Skocz do zawartości
azetman

Sensowny adapter WiFi do mediaBOX+ - jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Netgear WNCE2001 - niezły zasięg, zasilanie usb!, malutki

Najtaniej był w sklepie "N" ale sklepu już nie ma:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprytne i tanie urządzonko podobno też działa: http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WR702N

Nie wiem jak z zasięgiem - Netgear łapie u mnie przyzwoity sygnał, tam gdzie wiele innych urządzeń wifi poddaje się.

Netgeary są do kupienia po 135.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po migracji do nc+ zakupiłem również usługę multiroom. Po przeszukaniu forów dyskusyjnych zdecydowałem się na zakup Access pointów Netgear WNCE2001 (najtańsze znalazłem na Morele.net - 129 PLN). Sama instalacja jest bardzo prosta. Jako że posiadam router D-Linka aby skonfigurować Access pointy trzeba je podłączyć bezpośrednio do komputera, a następnie do dekodera. W moim przypadku był konieczny kontakt z BOK ponieważ nie miałem jeszcze przesłanych uprawnień do usługi multiroom. Konfiguracja urządzenia nie była problemem - jedyny minus to brak instrukcji po polsku, ale akurat dla mnie to żaden problem. Po podłączeniu do dekoderów trzeba oba dekodery połączyć z internetem. I tu mała uwaga - Access pointy zaczęły działać po około 5-10 minutach od podłączenia ich kablem LAN do dekoderów. Nie wiem dlaczego tak jest, ale ponoć czasem potrzeba tyle czasu aby się "dogadały" między sobą. A teraz odległości: Router i 2 dekodery są od siebie oddalone o około 10 - 15 metrów (jeden i drugi dekoder miej więcej w tej samej odległości). Dioda na Access pointach czasami jest zielona, a czasami pomarańczowa, ale nie miało to wpływu na działanie multiroom. Mam nadzieję że mój wywód na coś się komuś przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy media box coś pobiera wogóle z sieci ? kupiłem tego

Netgear WNCE2001-100PES, podłączyłem, gdy dioda WLAN wogóle się nie świeciła dekoder twierdził na zielono że wszystko jest ok, gdy dioda WLAN świeciłą się na zielono- nie mógł się połączyć z internetem- uruchomili jakieś usługi internetowe na mediaboxa ?

może zasięg jest słaby, ale laptop z miejsca w pobliżu ma sieć Wi-Fi, a i telewizor nie ma problemu...

aa i mam netia spota

Edytowane przez azetman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy media box coś pobiera wogóle z sieci ? kupiłem tego

Netgear WNCE2001-100PES, podłączyłem, gdy dioda WLAN wogóle się nie świeciła dekoder twierdził na zielono że wszystko jest ok, gdy dioda WLAN świeciłą się na zielono- nie mógł się połączyć z internetem- uruchomili jakieś usługi internetowe na mediaboxa ?

może zasięg jest słaby, ale laptop z miejsca w pobliżu ma sieć Wi-Fi, a i telewizor nie ma problemu...

aa i mam netia spota

Kolego a podłączyłeś sobie najpierw tego Access Pointa do komputera żeby go skonfigurować?

Jeżeli nie to już wiadomo dlaczego Ci nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to cuś najpierw do komputera ?

Poczytaj niżej

Po migracji do nc+ zakupiłem również usługę multiroom. Po przeszukaniu forów dyskusyjnych zdecydowałem się na zakup Access pointów Netgear WNCE2001 (najtańsze znalazłem na Morele.net - 129 PLN). Sama instalacja jest bardzo prosta. Jako że posiadam router D-Linka aby skonfigurować Access pointy trzeba je podłączyć bezpośrednio do komputera, a następnie do dekodera. W moim przypadku był konieczny kontakt z BOK ponieważ nie miałem jeszcze przesłanych uprawnień do usługi multiroom. Konfiguracja urządzenia nie była problemem - jedyny minus to brak instrukcji po polsku, ale akurat dla mnie to żaden problem. Po podłączeniu do dekoderów trzeba oba dekodery połączyć z internetem. I tu mała uwaga - Access pointy zaczęły działać po około 5-10 minutach od podłączenia ich kablem LAN do dekoderów. Nie wiem dlaczego tak jest, ale ponoć czasem potrzeba tyle czasu aby się "dogadały" między sobą. A teraz odległości: Router i 2 dekodery są od siebie oddalone o około 10 - 15 metrów (jeden i drugi dekoder miej więcej w tej samej odległości). Dioda na Access pointach czasami jest zielona, a czasami pomarańczowa, ale nie miało to wpływu na działanie multiroom. Mam nadzieję że mój wywód na coś się komuś przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji są opisane 2 metody konfiguracji - za pomocą WPS i manualna poprzez komputer. Tak jak opisałem ja mam router D-Link wiec w grę wchodziła tylko instalacja poprzez komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego powinno działać po WPS, podłączyłem do komputera i już chyba wszystko było ustawione bo bez niczego internet ruszył,wychodzi na to że zasięg jest słaby jak na moje warunki

http://www.speedtest.pl/test/60170512[/img][/url]

Edytowane przez azetman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie działa podłączony do nBox Recordera router: 8level WRT-150.

Do kupienia na allegro za 60 zł.

Wiem, że duży ale ... tani :)

Ma dużo opcji konfiguracyjnych.

Oczywiście trzeba go najpierw skonfigurować podłączając do komputera.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są dane do ręcznej konfiguracji ? nawet jak dioda świeci się na zielono- nie może skonfigurować połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi znakomicie access point NETGEAR WN2000RPT100PES połączony jest do turbo dekodera 500gb :) ,do psp, telewizora i wzmacniacza bo ma cztery wejścia i dodatkowo wzmacnia jeszcze sygnał :D a w dodatku kosztuje prawie tyle samo co WNCE2001-100PES, który ma tylko jedno wejście!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku potrzebowałem Access Pointa tylko do dekoderów - reszta sprzętu ma już wbudowane WiFi - więc jedno wejście w zupełności mi wystarcza. Co do pytania Azetmana odnośnie konfiguracji przez komputer to mniej więcej wygląda to tak:

1. Zanim podłączysz Access Point do komputera odłącz go od internetu i pozamykaj przeglądarkę i inne programy.

2. Podłącz Access Point za pomocą kabla LAN.

3. Odpal przeglądarkę internetową - powinny Ci się automatycznie pokazać ustawienia Access Pointa.

4. Krok po kroku instalator prowadzi Cię po konfiguracji. W finalnym kroku wybierasz sieć WiFi i wpisujesz hasło do sieci (jeśli takowe posiadasz).

5. Następuje weryfikacja ustawień i powinien pojawić się komunikat że konfiguracja przebiegła pomyślnie.

6. Żeby sprawdzić czy wszystko jest ok połącz się z internetem - jako że wcześniej odłączyłeś kompa od internetu teraz powinien się z nim łączyć za pomocą Access Point. Jeśli wszystko jest OK podłącz Access Point do Turbo Dekodera.

7. To samo musisz powtórzyć z drugim Access Pointem i po prawidłowej instalacji podłączyć go do drugiego dekodera.

8. Multiroom powinien zacząć działać po kilku kilkunastu minutach.

Jeśli nie działa sprawdź czy w Turbo dekoderze jest wpisany drugi dekoder (w setup szukasz ikonki multiroom i sprawdzasz czy jest tam dopisany drugi dekoder). Jeśli nie to skontaktuj się z BOK - powinni Ci pomoc w dodaniu i aktualizacji ustawień drugiego dekodera. Jeśli powyższe ustawienia są OK to nie mam pojęcia jak Ci pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam multiroomu.

Podłączam do komputera i wygląda że już jest skonfigurowany bo internet śmiga przez Netgear - no nie wiem co z tym zrobić, jak znam życie to pewnie jakaś pierdoła której teraz nie mogę znaleźć by to śmigało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem dwa transmitery sieciowe TP-Link i wszystko hula. Jeden warunek-adaptery muszą być podłączone bezpośrednio do gniazdka, a nie przez rozgałęziacz itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie fajnie jak ma się Multiroom Premium i potraktuje się go WiFi. Wtedy drugi dekoder może być w ogóle tylko na samym zasilaniu bez żadnej anteny i kabla LAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zadnej anteny ani kabla? ciagniecie anteny od satelity spowodowalo ze nei zainwestowalem w multiroom tylko zamowilem kablowke do sypialni a w salonie nc+. Mozesz powiedziec cos wiecej na ten temat?

Edit:

Troche poczytalem i faktycznie jest taka opcja ale nie ma mozliwosci nagrywania i ogladania czegos innego?

Edytowane przez piotrekboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Multiroom premium drugi dekoder nie jest podłączony do anteny (może ale nie musi):

Multiroom Premium HD to jeden, wspólny zestaw instalacji satelitarnej dla dwóch dekoderów HD, który zapewnia wyświetlanie programów w najlepszej jakości HD. Abonent uzyskuje w pakiecie dostęp do wypożyczalni filmów VOD+, tej samej oferty programowej i listy nagrań z poziomu obu dekoderów. Ponadto, bez problemu może zatrzymać odtwarzanie nagrania na jednym z dekoderów i kontynuować na drugim, który znajduje się w innym pokoju. Podwójny sygnał z instalacji satelitarnej musi być doprowadzony do dekodera głównego. Dekoder dodatkowy nie musi być podłączony do instalacji satelitarnej (jednak jest to zalecane dla maksymalnego wykorzystania możliwości usługi). Warunkiem koniecznym jest połączenie dekoderów w internetowej sieci domowej LAN przewodowo lub przez WiFi (opcja).

Jeżeli drugi dekoder podłączysz do anteny to możesz: na jednym i drugim oglądać co innego oraz jeszcze dodatkowo nagrywać na jednym z nich. Jeżeli dekoder biały nie jest podłączony do anteny to wtedy możesz oglądać na jednym i na drugim ale jak wciśniesz na jednym nagrywanie to nie da się oglądać na jednym z nich (ale możesz sobie w zamian odpalić na VOD czy nagranie z dysku. To oczywiste bo masz dwa kable a nie 3. Ale i tak to super rozwiązanie niedostępne u innych operatorów. W dodatku z białego możesz sobie wejść na dysk czarnego. To działa także po Wifi. Dlatego napisałem, że biały może być tylko podłączony do prądu i kablem HDMI do TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru jak mozesz polec jakis dobry sprzet do bezprzewodowego podlaczenia tych dwóch dekoderów. jak dobrze przeczytalem w internecie to przy polaczeniu poprzez router sa problemy z uzyskaniem odpowiedniego bitrate. Jakimi urzadzeniami mozna bezprzewodowo polaczyc te dwa dekodery? chodzi mi o jakies dwie karty sieciowe ktore lacza sie ze soba wzajemni. Odleglosc miedzy dekoderami to kolo10 metrow w tym 2 sciany (pokoj1 -> przedpokoj -> pokoj2). Chcialbym zamowic ten multiroom premium i polaczyc drugi dekoder bez kabli ale obawiam sie ze ostatecznie bez kabla sie nie obedzie. Jakos nei moge znalezc toutriala zwiazanego z takim podlaczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polaczenie przez takie dwa acces pointy bedzie ok

http://www.komputronik.pl/product/138463/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_punkt_dostepowy_150Mb-s_PoE_TL_WA701ND.html

? czy moze sa jakies z wiekszym zasiegiem ktore beda wspolpracowac z dekoderami z nc+?

Edytowane przez piotrekboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...