Skocz do zawartości
homman

ipazzport mini pc - krótki test/opis

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak jak mówiłem zrobiłbym ipazzport mini pc. I klawiaturki. Ale muszę się nauczyć obsługi jakiegoś programu do wideo.

google-tv-box.jpg

URZADZENIE JEST OBŁĘDNE.

Dostarczaje nest z zasilaczem 1A. Producent zaleca zasilacz 0,6A. I co więcej spokojnie mu wystarcza!Nawet z dyskiem twardym i kamerką hd5000. Niestety 320GB nie działa :( Na mk808 ics działa). 120Gb działa bez problemu. Według pomiarów jego max uzycie to ok 0,38A. (2 razy mniej niż mk808 jakim cudem)

Przypominam że jest tam ten sam procesor działający do 1,6GHz oraz mali *2 400MHz.

Układ wifi działa na poziomie moich super antenek w x201t i intel6300AGN. Jest wstanie stabilnie u mnie się połączyć przez strop i 2 strona domu. Gdzie mk808 nigdy nie był wstanie się połączyć. Podobnie na moim starym laptopie. Tutaj mam stabilne 1,5Mbit. Musiał bym potestować jeszcze jak jest na b i g. Układ jest na realteku RTL 8189ES. Markowe kości. Dobra jakość lutowania.

Jednym słowem idealne urzadzenie dla niekumatych.

W orginalnym sofcie od razu mamy tyle bajerów że głowa wymięka. W stylu nakładki, zgodność z iphonem, wgrana standardowo konsola do gier, dlna itd.

Od razu jest wsparcie dla xboxa. Wkrótce ma być dla padów ps.

Wadą jest cena 70 - 80$ za oryginał i nie dostajemy przejściówki micro usb > usb

.

Radiatorkiem jest tylko blacha :( Niby nic mu się nie dzieje. Ale wolał bym skręcić do 1,2GHz. Wówczas wcale by się nie grzał.

Jest to na pewno najlepszy stick jaki miałem. Idealny dla dzieci zielony kolor. Jedyne co mu brakuje to root, pozostaje wyciąć w obudowie kawałek plastiku. Wstawić pożądny radiator i niech dzieciaki grają.

Więc jeśli cena spadła by do ceny mk808. To podejrzewam że bedzie to niedługo najpopularniejszy stick. Szybszy od minixa x5, stabilny. Mało pradożerny.

Tylko po co mu ten mikrofon do środka wstawili jak i tak mało łapie. Mogli zrobić pożądne chłodzenie.

Zapomniałem o najważniejszym. Na 1080p działa tak szybko jak mk808 na 720.

JAK ? Nie wiem. Zwłaszcza że pobiera mniej.

Niestety ja wciąż morduję się z rootem. Bo jw to jedyne czego mu brakuje. Bo niby jest zrootowany a titanium i set cpu nie bardzo chcą coś zmieniać.

Jak znajdę coś do youtuba to zrobie test z sprawdzeniem szybkości itd. Wychodzi ok 13421 w antutu więc 2 * więcej niż mk808.

Jak ? Widocznie dobry firmware.

Nawet ten firmware czyż nie jest piękny?

563432379_365.jpg

Męczę się męczę i klapa.

NIGDZIE NIE MA FIRMWARE DO TEGO. Napisałem wszędzie. Pozostaje mi ipazzport.

Co więcej wyniki podróbek (koszt ok 50 60$) jak widzę na zdjęciach sprzedawców to ok 7-8tyś w Antutu.

Podejrzewam więc że ipazzport ma lepszą grafikę.

No i bez roota jak dla mnie nic nie można zrobić. Próbuje jakimiś programami od lewego zrotowac.

I chyba co do przyszłości się pomyliłem. Bo w internecie widze że 12 14 16 tys wyciągają quady. I w końcu ich firmware jest dopracowane. Więc a9 jest już przestarzałe :)

ODPISUJĄC NA PYTANIA

Dajcie mi z dzień musze się nauczyć jakiegoś pinakla czy coś OBIECUJE PO WEEKENDZIE BĘDZIE TU PORZADNA RECKA I VIDEO.

Jak macie jakieś konkretne pytania na już to może lepiej PW żeby tu nie śmiecić.

Bedą recki rc11 / t3 potem k700/ potem rii 8 i zamiennika lenovo / ipazzport / kart lan.

Będzie wideo tylk dajcie się nauczyć.

Jest to rk3066 + mali 400 400MHz quad +RTL 8189ES kości to makrowe hynixy h5tq2g83cfr oraz h27ubg8t2btr.

Według testów tak jak napisałem max uzycie na tym nowym cudzie to 0,38A mk808 pobiera minimum gdzieś tyle. Średnio ok 0,5 0,6A W szczycie ponad 1A.

Opis jako taki jest na stronie producenta.

http://ipazzport.com/nc19a.html

Tutaj dośc wypaśna w porównaniu do mk808 instrukcja

http://www.ipazzport...nual/NC-19A.pdf

I jw ja mam najtańsza wersję 4GB bez BT. Są jeszcze wersje 8 i 16GB oraz wersja z BT.

Antenka ma tą samą budowe co każda przy routerze. Tyle że nie jest pokryta tak grubą warstwą gumy więc daje radę.

Naprawdę ładne przystępne urzadzenie po uruchomieniu.

flobbowi z http://www.armtvtech.com Udało się zrootować.

Znikam ale wieczorem spróbuję.

Rooted !

following this guide :

http://forum.vondroid.com/threads/how-t ... w-26.5215/

maybe you will have to add

adb push SuperSU.apk /system/app/SuperSU.apk

I had to reactivate USB -> "Connect to pc" after each reboot.

I loose the connection one time (error: device not found), dont know why. I've unchecked and rechecked "Connect to pc" and I restart from where I was successfully.

On mac this give something like that:

#get Android SDK and go in adt-bundle-mac-x86_64/sdk/platform-tools/ this is where adb command is.

#get su busybox SuperSU.apk RootExplorer.apk from TPSarky-VonDroid-Root.zip and put in in platform-tools

#Activate USB debbuging, activate "connect to PC" on the RK6033 device

echo "0x2207" >> $HOME/.android/adb_usb.ini

./adb kill-server && ./adb start-server

./adb shell mv /data/local/tmp /data/local/tmp.bak

./adb shell ln -s /data /data/local/tmp

./adb reboot

#wait reboot and activate "connect to PC"

./adb shell rm /data/local.prop > nul

./adb shell "echo \"ro.kernel.qemu=1\" > /data/local.prop"

./adb reboot

#wait reboot and activate "connect to PC"

./adb shell id

#here we get "uid=0(root) gid=0(root)" thats mean we are ok

./adb remount

./adb push su /system/bin/su

./adb shell chown root.shell /system/bin/su

./adb shell chmod 6755 /system/bin/su

./adb push busybox /system/bin/busybox

./adb shell chown root.shell /system/bin/busybox

./adb shell chmod 0755 /system/bin/busybox

./adb push SuperSU.apk /system/app/SuperSU.apk

./adb shell chown root.root /system/app/SuperSU.apk

./adb shell chmod 0644 /system/app/SuperSU.apk

./adb push RootExplorer.apk /system/app/RootExplorer.apk

./adb shell chown root.root /system/app/RootExplorer.apk

./adb shell chmod 0644 /system/app/RootExplorer.apk

./adb shell rm /data/local.prop

./adb shell rm /data/local/tmp

./adb shell mv /data/local/tmp.bak /data/local/tmp

./adb reboot

Zdjęcia bez obudowy.

Urządzenie ma naprawę dziwne nazwy.

Ipazzport to oryginał a podróbki mają albo coś z 8. W stylu rc008 v008 v8 lub cx803 cv-803 tv cloud stick. Jest tego naprawdę mało. Coś z 2 3 sklepy z oryginałami i tyle samo z podróbkami. Na ebayu nie widziałem.

p1020701o.jpg

p1020702w.jpg

p1020703x.jpg

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

homman przeklej to do osobnego tematu. Taka mini recenzja. Przyda się wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homman

A moze wrzucilbys jakiegos linka do specyfikacji, bo google wyrzuca milion innych (starszych) stikow.

No i zdjecia srodka by sie przydaly. Prosze abys wrzucil jesli nie problem.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

homman ... gwoli ścisłości. Jesteś pewny że net sprzęcik działa w natywnej rozdzielczości 1920x1080.

A nie jest przypadkiem tak jak w MK808 że sterujesz tylko rozdzielczości podawaną na HDMI a natywnie obraz jest skłądany w 1280x720.

Wiesz dlaczego tak piszę. Bo najnowszy kernel od 2dark4u osiąga podobne wyniki właśnie w 1280x720.

Na moje oko to ten twój iPazzPort różni się od MK jedynie:

- mniejszą pamiecią NAND (tylko 4GB) - chociaż piszesz że są też wersje 8/16GB

- wyprowadzoną na zewnątrz antenką Wi-Fi (to poprawia zdecydowanie stabilność i zasięg- to duuuuży plus)

- innymi (ale czy szybszymi? raczej wątpie) układami RAM

I niczym więcej ...

Nie próbowałeś przypadkiem wgrywać firmware'ów od MK808? Możliwe, że po prostu pójdą bez niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,


Powyższy stick jest dostępny już w kraju i rootuje się go dość prosto.

Właściwa nazwa tego modelu to CX-803 (w wersji V8) a nie tak jak w temacie, więc może zmienić tytuł.

Rebrendowanych modeli CX-803 jest już na pęczki u chińczyków i myślę że warto używać właściwej nazwy po modelu


Jak zdobyć roota: (opis dla modelu V8 w wersji 4.1.1 kompilacja z 24 grudnia na kernelu 3.0.8+); proces rootowania nie czyści nam danych.

Pobieramy na zewnętrzną SD:




CX803_CWM.zip zmieniamy na update.zip i kopiujemy do głównego folderu zewnętrznej SD.

Restartujemy stika. Po odpaleniu lunchera dostajemy komunikat o nowym update; zatwierdzamy.


Za chwilę stick odpali nam się z poziomu CWM. Można spróbować bez rebootu zainstalować z karty UPDATE-SuperSU-v1.04.zip

Jeżeli po restarcie nie będziemy mieć dalej roota, to wykonujemy procedurę z updatem CWM od nowa.

Oczywiście dostaniemy informację o niepowodzeniu, więc to problem partycjonowania.

Naprościej naprawić to przez wykonanie z poziomu CWM backupu na zewn. kartę SD i zaraz po tym robimy z niej recovery.


Po restarcie i odpaleniu lunchera dostajemy komunikat o SuperSU. Jak kto woli z marketu można jeszcze pobrać Root Checker Basic i się upewnić.


Nie wgrywajcie byle romów, gdyż stracicie obsługę mikrofonu, ew. wifi.


Miłej zabawy z rootem!


ps. w XBMC nawet nieźle sobie radzi na swoim stokowym playerze. Oczywiście odpowiedniego wpisu wymaga playercorefactory.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany nabyciem zapraszam do kontaktu.

Edytowane przez szemo77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co nam da zrotowanie tego urzadzenia???

bo niewiem czy jest sens, aha i jak tam z wi-fi , jaki zasieg lepszy niz w mk808 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie cały temat o tym sprzęcie:

http://www.armtvtech.com/armtvtechforum/viewtopic.php?f=4&t=1051

Jest przynajmniej dwie wersje. Niektórzy raportują trzy.

Problemy jak z MK808. Ciężko dopasować firmware do wersji urządzenia.

Ale wydawane są kolejne firmware'y więc nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu są zdjęcia hi-res wersji 1.3 pcba

http://www.allminipc.com/forum/viewtopic.php?t=15&p=685

Seeder pomaga i daje dodatkowego kopa temu stikowi.

Jak dla mnie port miniUSB lepiej nadaje sie do zasiłki z tv niż ten dc z boku.

To co cieszy to bardzo czuły wbudowany mikrofon; skype działa rewelacyjnie.

Jutro zweryfikuję działanie z kamerką C270 i z klientem tvheadend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Mam router z "N" 150. Sygnał max na stałe na mieszkaniu 50m2. Nie ma efektów sleepa na karcie.

Przetestuje tez LAN na usb jak tylko karta do mnie dojedzie.

Będę miał komplet akcesoriów to coś nagram i zrobię reckę z testów.

Edytowane przez szemo77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam sie poniewaz posiadam mk808 i po zmianie i zamiontowaniu antenek zewnetrznych nadal zasieg jest bardzo mizerny,

router jest na 1 pietrze natomiast mk808 na parterze i zasiegu brak, nawet jak sprawdzalem to na tym samym pietrze co byl router i tv z mk808 (router w jednym pokoju a mk z tv w drugim pokoju) zasieg byl minimalny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety trzeba byc tam zarejestrowanym aby sciagnac, posiada ktos bezposredni link ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor o coś prosi:

PLEASE! USE OUR WEBSITE FOR DOWNLOADING AND DO NOT REUPLOAD THIS KERNEL TO OTHER WEBSITES AND SHARING RESOURCES ! WE NEED TO KNOW HOW MUCH PEOPLE USING IT! SO IF YOU HAVE ANY PROBLEM WITH DOWNLOADING, JUST CONTACT US AND WE WILL GIVE A DIRECT LINK.

Jako komplet możesz ściągnąć hybrydę z linku w mojej stopce i w niej jest tamtejszy kernel 720p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie :P

Sorki ale naprawdę się nie wyrabiam.

Dopiero co zmodyfikowałem po 3 czy iluś miesiącach faq.

I to nie pełne.

Na cx803. Jest już nawet firmware. Dostępny u mnie na chomiku finless 1.7

http://chomikuj.pl/homman/KOMPUTERY+PROGRAMY+ITD/ANDROID/SOFT+cx803+IPAZZPORT

Wadą jest to że strasznie się rysuje :(

wada 1 3 miesiącach cały zarysowany.

wada 2 wypada kabel zasilania.

wada 3 antenka przy złożeniu sprężynuje. Więc w praktyce nie da się jej dać prosto.

wada 4 nie grzeje się ? Dałem sąsiadce na cały dzień grania i 45*

wada 5 na razie 1 soft.

wada 6 nie dodają przejściówki micro usb > usb. A w sklepie za rogiem wołają 20pln

wada 7 na obecnym sofcie lubi wywalać play.google. Nie wiem dlaczego.

Urządzenie służy mi do testowania wi fi u klientów :)

Jak pisałem gdzieś u góry zasięg jest taki sam jak na laptopie. Wiec jeśli na cx803 nie złapie lub jest słaby to montuje cx803 a jak jest ok to mk808.

Urządzenie nie ma popularności w pl niestety :(

Ale jeśli ktoś odważny wypożyczam na tydzień na podkarpaciu. I do tej pory nikt mi nie zwrócił :)


Tak jak pisałem w 1 poście. Urządzenie na dzień dobry jest lepsze od uhost 2.

Obecnie ma być wydana nowa wersja na 4 jajach. A ipazzport naprawdę ma klasę.

Jak się obrobię dobrze wprowadzę itd dodam kilka filmów.

Ale naprawdę stick Ipazzport i klawiatura ipazzport to jest to.

Niby klawiaturka droga ale jest podświetlenie, jest pilot który naprawdę działa nawet z moją manta! Z który żaden pilot nie działa - programujemy diodę starym pilotem. Mamy bardzo fajny kabelek. Ale też ta klawa rysuje się straszecznie. Nawet na nowych w pudełku widać rysę.

Proszę oto porównanie cx803 z moim laptopem x201t (Naprawdę świetne wi fi antena na zewnątrz). Tc4200 nigdy tam nie łapało netu.

Piętro niżej i przeciwny róg domu. Telefon łapie tam 1,5Mbit.

cx803.jpg

wifiv008.jpg

Tak że jak ktoś mi wierzy cx803 polecam. A polecałem od stycznia jak dostałem je na testy. Jedynie zaopatrzyć się w taśmę i zakleić wtyczkę zasilania taśmą! Co dziwne kabel od htc pasuje idealnie. I trzyma się a ten z zestawu jak ktoś szarpnie kablami czy coś wypada.

UWAGA!

cx 803 dostał pełne wsparcie samsunga glaaxy s2!

Oznacza to ni mniej ni więcej jak możemy wgrać oryginalne programy samsunga np quick support. Do ustawiania z kompa mk808.

Więc jeśli doda się chłodzenie i porzeźbi w obudowie lub ją całkiem wywali na co to komu :) To jest to najlepszy stick na rynku.

Pozostaje oczekiwanie na 4.2.2 bez krzaków + xbmc. jw mamy już i tak pełne wsparcie konsolowe samsunga.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos moze mi wyjasnic czym sie konkretnie rozni cx-803 od CX-803 II ???

a juz wiem

" różni się większą ilością pamięci RAM (1GB vs. 2GB),
dodanym modułem bluetooth, który pozwoli na połączenie się
bezprzewodowo z innymi urządzeniami, oraz większą ilością pamięci
wewnętrznej (4GB vs. 8GB)"

czy moze jeszcze sa jakies roznice ???

Edytowane przez omar020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena +30%

podróbka ipazport (cx803) kosztuje koło 50$ oryginaał ok 65$

Ipazzport b kosztuje ok 80$ a cx803 II coś koło 68$

Dlatego ja mam tylko oryginalne ipazzport 1GB reszta nie ma sensu. Z BT i tak ci nic. A 4GB i tak nie zapełnisz programami. 8GB na filmy też za mało.

A i do II nie widziałem jeszcze żadnego softu.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak w obecnej sytuacji chyba lepiej uzbroic sie w cierpliwosc i poczekac na CX-919 i tam wi-fi powinno smigac jak szalone, jakie jest wasze zdanie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miało by śmigać?

Otwieranie stron zależy od pinga. To czy masz obecnie 4Mbit czy 20 Mbit to bez różnicy.

Ważne są opuźnienia linii i urządzenia.

A co do nowych urządzeń masz prosty przykład w tym temacie. Temat utworzyłem w lutym dopiero od 14 marca jest jako taki soft. I dopiero teraz mogę nakręcić conieco.

Więc jesli kupisz obecnie rk3188 to do października wątpie by dobrze latało. Pomijam stratę kasy. ok 40 $ w rok.

Akurat ipazzport potaniał może 2$ od kiedy go kupiłem. Bo to naprawdę dobre urządzenie tylko soft puki co. Popyt? Zerowy sprzedałem może 4 sztuki. Bo urządzenie nie popularne. Każdy chce albo mk808 albo mk802 IIIs.

Inny przykład klawiatury rikomagic od miesiąca mówię że mam. Jak naprawię kompa i znajdę czas nakręcę film bo naprawdę jest ok. Ilośc sprzdanych sztuk 1. a) droga b ) niepopularna

Ludzie np pytają się o rc11 jak mówię że to już przeżytek że można ukb kupić czy t3. Nie mówiąc o iazzport itd. To nie bo poczytają że rc11 jest ok i taka ma być.

Tak to w skrócie działa. Że ludzie kupują to co im ktoś poleci. A nie co jest dobre. Znam wielu ludzi co kupiło za 300pln obecnie stiki na A8 przychodzą do mnie zobaczyć klawiatury i się dziwią że to tak lata.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to ze powinien byc lepszy zasieg, stabilniejsze wi-fi itd niz w mk808 czy nawet w cx-803 , dzieki bogu pozbylem sie mk808 bo juz mi nerwow brakowalo jesli chodzi o sygnal wi-fi co ja nie robilem jakich romow nie wgrywalem a i tak nie mialem zasiegu ( tv z mk808 parter , router 1 pietro w pokoju po przeciwnej stronie) niewiem moze to wina routera ( TP-LINK TD-W8901G) dlatego priorytetem w zakupie kolejnego sticka bedzie jak najlepiej dzialajace wi-fi ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omar przeciez tam sa malutkie antenki i nie dziwie sie ze mk nie odbieralo. Przy routerze z drugiej strony domu nawet cx moze miec problemy.

Zasade masz w faq napisana zasieg jest ciut gorszy niz w tel. Jesli nie masz ful zasiegu na tel w miejscu TV nawet nie proboj mk czy cxa tylko od razu kupuj skretke.

Jedyne co w twojej sytuacji mozna by zrobic to dokrecenie panela do routera albo do mk.

Kwestia jaki duzy ten dom i jakie grube sciany ale jw najlepiej testuje sie to telefonem. Tak ze zamiast sprzedawac mk trzeba bylo kupic 20m skretki i adapter lan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...