Skocz do zawartości
binary

TEGRA 4, IPS 10,2″, FHD,400 nitów, 2GB RAM i 16GB, HDMI, microSD, klawiatura

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No tablecik pierwsza klasa, ta Tegra4 pewnie będzie ładnie wymiatać, jeszcze fajny tablet sie zapowiada od Sony Tablet Z, ale tam juz gorszy słabszy proc Snapdragon S4 Pro, szkoda ze juz nie Snapdragon 600.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na te Sonowke czekam juz od 3 miesiecy,

U nas juz ja sprzedaja tzn, preordery na 29 maja

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aha :) ja z kolei chce kupić jakiś na urodzinki ale mam spory problem co wybrać Ipad 4, Tablet Z, czy poczekac juz na coś z Tegrą 4 właśnie :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie ale dopiero w sierpniu wyjdzie (o ile nie będzie obsuwy).

Poza tym cena ... 480$ ... mało to nie jest.

No i to: "tablet ma pracować około czterech godzin". Mam nadzieję, że błąd w tłumaczeniu. Hybryda z podwójną baterią i 4h ?

Zresztą czekam z utęsknieniem na realny pojedynek: Tegra 4 vs RK3188.

RK3188 to taka dziwna hybrydka. Niby Cortex A9 jest produkowany w 40nm a tu 28nm. Niby maksymalne taktowanie Cortex A9 to 1.6 a bez problemu pracuje z 1.8GHz

W teorii Tegra 4 ma być o 80% szybsza od Tegry 3.

RK3188 jest szybszy od Tegry 3 o około 20%-40% (różnie podają).

Ale wszystko to takie gdybania.

Dlatego z utęsknieniem czekam na pierwsze urządzenia z nową Tegrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Tegra ma powazniejasza obsuwe i w zwiazku z Tegra 4i raczej przed Mikolajem niczego w sklepach nie zobaczymy.

Ja pisalem o tablecie Sony Xperia Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydawało, że Tegry 4 raczej w tym roku nie zobaczymy ale to wszystko się tak szybko zmienia że nic nie wiadomo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zresztą czekam z utęsknieniem na realny pojedynek: Tegra 4 vs RK3188.

RK3188 to taka dziwna hybrydka. Niby Cortex A9 jest produkowany w 40nm a tu 28nm. Niby maksymalne taktowanie Cortex A9 to 1.6 a bez problemu pracuje z 1.8GHz

W teorii Tegra 4 ma być o 80% szybsza od Tegry 3.

RK3188 jest szybszy od Tegry 3 o około 20%-40% (różnie podają).

Jak popatrzysz tutaj to wychodzi nie 1,8x ale w zaleznosci od benchmarku 3-5x wiecej.

A ze napisali Tegra reference tablet, to moze rozdzialke ma jak Retina, czy Nexus 10 (wg referencyjnej specyfikacji 1440p), co jeszcze bardziej roznicuje wyniki w tym zestawieniu. Przy 72 rdzeniach vs 4, chyba mozna spodziewac sie nieco wiecej niz 2x wzrostu wydajnosci ( nawet syntetycznie ujmujac )

A co do tego czasu pracy na baterii, to wydaje mi sie, ze bedzie on dotyczyl tabletu w wersji x86, w koncu Tegra4 miala byc energooszczedna

nexusae0_tt4_thumb.png

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę źle porównujesz "4 rdzenie" do "72 rdzeni". To nie są te same "rdzenie" :)

Gdyby tak było to grafika z Tegrze 4 była by prawie 20 razy lepsza. A to bzdura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ładnie wymiata ta Tegra 4 w Quadrancie ponad 16k, w porównaniu do ~7850 uzyskiwanych na Tablet Z to ponad dwa razy tyle :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę źle porównujesz "4 rdzenie" do "72 rdzeni". To nie są te same "rdzenie" :)

Gdyby tak było to grafika z Tegrze 4 była by prawie 20 razy lepsza. A to bzdura :)

Tylko ze ja nie napisalem, ze to sa "te same" rdzenie.

Porownuje rdzenie GPU.

Rzuc okiem na filmy pokazujace jak T4 wyswietla gry ,

Nie wspominajac juz ze T3 miala 1-kanalowa pamiec 32bit czy innych ficzerow wplywajacych na szybszy transfer pomiedzy komunikujacymi sie blokami, niz to mialo miejsce w T3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nawet GPU to nie są "te same" rdzenie. Nie można porównywać ich liczby bo to do niczego nie prowadzi.

Wszyscy wiemy, że Tegra będzie szybsza ale nie o 2000% :)

Ja też czekam aby wymienić "starego" Asusa Transformera na coś z nową Tegrą.

Jednak sądzę, że stanie się to nie wcześniej niż w połowie przyszłego roku.

Raz: nie chcę płacić podatku od nowości.

Dwa: technologia musi okrzepnąć (muszą wyeliminować wszystkie błędy).

Trzy: zanim pokaże się dobry i tani sprzęt minie trochę czasu.

--- Edit -----

Właśnie wyczytałem:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-tegra-4-zapowiedz-pierwszych-urzadzen-mobilny-procesor.html

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fantom nie wiem za bardzo co probujesz udowodnic.

Wymysliles sobie teze, przypisujesz ja nieslusznie mnie i probujesz ja obalac.

Ja tymczasem zwrocilem uwage na to kuriozalne w moim pojeciu zdanie.

W teorii Tegra 4 ma być o 80% szybsza od Tegry 3.

Nie wiem jakie sa przeslanki aby tak twierdzic i o jakich operacji wzrost predkosci konkretnie Ci chodzi.

Wyniki przytoczonych bemchmarkow wskazuja na wyzszy przyrost wydajnosci.

Jezeli natomiast uwazasz, ze GPU Tegry4 niczym nie wyroznia sie ponad uklady z Tegry3 czy RK3188, to Twoja sprawa, czas pokaze jak to bedzie wygladalo w praktyce.

Wybacz, ale nie bede czekal ze swierzym i w swietle dotychczasowego przypadkow odrzucenia Tegry4 przez producentow sprzetu mobilnego, interesujacym newsem, do kolejnej imprezy wystawienniczej, albo do chwili, w ktorej zdecydujesz sie wymienic Swojego Asusa.

Poki co, czytac mozna za darmo, mozna tez nie czytac.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Binary to ja nie rozumiem co chcesz udowodnić. Znów spieramy się o "gruszkę" :)

Napisałem że słyszałem/czytałem że Tegra 4 będzie o 80% szybsza od trójki.

Z twoich wykresów które wyszukałeś wynika, że różnica będzie nawet o 100% a może więcej.

Czepiam się zdania, że "grafika w RK3188 ma 4 rdzenie a w Tegrze 72 rdzenie" bo sugeruje ono, że graficzne Tegra pobije RK o 2000% a to nieprawda.

Prawdą oczywiście jest, że Tegra 4 będzie lepsza. I w to chyba nikt nie wątpi :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiam się zdania, że "grafika w RK3188 ma 4 rdzenie a w Tegrze 72 rdzenie" bo sugeruje ono, że graficzne Tegra pobije RK o 2000% a to nieprawda.

Tomek.

Wlasnie o te teze mi chodzi. Powstala ona tylko w Twojej glowie,

Krotko mowiac, konstruowanie takiej tezy czy podejrzewanie mnie o podobne wnioski, kolokwialnie ujmujac.... po prostu "nie uchodzi".

Jestem przeczulony na takie akcje, zwlasza po tym, jak ostatnio, koscia niezgody pomiedzy nami uczyniles, temat braku aktualizacji oprogramowania systemowego dla tabletow firmowantych przez Apple, Asus, Google czy Sony, firm ktore wioda prym, w tej materii.

Teraz kiedy zwracam Ci niesmialo uwage na rozbieznosc miedzy wynikami testow (wstepnymi!) a Twoja ocena wzrostu wydajnosci T4 w stosunku do T3, czy aktualnych "chinczykow", czy przypominam o stopniu zawansowania tej konstrukcji, Ty wyciagasz takie pajacyki.

Spuscmy moze juz zaslone milczenia na to, Nie zamierzam sie wyklucac przez najblizsze 3 strony (bo przeciez tak sie to zwykle konczy jesli ktos sie dolacza do wymiany zdan), nad tym czego nie napisalem, nie zasugerowalem i co by mi przez glowe nie przeszlo, a o czym Ty akurat powinienes wiedziec.

byloby to zalosne tym bardziej, ze ten topic to prawdopodobnie kaczka dziennikarska.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem przy tej cenie nie ma to sensu.

Helix ma kosztować 1500$

Lynx już można dostać.500$

http://www.lenovo.com/products/us/tablet/ideatab/lynx-k3011/

Konkrecja też się pojawia.

Więc lepiej taki pełnosprawny laptop/ tablet niż androidowa zabawka.

A androida z emulatora odpalisz bez problemu.

W dodatku brak problemu z silverlightem/xbmc itd.

Więc jeśli ktoś myśli o zmianie laptopa jw.

Pojawi sie tylko jeden problem jedno urządzenie w domu może nie wystarczyć.

I wątpię w podaną cenę z gorilla glasem które tablety lenovo mają.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Homan

Najwyrazniej te 480$ to sobie HP chcialoby zazyczyc jednak bez klawiatury (!). Nadal niejasna jest waga urzadzenia bez klawiatury. Jesli bedzie jednak takiego rzedu co wskazany przez Ciebie Linx (sadzac po wadze kompletu z klawiatura to calkiem mozliwe), to zycze HP powodzenia. Chcialbys wachlowac 0.7 kg tabletem? Zwlaszcza kiedy taka Xperia Z wazy ponizej 0.5 kg (40% roznicy!), a ekrany IGZO, ktore zuzywaja mniej energii, juz tuz tuz.

A odnosnie Linxa, to ja dziekuje za 11.6", do tego HD Ready.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

eeeeeeeeeeee

nie łapie

Podałem stronę lenovo a ty piszesz o hp.

Waga to około 1kg tablet i 0,7 klawiatura. Zależy od modelu i producenta.

czasem tablet ma 0,6 a klawiatura 1,1 ale ok 1,7 - 2,1 kg z klawiaturą.

Ja wachluje 1,7 KG tabletem x201t :)

Nie narzekam :)

I ma 12,5 cala Dla mnie ideał.

Właśnie chciałbym helixa 12,5 a nie 11,6.

Nie wiesz co dobre :)

Ba nawet przed notem służył mi za nawi w aucie. IDEAŁ. Tylko drażek zmiany biegów trochę zasłaniał.

Cena lynx z klawą to 650$.

helix to zastosowanie biznesowe i5 i7 itd.

Jw mi takie urządzenia pasują tobie nie :)

Tak samo jeden kocha note jak ja innym niby się do spodni nie mieści. Albo że niby obsłużyć 1 ręką się nie da. A ja specjalnie kupiłem 1 nie 2 bo jest szerszy. I ideałem było by 6 cali 6,25. Z szerszym ekranem.

Dlatego że jest szerszy ma normalna wygodną klawę. I dopiero przesiadłem się z desire z. A producenci całkiem zapomnieli o wygodnym pisaniu. Włąsnie od czasów desire z czy milestone 2. Note 1 to kompromis.

Jw co kto lubi. Ja używam tego typu tabletów już koło 10 lat. tc4200 potem tx2650ew który się rozleciał potem znowu tc4200. Potem 2740p i ix201t teraz poczekam z rok na helixa.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

eeeeeeeeeeee

nie łapie

Podałem stronę lenovo a ty piszesz o hp.

Pisze o HP, bo watek jest o HP na Tegrze4, a nie o Lenowo, na atomie i gownianym windowsie.

Nie wiem czego nie rozumiesz ?

Chcialem Ci zwrocic uwage, na to ze podany przez ciebie Linx ( prawdopodobnie z HP jest podobnie) wazy 0.7 kg!!!!. (edit: wlasnie sprawdziwem u zrodla - 640g, co nadal jest dla mnie za ciezkie, zas 11,6" w tablecie jest mi zupelnie niepotrzebne. Do pracy natomiast to za malo.)

Moze to dobre dla Pudziana i kolesi pragnacych isc w jego slady. Uzywanie na codzien tabletu, o takiej wadze, dla mnie mija sie z celem, zeby nie powiedziec dosadniej o amatorach takich cwiczen.

Zreszta najwyrazniej nie kumasz wogole do czego ludziom sluza tablety. Nie bede chodzil do sracza, czy do wanny z laptopem, Podobnie nie mam potrzeby uzywania go ani w pociagu, samolocie czy samochodzie - do tego wystarczy mi tablet, im lzejszy, tym lepiej.

Czy nie wiem co dobre.... no musze nie wiedziec, skoro od czasu do czasu, rozne nawiedzone przybledy, probuja mnie do tego przekonywac, to musi byc chyba prawda. ;).

A w kwestii laptopow Lenowo, to zbieraj lepiej na X1 Carbon (edit: czy x230, jak 14" to za duzo), a nie na zabawke dla onanistow z odczepiana klawiaturka.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"eeeeeeeeeeee"

Ciężko odmówić Windowsowi prymu wśród uniwersalości oprogramowania i samej jego mnogości. Coś co rozwijało się przez xx lat siłą rzeczy musi być bardziej dojrzałe niż od młodszych "braci". Co w przyszłości będzie się rozwijać, to na podstawie zdarzeń zaszłych zaproponuję że przewagę zdobędzie najpopularniejszy system i będą na niego wychodzić najlepsze kąski programistyczne.... Ciesze się że dożyłem czasów początku końca monopolu. Nie przepadam za M$, ale i jego wrogiem nie jestem.

I cieszę się że dziś może każdy wybrać sobie co chce mieć

Dziś wygrywa Android, ceną zawojował rynek. Natomiast jestem na tyle stary by wiedzieć że jeśli konkurencja będzie spać to będzie po prostu nastepny monopolista, a historia zatoczy koło... więc trzymam kciuki za iOS i Windows Modern...

A który lepszy? a no ten za którego jesteś w stanie sięgnąć do portfela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale to nie jest kwestia tego ktory "lepszy", bardziej uniwersalny, czy "wiecej moze".

To jest swiadomy wybor platformy, pod konkretne przeznaczenie, oczekiwania i aplikacje.

"Do pracy" , czy innych innych czynnosci mam komputery dostatecznie mocne, mobilne, niezawodne, i takiez systemy operacyjne, czy aplikacje.

Czy chcac przeczytac niusy, obejrzec jakis serwis, czy film, albo nawet popykac sobie w jakas zrecznosciowa gierke, musze od razu uzywac tabletu, ktory bedzie potrzebowal 64 GB z czego polowa na system operacyjny, tylko dlatego, ze moge na nim odpalic kilka aplikacji, ktorych na pewno nie bede chcial uzywac na tym urzadzeniu? A moze internet bedzie mi dzialal szybciej albo film wygladal lepiej, a moze gra lepiej bedize dzialac na Atomie, niz na Tegrze 4? - ot taki przyklad, bo akurat takie tablety tutaj zestawiono, ale zasada dotyczy roznych innych konstrukcji. Dlaczego potrzebny jest mi Windows 8, ze swoja zasoborzernoscia, zagrozeniami bezpieczenstwa itd, w tablecie, na ktorym nie bede korzystal z windowsowych aplikacji, bo nie mam takiej potrzeby, ani checi? Poza tym, co jesli chce miec urzadzenie na Androidzie dla samego Androida, zeby go poznac, zeby sie w nim poruszac dostatecznie plynnie, pisac aplikacje itp?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po co mi carbon? Właśnie takie cieniutkie laptopy i tablety na android uważam za niepotrzebne.

x230t ma chip i jest ciulato wykonany.
Przy zakupie x201 myślałem czy dopłacić za x220T. I trochę żałuje.

Binary i widzisz. Mi z przeglądarki internetowej całe g - TABLETU NA ANDROIDZIE.

A czy tablet waży 250g czy 650g nie ma dla mnie znaczenia. Ręka mi od tego nie odpadnie. Poza tym teblety 11 cali obsługujesz 2 rękami. Więc obciążenie rąk wychodzi tamie samo.

I popatrz nie na taniego lynxa a na hylixa z i5. mi osobiście wystarczy to do wszystkiego. A do tych 11,6 jakoś przywyknę. W końcu to prawie tyle samo ile miałem w tc4200. Co do tegra ws ten atom. Akurat atom będzie lepszy. Tam masz kartę sprzętową hd.

Tak więc tu rozgraniczamy właśnie potrzebujesz czegoś do przeglądarki ok ty chcesz tablet na androidzie. Ja mówię po co? jak mam telefon zawsze przy sobie.

A tablet modułowy jest właśnie do tego by mieć PRAWDZIWY KOMPUTER przy sobie. A w domu podłączasz klawiaturkę. I jest wystarczające do czegoś więcej niż internet. Jw jakiemu szaremu użytkownikowi nie wystarczy to i5? Przecież na tym i diablo 3 i starcraft 2 idzie bez problemu.

Bardziej szedł bym w stronę która mi odpowiada i powiększył telefony. I szczerze długo myślałem czy nie kupić samsunga p3100 i nie używać go jako telefonu.

I tutaj podejrzewam jakieś rozdzielenie na duże telefony oraz na epapier.

Do czasów pojawienia się galaxy note 4 ? 5? Z giętkim wyświetlaczem.

Jeśli miałbyś takiego nota który po otworzeniu daje ci te 10 cali a w złożeniu 5. To po co ci tablet ?

Tak ze to wszystko idzie do komputerów modułowych i dużych telefonów. A tablety są niemal skazane przez to na wyginięcie - ewolucję w stronę standardowego PC.

Nie ważne czy to będą tablety na IOS czy na Androidzie czy na Windowsie. Ale w stronę bardzo wydajnych komputerów z odłączaną klawiaturą. A nie tabletów do netu.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homman

Umowmy sie ze znowu, "tak jak w przypadku XBMC, wyszlo na Twoje". Wszelkie komentarze czy dyskusje wydaja sie byc zbedne I bezcelowe ;)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...