Skocz do zawartości
przemo77

47 cali do 5 tysiecy PLN, wysoka jakosc obrazu, z malym cloudingiem

Rekomendowane odpowiedzi

Koncze wlasnie wykanczac mieszkanie i gdzies tak za miesiac bede sie wprowadzal i czas na wybor telewizora. W sumie wyboru dokonalem juz w zeszlym roku, wybierajac Sony 46HX855. Bylem bardzo, bardzo nastawiony na niego, jednakze tydzien temu wpadlem do Centrum Sony i dowiedzialem sie ze juz go nie ma w magazynach i nie bedzie, czym bardzo sie zasmucilem, bo byl on dla mnie wprost idealny i przede wszystkim zachwycal wygladem. Nowe modele na 2013 rok - Triluminos nie podobaja mi sie wcale i na pewno ich nie wybiore i nie chodzi o cene bo budzet nie jest chyba maly, ale sa po prostu brzydkie. Model HX955 z kolei ma strasznie brzydka podstawe i tez go nie chce. Pomozcie prosze co wybrac, bo zakup juz za miesiac i musze cos wybrac.


Teraz troche danych:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 19,5 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 do 3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i lekko bokiem (zalezy czy usiade na fotelu czy na sofie)

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać

6. Jak słońce świeci w pokoju? TV bedzie stal na poludniowej scianie, na ktorej jest tez okno wiec slonce bedzie swiecic raczej na tyl telewizora. Od wschodu jest z kolei balkon, ale jest on z boku zabudowany wiec raczej zbyt duzo swiatla nie bedzie wpuszczal. Podsumowujac slonce na ekran nie bedzie swiecilo.

7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp LC-20S4E (sypialnia) i w salonie Panasonic plazma (model z symbolem PV80 sprzed 3 do 4 lat gdzies tak)

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, przeglądarka internetowa, WiFi (koniecznie), dekoder tv satelitarnej, abym mogl cyfrowy polsat podlaczyc przy uzyciu karty bez stacjonarnego dekodera

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy polsat lub kablowka (ale tak na 80% CP)

10. Jakie urządzenia? kino domowe, konsola

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętne

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport

14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej nie. Jedynie filmy z ipli lub iplexu


15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, ale mysle ze maks z 1 godzine dziennie

16. Preferencje co do marki? Nie mam prefernecji co do marki.

17. Preferencje co do wielkości? 46 do 55 cali (ale raczej 46 cali)

18. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Popoludniu i wieczorem

19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Ok. 5 tysięcy

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Tak, technologia obojetna

21. Co mnie denerwuje w telewizorze ? - Nierownomierne podswietlenie obrazu i mocne grzanie sie obudowy.

22. Preferowana technologia ? - w sumie obojetna, ale ma byc oszczedny jezeli chodzi o pobor pradu (wiadomo - prad jest coraz drozszy)

Pomozcie prosze na jakie modele zwrocic uwage ?

Na stan teraz moja uwage zwrocily takie modele:
- LG 47LM860V

- Toshiba 46YL863 (klopoty z dostaniem)

- Philips 47PFL5507
Przyznam ze wizualnie ten LG jest super, ale czy jest dobry to wielka niewiadoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakość obrazu, czy brzydka podstawka? ;)

Moim zdaniem bez sensu kupować coś z Sony w twojej sytuacji. Siadasz bokiem, więc zmasakrują Cię słabe kąty widzenia, które są wadą każdej wyżyłowanej matrycy xVA np. tej w HX850, 955, philipsie PFL9607. Poza tym przeważa u Ciebie oglądanie filmów i masz pomieszczenie zaadaptowane na tyle, że na ekran nie pada światło. Takie kryteria jednoznacznie wskazują na telewizor plazmowy. Do odległości 2m powinieneś wybrać ekran 50", do 3m 80", więc na Twoim miejscu wybrałbym matrycę o rozmiarze 55-60". W tej cenie dostaniesz np. 55" panasonic ST50. link do testu: http://blog.skalibrujtv.pl/2013/01/pasnasonic-st50-najkorzystniejszy-telewizor-2012-roku/ chociaż możesz poczekać kilka tygodni na następce - ST60. Jeżeli chcesz coś koniecznie z LCD to... odpuść sobie LG LM860V, ma bardzo słaby kontrast. Toshiba YL863 to też nieporozumienie - beznadziejne odwzorowanie barw, tragiczne kąty. PFL5507 jeszcze jako tako by się mógł sprawdzić, ale i tak proponuję kupić plazmę, bo będzie o kilka klas lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąty nie są najmocniejszą stroną Sony, to fakt stwierdzony przez gro ludzi na przestrzeni dłuższego okresu czasu.

Mnie zastanawia jak ma się sprawa kątów w KDL-**W905 z Triluminos Display z TEGO WĄTKU.

Powyższy film kręcony z większego kąta - pytanie jak taki film może oddać to co zobaczy się na żywo?

Cenowo droższy od poprzednika (HX85) i nie ma szans na zmieszczenie się w 5tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Plazme w sumie tez rozwazalem, ale mam obecnie Panasonica 37PV80 i szczerze mowiac nie jestem zachwycony ostroscia obrazu. No i zapotrzebowanie na prad. Ledy maja jednak 3 razy mniejsze a prad jest coraz drozszy wiec jest to rowniez bardzo wazne. Glownie z tego wzgledu plazma odpada. No i lubie zmiany i po 4 latach z Panasonikiem chcialbym cos innego.

Dzis bylem jeszcze w sklepach poogladac i qrcze sam juz nie wiem bo w sklepie najlepiej wygladaja Samsungi. Nigdy nie bylem wielbicielem tej marki, ale model 55ES8000 jest calkiem przyjemny. Wiem ze kosztuje on 2 tysiace ponad moj budzet, ale jak trafi sie cos naprawde porzadnego to moge go zwiekszyc do 7 tys PLN.

Generalnie straszna bieda z tymi telewizorami. Kiedys bylo wiadomo ze najlepsze sa Trinitrony i czlowiek wiedzial co kupic, a teraz nawet majac niemaly budzet nie mozna kupic niczego porzadnego, a czlowiek ma wrazenie ze kazdy chce go orżnąc. Poki co moje konkluzje z czytania forów sa takie:

- Philipsy sie zawieszaja, maja problemy z oprogramowaniem, strasznie sie grzeja (serie 7 i 8, co sam organoleptycznie w Media Expercie sprawdzilem) , trudno je dostac, ale generalnie sa spoko. Maja fajny obraz i swietnego pilota.

- Sony najlepszy model (HX855) wycofalo a nowe sa strasznie brzydkie

- LG sa kiepskie, slaby kontrast, duzy clouding. Dobre wykonanie, swietny wyglad i pilot.

- Samsungi nie maja wygaszania strefowego, maja za to duzy clouding. Sa ladne i najbardziej multimedialne ze wszystkich.

- Panasonic jakos do mnie nie przemawia, ogladany z bliska widac niedokladne spasowanie elementow obudowy, robi wrazenie delikatnego.

- Toshiba - hmm, model YL863 byl moim drugim wyborem po HX855, ale tez go podobno wycofuja. Jak patrze na inne modele, w tym te nowe, np; TL963 to mam wrazenie ze czasy swietnosci tej firmy minely.

- Sharp - mam obecnie 20 calowe malenstwo tej firmy (LC20S4E) w sypialni i po 6 latach sam sie wlacza i wylacza. Nie wiem co mu jest, ale nie zaryzykuje drugiego TV tej firmy. Nie naprawiam go bo za miesiac i tak sie przeprowadzam i wyladuje na gratowisku.

Na podstawie powyzszego powiniennem zostac przy Panasonicu i Philipsie, ale z drugiej strony nie chce telewizora ktory bedzie mial problemy z oprogramowaniem i bedzie sie wieszal (Philips), albo bedzie niedokladnie wykonany, co moje oko bedzie widziec (Panasonic). To juz wole wiekszy clouding, ale bezproblemowa i plynna obsluge (mam nadzieje ze taki jest Samsung) i dobre wykonanie. Panasonic z kolei obserwowany z bliska (byla to seria DT) powoduje ze szlak mnie trafia, bo jestem estetą i widze te szpary przy spasowaniu pionowej i poziomej ramki, wiecznie popalcowaną tą przezroczystą dolną ramkę i koszmarnie brzydkiego pilota.

Hmm trudny wybor przede mna bo nie chce tych 5 czy tez 7 tysiecy PLN wyrzucic w bloto. Do zakupu przygotowuje sie juz rok, w koncu nadchodzi ten upragniony dzien przeprowadzki, a tu Tv ktory pasowal mi idealnie pod kazdym wzgledem (HX855) zostaje wycofany z produkcji i zastapiony estetycznym koszmarkiem (W905)

Sam nie wiem ale jak nie znajde drugiego idealnego TV to prawdopodobnie kupie tego Philipsa 55PFL5507, albo Sony serii 750. Moze nie bede mial idealnie tego co chce, ale przynajmniej tanio !

Edytowane przez przemo77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Plazme w sumie tez rozwazalem, ale mam obecnie Panasonica 37PV80 i szczerze mowiac nie jestem zachwycony ostroscia obrazu. No i zapotrzebowanie na prad. Ledy maja jednak 3 razy mniejsze a prad jest coraz drozszy wiec jest to rowniez bardzo wazne. Glownie z tego wzgledu plazma odpada. No i lubie zmiany i po 4 latach z Panasonikiem chcialbym cos innego.

Dzis bylem jeszcze w sklepach poogladac i qrcze sam juz nie wiem bo w sklepie najlepiej wygladaja Samsungi. Nigdy nie bylem wielbicielem tej marki, ale model 55ES8000 jest calkiem przyjemny. Wiem ze kosztuje on 2 tysiace ponad moj budzet, ale jak trafi sie cos naprawde porzadnego to moge go zwiekszyc do 7 tys PLN.

Ad 1. mój dziadek miał diesla i strasznie kopcił, czy mam przez to nie kupować nowego TDI?

Ad 2. chcesz powiększyć budżet o 2 tysiące, żebyś mógł zaoszczędzić kilkanaście złotych miesięcznie na prądzie zużywanym przez LED'a, to może odłóż te 2 tysiące na konto oszczędnościowe i będziesz co miesiąc sobie wyciągał te złotówki różnicy

Wybór nie jest trudny, po prostu uprawiasz masochizm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze moze masz racje. Chyba rzeczywiscie zdecyduje sie na plazme panasonica. Ciekawie wyglada model 55VT50E, ma dobra cene. Z drugiej strony za te cene mozna dostac tez model 50GT60E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Twojego pokoju. Z obu plazm na pewno będziesz zadowolony, kwestia wyboru wielkości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wybrałbym większy. VT50 ma wiele doskonałych ocen. Ale mam też wrażenie, że trochę przesadasz z wyglądem sony. Cienka, prawie niewidoczna ramka daje super efekt - samego obrazu. Jednak zdaje sobie sprawę, że to subiektywne podejście .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o ramke. Ta jest akurat spoko w tych nowych sony. W ich wygladzie nie podoba mi sie stopa i ten srebrny prostokat z logiem sony. Wyglada on jakby dokleily go przypadkiem jakies male chinskie raczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...