czy ktoś z forum potwierdza ze gubi klatki w plikach .mkv?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Mam duzo plikow .mkv i jak na razie nie widzialem przycinania sie czy gubienia klatek czy innych dolegliwosci z nimi zwiazanych.

Jedynie niektore pliki z rozszezeniem .avi odtwarzacz nie rozpoznaje...

Wszystko inne odtwarza jak Manta Imperator kiedys ktorego posiadalem i czytal kazda plyte...pewnie i z plyty chodnikowej by cos odczytal heheheehehee... ;)

Ps. Spokojnie jedz jutro do sklepu i kupuj...jak mowil bohater jednego filmu "...bedziesz Pan zadowolonyyy..."

:)

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

Edytowane przez Piotr Duraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , właśnie 600stka podłączyłem i świeży dysk zakupiony WD Elements 1 TB i przerzuciłem na niego dwa filmy remux i jeden poszedł ale bez dźwięku , a drugi kodek nie obsługiwany , z dyskiem coś trzeba zrobić ?

e:

Pierwsze wrażenie jakie to małe :P

Edytowane przez tresor82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , właśnie 600stka podłączyłem i świeży dysk zakupiony WD Elements 1 TB i przerzuciłem na niego dwa filmy remux i jeden poszedł ale bez dźwięku , a drugi kodek nie obsługiwany , z dyskiem coś trzeba zrobić ?

e:

Pierwsze wrażenie jakie to małe :P

witam

sprawdz ustawienia audio na med600x3d i wgraj nowe software V3.0.5 - 4 April 2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sprawdz ustawienia audio na med600x3d i wgraj nowe software V3.0.5 - 4 April 2014

Zresztą ten plik co odtworzyło to obraz cięło i jakoś TV nie wykrył że to obraz 3D , Med podłączony do amplitunera kablem HDMI który był w zestawie. Czy dysk trzeba formatować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ze spadkiem ilości klatek jest opisany tutaj:
http://www.mede8erforum.com/index.php/topic,13759.0.html

Tak ogólnie - chodzi o to, że zdarzają się filmy oraz seriale w których losowo (albo kilka razy w jednym filmie, albo raz na kilka filmów) pojawia się nagła dosłownie minimalna pauza, po której film jakby gubi płynność - wystarczy wtedy wcisnąć pauzę a potem play i wszystko wraca do normy. Nie ma znaczenia, czy odpalamy film z NAS-a, USB czy dysku zewnętrznego. Na początku ludzie myśleli, że to wina jakiegoś dużego bitrate-u ale to nie tam leży problem. Nie przeszkadza to jakoś bardzo ale wraz z innymi userami oficjalnego forum mede8er-a czekamy na jakąś łatkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ze spadkiem ilości klatek jest opisany tutaj:

http://www.mede8erforum.com/index.php/topic,13759.0.html

Tak ogólnie - chodzi o to, że zdarzają się filmy oraz seriale w których losowo (albo kilka razy w jednym filmie, albo raz na kilka filmów) pojawia się nagła dosłownie minimalna pauza, po której film jakby gubi płynność - wystarczy wtedy wcisnąć pauzę a potem play i wszystko wraca do normy. Nie ma znaczenia, czy odpalamy film z NAS-a, USB czy dysku zewnętrznego. Na początku ludzie myśleli, że to wina jakiegoś dużego bitrate-u ale to nie tam leży problem. Nie przeszkadza to jakoś bardzo ale wraz z innymi userami oficjalnego forum mede8er-a czekamy na jakąś łatkę.

w sumie to sie tyczy tylko dwoch osob, i jak jedna z osob napisala pliki moga byc uszkodzone i ja tez tak mysle, "majsterkowiczow" jest wielu ktorzy mysla ze rowniez potrafia to dobrze zrobic ale prawda jest niestety inna iobnaza ich braki,

Edytowane przez grzes07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ze spadkiem ilości klatek jest opisany tutaj:

http://www.mede8erforum.com/index.php/topic,13759.0.html

Tak ogólnie - chodzi o to, że zdarzają się filmy oraz seriale w których losowo (albo kilka razy w jednym filmie, albo raz na kilka filmów) pojawia się nagła dosłownie minimalna pauza, po której film jakby gubi płynność - wystarczy wtedy wcisnąć pauzę a potem play i wszystko wraca do normy. Nie ma znaczenia, czy odpalamy film z NAS-a, USB czy dysku zewnętrznego.

Dobrze ze to opisales dokladnie, mam TO ale tylko w jednym przypadku...serial Doktor House w wersji z lektorem. Przy odtwarzaniu na laptopie tez to wystepuje ale w przypadku Mede8erka wcisniecie pauzy i ponownie wlaczenie odtwarzania niweluje ta przypadlosc. Wystepuje to w kazdym odcinku podczas wycietej pierwszej przerwy na reklamy.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , właśnie 600stka podłączyłem i świeży dysk zakupiony WD Elements 1 TB i przerzuciłem na niego dwa filmy remux i jeden poszedł ale bez dźwięku , a drugi kodek nie obsługiwany , z dyskiem coś trzeba zrobić ?

e:

Pierwsze wrażenie jakie to małe :P

U mnie wszystkie filmy w 3D lub HD a jest tego troche...chodza bez problemu ale mam wgrywane nowe oprogramowanie jak tylko sie pojawia i zero problemow.

Co do wielkosci playerka to fakt sam jak go kupilem to patrzylem na tylna scianke czy to faktycznie 600X3D bo taaaakie to malenstwo na polce ;)

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ściągam do testów kolejne dwa filmy grawitacja w formacie ISO i Man of Steel w BD25 i oba podczas odtwarzania rwie, jak zrobić format dysku z pozycji Playera?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dysk na usb to może rwać przez to,że nie odpiąłeś go bezp.od kompa np po przez "USB_Disk_Eject".A opcja formatowania jest w menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dysk na usb to może rwać przez to,że nie odpiąłeś go bezp.od kompa np po przez "USB_Disk_Eject".A opcja formatowania jest w menu.

hej , dla pewności jeszcze raz zrobiłem Format na kompie do systemu plków w NTFS , wrzuciłem obraz iso filmu Grawitacja ( GRAVITY_3D_HDCLUB.iso ) , odłaczyłem dysk bezpiecznie za pomocą USB disc Ejector , podpiąłem pod Meda ( też wam tak długo dysk wykrywa ? ) i odpalam film i zaczyna rwac dzwiek obraz itd. , może za duży bitrate obrazu ?

e:

Na razie jestem rozczarowany Playerkiem , długo odczytuje Dysk 1TB , na razie odpaliło tylko słabej jakości pliki .mkv. n bieżąco będę zdawał relacje.

Edytowane przez tresor82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Grawitacje i Man...i mnie odtwarza normalnie... :(

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

a może podeślesz mi na PW jaką wersje posiadasz ? może mam coś źle podłączone , i w jakim wy formacie plików macie te dyski podpięte pod Meda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może podeślesz mi na PW jaką wersje posiadasz ? może mam coś źle podłączone , i w jakim wy formacie plików macie te dyski podpięte pod Meda ?

Sprawdze jutro wszystko i wysle na PW...

Powiem szczerze ze ja nic z dyskiem po zakupie nie robilem, jak wyciagnalem Verbatima z pudelka tak dziala i nawet nie wiem w jakim formacie jest :)

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tresor a nie chodzi tu o sam fakt dysku na USB 2.0. Mi w asusie filmy z aparatu Canona chodziły tylko z dysku przez esata, cięły przez USB. Masz możliwość włożenia jakiegoś dysku twardego do mede8era i sprawdzenia z niego jak to chula?

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , dla pewności jeszcze raz zrobiłem Format na kompie do systemu plków w NTFS , wrzuciłem obraz iso filmu Grawitacja ( GRAVITY_3D_HDCLUB.iso ) , odłaczyłem dysk bezpiecznie za pomocą USB disc Ejector , podpiąłem pod Meda ( też wam tak długo dysk wykrywa ? ) i odpalam film i zaczyna rwac dzwiek obraz itd. , może za duży bitrate obrazu ?

e:

Na razie jestem rozczarowany Playerkiem , długo odczytuje Dysk 1TB , na razie odpaliło tylko słabej jakości pliki .mkv. n bieżąco będę zdawał relacje.

witam

rowniez mam Grawitacje w 3D i w moim wypadku Med600x3d odtwarza ten film normalnie video i audio bez zastrzezen, do swojeo playera mam podpiete dwa dyski Samsunga 3TB (oba w 80% zapelnione) i rozpoznanie dyskow trwa okolo minuty (sprawdzilem), to bardzo szybko w porownaiu do playerow ktore mialem poprzednio, pamietaj aby bezpiecznie odlaczyc dysk w Med600x3d nalezy nacisnac taste "F2" i "OK" i tak robimy z kazdym dyskiem ktory jest podpiety do playera , sprawdz rowniez ustawienia audio i video w Med600x3d i czy dokonales aktualizacji software a jesli tak to w jaki sposob?

1. Odlacz wtyk zasilacza

2. Nacisnij i przytrzymaj przycisk ON/OFF

3. zwolnij po okolo 20 sekundach

4. po okolo kilkunastu sekundach dioda LED na froncie zacznie migac swiatlem czerwono-niebieskim

5. na ekranie pojawi sie postep aktualizacji

6. po wykonaniu aktualizacji tuner samoczynnie sie zrestartuje

7. Wykonaj ponowna konfiguracje swojego odtawrzacza

Edytowane przez grzes07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tresor a nie chodzi tu o sam fakt dysku na USB 2.0. Mi w asusie filmy z aparatu Canona chodziły tylko z dysku przez esata, cięły przez USB. Masz możliwość włożenia jakiegoś dysku twardego do mede8era i sprawdzenia z niego jak to chula?

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

Med600x3d posiada tylko wejscie USB 2.0, ale bezproblemowo oblsluguje dyski USB 2.0 jak i po USB 3.0

Edytowane przez grzes07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , dla pewności jeszcze raz zrobiłem Format na kompie do systemu plków w NTFS , wrzuciłem obraz iso filmu Grawitacja ( GRAVITY_3D_HDCLUB.iso ) , odłaczyłem dysk bezpiecznie za pomocą USB disc Ejector , podpiąłem pod Meda ( też wam tak długo dysk wykrywa ? ) i odpalam film i zaczyna rwac dzwiek obraz itd. , może za duży bitrate obrazu ?

e:

Na razie jestem rozczarowany Playerkiem , długo odczytuje Dysk 1TB , na razie odpaliło tylko słabej jakości pliki .mkv. n bieżąco będę zdawał relacje.

Kolego a takie może głupie pytanie.

Czy próbowałeś to samo z tego dysku odtwarzać na PC i tam działało bez rwania?

Może problemem jest sam dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, raczej nie dysk bo na drugim dysku to samo, plik mkv 20GB idzie, dopiero jak testuje iso i BD25 dźwięk amplituner HD-MA wykrywa ale tnie obraz i dźwięk, idę na nowo wgrać soft i dam znać.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

e:

Po wgraniu na nowo softu , nadal to samo , czy moge wgrać niższy FW ?

Do kolegi grzes7 pkt 4. U mnie robi się jak napisałeś , ale u mnie dioda nie zaczyna mrugać , tylko cały czas na niebiesko świeci , ale pasek postępu się pokazuje i wgrywa do końca po czym się restartuje.

Czy dysk podpinacie do Meda jak jest odłączony od sieci czy nie ma to znaczenia ?

Jak ktoś może podać tyt. który chodzi bez szwanku w 3D z iso ( chodzi o dokładną nazwę i grupe która to wydała) to prosze o PW

Edytowane przez tresor82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, raczej nie dysk bo na drugim dysku to samo, plik mkv 20GB idzie, dopiero jak testuje iso i BD25 dźwięk amplituner HD-MA wykrywa ale tnie obraz i dźwięk, idę na nowo wgrać soft i dam znać.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

istnieje taka mozliwosc ze Twoj plik jest uszkodzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istnieje taka mozliwosc ze Twoj plik jest uszkodzony?

Raczej nie , ale jak mogę sprawdzić czy jest nei uszkodzony na kompie czym odtworzyć plik iso ? Jeszcze się zastanawiam czy może to prez wgrywanie przed zmiana FW tego bootloadera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podpinam usb stick przy wylaczonym playerku naciskam i trzymam POWER 10-15 sek. Dioda zmienia kolor z red na blue i na ekranie pojawia sie postep ladowania oprogramowania. Po wszystkim restartuje sie sam i trzeba ustawic konfiguracje...

Moj Med rozpoznaje usb stick lub dysk okolo 10 sekund, dysk jest 3TB i wolnego miejsca jest niecale 160 giga.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podpinam usb stick przy wylaczonym playerku naciskam i trzymam POWER 10-15 sek. Dioda zmienia kolor z red na blue i na ekranie pojawia sie postep ladowania oprogramowania. Po wszystkim restartuje sie sam i trzeba ustawic konfiguracje...

Moj Med rozpoznaje usb stick lub dysk okolo 10 sekund, dysk jest 3TB i wolnego miejsca jest niecale 160 giga.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

Ja podpinam pena z FW przy odciętym zasilaniu , póżniej z powrotem podpinam kabel Med zapala sie na czerwono po czym wciskam i trzymam przycisk włącznika i od razu dioda zaczyna świecić na niebiesko nic nie mruga.może spróbuje zejść z FW niżej moge to z najnowszego FW zrobic czy sa jakieś inne procedury ?

Edytowane przez tresor82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba odlanczac kabla zasilajacego z playera. Wystarczy przy wylaczonym odtwarzaczu wlozyc sticka do obojetnie ktorego wejscia USB z boku obudowy i nacisnac przycisk POWER do momentu pojawienia sie paska postepu na ekranie tv. Jak pojawi sie pasek puszczasz przycisk i czekasz minute lub dwie az zaladuje sie nowe oprogramowanie po czym sam sie zrestartuje i gotowe!!!

U mnie tez diody nie migaja tylko swieca stalym swiatlem.

Nie wiem czy jest sens ladowac starsze oprogramowanie...a tylko na plikach .mkv przycina czy na innych tez??

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...