Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu pisał, że odtwarzacz nie ma wewnętrznego dekodera i puszcza dźwięk bez obrabiania go prosto do głośników\amplitunera więc myślę, że obejdzie się bez odłączania HDMI - choć może ktoś bardziej znający temat się wypowie. Mi udało się w końcu wyrwać jeden egzemplarz 600-tki na allegro po wszędzie w sklepach "oczekiwanie na dostawę". Dostanę najwcześniej we wtorek ale na pewno wrzucę tu jakieś spostrzeżenia w porównaniu do Xtreamera TV z którym męczę się obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pociągnie muzę Hi-Res 24/192 po SPDIF ? Może trzeba wypinać HDMI aby nie transkodował ?

próbka - ( ~ 280 MB ) http://przeklej.org/file/YXxFO0/04..Jealousy-p2p.wav

Udało się komuś skonfigurować i sterować smartfonem lub tabletem ( z biblioteką na ekranie ) ?

Sprawdziłem, gra bez problemu /swoją drogą fajny kawałek :))

Co do sterowania to na iOS jest aplikacja M8 Jukebox z tego co czytałem działa super i co ciekawe bez potrzeby włączania TV (i prawdopodobnie samego playera) można słuchać muzyki, jeszcze nei testowałem ale zamierzam nabyć w najbliższym czasie:) Zamiast tego obecnie w podobnej funkcjonalności używam dedykowanej aplikacji do serwera Synology. Wskazuje player jako źródło odtwarzania i w zasadzie też nie ma potrzeby włączania TV. Jeszcze jedna uwaga - podobno ta dedykowana aplikacja działa bez włączania TV tylko na med600/med1000 - chhyba ma to związek z pasywnym sposobem zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nie odtwarza plików hi res 24/192 przez SPDIF (sprawdzane na Onkyo 805) Nie sprawdzałem akurat na pliku podanym przez BoDeX (nie mogę go pobrać)

Sprawdzałem na 4 róznych płytach 24/192 i niestety przez SPDIFnie idzie. Przez hdmi i wyjścia analogowe 24/192 idzie bez problemu .

Pliki 24/96 są odtwarzane bez kłopotu przez SPDIF , hdmi i analogi :)

Czy u was tez przy odtwarzaniu płyt we flac przez plik cue jeśli utwory są połączone ze sobą to przejście między tymi utworami nie jest płynne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle sie wyrazilem. Sama aplikacja o ktorej pisalem to aplikacja dedykowana do serwera synology ale super dziala z mede8er jako odtwarzaczem! Aplikacja typowo do mede8er to M8 Jukebox ktorej nie posiadam

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, gra bez problemu /swoją drogą fajny kawałek :))

U mnie niestety nie odtwarza plików hi res 24/192 przez SPDIF (sprawdzane na Onkyo 805)

Choroba - ciężko sobie wyrobić zdanie . :) Może 805 nie potrafi przyjąć 24/192 ? Może trzeba wyjąć HDMI ? Hmmm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo mój amplituner to leciwy model Onkyo 676. A może to kwestia ustawień w setup audio: u mnie jest tak:

audio na wyjsciu hdmi-auto

audio na wyjściu spidif - spidif passthrough

wymuszanie dekodowania aac/mp3-właczone

dżwięk przestrzenny aac/dts 5.1

synchronizacja audio - wył.

#wachi40 mógłbyś sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolicie, ze odkopie troche watek. Byc moze takie pytanie juz padlo albo uznacie je za banalne ale nic to, musze zapytac. Czy do powyzszego odtwarzacza jako dysk wewnetrzny nadaje sie WD RED 4TB? Czyli dysk dedykowany i stworzony do NASa lub pracy w RAIDzie? Czy bedzie dzialal, czy z jakichs przyczyn nie bedzie?

Tutaj link do dysku o ktory pytam:

http://www.wdc.com/pl/products/products.aspx?id=810

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Opis ze strony producenta:

• Internal Hard Drive Up to 4TB (tylko 800)

• External Hard Drive Up to 4TB

więc 4GB powinien hulać.

Jednak na twoim miejscu kupiłbym serię Black - 5 lat gwarancji i bardzo dobra wydajność.

http://www.wdc.com/pl/products/products.aspx?id=760

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo mój amplituner to leciwy model Onkyo 676. A może to kwestia ustawień w setup audio: u mnie jest tak:

audio na wyjsciu hdmi-auto

audio na wyjściu spidif - spidif passthrough

wymuszanie dekodowania aac/mp3-właczone

dżwięk przestrzenny aac/dts 5.1

synchronizacja audio - wył.

#wachi40 mógłbyś sprawdzić?

Ustawienia audio mam takie same.

Próbowałem tez przy wypiętym z odtwarzacza Hdmi nic nie pomaga

Może to wina mojego Onkyo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu cisza w temacie się zrobiła. Ja nadal czekam na swój egzemplarz ale póki go nie dostanę może ktoś mi sprawdzić jedną rzecz? Czy mając podłączony tv przez HDMI i jednocześnie dźwięk puszczony do ampli bądź głośników przez optyka to czy dźwięk jest wtedy odtwarzany na obu urządzeniach? (tv przez hdmi oraz na głośnikach\ampli przez optyka). Nie zawsze chcę walić dźwiękiem po całym domu z głośników i wystarczy dźwięk z tv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz. U mnie hdmi do tv i coaxial do ampli. Normalnie idzie dzwiek przez ampli ale czasem wieczorem wylaczam ampili i puszczam dzwiek z tv. Jedna uwaga - nie zapomniec ustawic glosnosci w playerze!

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia audio mam takie same.

Próbowałem tez przy wypiętym z odtwarzacza Hdmi nic nie pomaga

Może to wina mojego Onkyo :(

Na zagranicznym forum wyczytalem ze glosnosc w playerze musi byc ustawiona na max. W takin wypadju player nie dekoduje dzwieku tylko przepuszcza taki jaki jest. Dla mnie to troche dziwne ale mysle ze warto sprawdzic!

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz. U mnie hdmi do tv i coaxial do ampli. Normalnie idzie dzwiek przez ampli ale czasem wieczorem wylaczam ampili i puszczam dzwiek z tv. Jedna uwaga - nie zapomniec ustawic glosnosci w playerze!

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

I nie trzeba manewrować opcjami np. wyłączać dźwięku po optyku jak się chce dźwięk tylko z tv? Wystarczy po prostu wyłączyć sobie głośniki\ampli a podkręcić volume na tv? :D Co do głośności w playerze - zawsze ustawiam sobie na max a manewruję sobie na tv\głośnikami\ampli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic zmieniac powyzej podalem jakie mam ustawienia audio. Wtedy u mnie tak dziala jak piszesz - wylaczam ampli podglasniam tv i ogladam, co ciekawe jak jest podglosniony i ampli i tv to robi sie echo czyli sa delikatne opoznienia

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - ważne, że działa :D Swój egzemplarz powinienem dostać jutro. Wieczorem wrócę z pracy i zaczną się pierwsze testy :D Jeszcze będę musiał się pozbyć xtreamera tv - tak mnie do siebie zraził, że nie chcę go więcej widzieć.

Edytowane przez kantona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kantona a gdzie kupiłeś.Wszędzie gdzie patrzę to nie mają odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni szukałem bezskutecznie aż znalazłem jedną sztukę na allegro - kupiłem kilka minut po pojawieniu się aukcji. W sklepach mówią wszędzie to samo "czekają na dostawę" - pozostaje czekać albo przeglądać często allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem zadowolonym posiadaczem Mede8era MED600X3D :D W porównaniu z Xtreamerem TV to jak niebo i ziemia. Nareszcie mogę wrzucić film na NAS, odpalić odtwarzacz i od razu zabrać się za oglądanie a nie tak jak to miało miejsce na Xtreamerze - czyli kliknięcie na pliku, zaczyna skanować, zwisa, reset ponowienie próby itd. itfd. - dopiero po zeskanowaniu mogłem oglądać. Największa parodia była jak chciałem oglądnąć odcinek serialu trwający 20 minut a samo odpalenie ze skanowaniem, resetami trwało 15 minut XD.

Mede8er jest mega szybki - bardzo rzadko trafia się tam, że np. po poleceniu z pilota minimalnie później zareaguje ale to nic w porównaniu z Xtreamerem.

Ktoś tu wyżej pisał o czułym pilocie (że jedno naciśnięcie np. strzałki w dół powoduje przeskok o dwie pozycje) - to nie wina pilota - sprawdzałem na Logitechu Harmony i jest to samo więc albo "ten typ tak ma" albo musimy się nauczyć mega szybko puszczać przycisk aby nie załapał jako dwa kliknięcia. Pilot ogólnie całkiem spoko i jeszcze to podświetlanie - ja jednak wolę mojego Logitecha Harmony - znalazł w bazie urządzeń Mede8era i elegancko przyporządkował wszystkie klawisze.

Nie wiem czy sprzedawca sam wrzucił w nim soft 3.0.2 czy taki wrzucił sam producent - w każdym razie obeszło się bez aktualizowania i mogłem przejść natychmiast do zabawy ze sprzętem :D

Na początku byłem przytłoczony ilością opcji i funkcji po przesiadce na Mede8era bo w moich poprzednich odtwarzaczach opcje to była jedna tabelka i nic więcej a tutaj osobna zakładka ustawień video, osobna audio itd. itd. Miałem mały problem z ustawieniem wszystkiego żeby działało po optyku z moimi Logitechami Z906 ale instrukcja oraz forum Mede8era bardzo pomogły. Ustawiłem SPIF pass..., Force Decode AAC/MP3, Surround AC3 i nawet stare filmy, które nie mają dźwięku 5.1 ładnie śmigają na głośnikach jako stereo. Bez włączenia opcji Force Decode AAC/MP3 Logitechy świrowały - brak dźwięku i migotanie diod na panelu sterowania.

Teraz cały czas cieszę się małymi "smaczkami" uprzyjemniającymi pracę urządzenia - często są to naprawdę drobnostki ale cieszą że hoho - jak np. automatyczne uruchomienie napisów z pliku, uruchamianie urządzenia bezpośrednio w folderze ulubione czy wyłączenie urządzenia z pilota tylko jednym kliknięciem (w poprzednich odtwarzaczach nie dość, że po kliknięciu POWER musiałem kilka sekund czekać na reakcję to jeszcze pojawiało się okienko proszące o zaakceptowanie wyłączenia heh)

Brakuje mi tylko ustawienia czasu automatycznego wyłączenia. Na początku myślałem, że to będzie opcja Night Mode ale niestety dotyczy ona sukcesywnego zmniejszania głośności podczas oglądania filmów. Ale co tam - to nie problem - nawet jak zasnę to TV ma timer - wyłączy się a Mede8era wyłączam jak się obudzę.

Na chwilę obecną nie żałuję wydanej kasy i właściwie to żałuję, że tak długo męczyłem się z Xtreamerem skoro Mede8er był w moim zasięgu już jakiś czas temu.

Dla osób czekających na dostawę modelu 600: na forum made8era pojawiła się informacja, że dostawa właśnie dotarła do EU i jest rozsyłana po zainteresowanych krajach\sklepach.

Edytowane przez kantona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "czułości pilota" i przeskakiwania o 2-3 razy przy nawigowaniu to faktycznie jest uciążliwe, też używam Harmony i znalazłem na to lekarstwo wg opisu na formum użytkowników mede8er - faktycznie pomogło (obecnie sporadycznie przeskoczy o 1 do przodu). Poniżej link do ustawień pilota (przy pomocy LogitechHarmonyRemote7.7.0).

http://www.mede8erforum.com/index.php/topic,9843.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Brakuje mi tylko ustawienia czasu automatycznego wyłączenia. Na początku myślałem, że to będzie opcja Night Mode ale niestety dotyczy ona sukcesywnego zmniejszania głośności podczas oglądania filmów. Ale co tam - to nie problem - nawet jak zasnę to TV ma timer - wyłączy się a Mede8era wyłączam jak się obudzę. ...

Mede8er posiada funkcje CEC, więc jeśli twój telewizor też ją obsługuje to włączenie Mede8era powoduje włączenie TV, i odwrotnie wyłączenie TV - także timerem - wyłącza Mede8era. U mnie na Panasonicu i MED800x3D to działa.

dodane: W menu jest "funkcja CEC" ustawienia banalnie proste, wszystko dajesz na "wł". Reszta to ustawienia w TV.

Edytowane przez Andzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz - nie pomyślałem o tym. Mój Philips ma EasyLink bo tak go sobie nazwali zamiast CEC - sprawdzę wieczorem czy działa. Trzeba w Mede8erze coś ustawiać aby korzystać z CEC? I pytanie numer dwa przy okazji - czy korzystając z CEC łączę TV z konkretnym urządzeniem? Mam podłączone 3 różne sprzęty do HDMI.

Edytowane przez kantona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... czy korzystając z CEC łączę TV z konkretnym urządzeniem? Mam podłączone 3 różne sprzęty do HDMI. ...

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Mam podłączone do Panasa dwa urządzenia, Medera i Blu-Ray playera. Wyłączając TV wyłączane są oba podpięte urządzenia, nie ważne które wejście hdmi było aktywne. Lecz jeśli chodzi o sterowanie po CEC to połączenie następuje automatycznie tylko z urządzeniem na aktywnym wejściu. Tak to wygląda u mnie na Panasie (VIERA Link).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...