Skocz do zawartości
LiN

Propozycja zakupu LED'a

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym zakupić nowy TV, wstępnie LED.

Wcześniej użytkowałem Samsunga UE40D5500 lecz z powodu powtarzającego się efektu cloudingu (dwie reklamacje) oddałem produkt z tytułu niezgodności z umową.

Poniżej przedstawiam preferencje:

Wielkość pokoju: 3,8 x 4,8 metra
Preferowany rozmiar TV: 46"
Jaki sygnał: cyfrowy z kablówki UPC
Jaka odległość od ekranu: 2,7 m
Jaka klasa cenowa: do 3000 zł brutto
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: po południu i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: słońce nie oświetla TV
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2

Wcześniej posiadany TV: SAMSUNG 40" UE40D5500

Przeznaczenie: TV cyfrowa, odtwarzanie filmów z USB

Opcja: stojąca

Czy telewizor ma mieć 3D: niekoniecznie

Czy zamierzasz grać w gry: nie

Dodatkowa opcja: SMART TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro clouding jest problemem to coś czuje, że nadal możesz to widzieć. Zastanawiam się jak mocno to widziałeś? Jak bardzo Ci to przeszkadzało? Miałeś wielkie plamy? Narożniki? Napisz więcej swoich odczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość spore. Na początku miałem tylko w rogach. Po wymianie matrycy miałem jeszcze większe plamy w szczególności na środku i zaczęło mnie to irytować.

W pewnym zakresie oczywiście jestem w stanie zaakceptować ten efekt.

Wstępnie rzuciłem okiem na SONY KDL-46EX650.

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez LiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spoko ale nie spodziewaj się jakiś rewelacji. Różnicy gigantycznej w obrazie nie będzie. To nadal podobna półka. Chodzi mi o obraz bo oczywiście sieciowo np. to spory przeskok (bravia video itd.)

Żeby tak złapać gdzieś na bez vaciu 46HX750...

Brałeś pod uwagę w ogóle plazmę? W tej cenie można wyrwać ciekawego Panasonica. A warunki masz całkiem całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie to byłby dobra opcja z 46HX750.

Zastanawiam się jeszcze nad 40" z powyższego modelu.

Przyznam, że z Plazmami nie mam żadnego obycia.

Możesz coś zasugerować?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, masz dość sporą odległość więc przydałby się większy...

Pamiętaj, że chmury to przypadłość praktycznie każdego LCD. Jeden ma mniej drugi więcej. Nawet w obrębie tego samego modelu może być różnie. Ja bym rozważał ze względu na jakość ale i clouding:

Sony HX750

Philips 42PFL6057K < fajny bajer to Ambilight Spectra 2 czyli podświetlenie ekranu diodami od tyłu

Może...LG 42LM660S ale nie jest to jakiś killer w tym zestawieniu ale np. bardzooo ładnie wygląda (ramka).

A może warto jeszcze dozbierać na takiego HX750 46"? Teraz będą wchodzić nowe modele więc warto szukać promocji... będą je wyprzedawać.

Z plazm zobacz Panasonic TX-P42ST50E < bardzo ale to bardzo dobry ekran do nocnych seansów. W dzień gorzej. Musisz mieć to na uwadze. Plazma daje radę głównie w filmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pozostaje jednak przy tematyce HX750.

Mamy kilka pytań:

1. Jak wygląda kwestia wbudowanego WiFi? Czy wystawrczy, że raz się zaloguje do sieci a później TV zapamięta ustawienia, hasło?

2. Jaki kabel HDMI musiałbym dokupić?

3. Jakie okulary wystarczyły by mi podczas oglądania obrazu w 3D?

4. Jak wygląda instalacja i użytkowanie funkcji Media Remote?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak

2. Obojętne ale nie taki za 5zł ; ) Normalny, zwykły kabel. Czyt. za 30-50zł. Każdy z Mediaka będzie ok.

3. http://www.euro.com.pl/okulary-3d/sony-tdg-br750-tdg-br250b.bhtml tutaj masz idealny zestaw. Jeden model wypasiony a drugi trochę cięższy ale za to kryje oczy. W ogóle tutaj chyba są najlepsze ceny: http://www.euro.com.pl/okulary-3d,_Sony.bhtml

4. No ja łączyłem ipada czy iphone i można super sterować TV. Teraz wyszła nowa aplikacja TV SideView. Możesz np. odpalać TV zdalnie itp. Albo przesyłać zdjęcia na ekran. Wszystko opisane jest w testach na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem HX750 i mamy ze dwa pytania:

1. Czy coś da się zrobić z czcionką, która jest wbudowana w TV? Przyznam, że nie da się ich w wygodny sposób czytać. Czy jest jakiś odtwarzacz, który można zainstalować, żeby obsługiwał inne czcionki?

2. Jak korzystać z zawartości sieci domowej poprzez TV ? Dodałem TV do sieci poprzez laptopa, ale nie wiem jak odtworzyć zawartość twardego dysku na ekranie TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. To rozwiązanie niczego nie ułatwia. Stąd należy (system operacyjny WINDOWS 7 Professional):

- należy dodać TV do sieci domowej

- wybieramy opcje przesyłania strumieniowego i zmieniamy na dostęp przy użyciu domyślnych ustawień (ścieżka: Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Grupa domowa)

- pliki udostępniamy za pomocą PPM -> Udostępnij -> Grupie Domowej

1. Jak wygląda kwestia z napisami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. z napisami nie da się nic zrobić - jedyna opcja to wklejenie do filmu (jeśli odpalasz np z dysku)

2. polecam DLNA z serwerem np PS3Media Serwer lub Wild Media Serwer.

Wszelkie opcje instalacji, konfiguracji, problemów i rozwiązań znajdziesz dla tych serwerów w linkach poniżej:

http://www.sony-europe.com/discussions/thread/181593?start=0&tstart=0

http://www.sony-europe.com/discussions/thread/181533?tstart=0

Jak Ci się podobają apki pod Androida (Media Remote i TV Side)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zagłębić się w temat wmuxowania napisów do pliku mp4 (z *.avi nie mam problemów).

Proszę o informację w jaki sposób mam dodać napisy np. *.srt w programie Mkvtoolnix? (lub innym proponowanym)

Na wyjściu chciałbym uzyskać taką samą jakość obrazu i dźwięku tylko, że wbudowanymi na stałe napisami.

Plik wejściowy posiada kodecki H264, AAC.

Przyznam, że męczę temat od jakiegoś czasu i bezskutecznie próbuje wmuxować napisy.

Notabene: Media Remote naprawdę fajna sprawa, nie wchodziłem w szczegóły ale funkcjonalność całkiem przyzwoita. Własnie zainstalowałem TV SideView i będę go sprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zagłębić się w temat wmuxowania napisów (...)

Witam, to mój pierwszy post tutaj i najpierw spróbuję odpowiedzieć na twoje pytanie:

Obczaj sobie programy AviDemux: http://www.videohelp.com/tools/AviDemux albo xvid4psp

Poradnik jak nimi konwertować/embeddować napisy masz tutaj: http://forum.videohelp.com/threads/298094-How-to-convert-any-video-to-AVI-or-MP4-or-MKV-with-burned-in-subtitles

Ewentualnie jeżeli masz ten plik w .mkv albo możesz przekonwertować bezstratnie do matroski to są też sprawdzone metody wpalania napisów używając MeGui :

Tutaj:

oraz tutaj:

Powinno ci pomóc ale jakbyś potrzebował czegoś więcej to szukaj w google pod hasłem "hardsub" - tak się nazywają napisy wencodowane na stałe w video.

To tyle kwestii komputerowych a teraz kwestie telewizorowe na których się nie znam i potrzebuję pomocy ;) Przeklejam mojego innego posta:

Muszę pomóc w wyborze nowego telewizora do salonu dla rodziców. Obecnie telewizor służy im do typowego oglądania seriali i wiadomości, nie są oni ani kinomanami ani fanami technologii więc głównie zależałoby na ogólnej jakości obrazu i niezawodności ale nigdy nie wiadomo co w rodzicach siedzi więc jakieś fajne opcje multimedialne typu skype, internet, appsy mile widziane, może zaczną korzystać icon_wink.gif

1. Odległość od ekranu?: 2,0 - 3,5 metra

2. Jak słońce świeci w pokoju? Świeci lekko na telewizor, stoi on jednak w rogu 4 metry od okna i do tej pory to nie przeszkadzało.

3. Jak duży jest pokój?: 4,5 x 7 metra (ale w środku jest filar/kominek więc efektywnie część z telewizorem ma 4 x 4 metry)

4. Preferowana technologia: Brak

5. Jaki masz obecnie telewizor?: Panasonic CRT 100hz 32cale

6. Jakie programy najczęściej oglądasz?: Seriale, kabarety, filmy, programy przyrodnicze

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: W zimę naturalnie że większość wieczorem. W lecie zarówno w dzień jak i wieczorem.

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: Przy świetle.

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny?: Nie wiem.

10. Matryca błyszcząca czy matowa?: Obojętne z lekkim skłonieniem ku matowej (jeżeli błyszcząca miałaby już przeszkadzać przy lekkim oświetleniu)

11. Preferowana wielkość telewizora?: 46+

12. Preferowana marka?: Nie mam.

13. Czego nie lubisz w telewizorach?: Kiedy się psują icon_wink.gif

14. Jakie urządzenia będą podłączone?: Internet WiFi, ewentualnie kiedyś w przyszłości kino domowe/głośniki.

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?: 100% do telewizji i ewentualnych opcji multimedialnych telewizora, jakiś skype/internet od czasu do czasu

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych?: Zazwyczaj na wprost, ewentualnie kilkanaście stopni z boku

17. Czy ważne jest wifi?: Raczej tak.

18. Czy będziesz korzystać z widgetów?: Jeżeli będą proste w obsłudze to możliwe

19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?: Jeżeli będzie to równie łatwe w obsłudze jak surfowanie z komputera to pewnie tak

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD?: Raczej tak.

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?: Zdecydowanie tak.

22. Ma mieć 3D?: Raczej tak

23. Ma mieć slot na karty SD?: Jeżeli będzie się dało podłączyć zewnętrzny dysk/pendrive to niekoniecznie.

24. Ma mieć tuner DVB-T?: Tak

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?: Internet WiFi, w przyszłości jakaś platforma cyfrowa i ewentualnie konsola więc HDMI

26. Jaki masz sygnał: Naziemny (wkrótce cyfrowy dzięki cyfryzacji)

27. Ile programów HD?: Tyle co w naziemnej telewizji cyfrowej

28. Ma stać czy wisieć?: Stać (ale mile widziana możliwość powieszenia na ścianie, do tej pory telewizory nie były wieszalne więc nie ma preferencji)

29. Rozdzielczość: Full HD

30. Na czym najbardziej Ci zależy: Niezawodny, trwały (żeby nie trzeba było wymieniać po gwarancji icon_wink.gif

31. Ile osób ogląda: 1-3

32. Ile godzin dziennie ma być uruchomiony telewizor: 6-8h

33. Jaka klasa cenowa?: do 4000zł. Będzie kupowany w ciągu najbliższych 2-3 tygodni (w sklepie internetowym albo fizycznym).

Z góry dziękuję za ratunek, pomóżcie mi coś dla nich wybrać żeby mi potem nie wypominali że coś jest nie tak :P

Edytowane przez Zapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam sie do zakupu nowego TV. Napewno LED i wstepnie jestem nastawiony na Sony 55HX750. Chyba ze polecicie mi cos lepszego za podobne pieniadze. Moze byc nawet 60" choc uwazam, ze bedzie ciezko przebic ten TV innym

Poniżej przedstawiam preferencje:

Wielkość pokoju: 3,8 x 4,8 metra
Preferowany rozmiar TV: 55-60"
Jaki sygnał: C+/nc+
Jaka odległość od ekranu: 2,7 m
Jaka klasa cenowa: do 6000 zł brutto
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: po południu i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: słońce nie oświetla TV
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2

Wcześniej posiadany TV: Sony 40W5500

Przeznaczenie: TV cyfrowa 80% BluRay 10% PS3 10%

Opcja: wisząca

Czy telewizor ma mieć 3D: niekoniecznie

Czy zamierzasz grać w gry: tak

Dodatkowa opcja: SMART TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...