Skocz do zawartości
azetman

Sensowny adapter WiFi do mediaBOX+ - jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy access point powinien chodził. U mnie stoi 8Level WRT-150 (55zł).

Tylko że ja nie mam premium. Mam nRecorder połączony z białym. Obydwa dekodery mają anteny więc bitrate nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wlasnie zaleazy na tym by nei ciagnac kalba antenowego i kabla lan do drugiego dekodera. Musialbym ( a dokladnei rodzice musieliby bo o ich mieszkanie chodzi a nie moje) kuc sciany by schowac jakos kable a to odpada. ktory z tych AP bedzie mial lepszy zasieg? Lepiej w takim wypadku nie podlaczac tych AP pod router? Srednio zalezy moim rodzicom na jakis vod czy ogolnie opcjach internetowych. Czy moze glowny dekoder musi byc podpiety pod internet? Wyczytalem jeszcze ze AP musi byc dzialajacy jako client bridge. Nigdzie nei moge znalezc opinii ludzi ktorzy podlaczyli drugi dekoder bez kabla antenowego a dekodery sa podpiete przez AP, zastanawiam sie czy nie bedzie zadnych problemow z bitratem na drugim dekoderze

Edytowane przez piotrekboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwosc podlaczenia dwoch AP do laptopow i sprawdzenia czy w danych miejscach bedzie odpowiednia predkosc do przesylu sygnalu video z jednego dekodera do drugiego? zanim rodzice przedluza umowe z nc+ moze warto sprawdzic w ten sposob czy te AP sie sprawdza? latwiej jest zwrocic AP niz cofnac aneks do umowy z nc+ ( to jest praktycznie niemozliwe)

Edytowane przez piotrekboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada. Radzę sprawdzić zasięg tak jak kolega piotrekboro napisał.

Jeśli nRecorder ma wysyłać strumień video poprzez Wi-Fi do drugiego dekodera to Wi-Fi musi mieć minimalną stabilną przepustowość 12-15Mbs.

Różnie z tym bywa gdy sygnał idzie przez kilka ścian. A tym bardziej gdy jest wiele sieci Wi-Fi dookoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sieci dookola jest 10 a wiec nie wiem czy jest to duzo czy mało, na upartego AP moge ustawic przy scianianach wyjsc z pokoi (dluzsze kable lan pomeidzy AP a dekoderami) i wtedy odlegosc skraca sie do 2 metrow ale 2 sciany zostaja no i kable lan wydluzaja się. Znasz moze jakies AP ktore maja dobry zasieg i mozna ich uzyc jako AP client bridge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 sieci to już niezły tłok. Pasmo Wi-Fi ma 13 kanałów więc jest spora szansa, że ktoś będzie używał tego samego kanału co ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic, to chyba zostaje tak jak jest, czyli kablowka w sypialni a nc+ w salonie, trudno. Jakby komus udalo sie pdoobne polaczenie to prosze o informacje jak to dziala

Edytowane przez piotrekboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Pozwólcie że opiszę swoje przygody z NCplus i multiroom premium.

1. Myśl przewodnia + konkluzja na początek - jak multiroom premium to tylko po lanie. Wystrzegać się wifi jak diabeł święconej wody (oglądam egzorcystę na TVP2)

2. Początek - mam turborekordera. Mieszkam również w domu, gdzie dwa kable od satelity mam podłączone na pierwsze piętro do gniazdek i właśnie na pierwszym piętrze mam turborekordera z telewizorem. Podłączenie dwuantenowe. Na jednej antenie (67%;92%), na drugiej (65%;98%). Czyli działa.

3. Zachcianki - mam również salon na parterze, w którym zachciało mi się ncplus, ale nie mam kabla od sat (a przynajmniej tak mi się wydawało)

4. Zakup i podłączenie - biały dekoder przyszedł kurierem i dokupiłem do niego TP-Linka tl-wr702N, który działa w trybie klienta w wifi-150n. Czyli teoretycznie dobrze. Tak więc podłączyłem to wszystko w ten sposób:

Turbo --> Netgear 3500L (v1) --> AP wifi N --> wr702N --> Biały.

Odległość pomiędzy dekoderami zacna, bo około 15m, przy czym jest różnica poziomów+zbrojenia w ścianach nośnych.

Patrząc na pomiary (za pomocą wifi managera w nexusie7) na dole mam około 60% sygnału z góry - przy czym na górze mam 100%. Wygląda na 40% ubytku sygnału.

Problem 1. Konfiguracja sieci automatyczna nie działa. Dekodery dostają adresy IP (biały powiedzmy .030, czarny .031 - chodzi o to że czarny jest zawsze ZA białym w numeracji IP) - działa tylko konfiguracja ręczna i tylko wtedy, gdy biały jest o JEDEN dalej od czarnego (czyli C-030, B-031). Konfuguracja multiroom (1000), czyli czarny dwoma kablami do sat, biały żadnym do sat - tylko lan)

Problem 2. Biały dekoder widzi się z czarnym TYLKO przy gdy czarny jest bezpośrednio po restarcie. Wypięcie kabla (niechcąco) z routera powoduje że muszę czarnego restartować. Czyli nie odnawia się ip (tak mi się wydaje)

Problem 3. Sprawdzanie przepustowości na białym pokazuje od 25mb/sek do 40mb/sek i zawsze wyskakuje czerwony warning że to za mało.

Problem 4. WSZYSTKIE kanały HD klatkują na białym. Nie zawsze, ale powiedzmy co 2-5 minut, co uniemożliwia oglądanie jakiegokolwiek kanału. Tak samo VOD (co ciekawe, bo VOD jest w SD). Tak samo materiały HD odtwarzane na biały z dysku czarnego.

Podsumowanie - tragedia.

5. remmyhi myśliciel - tak więc wymyśliłem, żeby jednak położyć kabel sat do białego na dół. Puściłem w ładny dzień (dziś był względnie ładny dzień) gruby kabel z dachu na dół, na dachu quad, więc powinno działać. Konfiguracja (1010), czyli dwa kable sat do czarnego, jeden kabel sat do białego.

Problem 4bis - Wszystkie kanały HD, VOD, nagrywarkowe - tak jak klatkowały, tak dalej klatkują.

Trafił mnie szlag, bo teoretycznie jak do białego podłączony jest kabel sat, to przez niego powinien sygnał iść (jak w multiroom standard). A przez lan - uprawnienia. Tak więc dzwonię na infolinię.

I czego się dowiaduję? Że biały będzie korzystał z kabla sat TYLKO wtedy, gdy na czarnym oglądam jeden program, a nagrywam inny (czyli TYLKO wtedy, gdy oba kable sat do czarnego są zajęte).

I tu mój światopogląd się zawalił.

Po 45 minutach spędzonych na infolinii pani poradziła mi wziąć multiroom standard (wyszło tak samo kwotowo) i chromolić premium.

Co też uczyniłem.

6. Myśl przewodnia + konkluzja na koniec - jak multiroom premium to tylko po lanie. Wystrzegać się wifi jak diabeł święconej wody.

pozdrawiam

remmyhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy w multiroom Standard da sie tak samo jak w Premium nie podłączać drugiego dekodera do anteny ? bo to mnie głównie trzyma przed wzięciem multirooma bo nie chce juz puszczać żadnych dod. kabli tym bardziej ze byłby to kabel ok 25m :)

Na razie mam z jednego dekodera podłączone 2 TV jeden przez Component drugi po iHDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...