Skocz do zawartości
kriegaffe

Urządzenie do streamowania video z komputera na tv

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za temat, który niektórzy mogą uznać za "wałkowany miliard razy" ale szukałem na forum i ciężko mi znaleźć odpowiedź na moje, dość konkretne pytanie, więc proszę o wyrozumiałość i, w miarę możliwości - o pomoc.

Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje urządzenie, które pozwalałoby mi na streamowanie obrazu video (np. z zainstalowanego XBMC) z komputera na tv.

Bawiłem się już w Xtreamery, WD Live a i znam temat dongli typu smart tv z androidem ale ta opcja mnie nie interesuje bo jest obarczona masą ograniczeń.

Chodzi mi o to hipotetyczne urządzenie, które mógłbym podpiąć do tv, podłączyć do domowej sieci wifi i cieszyć się obrazem HD puszczanym bezpośrednio z kompa w pokoju obok.

Jakie mam możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupic długi kabel HDMI :)? albo nawet taki na skrętce jak b.daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI to jest opcja, którą brałem pod uwagę ale w ostateczności. Chciałbym jak najbardziej ograniczyć okablowanie w domu, z wielu powodów.

Jakieś inne pomysły? Na pewno nie jestem jedynym, który ma taką "zachciewajkę" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowe HDMI .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli twoj komputer to Mac, sprawe rozwiazuje podpiecie do telewizora Apple TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowe HDMI .....

Tematem WiHD interesowałem się już jakiś czas temu ale urządzenia dość drogie. Dzisiaj nadal nie są szczególnie tanie - najtaniej to ponad 400 zł. Za proste teoretycznie urządzenie to trochę za drogo...

Jesli twoj komputer to Mac, sprawe rozwiazuje podpiecie do telewizora Apple TV.

Mój komputer to pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... podłączyć do domowej sieci wifi i cieszyć się obrazem HD puszczanym bezpośrednio z kompa w pokoju obok.

Jakie mam możliwości?

WiFi i HD Audio/Video to jak wół do karety ... musisz najpierw to sobie uświadomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiFi i HD Audio/Video to jak wół do karety ... musisz najpierw to sobie uświadomić.

Co racja to racja, palnąłem trochę z tym wifi.

Jednak kwestia pozostaje - bezprzewodowe podłączenie pc do tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI to jest opcja, którą brałem pod uwagę ale w ostateczności. Chciałbym jak najbardziej ograniczyć okablowanie w domu, z wielu powodów.

Jakieś inne pomysły? Na pewno nie jestem jedynym, który ma taką "zachciewajkę" ;)

Wiesz kto by chciał ograniczyć okablowania do minimum :) ale kupisz jakieś dodatkowe pudełko to będziesz miał tam większą ilość kabli od tego do podłączenia niż pociągnięcie jednego kabelka HDMI uważam.

Możesz poszukać sobie nawet jakiś płaski kabel który możesz schować za listwę progową jeśli masz taka możliwość.

Do tego kupujesz klawierke radiową typu Logitech K400 i masz pełne możliwości na ekranie TV.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że właśnie będę się musiał mocno zastanowić nad kablem. I najtańsze i najprostsze i chyba najlepsze wyjście.

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...