Skocz do zawartości
warrr

Jaki TV 40"-42" z matową matrycą do 3.000?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę szanowne gremium o poradę. Szukam telewizora z matową matrycą jak w temacie, poniżej dodatkowe informacje:

  1. Odległość od ekranu? ok. 2m
  2. Jak słońce świeci w pokoju? okna od zachodu (dużo słońca) z boku telewizora
  3. Jak duży jest pokój? 3 m x 5 m
  4. Preferowana technologia: LED, ew. LCD
  5. Jakie programy najczęściej oglądasz? najczęściej gry PS3 i filmy, telewizji nie oglądam praktycznie wcale + możliwość podłączenia i pracy na laptopie
  6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: późne popołudnie/wieczór, ale w weekendy możliwe także w dzień
  7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy łagodnym świetle lampy podłogowej w rogu pokoju
  8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? naturalny i "płynny", ale nie rozpaćkany i nie wyblakły. Musi być wystarczająco ostry do podpięcia laptopa
  9. Matryca błyszcząca czy matowa? zdecydowanie matowa
  10. Preferowana wielkość telewizora? ok. 40"-42"
  11. Preferowana marka? Samsung, Philips
  12. Czego nie lubisz w telewizorach? ślamazarności, odbić światła z błyszczących matryc (tzw. efekt psich jajec), słabej ostrości
  13. Jakie urządzenia będą podłączone? PS3, laptop, wzmacniacz stereo
  14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? gry PS3 50%, filmy 30%, dodatkowy ekran laptopa 15%, telewizja 5%
  15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
  16. Czy ważne jest wifi ? tak
  17. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie
  18. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? nie
  19. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
  20. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
  21. Ma mieć 3D? nie zależy mi
  22. Ma mieć slot na karty SD ? nie
  23. Ma mieć tuner DVB-T? tak
  24. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? PS3 - HDMI, laptop - HDMI, pendrive USB - ważne: chciałbym wypuścić dźwięk na posiadany amplituner stereo (bez HDMI), czyli mile widziane tradycyjne wyjście RCA (chinch), od biedy może być SCART z możliwością wyprowadzenia dźwięku... (w związku z tym głośniki w telewizorze mogą być dowolnie badziewne - i tak nie będą wykorzystywane)
  25. Jaki masz sygnał: sygnał naziemny cyfrowy
  26. Ma stać czy wisieć? stać
  27. Rozdzielczość: Full HD
  28. Na czym najbardziej Ci zależy: brak odbić światła z matrycy, dobrej jakości obraz z głęboką czernią i dobrze odwzorowanymi barwami, brak smużenia, możliwość podpięcia i wykorzystywania do pracy jako większy ekran laptopa, powinien mieć możliwości SmartTV
  29. Ile osób ogląda: 2
  30. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: max 4-5h
  31. Jaka klasa cenowa ? najlepiej do 3000 zł
  32. Na czym Ci nie zależy: 3D, jakość dźwięku z wbudowanych głośników, kamerka, sterowanie ruchem, etc...

Ostatnio spodobał mi się efekt Ambilight, więc gdyby TV był w taki efekt wyposażony, byłoby super. Co sądzicie o modelu Philips 42PFL6007K/12?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!

Pozdrawiam!!

Edytowane przez warrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem Ambilight to naprawdę bajerancki bajer ale... kiepski pilot, na maxa z[beeep]ane oprogramowanie telewizora, no i bodajże ten model jest na matrycy IPS czyli zagwarantowaną masz kiepską czerń i kontrast. Niestety, jak widzisz więcej jest wad niż zalet.

Wybierz coś innej firmy na matrycy VA lub ASV a nie będziesz zawiedziony :)

Edytowane przez Cymmeryjczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK... ale co na przykład?

Philips ma coś na takich matrycach w swojej ofercie w zbliżonym budżecie? Muszę przyznać, że napaliłem się na tego Ambilighta, więc nawet gdyby w innym modelu czerń była odrobinę czarniejsza, patrząc na efekt całościowy model z Ambilightem ma przewagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz wziąć model PFL5507. Jest oparty o matrycę PVA i ma nieporównywalnie lepszą czerń od PFL6007, jednak znacznie słabsze kąty widzenia. Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz wziąć model PFL5507. Jest oparty o matrycę PVA i ma nieporównywalnie lepszą czerń od PFL6007, jednak znacznie słabsze kąty widzenia. Coś za coś.

Eeeee, tylko że właśnie Ja mam ten telewizor i jest on tragiczny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK... ale co na przykład?

Philips ma coś na takich matrycach w swojej ofercie w zbliżonym budżecie? Muszę przyznać, że napaliłem się na tego Ambilighta, więc nawet gdyby w innym modelu czerń była odrobinę czarniejsza, patrząc na efekt całościowy model z Ambilightem ma przewagę :)

Ja na twoim miejscu wybierałbym spośród Sharpów, Toshib oraz Samsungów. Nie zapominaj o kiepskim oprogramowaniu Philipsa które jest dla mnie najgorszą wadą Philów...

No ale skoro jesteś tak napalony na Ambilight który dodatkowo jest tylko dwustronny a nie całkowity no to twoja brocha przyjacielu :)

Edytowane przez Cymmeryjczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, tylko że właśnie Ja mam ten telewizor i jest on tragiczny :P

To sprzedaj go autorowi wątku, a sobie kup Samsunga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprzedaj go autorowi wątku, a sobie kup Samsunga :)

Uwierz mi, chętnie bym tak zrobił ale TV nie jest tylko mój ale też mojej mamy (kupowaliśmy na spółę). A ona nie chce nawet słyszeć o żadnym sprzedawaniu, w tym tkwi właśnie mój problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...