Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Co do "czułości pilota" i przeskakiwania o 2-3 razy przy nawigowaniu to faktycznie jest uciążliwe, też używam Harmony i znalazłem na to lekarstwo wg opisu na formum użytkowników mede8er - faktycznie pomogło (obecnie sporadycznie przeskoczy o 1 do przodu). Poniżej link do ustawień pilota (przy pomocy LogitechHarmonyRemote7.7.0).

http://www.mede8erforum.com/index.php/topic,9843.0.html

OMG ja to mam pecha - skonfigurowałem swojego Harmony 300 w MyHarmony, więc teraz chcąc skorzystać z Logitech Harmony Remote muszę założyć nowe osobne konto i w nim od zera konfigurować pilota bo oczywiście Logitech nie stworzył jakiegoś systemu migracji ani nie pozwala na backup ustawień w postaci pliku, który dałoby się gdziekolwiek przenieść. Póki co jestem zbyt leniwy, żeby od nowa wszystko ustawić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat konfigurowalem przez program. A w MyHarmony nie ma gdzies tej opcji?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma. Przekopałem całe MyHarmony a potem natknąłem się na taki sam przypadek jak mój na forum Logitecha. Pewnie jak znajdę czas to się tym zajmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś podłączyć do innego portu usb? Ja mam 4 porty usb z tyłu kompa i dwa z przodu i tylko na jednym z tych wszystkich mi widzi pilota :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skorzystać z programu usbdeview i za jego pomocą usuń wszystko co będzie na liście związane z touch-em - potem podepnij go ponownie i znowu przejdzie cały proces "wykrywania nowego sprzętu" - kto wie - może to coś da. Ja się tak ratowałem z drukarką HP :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykrywanie sprzętu było na każdym porcie USB wiec raczej to nie to, może ze suportem pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może support pomoże - kto wie.

A ja mam pytanie - ktoś pisał, że z poziomu odtwarzacza można usunąć z NAS lub dysku wewnętrznego obejrzany film. Jak to zrobić? Oglądam film, wracam do folderu z filmami i jak mam go skasować? Jedyne co przychodzi mi do głowy to kliknięcie na pilocie MENU ale tam jest jedynie USUŃ INFORMACJE O FILMIE (swoją drogą kliknięcie tego niczym nie skutkuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalezy uzyc opcji EDYTUJ na pilocie - u mnie w harmony przypisana. Uzyskuje sie wtedy dostep do operacji na plikach kopiuj/usun/przenies/zmien nazwe/nowy folder. Mozna tez zaznaczyc kilka folderow i np kopiowac - operacje na grupie plikow.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ja pisałem, na oryginalnym pilocie jest taka ikonka ołówka, tez tego szukałem kilka dni ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6yze7aha.jpg

Tutaj wszystkie funkcje oryginalnego pilota. Warto sprawdzic i przypisac bo czasem sie przydaja;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czekam właśnie na dostawę swojego MED800 :) .

Teraz pytanie jakie dyski wewnętrzne stosujecie w swoich odtwarzaczach?

Ja zastanawiam się nad WD RED 3TB (WD30EFRX). Czy uważacie, że to dobry wybór?

Pozdrawiam,

PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski wd serii red i black są zalecane do współpracy z serwerami nas. Ja posiadam właśnie taki dysk w swoim nasie , myślę więc że będzie to dobry wybór.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez berbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przyzwyczajony do Seagate. U mnie w MED1000 Barracuda 3TB (ST3000DM001). Również żadnych problemów - formatowałem pod Windows - partycja NTFS, dysk wcześniej zamontowany w Egreat, po wymianie playera przełożyłem - działa wszystko bez problemów (na początku Med1000 nie widział dysku, musiałem tylko nadać nazwę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniowym użytkowaniu mogę śmiało stwierdzić, że Mede8er był świetnym wyborem. Jeżeli mam kolekcję filmów albo seriali mogę ją przeskanować, pobrać okładkę, opis itd. - wszystko pięknie. Jeżeli chcę coś oglądnąć "na szybko" - klikam na plik i oglądam - bez czekania i zbędnych bajerów. Pobierania napisów nie testowałem bo od tego mam napiprojekt. Testowałem różnego rodzaju pliki video i Mede8er poradził sobie z każdym a do tego ta szybkość podczas poruszania się po menu i ustawieniach :D Testowałem także kilka filmów 1080p z NAS (WD MYBOOK LIVE) podłączonego tak samo jak Mede8er do gigabitowego routera i nie zauważyłem problemów z płynnością - zresztą mam tv 32 cale i oglądanie filmów w 720p mi w zupełności wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

koledzy mam pytanie a jakie są dostępne serwisy internetowe i radia internetowe i czy da radę odpalić jakiś utorent albo coś podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość odpalenia wbudowanego klienta torrent. Co do serwisów internetowych - odpal sobie filmik i przewiń do około 50-tej sekundy - są wszystkie pokazane:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie i ja na zakup tego playerka, stary WD TV LIVE trafi do pokoju dzieci :).

W zawiazku z tym pytanie - gdzie kupowaliscie ?

Euro RTV AGD oferuje model 600 za 559 zł i wydaje mi sie to dobrą ceną.

Posiada ktos model 1000 ? WIzualnie mi sie nie podoba, nie porownywalem parametrów technicznych do tej pory.

A moze zdecydowac sie na model 500 - wizualnie ladniejszy od 600 w mojej opinii ? :)

Poradzcie cos koledzy.

Edytowane przez Headstar_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już swojego MEDa 800 w domu. Podłączyłem dysk WD RED 3tb i po odpaleniu jest super - tylko delikatny szum niewiele głośniejszy od wbudowanego wentylatorka, ale zupełnie nie przeszkadza przy użytkowaniu.

Zaktualizowałem soft do najnowszej wersji (V3.0.2) i nawet na filmach ~10GB po wciśnięciu na pilocie np. "5" w celu przewinięcie na 50% filmu, nic się nie przycina tylko natychmiast przeskakuje do wybranego momentu i dalej płynnie odtwarza - byłem pod wielkim wrażeniem:).

Odnośnie szybkości w menu czasem potrafi pomyśleć te pół sekundy ale też jest dobrze.

Ściąganie napisów muszę jeszcze przetestować dokładniej, ale na razie do kilku filmów które sprawdzałem ściągał ładnie napisy.

Martwi mnie, że jeżeli w folderze z filmem mam napisy, ale ich nazwa nie jest identyczna do nazwy filmu to odtwarzacz ich nie widzi. Jak zmienię nazwę na identyczną do filmu to już jest ok. Też tak macie?

Mam jeszcze problem z jukeboxem. Gdy zgram filmy na dysk rozumiem, że po wybraniu opcji "przeskanuj folder" powinien mi pobrać okładkę, opis filmu itp?

U mnie nic nie pobiera, wyskakuje komunikat że szuka, a potem że nie może znaleźć (oczywiście jest podłączony do internetu). Z czego to może wynikać?

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, myślę że jak w pełni zapoznam się z użytkowaniem to już odtwarzacz nie będzie stwarzał żadnych problemów, bo widać że ma potencjał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie i ja na zakup tego playerka, stary WD TV LIVE trafi do pokoju dzieci :).

W zawiazku z tym pytanie - gdzie kupowaliscie ?

Allegro - bo we wszystkich sklepach "czekali na dostawę". zapłaciłem 579zł + przesyłka więc cena którą podałeś jest całkiem ok (oczywiście jeżeli mowa tu o modelu 600).

Martwi mnie, że jeżeli w folderze z filmem mam napisy, ale ich nazwa nie jest identyczna do nazwy filmu to odtwarzacz ich nie widzi. Jak zmienię nazwę na identyczną do filmu to już jest ok. Też tak macie?

Mam jeszcze problem z jukeboxem. Gdy zgram filmy na dysk rozumiem, że po wybraniu opcji "przeskanuj folder" powinien mi pobrać okładkę, opis filmu itp?

U mnie nic nie pobiera, wyskakuje komunikat że szuka, a potem że nie może znaleźć (oczywiście jest podłączony do internetu). Z czego to może wynikać?

Napisy muszę mieć taką samą nazwę jak film - nie wiem dlaczego to Cię dziwi - większość playerów tak ma ;) Dodatkowo w opcjach Mede8era można sobie ustawić automatyczne pokazywanie napisów "external" i sam je wczyta razem z filmem.

Jukebox to nie takie hop-siup i wszystko się samo znajdzie. Trzeba przestrzegać określonych zasad aby wszystko poprawnie działało - jest to np. opisane w instrukcji do odtwarzacza na stronie 20 i kolejnych.

Ogólnie z filmami i serialami powinno się robić następująco:

Na dysku czy tam NAS-ie zrobić folder movies a w nim umieszczać katalogi z filmami. Z serialami robimy podobnie tylko do folderu TV SERIES (czy jak tam chcesz) umieszczasz folder z nazwą serialu a w nim foldery z sezonami nazwane kolejno Season 1, Season 2 itd. itd. Ja tak robię i wszystko śmiga - no może prawie bo w przypadku jednego serialu - Sons of Anarchy po wejściu w folder ogólny serialu mam 6 sezonów i tylko przy dwóch z nich znalazł mi okładkę a pozostałe są bez - walczyłem z tym ale się poddałem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy muszę mieć taką samą nazwę jak film - nie wiem dlaczego to Cię dziwi - większość playerów tak ma ;) Dodatkowo w opcjach Mede8era można sobie ustawić automatyczne pokazywanie napisów "external" i sam je wczyta razem z filmem.

Zwróciłem na to uwagę ponieważ fajnie byłoby móc na końcu nazwy napisów dopisać sobie np. "pl" dla polskich napisów i "en" dla angielskich. Ale wtedy odtwarzacz już ich nie widzi:(. Ale jakoś to przeboleję.

Jukebox to nie takie hop-siup i wszystko się samo znajdzie. Trzeba przestrzegać określonych zasad aby wszystko poprawnie działało - jest to np. opisane w instrukcji do odtwarzacza na stronie 20 i kolejnych.

Ogólnie z filmami i serialami powinno się robić następująco:

Na dysku czy tam NAS-ie zrobić folder movies a w nim umieszczać katalogi z filmami. Z serialami robimy podobnie tylko do folderu TV SERIES (czy jak tam chcesz) umieszczasz folder z nazwą serialu a w nim foldery z sezonami nazwane kolejno Season 1, Season 2 itd. itd. Ja tak robię i wszystko śmiga - no może prawie bo w przypadku jednego serialu - Sons of Anarchy po wejściu w folder ogólny serialu mam 6 sezonów i tylko przy dwóch z nich znalazł mi okładkę a pozostałe są bez - walczyłem z tym ale się poddałem.

To muszę jednak przestudiować instrukcję w takim razie. Myślałem że będzie to bardziej intuicyjne:).

Jak pobawię się jeszcze trochę playerem to napiszę opiszę jeszcze szerzej swoją opinie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij zarejestrować sobie Mede8era na stronie producenta - dzięki temu dostaniesz 5 lat gwarancji zamiast 2 ;) Dużo odpowiedzi można też znaleźć na forum Mede8era - codziennie ludzie piszą tam masę postów, jest też miejsce na propozycję nowych funkcji więc swoją o dopiskach pl i en też możesz tam wrzucić - jeżeli innym userom się spodoba a twórcy softu uznają, że jest to do zrobienia zobaczymy taką funkcję w przyszłych aktualizacjach - warto trzymać rękę na pulsie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...