Skocz do zawartości
synthmaniak

DUNE HD BASE 3D - problemy, niuanse, niedoróbki ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Waszmości,

jestem nowy na forum i pozdrawiam brać. Otóż od paru dni posiadam w/w w temacie sprzęcik i zauważyłem, że odtwarzacz nie czyta plików ISO płyt DVD ! A w specyfikacji występuje taka możliwość. Otóż zrobiłem sobie ostatnio ISO wszystkich posiadanych ulubionych filmów i seriali wydanych na DVD ( od razu mówię, że oryginały ! ). Użyłem do tego Power ISO ( pełna wersja lic ). Wszystko się ładnie zrobiło. Płytki poszły aut. A ja pozostałem z plikami ISO, których dunka nie odtwarza ! Komunikat: lista odtwarzania jest pusta. Nie wiem co robić !?! Te same pliki bez problemu odtwarza mój stary Asus O!Player. Co źle zrobiłem? Wiem, że ten temat był poruszany jakieś dwa lata temu na forum, ale z niego nic nie wynika.

Moja wersja firmware: 130114_1511_b3

Pamięć systemowa zamontowana: karta SD 8 GB ( użyto 152 MB )

Każdy plik ISO w osobnym folderze. Nie pomaga wielokrotność kopiowania plików na dysk wewnętrzny i zewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję dwa sposoby na wyłączenie wentylatora i HDD w urządzeniu Dune HD Base 3D. Opisałem je w innym wątku. Podaję tutaj, bo pragnę aby było jedno miejsce omawiania zagadnień związanych z ogólnie pojętą obsługą Base 3D ( a nie porozrzucane po różnych wątkach ).

1. Otóż ja rozwiązałem ten problem pracującego wentylatorka tak: w menu wchodzę do konfiguracji/pozostałe/system/wentylator i pozostawiam wentylator włączony ( enabled ), następnie przechodzę do konfiguracji/pozostałe/power management i ustawiam działanie przycisku"power" na wyłącz odtwarzacz ( a nie czuwanie !!! ) i po problemie. Po wyłączeniu urządzenia pilotem, dunka przechodzi, nie w stan czuwania, tylko jest wyłączona ( dioda i tak pali się na czerwono, nie działa wyświetlacz z godziną ). Po włączeniu pilotem urządzenie włącza się dłużej, ale nie musimy używać tylnego przycisku: on/off. Otóż zauważyłem, że na czuwaniu pobór prądu jest większy, dysk i tak pracuje i się nagrzewa. Dlatego też wentylator nadal nieprzerwanie pracuje. Przedstawiony sposób to eliminuje.

2. Jest jeszcze jeden sposób na wyłączenie wentylatora i HDD. Pomysł podpowiedział mi telefonicznie Pan z HumanMedia. Polega on na tym, że w: konfiguracji/pozostałe/power management pozostawiamy ustawienie "power": na czuwaniu. Wyłączając urządzenie przyciskiem na pilocie przechodzi ono na standby ( czuwanie ) i pojawia się godzina na wyświetlaczu. Naciskamy jeszcze raz na pilocie off na 2-4 sekund do momentu pojawienia się napisu na wyświetlaczu: pwr off i mamy wszystko wyłączone. Chyba ten sposób jest najlepszy. Czy to zadziała na Duo i innych to nie wiem. Należy sobie sprawdzić. Te dwa sposoby działają na 100% w Dune HD Base 3D. Nadmieniam, że w trybie Standby powinny być widoczne w sieci Samba/FTP dysk/dyski podłączone do dunka. U mnie nie widać. Może coś źle ustawiłem.

To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po testach dunki 3D. Owszem wszystko w porządku jeżeli chodzi o pliki w mkv i te najnowsze. Natomiast nie odtwarza ISO DVD oraz plików avi ( divx i xvid ) w 99% mojego sporego zbioru filmów. A powinien !!! Tak producent podaje w specyfikacji !!! Odtwarzacz w aktualnej wersji softu jest niedoróbką. Czy to się zmieni ??? Poinformowałem o tym HumanMedia drogą telefoniczną i mailową. Proszę też inne osoby aby to samo zrobiły jeżeli zauważą problem z otwieraniem niektórych plików. Poniżej podaję przykładowe parametry dwóch filmów avi, które nie są odtwarzane. Pojawia się biały napis napis na czarnym ekranie: błąd: plik nie może być odtworzony. Przy ISO DVD pojawia się komunikat: lista odtwarzania jest pusta. A tak liczyłem, że dunka odtworzy stare i nowe. Nie wspominając o rmvb. Dowiedziałem się, że procek sigmy nie wspiera tego kodeka. No, zawsze można przerobić. Ale dlaczego mam to robić. Mam stare filmy z lat 50, 60 - tych i nie potrzebne to tego jest mkv czy też inne H: coś tam. Dane o nieobsługiwanych plikach skopiowano z programu media info.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogólne
Pełna ścieżka : H:\The.Lost.Treasure.of.the.Knights.Templar.2.2007.PL.DVDRip.DivX.avi
Format : AVI
Format/Informacja : Audio Video Interleave
Rozmiar pliku : 720 MB
Czas trwania : 1h 17 min.
Rodzaj całkowitej przepływności bitów : Zmienna
Całkowita przepływność bitów : 1.305 Kb/s
Aplikacja zapisująca : MEncoder 2:1.0~rc2-0ubuntu13.1+medibuntu1
Biblioteka zapisująca : MPlayer
Wideo
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Profil formatu : Advanced Simple@L5
Ustawienia formatu, BVOP : 2
Ustawienia formatu, QPel : Tak
Ustawienia formatu, GMC : Brak punktów podziału
Ustawienia formatu, matryca : Default (MPEG)
ID kodeka : DX50
ID kodeka/Wskazówka : DivX 5
Czas trwania : 1h 17 min.
Przepływność bitów : 1.128 Kb/s
Szerokość : 672 piksele
Wysokość : 272 piksele
Proporcje obrazu : 2,471
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.247
Rozmiar strumienia : 623 MB (86%)
Biblioteka zapisująca : XviD 1.1.2 (UTC 2006-11-01)
Audio
ID : 1
Format : MPEG Audio
Wersja formatu : Version 1
Profil formatu : Layer 3
Format_Settings_Mode : Joint stereo
Format_Settings_ModeExtension : MS Stereo
ID kodeka : 55
ID kodeka/Wskazówka : MP3
Czas trwania : 1h 17 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 164 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 90,5 MB (13%)
Wyrównanie : Wyrównane w przeplocie
Przeplot, czas trwania : 24 ms (0,60 klatka wideo)
Przeplot, czas wczytywania : 492 ms
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ogólne
Pełna ścieżka : H:\Gdzie jest trzeci król [1967].avi
Format : AVI
Format/Informacja : Audio Video Interleave
Rozmiar pliku : 686 MB
Czas trwania : 1h 18 min.
Całkowita przepływność bitów : 1.222 Kb/s
Biblioteka zapisująca : VirtualDub build 15587/release
Wideo
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Ustawienia formatu, BVOP : 1
Ustawienia formatu, QPel : Nie
Ustawienia formatu, GMC : Brak punktów podziału
Ustawienia formatu, matryca : Default (H.263)
Tryb multipleksowania : Pakietowy strumień bitów
ID kodeka : DX50
ID kodeka/Wskazówka : DivX 5
Czas trwania : 1h 18 min.
Przepływność bitów : 1.100 Kb/s
Szerokość : 640 pikseli
Wysokość : 480 pikseli
Proporcje obrazu : 4:3
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.143
Rozmiar strumienia : 618 MB (90%)
Biblioteka zapisująca : DivX 5.2.1 (WaffleDay) (UTC 2004-09-08)
Audio
ID : 1
Format : MPEG Audio
Wersja formatu : Version 1
Profil formatu : Layer 3
Format_Settings_Mode : Joint stereo
Format_Settings_ModeExtension : MS Stereo
ID kodeka : 55
ID kodeka/Wskazówka : MP3
Czas trwania : 1h 18 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 112 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 62,9 MB (9%)
Wyrównanie : Rozdzielone w przeplocie
Przeplot, czas trwania : 40 ms (1,00 klatka wideo)
Przeplot, czas wczytywania : 447 ms
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odtwarza ISO DVD

------------------------------

Odtwarza z pełnym MENU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ma ktoś dostęp do elektronicznej wersji instrukcji w języku polskim do tego urządzenia? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna niedoróbka Dune Base 3D.

Co jakiś czas (nie ma tu żadnej prawidłowości) przy wyłączaniu odtwarzacza na wyświetlaczu pojawia się "restart" potem "error" później znowu "restart" i odtwarzacz "wisi", nie reaguje na żadne polecenia, dopiero wyłączenie zasilania przywraca go do życia.

W Human Media twierdzą , że nie spotkali się z takim problemem. Natomiast dosyć sporo mówi się na ten temat na avsforum.com.(twierdzą tam , że wykryto przyczynę usterki, ale nie wiadomo co dalej) Pisałem do pomocy technicznej Dune,odpowiedziano mi, żeby zrobić reset ustawień . Niestety po resecie problem pojawia się dalej , po przesłaniu tej informacji do Dune , odpowiedziano mi , żeby skontaktować się z serwisem - tylko czy jest sens, skoro twierdzą , że nie znają takiego problemu?

Jak jest u innych użytkowników tego sprzętu , czy ktoś miał podobne objawy?

PS. ustawienie zasilania po wyłączeniu - tryb stanby, problem pojawia się na różnych softach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas (nie ma tu żadnej prawidłowości) przy wyłączaniu odtwarzacza na wyświetlaczu pojawia się "restart" potem "error" później znowu "restart" i odtwarzacz "wisi", nie reaguje na żadne polecenia, dopiero wyłączenie zasilania przywraca go do życia.

PS. ustawienie zasilania po wyłączeniu - tryb stanby, problem pojawia się na różnych softach

Cześć.

Ja mam podobne objawy. Co jakis czas przy wyłączaniu ERROR-RESTART-ERROR-RESTART i wisi.

Jestem na ostatnim sofcie beta, bo ostatni stabilny odtwarzał mi FLAC z jakimiś koszmarnymi błędami.

W ogóle bardzo żaluję tego zakupu. Jest tak koszmarnie niedorobiony, że zaliczanie go przez producenta do "premium series" zakrawa na kpinę.

Moje zarzuty:

1. Kupiony pierwszy egzemplarz po wyłączeniu do power-off nie dawał się już włączyć - tylko off-on wyłącznikiem z tyłu. Pomoc techniczna uznała, że to problem sprzętowy (nie jestem co do tego przekonany), więc zwrociłem sprzęt do sklepu. Serwis potwierdził usterkę i dostalem nowy egzemplarz, który po kilku dniach zaczął się zachowywać tak samo. Poszperalem po forach i okazało się, że sprawa jest znana, a producent generalnie olewa usterkę i zaleca użytkownikom wyłączanie sprzętu do poziomu stand-by. "Żyjcie z tym" - profesjonalne podejście.

2. Ogólne problemy z WiFi. Oba gzemplarze jakie miałem miały identycznie: Nie znajdowały sieci z ukrytym SSID, nawet gdy się owo ssid wpisało ręcznie. Po prostu nie ma możliwości podpięcia dune base 3d do sieci wifi z ukrytym ssid. Ponadto sprzęt potrafi gubić sieć: zasięg wifi ok, wszystko ok, inne sprzęty działają, a dune się rozłącza. Irytujące o tyle, że mam go w takim miejscu, że nie ma możliwości podpięcia sieci po kablu.

3. Wspomniane error-restert-error

4. Brak odtwarzania plików dźwiękowych w trybie gapless. Co ciekawe - producent twierdzi, że nie ma i nie będzie bo nikt tego nie potrzebuje. No to polecam posłuchać np. The Songs of Distant Earth Oldfielda lub muzyki z Inception z przerwami między utworami. Teoretycznie mogę zrobić jeden duży flac, ale nie o to chodzi - chce miec możliwość np. przewijania pomiędzy utworami. W końcu to żadne cudo - wystarczy wczytać do pamięci następny utwór zanim skończy się poprzedni; podejrzewam że dla programisty chwila roboty.

5. Przedziwne działanie wiatraczka. Gdy jest ustawiony na AUTO, działa cały czas. W zasadzie AUTO jest tożsame z ON. W obu egzemplarzach podobnie.

6. Pierdoły w stylu braku youtube czy potrzeba dłubania w plikach divx żeby dune zechciał je odtworzyć. Brak obsługi podpisów w formacie txt. Drobiazgi, ale wkurzające.

Synthmaniak:

Być może to pomoże rozwiązać Twój problem z odtwarzaniem divx'ów:

http://www.etxean.net/content/dune-hd-tv303d-tips-tricks

W skrócie: ściągasz program "FourCC Changer" i w plikach divx zmieniasz znacznik FourCC (np. z DX50 na DIV5 lub DIVX).

Edytowane przez Marek0910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio pojawia się u mnie w Dune Duo objaw error restart przy starcie ,ale po tym normalnie chodzi nie zawiesza sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie wyroby hdi to już nie to samo co legendarne smarty

Nie wiem jak smarty ale używam od lat kilka dune "base" i absolutnie bezawaryjne.

Również nie było żadnego błędu softu, zwiechy lub innych takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie HD 3D. Na pierwszy rzut oka solidnie wykonany, dosyć ciężki ogólne wrażenie pozytywne.

Niestety potem było już gorzej. Ze względu na kilku letnią plazmę (tylo 2 HDMI, w tym jedno od frontu) musiałem podłączyć tak jak do tej pory odtwarzacz BluRay ( służył głównie do odtwarzania muzyki i dvix) po złączu componet.

I tu masakra jakość sygnału beznadziejna, ponad 5 letni odtwarzacz Samsunga wyświetlał sygnał o niebo lepszy :angry:

Potem próby odtwarzania różnych formatów i w pewnym momencie komunikat o tym, że nie można odtworzyć tego pliku :angry:

Problem zniknął dopiero po wyłączeniu i włączeniu zasilania.

Nie miałem wczoraj wiele czasu, być może jakość sygnału uda się jakoś poprawić odpowiednią konfiguracją DUNE ale narazie jestem delikatnie mówiąc zawiedziony i niezadowolony.

Jak na sprzęt kosztujący ponad 1K nie wygląda to za ciekawie, spodziewałem się jednak czegoś więcej :(

Edytowane przez matys_72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia w sekcji video masz odpowiednie?

Może kabel?

Sprawdź na którymś HDMI - oba masz wykorzystane ?

Gdybam bo u siebie nie łączyłem componentem.

PS.

Ja by Ci nie pasował to za odpowiednią cenę wezmę. Mam 303D ;-) ale base będzie ładniej wyglądał u mnie :-).

Opcja zamiany też wchodzi w grę :-) za dopłatą oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym testowaniu sprzętu, i wymianie software na starszy jest ok.

Problemy z jakością faktycznie były związane z ustawieniami samego odtwarzacza, natomiast zawieszki spowodowane najnowszą wersją softu beta.

W tej chwili już tylko cieszę się nową zabawką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to super.

Zabawki mają swoje "niedociągnięcia" ale generalnie są bardzo ok.

Edytowane przez bojeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

Proszę o kontakt osobę, która używa na codzień najnowszego odtwarzacza dune.

Jestem mocno zainteresowany zakupem, lecz mam parę pytań na które nie mogę wyszukać odpowiedzi a nie chcę forum zaśmiecać.

pkuznicki@gazeta.pl

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie zaśmiecisz a innym może się przydać w przyszłości.

Chyba, że koledzy z większym stażem lub MOD poradzą inaczej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój mail do serwisu Human Media odnośnie Dune Base 3D

"Witam Panów

Chciałbym się dowiedzieć , czy rozwiązany został problem błędów odtwarzacza podczas wyłączania.

Przy wyłączaniu odtwarzacza(zasilanie ustawione na tryb stanbay)na wyświetlaczu pojawia się komunikat “restart” , potem “error” , znowu “restart “i odtwarzacz

“wisi” – nie reaguje na żadne polecenia pilota , ani na przycisk zasilania umieszczony na froncie.

Dopiero wyłączenie sprzętu przyciskiem zasilania umieszczonego na tylnej ściance przywraca sprzęt do życia. Mój problem nie jest odosobniony , spotykają się z nim inni użytkownicy tego sprzętu (wpisy na http://www.avsforum.com , http://www.hometheaterhifi.com , http://hdtvpolska.com/forum/161-dune-hd/).

Pisałem do pomocy technicznej producenta , otrzymałem odpowiedź, aby przywrócić odtwarzacz do ustawień fabrycznych(poprzez plik >dune_service_reset_settings.dsf<) ale to nie pomogło. Poinformowałem pomoc techniczną Dune , że problem nadal występuje i otrzymałem odpowiedź , aby wysłać sprzęt do serwisu.

Jednak kilka tygodni temu zgłaszałem ten problem telefonicznie i serwisant był zdziwiony takim zachowaniem sprzętu, stwierdził , że nie było sygnałów o takim zachowaniu.

Jestem bardzo zawiedziony jakością tego odtwarzacza , poprzednio miałem Dune Smart i nie miałem żadnych uwag do pracy tego odtwarzacza.

Proszę o odpowiedź w jaki sposób rozwiązać ten problem , gdyż sadzę (z wpisów na wspomnianych forach), że jest to wada sprzętowa. Problem ten pojawia się na każdej wersji oprogramowania.

Proszę o informację dotyczącą naprawy sprzętu lub wymiany na inny egzemplarz pozbawiony tej wady.

Nr fabryczny ............ zakupiony 28.01.2014 r. w .....................

Odpowiedź z serwisu:

"Witam

Problem występuje w części egzemplarzy, korygowany jest w serwisie przez drobną modyfikację sprzętową.

Proszę zgłosić sprawę normalnie do serwisu, menu RMA na humanmedia.pl".

Jest tylko jeden problem, szanowny serwisant nie przeczytał postu ze zrozumieniem i jego odpowiedź dotyczy błędów przy wyłączaniu przy ustawieniach zasilania na "power off".

Jest to znany problem ( i podobno rozwiązany) polega on na drobnej interwencji technicznej. Jednak polski serwis nie ma pojęcia o błędach sprzętu przy zasilaniu ustawionym na stanbay. Na wspomnianych wcześniej forach jest o tym problemie sporo postów, ,"jednak producent ma to w głębokim poważaniu".

W rozmowie z serwisantem usłyszałem , że nie gwarantują naprawy usterki , więc po co wysyłać sprzęt?

Mam poważne wątpliwości , czy dalej trzymać się tej marki , czy nie czas na przesiadkę na coś mniej problematycznego z lepszym wsparciem technicznym.

Miałem poprzednio Smarta i zachciało mi się 3D - czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

Proszę o udział w pewnego rodzaju eksperymencie.

Sprawa dotyczy nagminnie pojawiającego się problemu z restartami urządzenia dune hd base 3d (u mnie niezależnie od softu).

Zauważyłem i nie wiem czy dobrze interpetuję, że w zależności od tego w jakiej kolejności włączam swoje urządzenia dune się zawiesza albo nie.

Sprawdzając tak na szybko doszedłem do wniosku, iż odtwarzacz nalezy włączać jako ostatatni.

Nie znam się na tyle, aby definitywnie stwierdzić, iż zależność jak opisana wyżej może zaistnieć.

Proszę, aby użytkownicy posprawdzali tą tezę, może jest coś na rzeczy. Oznaczały by to że wadliwy soft,coś nie tak robi z sygnałem wyjsciowym na hdmi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Dune wyłącza się jako ostatni i problem dalej występuje.

Może jest błąd w sofcie i trzeba włączyć w Dune opcję reakcji na wyłączanie przez HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4. Brak odtwarzania plików dźwiękowych w trybie gapless. Teoretycznie mogę zrobić jeden duży flac, ale nie o to chodzi - chce miec możliwość np. przewijania pomiędzy utworami. W końcu to żadne cudo - wystarczy wczytać do pamięci następny utwór zanim skończy się poprzedni; podejrzewam że dla programisty chwila roboty.

Odszczekuję. Da się słuchać płyt bez przerw między utworami. Nie wiem, czy wcześniej kiepsko to przetestowałem, czy taka mozliwość pojawiła się dopiero z którymś softem - w kazdym razie da się, co mnie cieszy.

Jak mamy płytę lepiej brzmiącą bez przerw (np. koncertówkę), to należy zgrać ją do jednego dużego pliku wav lub flac (zapewne mp3 też działa, ale nie testowałem) i wgrać na Dune razem z plikiem opisującym cue. Oczywiście wav/flac i cue powinny mieć taką samą nazwę. Wtedy przy odtworzeniu wav lub flac Dune odczyta z cue podział na utwory i bedzie wyświetlał właściwy tytuł utworu oraz będzie możliwość przewijania pomiędzy utworami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Dune przestał mi działać plugin youtub, czy mógłby ktoś sprawdzić u siebie ??

ps. problem rozwiązany nowym pluginem v0.9.11 ;)

Edytowane przez matys_72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki największy dysk poleci z kieszeni DUNE BASE 3D ?

Proszę praktyków o sprawdzone informacje. :)

Oficjalnie " Obsługiwane są pojemności 3GB (i większe w przyszłości)" i na czym stanęło ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...