Skocz do zawartości
homman

ipazzport mini pc - krótki test/opis

Rekomendowane odpowiedzi

MK908 te same opakowanie, te same malutkie anteny. Jak to wytłumaczysz?

1%20(24)(3).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie tu masz jakieś porównanie produktów czy coś?

Bo ja na tym wykresie nie widzę zestawienia tak jak ja podałem. czyli laptopa i cx. Cx nie wykrył jednej bardzo słabej sieci. Poziom sygnału zbliżony do laptopa. Mk808 w tym miejscu nie widzi nic.

A to?

To jedynie wykrez z dużą ilością sieci i max -30

Coś w tym nadzwyczajnego?

Jeśli w budynku było 5 routerów to nic tu dziwnego nie widzę.

A po nazwach sieci tak włąśnie było.

Budynek z antenami nadawczymi na dachu.

W dodatku dodana sieć test i tplink dla pochwalenia się ilością wykrytej ilości sieci?

Taki sam wykres mogę ci zrobić nawet dla mk.

A i zapamiętam tą sprawę. Za jakiś czas na pewno kupię rk3188. I idę o zakład że zasięg będzie gorszy niż cx. Bo przykro mi praw fizyki nie zmienisz. cx nie będzie działał na 5GHz i 150Mbit ale zasię będzie miał większy. W doatku producent kości wifi jest znacznie lepszy. Wiadomo że realteki nie lubią się z atherosami.

No ale nowy cx na rk3188 będzie miał to wszystko i najlepszy zasięg.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ja bardzo proszę o tego printscreena z MK808. Możesz ją położyć na AP nawet.

Dla porównania T428 z 5GHz.

1%20(25)(1).jpg

Podpowiem że nie o ilość sieci...

EDIT

Co to jest nowy cx? To jakaś długa nazwa że ją skracasz, czy może skrót od czegoś?

Edytowane przez robertnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę cię bardzo jutro dołączę screen.

Z cx też chcesz i z laptopa dla porownania ?

Jeśli twoje mk nie osiągało < -60 tzn że antena na kablu byla zwarta.I należało przeciąć laminat lub odłączyć antenę.

A sory lapa nie mam..... No to w przyszłym tyg z lapa. Albo jutro będę wiedział kiedy dostana części to może wrzuce całość na tygodniu.

Tak powinien wyglądać przykładowy test WiFi

http://tabletrepublic.com/forum/android-tablet-reviews/ployer-momo-11-speed-first-impression-3137.html

Tak jeszcze luknołem na nowego cx i co ? 1A tylko znów.

Więc tak jak pisałęm x razy są to bardzo niedoceniane sticki.

Dlaczego niby w srodku to samo a 2 razy mniej się grzeją 2 razy mniej biorą energii ?

Nawet przy tym samym taktowaniu.

No ale na ilość softów na dany stick nic się nie poradzi.

Nowy cx to CX-919 na rk 3188

Screen 1 i 2 nie są dla mnie dowodem dlaczego?

Po 1 dlaczego znikneł najmocniejsza sieć?

Po 2 dlaczego sieci mają inne nazwy?

po 3 dlaczego sieć zxdsl na jednym różowa na innym bardziej pomarańczowa ma tą samą siłę? Nawet na lepszym niby sticku jest kilka db mniej.

Po 4 dlaczego sieć test ma także taką samą siłę ?

I po 5 ostateczne dlaczego w jednym punkcie masz wyłączone 5GHz i wyraźnie pisze 2,4 :)

Więc jedyna różnica między tymi stickami to różnice w zxds na korzyść "gorszego" oraz china net ksyh na korzyść "lepszego " oraz sieć test jest też ciut silniejsza na "lepszym" +- 3db czyli ułożenie anten, miejsca itd.

Geekbuing to sprzedawca i raczej chce dobrze sprzedać produkt.

I to co ci napisałem czy tego chcesz czy nie potwierdza żę wi fi w tych stickach jest takie samo do granicy błędu.

Popatrz na wykresy dokłądnie :)

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu z MK808 dopiero jutro? Co, pożyczyłeś, router Ci się popsuł, czy MK nie potrafi wysłać printscreena na hosting bo ma gówniane wifi...

Geekbuing to sprzedawca i raczej chce dobrze sprzedać produkt.

To by w zasadzie tłumaczyło czemu dali tego printscreena do T428. Sprytnie, ale kupy się nie trzyma, jednak z drugiej strony omawiamy Twoją [beeep]prawdę...

Edytowane przez robertnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

analizawifi.jpg

Jeśli dla ciebie prawda jest [beeep]prawdą cóż... Na mnie twoje skakanie nie robi wrażenia.

A jw nie mam lapa nie będę śmiecił w domu kompa pozatym latał po domu żeby ci coś udowadniać. Jak widzisz nie mam czasu żeby zrobić filmy itd ale dla jaśnie pana mam latać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa w takim razie przepraszam.

Przy printscreenach jest tyle roboty że faktycznie moja prośba o nie o tej porze była nietaktem z mojej strony. Wybacz. Dodam tylko do Twojej [beeep]prawdy że MK908 nie ma 5GHz i te Twoje iksy i igreki są tyle samo warte.

Edytowane przez robertnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robertik wiesz co za te twoje herezje w tym przypadku, i za inne sprawy już dawno dał bym ci bana ale tu uprawnien żadnych nie mam.

Widzisz co tam pisze że wykres rysowany był tylko dla 2,4 GHz czy tego nie widzisz ale rzucał się dalej będziesz.

Tak samo będziesz się rzucał wszędzie że wcale to nie jest wina kodeków h264 i silvelight dla anda 4.0 itd itd

NO ILE DO CIEBIE CZŁOWIEKU MOŻNA?

Tak samo ile można udowadniać że tak 1GHz wystarczy itd itd. Masz swoje zdanie to je jakoś poprzyj. Kup 2 urządzenia porównaj. Napraw antenę jak zepsuta. Puki co widze że nie potrafisz naprawić stabilizatora za 30 gr w mk. I że lepiej było kupić z polski jak ci mówię że nikt by tego nie przyjoł. Bo ewidentne przetaktowanie. Jak ci mówiłem że zasilacz nic nie da żebyś ograniczył cpu to nie... Musiał się spalić.

Tak samo zawsze laptop będzie miał lepszy zasięg niż jakikoliek stick. Raz ograniczenie mocy -10 w zależności od kraju. Czyli 25 -29 na lapie i 17 - 19 na urządzeniach mobilnych - telefon, mk808 itd.

A 2 budowa anten. Do mk itp idą najtańsze antany do lenovo idzie 3 band metalowy.

Tak że masz swoje zdanie to miej ja nie mam zamiaru tracić na ciebie czasu. Np szukać 2h po necie że microsoft tworzył projekt który potem oddał i powstało xbmc. Gdyby nie to to jak dostali by się na konsolę tak szybko? Jeśli wcześniej xbox był najbardziej zabezpieczoną konsolą? A na ps3 masz dopiero od 2 lat gdzieś xbmc.

Myśl człowieku trochę. Tak jak w przypadku tych wykresów. Każdy może napisać CO CHCE

Ty masz jakieś pretensje do życia czy co?

Tak samo na innych forach herezj o cle itd.

Ja nie wypowiadam sie o rzeczach o których się nie znam.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wypowiadam sie o rzeczach o których się nie znam.

Klękajcie narody :D

Tymczasem kiedy Cie nie proszę o cytat z linkiem, lub printscreena to zawsze jest tak samo.

No ale(podkreślę to po raz trzeci) Twoja [beeep]prawda Twoje zmartwienie jak się z tego wykaraskać.

W sprawie banów proszę kontaktować się z moderacją. Na dole strony masz odnośniki to moderatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omar przeciez tam sa malutkie antenki i nie dziwie sie ze mk nie odbieralo. Przy routerze z drugiej strony domu nawet cx moze miec problemy.

Zasade masz w faq napisana zasieg jest ciut gorszy niz w tel. Jesli nie masz ful zasiegu na tel w miejscu TV nawet nie proboj mk czy cxa tylko od razu kupuj skretke.

Jedyne co w twojej sytuacji mozna by zrobic to dokrecenie panela do routera albo do mk.

Kwestia jaki duzy ten dom i jakie grube sciany ale jw najlepiej testuje sie to telefonem. Tak ze zamiast sprzedawac mk trzeba bylo kupic 20m skretki i adapter lan.

o jaki panel chodzi ??

no wiesz myslalem ze mamy XXI w. i nie bede musial ciagac kabla przez caly dom ale z tego co widze ze chyba mi sie to nie uda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antenę panelową skierowaną w 2 kont domu.

I przy okazji pokryjesz zasięgiem cały dom bo pewnie net wszedzie i tak nie działa.

Ale masz pewnie liveboxa / netia spot...

A sory masz tplinka tylko twoja wersja g nie ma odkręcanych anten tylko GN.

Nawet biquada skleć i da radę. Tyle że często na allegro / tablicy za 20pln kupisz używkę z okolicy.

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=antena+panelowa&buyUsed=1

Zawsze można użyć odwrotnie. Czyli panel przy MK.

Ale koszt panela + pigtala =50pln

Za to kupisz 30m skrętki i adapter. Jedynie tvp.pl nie będzie chodzić.Bo wciąż sie nie chciało naprawić.

No i autowznawianie jest tylko na ICS. Na innych przy każdym włączeniu będziesz musiał dać rozłacz i połacz ethernet.

Ics chodzi tylko na starej płycie. I ten przypadek pomiędzy. Ostatnio gdzieś na głównym wątku pisałem.

No i tylko 6Mbit na ten najtańszej za 15pln.

A jak nie to minix. Ale minix na allegro stoi 450pln. Za to kupisz lapa. Lub nexusa używanego.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Homman mamy nowy dzień. Możesz już wkleić tego printscreena z MK808.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr. Homman

Taki sam wykres mogę ci zrobić nawet dla mk.

Mr. robertnik

to ja bardzo proszę o tego printscreena z MK808

Panie Homman. Z własnej nie przymuszonej woli zaproponował Pan wykonać podobny printscreen.

Na co ja powiedziałem "sprawdzam"...

Panie Homman printscreen się nie pojawia. Ile warte jest to Pańskie słowo?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasach internetu nie masz problemu wygooglować moje imie. Jest nawet przy dotacjach w FAQ.

Więc wiedział byś czym się zajmuje i że jest to dla mnie znacznie ważniejsze niż stiki które są na ostatnim miejscu w moim życiu.

Co więcej patrząc na aktywnośc wiedział byś że spałem 6h wciągu ostatnich 2 dni. I że niemal nigdy nie dotrzymuje tu terminów. Jw brak czasu.

Proszę cię bardzo oto screeny.

http://imageshack.us/g/1/10119189/

mk808 Przy ap air live wl-5450ap bodajże 20dbm

Dla zainteresowanych. Max przy routerz jakie fizycznie mozna osiądnąć to -25 według praw fizyki.

Minimum dla stabilnego full połączenia w zależności od chipu to stabilne -70 -75

mk808przyrouterze2.jpg

mk808przyrouterze.jpg

mk808 route 12 - 15 m przeciwna strona domu to samo piętro

mk808routerprzeciwnyktt.jpg

Ipazzport przy routerze

ipazzportprzyrouterze.jpg

Ippazport przeciwna strona domu to samo piętro

ipazzportprzeciwnastron.jpg

Wynikłą fajna żecz. Że cx803 odbiera tak samo przy 12-15m jak i przy routerze.

Niski poziom o którym mogłeś pisać wynika albo z braku przerwy w antenach. Albo w antenach dookólnych jak przerabiałeś.

One tak mają i chip je odłacza powyżej pewnego poziomu by uniknąć wzmacniania szumów.

Tak że zwastuj chłopie bo mi się nie chce każdej twojej głupoty udowadniać jw nie mam na to czasu. A ortografia itd to tel i brak czasu na poprawy.

Popatrz ile mi zeszło z adapterami lan.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować wykresu. Prawdopodobnie jesteś jedyną osobą z takimi osiągami wifi w MK808, a nie od wczoraj śledzę ten temat. Natomiast na pewno jesteś jedną z niewielu osób używającej osobnej aplikacji do chowania paska :).

Jak by ktoś był ciekaw jak u niego wygląda zasięg wifi i dla czego jest tak kiepsko to kolega powyżej rozwiązał problem. Ba ma zasięg lepszy niż ja na własnym Galaxy Note przy routerze :)

Jeszcze raz gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisane setki razy odlutować antenę na kablu lub wyciąć nożem przerwę. Robię faq lan / wi fi. To moooooże do jutra będzie instrukcja.

Desire z wynik -25

Note 1 wynik -30 soft z 2 z wyciętymi głupotami.

Spotkałem się niedawno z przypadkiem problemów wi fi na note 10.1. I jest on opisany na xdev.

Niestety nigdy nie miałem na dzień czy 2 powyższych. Więc ci nie powiem czy rozwiązuje to problem.

Cytuj

Dobra jest ostateczny dobry firmware na te stiki

I daje się bardzo prosto rootować.

Instrukcja rootowania na szybko.

Ściągamy pliki supersu.zip i update.zip

Wgrywamy je na pendriva. (analogicznie karta sd)

Podłączamy pendrive do sticka.

Pokazuje nam się update KLIKAMY NIE!

Kopiujemy menagerem plik supersu do głównego katalogu cx803.

Możemy odłaczyć pendrive i podłączyć jeszcze raz albo poczekać chwile znów nas zapyta o update. Klikamy tak.

Uruchamia się ponownie.

Klikamy instaluj z karty sd. Wskazujemy plik super su. Klikamy tak.

Czekamy aż skończy wracamy do głównego menu.

Klikamy backup. czekamy

Wracamy i klikamy recovery. Czekamy.

Wracamy do menu dajemy jeszcze raz instal from sd.

Wgrywamy super su.

Restartujemy.

I mamy cx na najlepszym obecnie sofcie z rootem.

Pliki zachwile będą dostepne w katalogu cx803.

http://chomikuj.pl/homman/KOMPUTERY+PROGRAMY+ITD/ANDROID/SOFT+cx803+IPAZZPORT

Root można także bez problemu dograć na dowolny oryginlny soft

CX-803/FX5/V8

. Bez utraty danych. TYLKO JW ważne by skopiować su do głównego katalogu, nie kliknąć instal i nie kliknąć instaluj z zew źródeł bo sie zatnie i potem sie soft krzaczy.

Teraz dopiero widzę wypowiedź szelmo

JW sprzęt jest naprawdę super tylko brak czasu opisać.

Widzi ktoś jakieś błędy w marcowym sofcie producenta?

Bo mi działa wszystko łącznie z droid mode, xbmc jako tako tylko strasznie wolno włącza kanał.

Więc tak jak w przypadku starego mk zabawa softami raczej niepotrzebna. Jak jest już oryginał z rootem.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i jak tam bedzie jakas instrukcja jw opis itd?? czy sie moze cos zmienilo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie zmieniło się nic :)

Urządzenie chula całkiem ładnie.

Albo finless 1.7 albo oryginał i SU.

Na oryginale masz 2* lepsze wyniki w testach i grach. ok 12 tyś.

Na finlesie od czasu do czasu błąd. Wynik ok 6 6,5 tyś w antutu.

Wi fi znacznie lepsze. Jak na wykresach.

Stick wypuszczony pół roku za puźno. Obcnie nadchodzi era 3188.

Środek jest ten sam więc poza zużyciem 700mA a nie 1,2 > i lepszym wi fi oraz 4 rdzeniami mali niczym się to nie różni.

Ale jw finless tego nie wykorzystuje. A soft producenta jest średni. Ładny i dobry do podstawy. xbmc śmiga lepiej niż na mk808. Jak użyjesz mx pro.

Tak że stick mógł byś królem rynku ale wydany za późno. Dlatego ja czekam na 919. Bo stick ukazał się na równi z innymi. root był jako drugi. Tylko cena za 3188 dość wysoka.

Dziś kupiłem znajomemu p3100 za 700pln. I masz tablet a od biedy puścisz coś na tv. Tak że jw urządzenie wydane za późno. Cena nie spadła do dziś jest ok 50$ bez BT i 4GB mk808b stoi już ok 43.

Dlatego jw urządzenie umarło śmiercią naturalną.

Obecnie jest martwy punkt. Jw bez kodeków na rk nie osiągniesz xbmc. A w cenie 700pln możesz kupić tablet lub xboxa.

Jak masz jakieś pytania to pytaj.

Mam gdzieś na dysku porównanie oryginalnego ipazzporta z cx803. Różnica to kości pamięci i soft ipazzportu. Ale zmiana pamięci mogła byś spowodowana werxją. cx docierały do mnie w wer 1.5 a ipazzport 1.3

Drugiej strony nie mogę znaleść.

U dołu ipazzport

p1030176d.jpg

Powiem ci może inaczej. Często ludzie chcą żebym coś doradził. A obecnie rozkładam ręce dlaczego ?

Kupisz mk808 za pół roku stracisz połowę wartości.

Kupisz xboxa czy ps to samo. Bo wychodzą nowe konsole.

Ps3 spadło 300pln w ciągu ostatnich 3 miesięcy.

Telefon do tej pory do 300pln desire było najlepszym wyborem.

Stary zapomniany tel. Dziś desire trzyma cenę 300 350 nawet. A w tej cenie kupisz to co ludzie wzieli na abonament 2 lata temu. Czyli desire S SE neo V, galaxy ace xperie u. W ciągu najbliższych miesięcy spadnie cena galaxy s2 o połowę. A w ciągu 6 galaxy note 2.

Tak więc na dzień dzisiejszy naprawdę nie da się doradzić sprzętu poza pralką i lodówką :)

Bo tak drobna elektronika prze do przodu. W ciągu półtorej roku miałem prywatnie mk802 mk802 + mk802 II mk808 mk808b cx 803.

Kupisz rk3188 i też za pół roku jesteś połowę wartości w plecy.

Więc każdy wybór będzie zły conajmniej do października a najlepiej do gwiazdki.

cx919 kosztował 90$ w dniu premiery w przedsprzedaży 78 teraz 69.

Tak że mogę ci powiedzieć kup dziecku na gwiazdkę xboxa urzywanego za grosze z multum gier. Czy PSa czy cx powinien spaść do jakichś 55$ ale na dzień dzisiejszy jak byś się nie obruciś z tyłu...

Edytowane przez homman
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jakiego mini PC na dzien dzisiejszy polecasz zdobrym wi-fi i w miare przyszlosciowy

czy jednak jeszcze na cos poczekaca godnego uwagi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHYBA NIE PRZECZYTALES

Jesli dzis cokolwiek kupisz to tracisz. A w elektronice nie ma nic przyszlosciowego. Przyklad galaxy note usmiercili w pl bo polacy kombinuja i z jeden zrobili dwojke. W niemczech juz soft jest. Analogicznie w stickach jak jest nowe to do starego tracisz wsparcie.

A jak juz musisz kupic to mk808 lub cx najwyzej sprzedasz w przyszlym roku a w tym czasie powstanie wsparcie.

A czy jedno czy drogie zalezy od warunkow. Cx to dobry sprzet do podrozy kazdy tv ma usb podpinasz w hotelu i dziala. Kupujesz mk masz router pietro wyzej = wiercenie, skretka i 35pln za ax ode mnie 15 za 6mbit i 70 za nokie. Co daje ci juz ok 400pln. Dlatego jw czasami konsola czy tablet staja sie lepszym wyjsciem. I jw pomijajac czynniki rynku masz jeszcze indywidualne sprawy. Np 2 tv w domu na dolnym mk by nie zlapalo kupujesz cx i jak cos wywalasz dzieci na gorny tv zamiast przestawiac wypinac z lsn itd. W cx w zestawie nie masz otg 10pln. Wiec jak chcesz podpiac kam to musisz dokupic albo hub usb. NAPRAWDE ZA DUZO ASPEKTOW i wszystko zalezy co sie ms co sie chce i jak czesto. Zeby ogladnac film raz na tydzien wystarczy tel czy tablet. Bedziesz mial od ranu navi. Gry i film od czasu do czasu czy xbmc = konsola. A ogladanie dzien w dzien filmow onkine = stick. DODAJ TU JESZCZE KWESTIE CENY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...